مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

استراتژی بازاریابی مک دونالد

استراتژی بازاریابی مک دونالد: نمایه مصرف کننده مک دونالد تبلیغات استراتژی تبلیغاتی مک دونالد برای پخش تبلیغات بیلبورد بازاریابی محیط بیرون مشاهده بیشتر

استراتژی بازاریابی مک دونالد: یک مطالعه موردی

در سال 1940، کالیفرنیا جایی بود که اولین مک‌دونالدز افتتاح شد. به دلیل همبرگرهای خوش طعم و خدمات دوستانه اش به سرعت شهرت یافت. هشت سال بعد، یکی از اولین جاهایی بود که از سرویس سنتی سفره به فست فود تغییر یافت. انواع جدیدی از همبرگرها و میلک شیک ها را به منوی خود اضافه کرد. موفقیت توسعه باعث شد که این شرکت اولین قرارداد حق رای خود را در سال 1952 امضا کند که منجر به رشد سریع در سراسر جهان شد. این شرکت حدود 40031 رستوران در سراسر جهان دارد و فروش در سایر کشورها در سال 2019 حدود 21.076 میلیارد دلار بوده است.

استراتژی بازاریابی مک دونالد به این شرکت کمک کرده است تا به موفقیتی دست یابد که امروزه به آن دست پیدا می کند. از ابتدای رشد، این شرکت می خواست به رسمیت شناختن برند قوی و نفوذ به بازار برای کمک به ارتقاء تجارت رو به رشد حق رای خود بسازد. با افزایش تعداد مشتریان شرکت، آنها تحقیقات بیشتری در مورد جمعیت شناسی انجام دادند تا به آنها کمک کند به راحتی هدف قرار دهند. استراتژی بازاریابی مک‌دونالد شامل سرمایه‌گذاری در روش‌های بازاریابی آنلاین و آفلاین است که پیام‌های واضح و مبتنی بر برند را به مخاطبان زیادی منتقل می‌کند و از کانال‌های دیگر مانند برنامه تلفن همراه اختصاصی خود برای دستیابی و حفظ مشتریان وفادار استفاده می‌کند.

برنامه تحصیلات تکمیلی در دیجیتال مارکتینگ

با دانشگاه پردو و ایجاد مشترک با FacebookENROLL NOWPost برنامه تحصیلات تکمیلی در بازاریابی دیجیتال

مشخصات مصرف کننده مک دونالد

مک دونالد مشتریان زیادی دارد زیرا از بازاریابی انبوه استفاده می کند و در رستوران های فست فود قیمت های پایینی دارد. اکثر مشتریان زنجیره ای بین 35 تا 54 سال هستند. خریداران، چه مرد و چه زن، اغلب درآمدهای پایین تا متوسط ​​دارند. آن‌ها به‌عنوان رستوران‌های غیررسمی وفادار به برند شناخته می‌شوند که هر بار که غذا می‌خورند به‌طور میانگین ۷.۷۹ دلار خرج می‌کنند.

بسیاری از این مشتریان والدین کودکان خردسالی هستند که دوست دارند فضا و غذای برند برای خانواده ها خوب باشد. این گروه بازار برای اولین بار در سال 1979 زمانی که هپی میل، مجموعه ای از وعده های غذایی کودکان با یک اسباب بازی با تم آزاد معرفی شد، مورد هدف قرار گرفت.

بیشتر بدانید:  7 تکنیک برتر SEO برای اجرا در سال 2022

وب سایت مک دونالد می خواهد یک “محیط دلپذیر و سرگرم کننده برای همه ایجاد کند.” این نشان می دهد که چه تعداد از افراد مختلف را می خواهد جذب کند. این برند تحقیقات اولیه بازار را انجام می دهد تا تعیین کند چگونه خود را بازاریابی کند و مطمئن شود که با جمعیت شناسی افرادی که می خواهد به آنها دسترسی پیدا کند، مطابقت دارد. مک دونالد از نظرسنجی ها و پرسشنامه ها در فروشگاه ها، شبکه های اجتماعی و از طریق اپلیکیشن موبایل خود استفاده می کند تا بفهمد مشتریان چقدر از غذا، خدمات، تحویل و سایر موارد راضی هستند. انجمن مک‌دونالد و سایر کانال‌های دیجیتال همیشه برای پیگیری آنچه که مشتریان می‌گویند و انجام می‌دهند زیر نظر گرفته می‌شوند.

استراتژی تبلیغات مک دونالد

مک دونالد پول زیادی را صرف بیلبوردها و تبلیغات تلویزیونی می کند. در سال 2018، این شرکت نزدیک به 1.5 میلیارد دلار صرف تبلیغات در ایالات متحده کرد. تبلیغات در فضای باز، تلویزیون و رادیو به احتمال زیاد به افراد زیادی دسترسی ندارند، بنابراین استراتژی های بازاریابی دیجیتال برای ارسال اطلاعات ثابت به افرادی که به احتمال زیاد تبلیغات را نمی بینند یا نمی شنوند استفاده می شود.

دوره رایگان استراتژی دیجیتال مارکتینگ

کمپین‌ها و ابتکارات خود را مانند یک دوره آموزشی رایگان استراتژی بازاریابی دیجیتال ProENROLL NOW

تبلیغ برای پخش

استراتژی بازاریابی مک دونالد از تلویزیون و رادیو برای اطلاع رسانی در مورد برند خود و تبلیغ آیتم های جدید منو، تخفیف های وعده های غذایی و کارهای خیریه استفاده می کند. کانال‌ها و زمان‌های پخش آن طوری انتخاب می‌شوند که بیشتر مردم تماشا یا گوش کنند. در نوامبر 2018، زمانی که فصل NFL در اوج محبوبیت خود بود، انتظار می رود مک دونالد 52.9 میلیون دلار برای تبلیغات تلویزیونی در ایالات متحده هزینه کرده باشد. این نشان می‌دهد که زنجیره‌ی فست فود، برجسته‌ترین موقعیت‌های تبلیغات پخش را به دست می‌آورد.

تبلیغات بیلبورد

مک دونالد تبلیغات بیلبوردهای سنتی زیادی دارد که اهداف بازاریابی و محتوایی مشابه تبلیغات تلویزیونی آن دارد. این شرکت با بیلبوردهایی که از ایستا تا دیجیتال تعاملی را شامل می‌شود و در مناطق با دید بالا و پرتردد قرار می‌گیرد، سعی می‌کند جمعیت هدف خود و سایر گروه‌های مصرف‌کننده مرتبط را در مورد برند خود مثبت نگاه دارد.

این یک مثال عالی از این است که چگونه چندین راه برای ترویج اهداف یکسان می تواند کمپین را در مقایسه با کمپین هایی که فقط از یک روش استفاده می کنند موفق تر کند.

بازاریابی محیطی در فضای باز

مک دونالد همچنین بازاریابی خلاقانه و جالبی در فضای باز انجام می دهد. تبلیغات محیطی زمانی است که مواد تبلیغاتی در مکان ها یا چیزهایی قرار می گیرند که بسیار غیرمعمول یا غیرمنتظره هستند یا معمولاً برای تبلیغات استفاده نمی شوند. مک دونالد از این نوع بازاریابی چریکی برای تأثیرگذاری بیشتر بر مشتریان استفاده می کند. کمپین مک دونالد این را برای “صبحانه عظیم مک مافین” خود نشان می دهد. در طول سال 2010، این شرکت کیسه‌های بزرگ کاغذی را با نام صبحانه جدید خود در خیابان‌های اصلی نیوزلند قرار داد. همانطور که نشان داده شده است، این تصویر غیرمنتظره و به سختی از دست می‌رود

با تعداد زیادی عکس از صحنه که مردم گرفته اند و در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته اند. این به ترویج صبحانه مک مافین کمک کرد.

خط کشی خیابان های این برند در گذرگاه های عابر پیاده نمونه دیگری است. آنها باید شبیه سیب زمینی سرخ شده به نظر برسند که از بسته بندی سیب زمینی سرخ شده با مارک مک دونالد بیرون آمده است.

بیشتر بدانید:  نحوه تغییر پورت RDP در ویندوز 10

استراتژی بازاریابی دیجیتال مک دونالد

تبلیغات آنلاین به برند کمک می کند تا به اهداف خود در ایجاد آگاهی از برند و ایجاد تقاضا برسد. اطلاعاتی که به صورت آنلاین استفاده می شود شبیه به آنچه ممکن است در یک تبلیغ تلویزیونی مک دونالد یا روی یک بیلبورد ببینید. با این حال، هر دو زبان و گرافیک به گونه ای ساخته شده اند که در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مورد استفاده مانند توییتر، فیس بوک و اینستاگرام به بهترین وجه کار کنند. مک دونالد با درخواست از مشتریان برای ارسال تصاویری از وعده های غذایی خود به صورت آنلاین، از روند رو به رشد عکاسی غذا بهره می برد. در واقع، بین سپتامبر 2018 تا فوریه 2019، 4.9 میلیون لوگوی مک دونالد در سراسر جهان در توییتر پست شده است. این باعث شد مک دونالد به دومین برند پرتصاویر تبدیل شود.

این شرکت همچنین روی بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) کار می‌کند، اما روش سئوی «ارگانیک» آن بهتر از تبلیغات «حمایت‌شده» است. از دسامبر 2019، 90.7٪ از ترافیک جستجو به mcdonalds.com از نتایج جستجوی طبیعی بود، در حالی که 9.3٪ از کلمات کلیدی حمایت شده بود.

گواهینامه حرفه ای در دیجیتال مارکتینگ

طراحی شده با Meta Blueprint و IMT Ghaziabad اکنون گواهی حرفه ای در بازاریابی دیجیتال را اعمال کنید

استراتژی بازاریابی مک دونالد در رسانه دیجیتال شامل تعامل با مشتری از طریق رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام است. مشتریان با برند و با یکدیگر در رسانه های اجتماعی تعامل دارند. همچنین، این شرکت تخفیف ها و کوپن های مختلفی را از طریق صفحات رسانه های اجتماعی خود و اپلیکیشن شرکت ارائه می دهد. مک دونالد یکی از معدود شرکت هایی بود که در رکود اقتصادی دهه 2000 عملکرد خوبی داشت. دلیل موفقیت این بود که شرکت استراتژی خود را به مصرف کنندگان ابلاغ کرد.

استراتژی بازاریابی دیجیتال مک دونالد به این شرکت اجازه داد تا با شایعات منتشر شده در رسانه های اجتماعی در سال 2018 مقابله کند. این شرکت جایزه تعالی بلند مدت را از انجمن بازاریابی دریافت کرد. این شرکت مستقیماً به اتهاماتی که با آن روبرو بود پاسخ داد و توانست پیام خود را در علنی به اطلاع برساند.

نتیجه

استراتژی بازاریابی مک دونالد در روش های مختلف آفلاین و آنلاین به این شرکت این امکان را داده است که موقعیت رهبری خود را در تجارت فست فود حفظ کند. مخاطب هدف خانواده هایی هستند که به اکثر مردم اجازه می دهند در رستوران احساس راحتی کنند. استراتژی بازاریابی مک دونالد در سراسر کانال های دیجیتال به شرکت کمک می کند تا به طور واضح و مستقیم ارتباط برقرار کند.

تنها در 6 ماه به یک بازاریاب دیجیتال هزاره تبدیل شوید. اکنون برای دوره PGP ما در بازاریابی دیجیتال با همکاری دانشگاه پردو ثبت نام کنید!

در سال 2022 یک بازاریاب دیجیتال شوید

اگر از مطالعه استراتژی بازاریابی برندهای مختلف لذت می برید، باید در بازاریابی شغلی ایجاد کنید. بازاریابی دیجیتال در حال حاضر سریع ترین رشد بازار کار را دارد. شما به راحتی می توانید مهارت های صحیح را در برنامه ضمانت شغلی بازاریابی دیجیتال ما بیاموزید. شغل رویایی خود را تنها در 180 روز پس از فارغ التحصیلی به دست آورید یا پول خود را پس بگیرید. از بهترین ها بیاموزید و با سرمایه گذاری روی خودتان، بدون ریسک – یک وعده Simplilearn – در یک نقش برتر قرار بگیرید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *