مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

استفاده از برنامه های چراغ قوه را متوقف کنید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

برنامه‌های چراغ قوه زمانی ابزار هوشمندانه‌ای بودند که از هر کسی که یک صفحه نمایش در جیب خود داشت الهام می‌گرفت. با این حال، آن روزها خیلی وقت است که گذشته است. دیگر نباید از برنامه های چراغ قوه استفاده کنید. ما توضیح خواهیم داد که چرا و چه چیزی باید به جای آن استفاده کنید.

شاید باورش سخت باشد، اما فلاش دوربین همیشه در گوشی های هوشمند گنجانده نشده است. اپل تا آیفون 4 در سال 2010 یک فلاش LED اضافه نکرد. حتی پس از اینکه تلفن‌ها شامل فلش می‌شدند، iOS و Android برای مدتی «چراغ‌قوه» داخلی نداشتند.
وارد برنامه های چراغ قوه شوید.

برنامه چراغ قوه چیست؟

دو نوع متمایز از برنامه های چراغ قوه وجود دارد. نوع اول اساساً قبل از اینکه تلفن ها دارای فلاش در کنار دوربین باشند وجود داشت. این برنامه ها به سادگی روشنایی نمایشگر را افزایش می دهند و یک صفحه سفید خالی را نشان می دهند. این یک راه شگفت آور موثر برای دریافت نور در یک فضای تاریک بود.
نوع دوم اپلیکیشن چراغ قوه در واقع از فلاش پشت گوشی استفاده می کند. آنها به سادگی فلاش را روشن یا خاموش می کنند. این حتی راه بهتری برای روشن کردن فضای تاریک است. در حالی که هر دو نوع برنامه چراغ قوه از نظر فنی عملکردی را که تبلیغ می کنند انجام می دهند، نگرانی های عمده ای وجود دارد که ممکن است از آنها ندانید.

مشکل برنامه های چراغ قوه

مجوزهای برنامه چراغ قوه
یک برنامه چراغ قوه برای انجام یک کار طراحی شده است – ارائه نور. برخی دارای ویژگی های اضافی مانند چراغ های بارق و رنگ های مختلف برای انتخاب هستند، اما در اصل، اینها برنامه های بسیار ساده ای هستند. این دقیقاً همان چیزی است که باعث می‌شود آنها به راحتی دوبار به آن فکر نکنند.
واقعیت این است که بسیاری از این برنامه های چراغ قوه از مجوزهای غیر ضروری سوء استفاده می کنند. این یک مشکل بزرگتر در اندروید است، اما برخی از برنامه های مخرب چراغ قوه آیفون نیز وجود دارد.
در سال 2019، Avast حدود 1000 برنامه چراغ قوه موجود در فروشگاه Google Play را بررسی کرد. بیش از یک چهارم این برنامه ها بین 50 تا 77 مجوز درخواست می کردند. اینها مواردی مانند ضبط صدا و خواندن مخاطبین بود که مطمئناً چراغ قوه به آنها نیازی ندارد.
نکته ترسناک این است که چندین مورد از این برنامه ها بیش از یک میلیون بار دانلود شده اند. چه کسی به چنین رفتاری از برنامه ای که قرار است به این سادگی باشد مشکوک باشد؟ خوشبختانه، هر دو آیفون و اندروید کنترل‌های دسترسی بسیار بهتری را دریافت کرده‌اند.
مطالب مرتبط:
معرفی اپلیکیشن BeReal

در عوض از چه چیزی استفاده کنیم

تغییر چراغ قوه در مرکز کنترل.
خوشبختانه، دیگر نیازی به استفاده از هر نوع برنامه چراغ قوه نیست. دستگاه‌های اندرویدی و آیفون‌ها اکنون دارای کلیدهای داخلی برای روشن کردن فلش هستند. چیزی برای نصب یا نگرانی در مورد سوء استفاده از مجوزها وجود ندارد.
در آیفون، کلید چراغ قوه را در صفحه قفل و مرکز کنترل برای دسترسی سریع پیدا خواهید کرد. حتی می توانید روشنایی را تنظیم کنید. با ویژگی Shortcuts، حتی می توانید با ضربه زدن به پشت آیفون، چراغ قوه را راه اندازی کنید.
در اندروید، چراغ قوه را می‌توانید در پانل تنظیمات سریع پیدا کنید. در صورت تمایل می توانید پانل را دوباره سازماندهی کنید تا چراغ قوه را در موقعیت برجسته تری قرار دهید. همچنین می توان با ضربه زدن به پشت دستگاه با کمک یک برنامه شخص ثالث، چراغ قوه را راه اندازی کرد.
گوشی‌های هوشمند در طول سال‌ها پیشرفت زیادی کرده‌اند. بسیاری از مشکلاتی که توسط برنامه های شخص ثالث حل شده اند، دیگر وجود ندارند. برنامه های چراغ قوه یادگار روزهای گذشته هستند. بیایید آنها را آنجا رها کنیم.
اوه، و اگر فلاش گوشی شما آن را قطع نکرد، چراغ قوه های واقعی هنوز وجود دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *