مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

موکا پات یک عجایب هشت وجهی جمع و جور ایتالیایی، قهوه اسپرسو را بدون نیاز به دستگاه بزرگ، گران قیمت و با تعمیر و نگهداری بالا تولید می کند. این دیگ سه محفظه ظریف که در سال 1933 توسط مهندس ایتالیایی آلفونسو بیالتی اختراع شد، بر فشار تولید شده توسط بخار ساده اجاق گاز تکیه دارد که در پایین ترین محفظه جمع شده و از طریق تفاله های قهوه به سمت بالا حرکت می کند.

آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

 
قهوه به دست آمده قوی و دلچسب است. برای طرفداران اسپرسو، فاقد خامه است، و برای برخی از علاقه مندان، حتی می تواند طعم کمی «سوخته» داشته باشد. اگر اصلاً نگران طعم های بد هستید، به عنوان یک اقدام احتیاطی می توانید آب را قبل از اضافه کردن آن به محفظه پایینی بجوشانید. این مرحله پیش گرم کردن زمان تماس تفاله های قهوه با آب داغ را کاهش می دهد و به جلوگیری از هرگونه طعم “سوخته” کمک می کند. اما هشدار منصفانه: اگر این کار را انجام دادید، مراقب دستان خود باشید – قابلمه داغ می شود. برای برخی از طرفداران موکا، این مرحله اضافی روح کاربردی بودن این وسیله آزمایش شده و واقعی را نیز نقض می کند.
هر راهی را که برای دم کردن انتخاب کنید، توصیه می‌کنیم به آهنگ Via Con Me اثر پائولو کونته گوش دهید، در حالی که چند لحظه کوتاه منتظر می‌مانید تا دم‌نوش‌تان برای دم کردن آماده شود، آهنگ «این فوق‌العاده است، فوق‌العاده است» را زمزمه کنید.
در نهایت، اگر اولین بار است که از موکا پات استفاده می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از دم کردن یک قهوه برای نوشیدن، چند قهوه دم کنید تا در قابلمه را مزه دار کنید.

مرحله 1

برای یک موکا پات 6 فنجانی:
حدود 20 تا 22 گرم قهوه را ریزتر از مقداری که برای ریختن روی آن می‌زنید، آسیاب کنید، اما نه به خوبی برای یک دستگاه اسپرسوساز واقعی – کمی بزرگتر از شکر دانه‌ای.
آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

گام 2

محفظه زیرین قابلمه موکا را با آب پر کنید تا با دریچه هم سطح شود، حدود 345 گرم. قیف – ظرف تفاله قهوه – را در قابلمه قرار دهید. اگر آب وارد قیف شد، مقدار اضافی آن را بریزید و قیف را تعویض کنید.
آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

مرحله 3

قیف را با قهوه آسیاب شده پر کنید، تفاله ها را صاف کنید و لبه قیف را پاک کنید. زمین را نچسبانید.
آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

مرحله 4

قسمت بالای دهانه موکا قابلمه را محکم پیچ کنید.آموزش دم کردن قهوه در موکاپاتمرحله5

قابلمه موکا را روی اجاق گاز با حرارت متوسط ​​قرار دهید. در صورت استفاده از اجاق گاز دقت کنید که شعله بزرگتر از پایه قابلمه نباشد تا دسته آن در معرض حرارت قرار نگیرد.
آموزش دم کردن قهوه در موکاپات

مرحله 6

همانطور که آب در محفظه پایین به جوش نزدیک می شود، فشار یک جریان قهوه را به طور پیوسته به داخل محفظه بالایی فشار می دهد. وقتی صدای خش خش و غرغر را می شنوید، می دانید که این کار تمام می شود. فورا قابلمه موکا را از روی حرارت بردارید. بگذارید قهوه تمام شود تا به محفظه بالایی برود و سپس با احتیاط (و یک ظرف ظرف) قهوه خود را بریزید.
آموزش دم کردن قهوه در موکاپات
برای تمیز کردن موکا پات خود برای استفاده بعدی، هنگامی که گلدان به اندازه کافی خنک شد، قسمت بالای دهانه را باز کنید و واشر لاستیکی و صفحه فیلتر را که بالای قیف قرار دارد بردارید. از آب گرم و بدون صابون استفاده کنید تا تمام قسمت ها را کاملا تمیز کنید. اگر نمی‌توانید روغن‌های باقی‌مانده قهوه را پاک کنید، از پاک‌کننده‌های مخصوص قهوه مانند Cafiza استفاده کنید که بدون ایجاد طعم صابونی، باقی مانده‌ها را از بین می‌برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا