مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

افزایش FPS بازی CSGO در ویندوز ۱۱

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر یکی از پلیرهای بازی csgo هستید حتما میدانید که مسئله fps یکی از دغدغه های این بازی بحساب می آید ، امروز در این آموزش ما به شما کمک میکنیم که fps خود را در بازی csgo افزایش دهید

نحوه افزایش نرخ فریم در بازی csgo

 

Video Settings

CS:GO را باز کنید و به تنظیمات خود بروید. در تب Video، پیشنهاد می‌شود در حین استفاده از حالت نمایش تمام‌صفحه، بازی را با نسبت ابعاد و وضوح نمایشگر اصلی خود انجام دهید.
در برخی موارد، اگر ترجیح می دهید با نوارهای سیاه بازی کنید، می خواهید نسبت تصویر خود را به 4:3 تغییر دهید، یا اگر بازی در وضوح اصلی شما خوب اجرا نمی شود، می خواهید وضوح کلی خود را کاهش دهید. اگر بعد از اعمال تغییرات بعدی احساس می‌کنید به عملکرد بیشتری نیاز دارید، برای مثال مطمئن شوید که به صورت 1600×900 و تمام صفحه بازی کنید. این کار عملکرد کلی بازی را بهبود می بخشد، اما به نوبه خود کیفیت بصری را کاهش می دهد.
تنظیمات بازی سی اس گو

advance video settings

من تنظیمات بهینه ویدیوی پیشرفته را برای رایانه های شخصی کم تا متوسط ​​توصیه می کنم. من ترجیح می دهم تنظیمات سایه و افکت جزئیات را به حداقل برسانم و گزینه های Model و Texture Detail را افزایش دهم. برای پردازنده‌های گرافیکی پایین‌رده، ممکن است بخواهید گزینه Boost Player Contrast را غیرفعال کنید و رندر چند هسته‌ای را فعال کنید، که در بیشتر موارد به اجرای بازی با نرخ فریم بالاتر کمک می‌کند.
گزینه Multisampling Anti-Aliasing Mode را روی None تنظیم کنید، مگر اینکه مقداری کارایی لازم را نداشته باشید. این تنظیم هنگامی که روی 2x، 4x یا 8x تنظیم می شود، لبه های پیکسلی را صاف می کند، اما برای گیم پلی شما ضروری نیست. Anti-Aliasing می تواند باعث تاخیر ورودی شود، به خصوص زمانی که بازی را با نرخ فریم پایین و نرخ تازه سازی مانیتور پایین اجرا می کنید. اگر نمی توانید نرخ فریم ثابتی داشته باشید، پیشنهاد می کنم این گزینه را نیز غیرفعال کنید. همین امر در مورد گزینه Wait for Vertical Sync شما نیز صدق می کند.
من ترجیح می‌دهم گزینه Texture Filtering Mode را روی Trilinear قرار دهم، اما باز هم برای بیشترین کارایی، می‌خواهید آن را روی حداقل تنظیم کنید. Motion Blur بر FPS شما تأثیری نمی گذارد، اما من همچنان از استفاده از آن متنفرم. اگر از سه مانیتور برای پخش CSGO استفاده نمی کنید، به سادگی تنظیمات حالت Triple-Monitor Mode را غیرفعال کنید و در آخر، گزینه Use Uber Shaders را روی Automatic قرار دهید
تنظیمات ویدیوی پیشرفته

game settings

پس از اعمال تغییرات خود، به تب Game در تنظیمات خود بروید. مطمئن شوید که Developer Console خود را فعال کرده اید تا از دستورات کنسول استفاده کنید.
دستورات کنسول
در اینجا لیستی از ۵ فرمان برتر کنسول مفید برای CSGO آمده است.
1) fps_max (مقدار)
این دستور نرخ فریم شما را در یک مقدار مشخص محدود می کند. من پیشنهاد می‌کنم FPS خود را به مقداری بالاتر از نرخ تازه‌سازی مانیتور خود محدود کنید و کمتر از حداکثر FPSی که می‌توانید در بازی دریافت کنید. این باعث می‌شود که نرخ فریم با ثبات‌تر و همچنان بالا در طول مدت زمان بازی شما ایجاد شود.
2) voice_enable “[value]”
با این دستور چت صوتی را تغییر دهید.
3) memory
این آمار مهم حافظه را به شما نشان می دهد
4) unbindall / unbind (کلید) bind
از این دستور برای باز کردن یک کلید خاص یا unbind کردن همه اتصالات کلید خود با unbind all استفاده کنید
5) Status
این دستور برخی از اطلاعات مهم سرور مانند موقعیت مکانی، شناسه پخش کننده، IP سرور و غیره را به شما نشان می دهد. مطمئن شوید که حداکثر پهنای باند ترافیک قابل قبول بازی خود را در حدود 1.5 مگابیت بر ثانیه محدود کنید، همانطور که می تواند، در صورت تنظیم بالاتر یا نامحدود، ممکن است داده ی بیشتری از شما مصرف شود
game settings

High Task Priority

پس از اعمال تغییرات خود، مطمئن شوید که بازی را در حال اجرا گذاشته اید و Task Manager خود را با جستجوی آن در جستجوی منوی استارت باز کنید. در تب Processes، روی فرآیند CSGO کلیک راست کرده و برای رفتن به جزئیات انتخاب کنید. در تب Details، روی فرآیند برجسته شده کلیک راست کرده و اولویت آن را روی High تنظیم کنید.
Task Manager Priority High Proces

Task Manager

به منظور کاهش استفاده از CPU از سایر برنامه ها، پیشنهاد می کنم برخی از برنامه ها را در پس زمینه اجرا نکنید، که هنگام اجرای بازی به آنها نیازی ندارید. اما مطمئن شوید که فقط اجرای برنامه‌ها را متوقف می‌کنید که می‌دانید سیستم عامل شما را خراب نمی‌کند. در تب Startup، علاوه بر این می توانید از راه اندازی برنامه ها در هنگام بوت شدن سیستم جلوگیری کنید.
end task
 

Launch Options

سپس می توانید Task Manager و Counter Strike Global Offensive خود را ببندید. برای افزایش بیشتر عملکرد خود در حین بازی، باید از گزینه های راه اندازی برای CSGO استفاده کنید.
کتابخانه Steam خود را باز کنید، روی CSGO راست کلیک کرده و Properties را انتخاب کنید. در تب General، گزینه ای برای اضافه کردن گزینه های راه اندازی دارید. این دستورات هر بار که بازی را اجرا می کنید اعمال می شود و اگر دیگر نمی خواهید از آنها استفاده کنید می توانید آنها را حذف کنید.
+fps_max
با این کار مقدار فریمی که می خواهید بازی روی آن اجرا شود تعیین می کند. مقدار را روی 0 تنظیم کنید تا FPS خود را باز کنید، اما این ممکن است عملکرد شما را کاهش دهد. پیشنهاد می‌کنم این مقدار را روی مقداری بالاتر از نرخ تازه‌سازی مانیتور خود تنظیم کنید، اما کمتر از حداکثر FPSی که می‌توانید نگه دارید. برای من این حدود 180 خواهد بود.
-novid
این گزینه راه‌اندازی به شما این امکان را می‌دهد که هنگام راه‌اندازی CSGO از معرفی بازی صرف‌نظر کنید.
-cl_forcepreload
آن را روی 1 تنظیم کنید تا بازی مجبور شود صداها، بافت ها و سایر دارایی ها را قبل از پریدن به بازی بارگذاری کند. این کار در ابتدا زمان بارگذاری را افزایش می دهد اما عملکرد شما را در حین بازی نیز افزایش می دهد.
-refresh / -refreshrate یا -freq
این دستور نرخ تازه سازی صفحه نمایش شما را در حین بازی تنظیم می کند. این را روی نرخ تازه‌سازی واقعی صفحه‌تان تنظیم نکنید. در مورد من 144 خواهد بود.
-nojoy
این کار با غیرفعال کردن پشتیبانی jock stick، FPS شما را افزایش می‌دهد.
+r_dynamic 0
این کار نور پویا را غیرفعال می کند که عملکرد شما را افزایش می دهد.
+cl_interp 0
+cl_interp_ratio 1
+cl_updaterate 128
+cl_forcepreload 1
از این دستورات برای اطمینان از بهترین اتصال به سروری که روی آن بازی می کنید استفاده کنید.
csgo launch options

به روز رسانی درایور گرافیک

باید مطمئن شوید که درایور کارت گرافیک شما به روز است. اگر از GPU NVIDIA استفاده می کنید، پیشنهاد می کنم از برنامه GeForce Experience استفاده کنید، اما می توانید از مجموعه درایورهای AMD نیز استفاده کنید. در تب Drivers، به سادگی بر روی Download کلیک کنید تا برنامه به طور خودکار آخرین درایور را دانلود و نصب کند. این مرحله را حداقل چند بار در سال تکرار کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از سخت افزار خود می برید.
تنظیمات بهینه شده GeForce Experience
در تب Home، می‌توانید به تنظیمات بازی که از اینجا نیز قابل تغییر هستند دسترسی داشته باشید. به سادگی Details برای CSGO را انتخاب کنید. تنظیمات فعلی درون بازی به شما نمایش داده می شود و بسته به سخت افزار شما تنظیمات بهینه را پیشنهاد می کند.
هنگام انتخاب Optimize، GeForce Experience تنظیمات توصیه شده را روی بازی اعمال می کند. شما همچنین می توانید هنگام انتخاب این نماد آچار، از تنظیمات سفارشی استفاده کنید. در اینجا از این سیستم کشویی برای کاهش برخی گزینه ها و تغییر وضوح صفحه نمایش و حالت نمایش خود استفاده کنید، در صورتی که از وضوح صفحه نمایش غیرعادی مانند من استفاده می کنید. هنگام پیمایش به تنظیمات GeForce خود، مطمئن شوید که همپوشانی درون بازی را در برگه تنظیمات عمومی خود غیرفعال کنید، زیرا همپوشانی برنامه ها اغلب باعث مشکلات عملکرد می شود.

Geforce csgo

تنظیمات حالت بازی

پس از اطمینان از به روز بودن درایور GPU، پنجره تنظیمات سیستم خود را باز کنید. به بخش Gaming بروید. در قسمت Game Mode، می‌توانید حالت بازی را در رایانه شخصی خود فعال یا غیرفعال کنید.
در تئوری، Game Mode باید از اجرای نصب درایورها و ارسال اعلان‌های راه‌اندازی مجدد به‌روزرسانی ویندوز جلوگیری کند و همچنین به دستیابی به نرخ فریم پایدارتر در حین بازی کمک کند. برخی از کاربران گزارش داده‌اند که غیرفعال کردن این گزینه عملکرد بازی آنها را در ویندوز 11 به شدت افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم این گزینه را غیرفعال کنید، در صورتی که قبلاً فعال شده بود تا ببینید آیا تفاوتی در رایانه شما ایجاد می‌کند یا خیر. در مورد من، غیرفعال کردن آن بالاترین FPS را برای من به ارمغان می آورد.
game mod windows 11
 

تنظیمات گرافیک

در تنظیمات مربوطه، Graphics را انتخاب کنید. برای تغییر برخی تنظیمات گرافیکی سفارشی برای CSGO، روی Browse کلیک کنید. در File Explorer خود به درایوی که بازی را در آن ذخیره کرده اید بروید.
مسیر فایل برای نسخه Steam به این صورت است: Program Files > Steam > steamapps > common > Counter-Strike Global Offensive > و در اینجا csgo را انتخاب کنید. با این کار Counter Strike به لیست زیر اضافه می شود. هنگام انتخاب Options for CSGO، مطمئن شوید که ترجیح گرافیک را روی High performance تنظیم کنید، که در بیشتر موارد از پردازنده گرافیکی شما برای اجرای بازی بر روی سیستم شما استفاده می کند.
CSGO Graphics Preference Settings

ویندوز را به روز کنید

پنجره تنظیمات خود را باز نگه دارید و به‌روزرسانی را جستجو کنید تا به تنظیمات به‌روزرسانی ویندوز خود برسید. اطمینان حاصل کنید که به‌روزرسانی‌های اخیر را بررسی کنید، و در صورت وجود به‌روزرسانی در دسترس، مطمئن شوید که آن را قبل از راه‌اندازی مجدد رایانه‌تان دانلود کنید، که به‌روزرسانی را برای شما نصب می‌کند.
آپدیت ویندوز
شماهم اگه نکته ای برای افزایش نرخ fps میشناسید برای ما کامند کنید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *