مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

آیا کمپرسور AC ماشین شما نیاز به تعویض دارد؟- این علائم را بررسی کنید

آیا کمپرسور AC ماشین شما نیاز به تعویض دارد؟ این علائم را بررسی کنیدکمپرسور برق خودرو عمدتا قلب سیستم تهویه مطبوع است. مسئول حفظ جریان مبرد و در نتیجه تضمین عملکرد صاف است. بنابراین در صورت بروز مشکل در کمپرسور، کل سیستم تهویه مطبوع نیز تحت تأثیر قرار می گیرد.

بررسی اجمالی کمپرسور AC خودرو

مهمتر از همه، یک کمپرسور ac بد می تواند خطرناک باشد. معمولاً وقتی کمپرسور شروع به از کار افتادن می کند، چند علامت هشدار را نشان می دهد.

لیست علائمی که نشان می دهد کمپرسور AC ماشین شما نیاز به تعویض دارد

اگر به مشکلی در کمپرسور هوای خودرو خود مشکوک هستید، می توانید چند کار را برای خلاص شدن از شر این بیماری انجام دهید.

1) اولین و بارزترین نشانه ای که باید به آن توجه کرد این است که AC ممکن است به خوبی قبل خنک نشود. یک کمپرسور آسیب دیده نمی تواند جریان مبرد را به درستی تنظیم کند و در نتیجه باعث عملکرد نامناسب جریان ac می شود.

2) خرابی کمپرسور برق متناوب گاهی اوقات هنگام روشن شدن صدای بلندی ایجاد می کند. از آنجایی که تعمیر کمپرسورهای ac سخت است، تعویض کل واحد گزینه بسیار ساده‌تری به نظر می‌رسد.

3) یکی دیگر از نشانه های مشکل ساز ممکن است حرکت نکردن کلاچ باشد. کلاچ می تواند گیر کند یا بشکند، به این معنی که کمپرسور قادر به دریافت نیروی کافی موتور نیست.

4) در صورتی که هوای کافی از دریچه ها دریافت نمی کنید، می توانید دریچه ها را برای هر نوع انسداد بررسی کنید. فیلتر هوای کابین می تواند کاملا مسدود شود که منجر به جریان ناقص هوا می شود.

5) همچنین توصیه می شود همیشه جعبه فیوز خودرو را قبل از تصمیم گیری برای تعویض کمپرسور هوا بررسی کنید. یک کمپرسور بد جریان متناوب می تواند منبع اصلی هر نوع نشت مبرد باشد. بنابراین، بررسی آن نشت ها به همان اندازه مهم است.

نکته پایانی در مورد تعویض کمپرسور AC خودرو

مراقبت از خودرو مهم است و تهویه مطبوع خودرو چیزی است که مردم آن را بدیهی می دانند. هر زمان که علائم خرابی کمپرسور برق خودرو خود را تشخیص دادید، بهتر است جایگزینی را انتخاب کنید. کمپرسور Air Green Car Ac Compresor و Delphi Car Ac Compressor از محبوب‌ترین گزینه‌هایی هستند که عمر طولانی آنها ثابت شده است. مطمئن باشید با این مارک ها در دسترس شما نیازی به جایگزینی زودهنگام نخواهید داشت.

بیشتر بدانید: خرابی سیستم تهیه خودرو

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *