مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

آموزش پدیکور و مراحل ضروری آن به روش فرانسوی

آموزش پدیکور و مراحل ضروری آن به روش فرانسوی

آموزش پدیکور و مراحل ضروری آن به روش فرانسوی :پدیکور ممکن است تنها محبوب ترین درمان زیبایی در اسپا و سالن ها باشد.

آموزش پدیکور و مراحل ضروری آن به روش فرانسوی

از این گذشته، چه کسی نمی خواهد پاهای خود را مالش داده و توسط یک متخصص زیبایی با تجربه و با استعداد درمان شود؟ Pedi احساس خوبی دارد، برای پوست شما

مفید است و شما را به بهترین شکل ظاهر می کند. اگرچه انواع مختلفی از پدیکور با مراحل مختلف وجود دارد، اما این موارد ضروری است که همه آنها مشترک هستند.

توجه: ترتیب مراحل ممکن است بسته به اینکه کجا پدیکور خود را انجام می دهید و نوع درمان پدیکور شما تغییر کند.

 

لاک ناخن را پاک کنید

آموزش پدیکور و مراحل ضروری آن به روش فرانسوی

شاید پاک کردن لاک فعلی ناخن قبل از شروع پدیکور بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از مردم این مرحله اول را نادیده می گیرند.

از پنبه و لاک پاک کن استون برای پاک کردن تمام لاک ناخن ها استفاده کنید.

تمام تلاش خود را بکنید تا از وارد شدن بیش از حد استون به پوست یا کوتیکول خودداری کنید زیرا می تواند پوست شما را خشک کند.

هنگامی که لاک را به طور کامل از روی ناخن های خود پاک کردید، برای چیزهای سرگرم کننده آماده هستید.

پاها را خیس کنید

یک حوضچه، کاسه یا آبگرم پا را با آب گرم پر کنید. از کاسه ای استفاده کنید که بتوانید هر دو پای خود را همزمان در آن قرار دهید.

خیساندن پا در آب

چه کسی می خواهد دائماً پاها را عوض کند؟ بعد از اینکه کاسه را با آب گرم پر کردید، عطرهای تسکین دهنده دلخواه خود را اضافه کنید.

مخلوط حمام حباب دار و نمک اپسوم به این تجربه کمک زیادی می کند، و حتی ممکن است خیساندن پاهای تجاری را که به طور خاص برای پدیکور ساخته شده اند در نظر

بگیرید.

پس از اتمام مخلوط کردن مواد مورد نظر، پاهای خود را در آن فرو برده و برای 10 دقیقه یا بیشتر آماده شوید. خیساندن پاها کوتیکول های شما را نرم می کند و برداشتن آنها

را آسان تر می کند.

مراقب کوتیکول ها باشید

این مرحله بعدی به یک چوب کوتیکول یا چوب پرتقال نیاز دارد که می توانید آن را در فروشگاه لوازم آرایشی محلی خود خریداری کنید.

پاک کردن زیر ناخن های پایکی از پاهای خود را بردارید و خشک کنید.

روغن کوتیکول را به آرامی روی بستر ناخن های خود بمالید و ماساژ دهید. چوب کوتیکول خود را بردارید و از آن برای عقب راندن پوست مرده استفاده کنید.

وقتی کارتان تمام شد، کمی دیگر روغن کوتیکول را بمالید و سپس این کار را با پای بعدی تکرار کنید.

7 اشتباه مراقبت از پوست که باید از آنها اجتناب کرد

اگرچه برخی از سالن‌ها و اسپاها کوتیکول‌های شما را در این قسمت از پدیکور برش می‌دهند، توصیه نمی‌شود که در خانه از این روش استفاده کنید.

یک فرد آموزش ندیده ممکن است در هنگام بریدن کوتیکول خود در معرض آسیب شدید و عفونت باشد.

اسکراب پا

در اینجا جایی است که شما روی نرم کردن آن پینه ها کار خواهید کرد تا در مرحله بعدی رسیدگی به آنها آسان تر باشد.

اسکراپ پالایه برداری به خلاص شدن از شر پوست مرده روی سطح پاها کمک می کند تا پوست شاداب تر و سالم تری به منصه ظهور برسد. اسکراب‌های لایه‌بردار زیادی برای پا وجود دارد که می‌توانید آنها را آزمایش کنید یا می‌توانید خودتان آن را انتخاب کنید.

مراقبت از پوست: 5 نکته برای داشتن پوستی سالم

وقتی آماده شدید، اسکراب خود را بردارید و از آن برای ماساژ یکی از پاهای خود به مدت 2 تا 3 دقیقه استفاده کنید. آن را به کاسه برگردانید و پای بعدی را لایه برداری کنید. قبل از رفتن به مرحله بعدی، تمام اسکراب اضافی پا را بشویید.

پینه را درمان کنید

پینه را می توان با استفاده از سنگ پینه یا سوهان پا درمان کرد.

پدیکور پاکف پای خود را در جایی که پوست ضخیم‌تر است، اسکراب یا سوهان بزنید. توجه به این نکته ضروری است که از این ابزارها باید برای صاف کردن پوست استفاده کرد و لزوماً پینه را از بین نمی برد. پینه ها از پاهای ما محافظت می کنند و برداشتن آنها می تواند منجر به تاول های دردناک شود. اگر صاف کردن پینه‌های شما در هر نقطه شروع به درد می‌کند، شما این کار را خیلی سخت انجام می‌دهید و یا باید کاملاً متوقف شوید یا آن را آرام کنید.

کوتاه کردن و سوهان زدن ناخن

پدیکور پا

هنگامی که ناخن های خود را می چینید، مستقیماً از روی آن گیره کنید و از سوهان خود برای رسیدن به شکل دلخواه استفاده کنید. خیلی نزدیک نکشید وگرنه در خطر رشد ناخن قرار خواهید گرفت. هنگامی که ناخن های خود را سوهان می زنید، سعی کنید شکل مربعی با لبه های گرد داشته باشید، برخلاف ظاهر بیضی که می تواند منجر به رشد ناخن ها شود.

ماساژ پا / مرطوب کننده

پدیکور پا

شما سخت کار کرده اید، پس کمی استراحت کنید و پاهایتان را کمی بیشتر خیس کنید. مرطوب کننده مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آن را روی پاهای خود ماساژ دهید. شما تقریبا تمام شده اید!

نقاشی ناخن

پدیکور

قبل از شروع لاک زدن، یک گلوله پنبه ای از پاک کننده لاک ناخن بردارید و از آن برای پاک کردن باقی مانده مرطوب کننده یا روغن های باقی مانده روی ناخن های پا استفاده

کنید.

جداکننده های انگشت پا برنامه را بسیار ساده تر می کند،

اما اگر آنها را ندارید، مشکلی نیست. یک کت پایه بگذارید و چند دقیقه صبر کنید قبل از اینکه کت رنگی خود را اضافه کنید.

پس از افزودن کت رنگی خود می توانید یکی دیگر اضافه کنید یا پدیکور خود را با تاپ کت نهایی به پایان برسانید.

سعی نکنید پاهای خود را با سشوار یا تکنیک های دیگر به طور مصنوعی خشک کنید. 15-20 دقیقه استراحت کنید و پدیکور شما کامل خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *