مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

آیا می توانید فونت آیفون خود را تغییر دهید؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اپل سطح سفارشی‌سازی دستگاه‌های اندرویدی را ارائه نمی‌کند، اما همچنان می‌توان تغییرات جزئی در فونت آیفون خود ایجاد کرد.

تنظیم سایز فونت در آیفون

خواه کاغذ دیواری، قاب گوشی یا لوازم جانبی باشد، شخصی سازی گوشی هوشمند خود برای افزودن یک لمس منحصر به فرد به آن همیشه سرگرم کننده است. سبک فونت یکی از ویژگی های محبوبی است که مردم به آن توجه می کنند، اما آیا می توانید فونت آیفون خود را به طور کامل تغییر دهید؟

در این مقاله به نحوه تغییر فونت آیفون، محدودیت های تنظیمات و راه های جایگزین برای دریافت فونت های مختلف در آیفون می پردازیم.

مطلب مرتبط:نحوه تغییر ساعت در صفحه قفل آیفون

نحوه تغییر فونت در آیفون

برخلاف گوشی‌های هوشمند اندرویدی، در حال حاضر امکان تغییر سبک یا خانواده فونت در سیستم آیفون شما بدون جیلبریک کردن دستگاه شما وجود ندارد. جیلبریک کردن آیفون شما خطرات خود را دارد، بنابراین اگر قصد انجام این کار را ندارید، تنها چیزی که می توانید با خیال راحت تغییر دهید اندازه فونت و وزن فونت آیفون شما است.

روش اصلی این است که به Settings > Display & Brightness بروید. در صورت تمایل، متن پررنگ را تغییر دهید. همچنین، می توانید روی اندازه متن ضربه بزنید و نوار لغزنده را به اندازه فونت دلخواه خود بکشید.
3 تصویر
برنامه تنظیمات آیفون
تنظیمات صفحه نمایش و روشنایی آیفون
تغییر اندازه فونت در آیفون

برای دسترسی به طیف وسیع تری از اندازه فونت، بهSettings > Accessibility > Display & Text Size > Larger Text بروید. در اینجا، گزینه Larger Accessibility Sizes را تغییر دهید، سپس نوار لغزنده را در پایین بکشید.
3 تصویر
تنظیمات دسترسی آیفون
اندازه صفحه نمایش و متن در تنظیمات دسترسی آیفون
تغییر اندازه فونت در آیفون با استفاده از تنظیمات دسترسی

با این حال، اگر فقط به اندازه فونت های بزرگ در یک برنامه نیاز دارید و نه سایر برنامه ها، می توانید به سادگی اندازه فونت را برای برنامه های آیفون جداگانه تغییر دهید به جای ایجاد تغییرات در کل سیستم.

بدیهی است که تغییر اندازه و وزن فونت بیشتر برای خوانایی است تا اهداف زیبایی شناختی. با این حال، راه های جایگزینی برای دریافت فونت های مختلف در آیفون شما وجود دارد.

ابتدا می توانید فونت ساعت را در صفحه قفل آیفون خود تغییر دهید. دوم، می توانید برنامه های صفحه کلید آیفون را دانلود کنید که گزینه های فونت را در اختیار شما قرار می دهند. سپس می‌توانید از فونت‌های جدید برای پیام‌رسانی به دوستان و خانواده استفاده کنید، در برنامه Notes تایپ کنید، یا با تغییر نام پوشه‌ها با صفحه کلید، برخی از فونت‌ها را در صفحه اصلی آیفون خود تغییر دهید.

مطلب مرتبط:نحوه تغییر فونت پیش فرض سیستم در ویندوز 11

راه های ساده برای تغییر فونت در آیفون

اگرچه در حال حاضر نمی توانید فونت آیفون خود را به طور کامل تغییر دهید، اما می توانید برای خوانایی بهتر تغییراتی در اندازه و وزن آن ایجاد کنید.

برای افزودن جذابیت به پیام‌ها و صفحه اصلی، برنامه‌های صفحه کلید گزینه‌ای عالی هستند. و هنگامی که آیفون خود را به iOS 16 یا جدیدتر به‌روزرسانی کردید، می‌توانید فونت ساعت را در صفحه قفل خود نیز سفارشی کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا