مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

آخرین به روز رسانی ویندوز 11 ممکن است اتصال VPN شما را قطع کند

آخرین به روز رسانی ویندوز 11 ممکن است اتصال VPN شما را قطع کند : به‌روزرسانی ماهانه مایکروسافت به ویندوز 10 و ویندوز 11، که به عنوان بخشی از آخرین پچ سه‌شنبه ارائه شد، به نظر می‌رسد مانع از برقراری اتصال ابزار VPN داخلی نرم‌افزار شده و عملاً آن را بی‌فایده می‌کند.

گرافیک VPN

به‌روزرسانی ماهانه مایکروسافت به ویندوز 10 و ویندوز 11، که به عنوان بخشی از آخرین پچ سه‌شنبه ارائه شد، به نظر می‌رسد مانع از برقراری اتصال ابزار VPN داخلی نرم‌افزار شده و عملاً آن را بی‌فایده می‌کند.

آخرین به روز رسانی ویندوز 11 ممکن است اتصال VPN شما را قطع کند

مایکروسافت هنوز این مشکل را تأیید نکرده است، که قبلاً چندین بار در Reddit به اشتراک گذاشته شده است. علاوه بر VPN ویندوز، به نظر می‌رسد که این مشکل بر روی چند VPN شخص ثالث نیز تأثیر می‌گذارد، زیرا SonicWall، Cisco Meraki و WatchGuard فایروال‌ها همگی مشکلاتی را مشاهده می‌کنند.
بیشتر بدانید : رفع مشکل استفاده ۱۰۰% از پردازنده در ویندوز ۱۱
یک محقق امنیتی به BleepingComputer گفت که این اشکال بر اتصالات VPN Client-to-Site در Ubiquity برای کسانی که از سرویس گیرنده Windows VPN استفاده می کنند نیز تأثیر می گذارد.

انتخاب بدی کوچکتر

دو به روز رسانی مشکل ساز KB5009543 برای ویندوز 10 و KB5009566 برای ویندوز 11 هستند. در حال حاضر تنها راه حل مشکل حذف وصله ها است که همانطور که نشریه توضیح می دهد می توان از طریق خط فرمان با موارد زیر این کار را انجام داد. دستورات:
ویندوز 10: wusa / حذف / kb: 5009543
ویندوز 11: wusa / حذف / kb: 5009566
مشکل این رویکرد این است که مایکروسافت تمام اصلاحات خود را بسته‌بندی می‌کند، بنابراین حذف این وصله نه تنها به مدیران ویندوز اجازه می‌دهد اتصالات L2TP VPN خود را دوباره برقرار کنند، بلکه آنها را در معرض آسیب‌پذیری‌های امنیتی متعدد شناخته‌شده نیز قرار می‌دهد.
و با توجه به اینکه کار از راه دور هنوز برای اکثر شرکت‌ها ضروری است، آنها برای انتخاب یک شر کمتر بین حریم خصوصی و قرار گرفتن در معرض آسیب‌پذیری مشکل خواهند داشت.
بیشتر بدانید : افزایش FPS بازی CSGO در ویندوز ۱۱
یکی از ایراداتی که از طریق Patch Tuesday به آن پرداخته شد، نقص ویندوز 11 قابل کرم‌گذاری بود که در پشته پروتکل HTTP یافت شد. هنوز هیچ بدافزاری وجود ندارد که از این نقص سوء استفاده کند، اما مایکروسافت گفته است که به مهاجم اجازه می‌دهد تا کد دلخواه را از راه دور، بدون تعامل زیاد با کاربر، اجرا کند، که آن را بسیار خطرناک می‌کند.
برای محافظت از دستگاه‌های آسیب‌پذیر، غیرفعال کردن ویژگی HTTP Trailer Support کافی است.
این آسیب پذیری با نام CVE-2022-21907 ردیابی می شود. علاوه بر این یکی، در مجموع شش روز صفر و تقریباً 100 نقص مختلف در پچ بررسی شد.
همچنین ممکن است بخواهید لیست بهترین پروکسی های ما را در حال حاضر بررسی کنید
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *