مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

آموزش درست کردن رول دارچینی توی سرخ کن بادی

آموزش درست کردن  دارچینی توی سرخ کن بادی :وقتی صحبت از خوراکی های دلپذیر به میان می آید، هیچ چیز خوشمزه تر از رول دارچین نیست. این میان وعده های شیرین مبتنی بر نان که با خمیر غنی شده (که حاوی چربی است) تهیه شده اند، با کره، همراه با شکر و دارچین پر می شوند و روی آن را با مایه پنیر خامه ای غنی می پوشانند.

آموزش درست کردن  دارچینی توی سرخ کن بادی

به عنوان یک نانوای مشتاق، آنها یکی از شیرینی های مورد علاقه من برای درست کردن هستند، حتی اگر زمان بر باشند. در حالی که می توانید خمیر آماده را از خواربار فروشی خریداری کنید، من ترجیح می دهم خمیر را خودم درست کنم، اما زمان آماده سازی مورد نیاز هنگام تهیه خمیر از ابتدا و زمان پخت 30 دقیقه، یعنی در کل ساخت نان دارچینی تقریباً سه ساعت طول می کشد.

آموزش درست کردن رول دارچینی

در حالی که هیچ کاری نمی توانم برای کوتاه کردن زمان سفت شدن خمیر خانگی انجام دهم، سرخ کن های هوا برای ایجاد یک روکش ترد قهوه ای یکنواخت، اغلب در مدت زمان کوتاه تر، عالی هستند. این باعث شد که فکر کنم آیا پختن آنها در سرخ کن هوا نتیجه بهتری نسبت به روش سنتی من در اجاق گاز دارد؟ در حالی که یک اجاق گاز می تواند رویه یک رول دارچینی را به طور یکنواخت قهوه ای کند، کناره ها اغلب رنگ پریده هستند، حتی اگر ترد هستند – برخلاف آنهایی که از نانوایی می خرم.

آموزش ساخت رول شیرینی

هنگام پختن نان، دماهای متوسط ​​​​بهترین هستند زیرا این اطمینان را می دهد که رول های دارچین کاملاً پخته می شوند، بنابراین نرم و بالشی هستند تا خام و متراکم. این همچنین تضمین می کند که پوسته ترد و به طور یکنواخت قهوه ای بدون سوختن باشد.
در اجاق معمولی من، استفاده از دمای 356 فارنهایت / 180 درجه برای رول‌های دارچینی مناسب است، اما همانطور که قبلاً اشاره کردیم پختن آنها حدود 20 دقیقه طول می‌کشد. علاوه بر این، 10 دقیقه دیگر وجود دارد، در حالی که فر به دمای مورد نظر می رسد. در حالی که هنوز خوشمزه هستند، اغلب به قهوه ای و ترد آن هایی که از نانوایی خریداری می شوند، نیستند.
سرخ‌کن‌های بادی حفره کوچک‌تری نسبت به اجاق‌های سنتی دارند، به این معنی که هوای گرم در حین پخت به طور یکنواخت در اطراف غذا گردش می‌کند و همچنین سریع‌تر از اجاق‌های معمولی گرم می‌شوند. این بدان معناست که آنها با هم می توانند غذا را ترد و قهوه ای تر و سریع تر از روش های سنتی پخت و پز کنند.
من Instant Vortex Plus را دارم که در حال حاضر در صدر لیست بهترین سرخ کن های هوا قرار دارد و می تواند پخت، برشته، گرم کردن و آبگیری و همچنین سرخ کردن هوا را انجام دهد. با این حال، هنگامی که از حالت پخت استفاده می شود، هوای گرم به سرعتی که در حالت سرخ کن با هوا است، گردش نمی کند.
این بدان معناست که روکش آن ترد، ترد و قهوه‌ای نیست – که برای نانوایان نرم‌تر مانند اسفنج ویکتوریا ایده‌آل است – اما در مورد رول‌های دارچینی، من قهوه‌ای ترد و عمیق می‌خواهم تا نرم و کم رنگ. در این مثال، من در استفاده از دستگاه به عنوان سرخ کن هوا گیر کردم. تنها کاری که باید انجام شود این بود که آشپزی کنید.
Vortex Plus فوری روی یک میز که با غذای پخته شده در سرخ کن هوا احاطه شده است
آموزش درست کردن  دارچینی توی سرخ کن بادی

آماده شدن برای پخت رول

در چند سال گذشته، من چندین دستور العمل مختلف برای رول دارچین را امتحان کرده ام و متوجه شده ام که در حالی که برخی از جنبه های یک دستور پخت موفقیت آمیز هستند، برخی دیگر نه چندان زیاد. بنابراین من روی روش ترکیبی خودم، که از خمیر غنی شده این دستور غذای خوب BBC استفاده می کند، تصمیم گرفتم.
اما اگر وقتتان کم است و می‌توانید از قبل برنامه‌ریزی کنید، می‌توانید این خمیر را از قبل درست کرده و سفت کنید، سپس آن را در ظرف پلاستیکی روغنی ریخته و فریز کنید.
بیشتر بدانید : طرز تهیه خورشت فسنجون مجلسی
چند ساعت قبل از نیاز از فریزر خارج کنید و بگذارید در دمای اتاق یخ زدایی شود. سپس مراحل زیر را برای پر کردن و برش رول دارچین انجام دهید.
وقتی صحبت از فیلینگ کره ای و کمی تند به میان می آید، پس از تلاش های زیاد، من به استفاده از 2.1 اونس / 60 گرم کره نرم روی خمیر، سپس با مخلوطی از 3 اونس / 85 گرم شکر موسکووادو تیره و 1.5 قاشق چایخوری دارچین پاشیده شدم.
مواد خمیر را با هم ترکیب کردم و به مدت 1.5 ساعت گذاشتم تا سفت شود، سپس آن را به شکل مستطیل به ابعاد 15.7 در 9.8 اینچ / 40 در 25 سانتی متر (l x w) پهن کردم و روی فیلینگ پهن کردم.
با استفاده از لبه بلند مستطیل، خمیر را به شکل سوسیس دراز درآوردم (همانطور که رول سوئیسی می‌پیچید) و آن را به ۱۱ قسمت مساوی برش دادم من همیشه برش از هر لبه برای اطمینان از تمیز بودن رول ها قبل از برش به اندازه های مساوی، به این معنی که به جای 12 رول، 11 رول دریافت می کنم. سپس اینها را برای اثبات 30 دقیقه دیگر گذاشتم.

رول دارچین در یک سبد سرخ کردنی Instant Vortex Plus

رول دارچین در یک سبد سرخ کردنی Instant Vortex Plus
پس از آماده شدن رول های دارچینی، سرخ کن هوا را روشن کردم و دمای پخت را روی 356 فارنهایت / 180 درجه تنظیم کردم. من از تجربه قبلی خود در پخت و پز در سرخ کن با هوا استفاده کردم – برای مثال زمانی که متوجه شدم این بازی تغییر هک برای ایجاد طعم بهتر سیب زمینی در سرخ کن با هوا و زمانی که مرغ سوخاری را برای رقابت با KFC در سرخ کن با هوا درست کردم، همراه با برخی تحقیقات در مورد دستور العمل های رول دارچینی سرخ کن هوا (که اتفاقاً در همه آنها از خمیر از پیش ساخته شده استفاده شده است) و مدت زمان پخت آن 10 دقیقه است – دقیقاً نصف زمان پختن در فر.

آموزش درست کردن  دارچینی توی سرخ کن بادی

با این حال، وقتی رفتم تا رول‌های دارچین را در سرخ‌کن بادی قرار دهم، با اولین مشکلم برخورد کردم – سبد سرخ‌کن هوا به اندازه‌ای بزرگ نبود که بتواند همه 11 رول دارچین را در خود جای دهد. من موفق شدم هفت رول را به راحتی در سینی کریسپر در سبد سرخ کن هوا قرار دهم و بقیه را کنار بگذارم تا بعد بپزد.
Instant Vortex Plus دارای یک یادآوری برای تکان دادن است که به شما هشدار می دهد تا نیمه پخت و پز را به شما اطلاع دهد تا بتوانید غذا را در کشوی سرخ کن هوا تکان دهید یا بچرخانید تا مطمئن شوید که هر اینچ از آن ترد و ترد است. با این حال، وقتی صحبت از نان دارچینی به میان می‌آید، لازم نیست که در قسمت پایین و همچنین روی آن قهوه‌ای شوند، فقط پخته شوند، بنابراین من صرفاً این اعلان را در حین پخت نادیده گرفتم.

رول های دارچینی که در سبد سرخ کردنی Instant Vortex Plus پخته شده اند

رول های دارچینی که در سبد سرخ کردنی Instant Vortex Plus پخته شده اند
وقتی به پایان زمان پخت رسیدم، نگاهی به سرخ کن هوا انداختم و بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم. رول‌های دارچینی ترد بودند و روی آن‌ها به طور یکنواخت قهوه‌ای شده بودند، اما کناره‌های آن هنوز هم مثل زمانی که از اجاق گاز استفاده می‌کردید رنگ پریده بودند. رول نزدیک به جلوی کشوی سرخ کن هوا را برداشتم تا مطمئن شوم داخل آن کاملاً پخته شده است.
وقتی داخل آن برش دادم، خمیر نرم و اسفنجی بود که نشان می‌دهد واقعاً پخته شده است. تنها چیزی که باقی مانده بود این بود که روی آنها را با مخلوط شیرین و چسبناک پودر قند و پنیر خامه ای تزیین کنم و داخل آن بریزم.
وقتی شروع به برداشتن رول های باقی مانده برای سرخ کن هوا کردم، ناگهان متوجه یک خطای بزرگ شدم. مقداری از مواد پر ادویه کره ای از داخل نان ها و روی بشقاب ترد نفوذ کرده بود و مقداری از آن داخل سبد سرخ کن هوا می چکید.

آموزش درست کردن  دارچینی توی سرخ کن بادی

بشقاب ترد قابل شستشو در ماشین ظرفشویی است، که تمیز کردن آن را آسان می کند و به همان اندازه تلاش می کند که آنها را در سینی در فر بپزید. سبد سرخ کن هوا داستان دیگری است – زیرا در این مدل باید با دست تمیز شود (اگرچه برخی از سرخ کن ها دارای سبدهای قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند) به این معنی که زمان تمیز کردن آن کمی بیشتر از آنچه من دوست داشتم صرف شده است.
برای اطمینان از این که در دسته دوم اینطور نیست، آنها را روی یک سینی فر گرد قرار دادم و آن را روی یک صفحه ترد سرخ کن هوا قرار دادم. معلوم شد که این حتی بهتر از استفاده از سرخ کن هوا به تنهایی است، زیرا سینی فلزی هوای گرم را به طرف رول ها منعکس می کند، و باعث ایجاد ضایعات ترد و یکنواخت قهوه ای و همچنین رویه می شود.
من غذاهای پخته شده را با شریکم به اشتراک گذاشتم که بسیار تحت تأثیر قرار گرفت و نمی دانست که آنها با روش معمول من پخته شده اند.
واضح است که سرخ کن بادی واقعا می تواند رول های دارچینی را با اطمینان از ترد و قهوه ای شدن یکنواخت کناره ها و همچنین رویه ها، بدون اینکه به کیفیت آن ها لطمه ای وارد کند، بهبود بخشد. مطمئناً به پختن آنها در فر برنمی گردم.
اگر چه در آینده، من همیشه از یک سینی فر اضافی برای نگه داشتن نان های دارچینی در حین پخت استفاده می کنم تا مطمئن شوم که هر بار به نتیجه ای عالی می رسم. اگر شما هم مثل من عاشق این خوراکی های شیرین هستید، از شما می خواهم که آن را هم امتحان کنید.
بیشتر بدانید : طرز تهیه زرشک پلو با مرغ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *