مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

انواع رنگ شیشه خودرو

انواع رنگ شیشه خودرو:وقتی بیشتر مردم به رنگ پنجره فکر می‌کنند، به خودروهای اسپرتی فکر می‌کنند که در خیابان‌ها با شیشه‌های تیره زوم می‌کنند تا ظاهری خنک به آن‌ها بدهند، یا به خودروهای شاسی‌بلندی فکر می‌کنند که با شیشه‌های عقب تیره‌تر عرضه می‌شوند تا کودکان یا مسافران خود را از نور خورشید دور نگه دارند. . رنگ پنجره بسیار بیشتر از یک اصلاح زیبایی است زیرا می تواند از تابش خیره کننده جاده جلوگیری کند و اشعه های مضر UV را از وسیله نقلیه شما دور نگه دارد و از سرنشینان و فضای داخلی شما محافظت می کند.

انواع رنگ شیشه خودرو : گزینه های شما توضیح داده شده است

پنج نوع متداول رنگ پنجره وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید، از جمله چند نوع دیگر که واقعاً در دسته رنگ قرار نمی گیرند. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. صرف نظر از اینکه نوع خاصی از رنگ ظاهر مورد نظر شما را ارائه می دهد یا خیر، از مزایای کمتر شناخته شده ای که رنگ می تواند ارائه دهد نیز بهره مند خواهید شد.

رنگ شیشه خودرو

رنگ پنجره یک فیلم نازک است که می تواند از مواد مختلفی ساخته شود که تقریباً مانند یک برچسب شفاف روی شیشه وسیله نقلیه شما قرار می گیرد. به همین دلیل، استفاده از آن‌ها معمولاً آسان است، بسته به قوانین مکان شما می‌توان آن‌ها را بر روی اکثر پنجره‌های خودروی شما نصب کرد، و می‌توان آن‌ها را به گونه‌ای برش داد که متناسب با هر پنجره باشد.

بیشتر بخوانید: دلیلی افزایش خودروهای الکتریکی در سال 2022

اکثر کارهای ساده رنگ آمیزی شیشه بسته به اندازه ماشین و نوع رنگی که می خواهید بین  9 تا 15 میلیون تومان کاهش می یابد. رنگ‌بندی پنجره‌های گران‌قیمت در صورت نصب حرفه‌ای می‌تواند تا 24 میلیون تومان  گران باشد، و اگر به اندازه کافی ماجراجو باشید که خودتان آن را نصب کنید، ابتدایی‌ترین رنگ پنجره می‌تواند بین 1 تا 2 میالیون تومان باشد.

 

قوانین و مقررات رنگ پنجره

انواع رنگ شیشه خودرو
انواع رنگ شیشه خودرو

درصد رنگ شیشه خودرو

قبل از پیدا کردن و نصب نوع به ظاهر کامل رنگ برای نیازهای خود، مهم است که قوانین حاکم بر رنگ پنجره را در منطقه خود بررسی کنید. رنگ پنجره با درصد نور مرئی یا VLT اندازه گیری می شود. هرچه این درصد بیشتر باشد، رنگ پنجره روشن تر است و هر چه درصد کمتر باشد، تیره تر است. چهار درصد متداول ترین رنگ 5%، 20%، 35% و 50% هستند.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی باتری خودرو : علائم و هزینه تعویض

برخی از ایالت‌ها نسبت به سایر ایالت‌ها نسبت به قوانین رنگ‌بندی پنجره‌های خود بسیار سخت‌گیرانه‌تر عمل می‌کنند، اما 35٪ یک حد وسط فرضی خوب برای قوانین VLT در سراسر ایالات متحده است. البته این به این معنی نیست که اگر 35% tint نصب کنید، می توانید به هر کجا که می خواهید بروید و بلیط نگیرید، بلکه یک پارامتر رایج است.

همچنین قوانینی در مورد اینکه کدام پنجره ها را می توانید رنگ آمیزی کنید وجود دارد. بسیاری از ایالت‌ها رنگ کردن شیشه جلو را مجاز نمی‌دانند در حالی که شیشه‌های جانبی و عقب بازی منصفانه هستند. حتی بیشتر از آن، بسیاری از ایالت ها درصدهای متفاوتی را در پنجره های مختلف در یک وسیله نقلیه مجاز می کنند. برای جلوگیری از جریمه های احتمالی، مهم است که قبل از صرف چند صد دلار برای یک کار رنگی با کیفیت، تحقیقات ساده ای انجام دهید.

انواع رنگ شیشه خودرو

پنج نوع معمولی از رنگ پنجره موجود در بازار وجود دارد. هر کدام مزایا و معایب خاص خود و همچنین پیامدهای بودجه خود را دارند. علاوه بر این، دو نوع معمولی از رنگ‌ها وجود دارد که به عنوان رنگ‌های واقعی پنجره در نظر گرفته نمی‌شوند.

رنگ شده

رنگ پنجره رنگ شده ساده ترین و ارزان ترین نوع رنگ موجود است. این بهترین نوع برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش نیست، در مقایسه با برخی از انواع دیگر بسیار کم است، اما زمانی که ظاهر و حفظ حریم خصوصی در اولویت هستند، انتخاب آسانی است.

رنگ‌های رنگ شده با قرار دادن یک لایه رنگی نازک بین یک لایه چسبی که به پنجره شما می‌چسبد و یک لایه محافظ بیرونی که می‌تواند از آسیب دیدن پنجره بیرونی جلوگیری کند، ساخته می‌شود. به دلیل رنگ آمیزی، این نوع رنگ پنجره را می توان تیره ترین رنگ را نسبت به هر نوع رنگ دیگری رنگ کرد.

مزیت دیگری که رنگ رنگ شده فراهم می کند، توانایی بالای آن در دفع گرما است. این رنگ در واقع برای جذب گرما عمل می کند، اما به دلیل پرتوهای قدرتمند خورشید به مرور زمان محو می شود. در صورت لزوم می‌توان آن‌ها را تعویض کرد و سال‌ها دوام می‌آورد، اما عملکرد طولانی‌مدت نسبت به انواع دیگر کم است.

فلزی

رنگ فلزی به دلیل ماده ای که از آن ساخته شده است نامگذاری شده است. به جای یک لایه رنگی بین لایه های چسب و لایه محافظ، یک لایه از مواد فلزی میکروسکوپی وجود دارد که ظاهری بازتابنده و “براق” به پنجره می دهد. به دلیل انعکاس آن، رنگ های فلزی در برخی ایالت ها به طور کلی ممنوع است.

در جایی که بازتابش آن را ناامید می کند، همچنین این نوع رنگ را با توانایی مسدود کردن حرارت عالی ارائه می دهد و به طور طبیعی توانایی مسدود کردن UV را نیز به دنبال دارد. یکی دیگر از مواردی که رنگ فلزی به همراه دارد، استحکام پنجره است. از آنجا که یک فیلم است، رنگ پنجره می تواند به تقویت شیشه ای که با نگه داشتن آن در کنار هم می شکند، کمک کند. رنگ فلزی این کار را بهتر از بسیاری از رنگ های دیگر انجام می دهد زیرا خرده های فلزی از آن تشکیل شده است.

اگرچه این نوع رنگ عموماً گران‌تر از رنگ‌های رنگ‌شده است، از آنجایی که تقریباً به سرعت محو نمی‌شود، قابلیت ماندگاری طولانی‌تری دارد.

ترکیبی

رنگ پنجره هیبریدی بهترین چیزی را که رنگ های رنگی و فلزی می توانند ارائه دهند فراهم می کند زیرا ترکیبی از هر دو است. این شامل ذرات فلزی و رنگ بین لایه چسب و محافظ خود است

کاهش انعکاس و پتانسیل محو شدن در حین افزایش سطح حفاظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، بازدارندگی حرارتی، استحکام پنجره و سطح حریم خصوصی.

به طور طبیعی، رنگ هیبریدی از نظر قیمت در حد متوسط ​​است، اما به دلیل کاربردی بودن و گرد بودن آن، می تواند ارزش هزینه بالاتر را داشته باشد.

کربن

رنگ‌های کربنی پنجره‌ها شروع به صعود به مواد رنگی سطح بالا می‌کنند. آنها از ریزلایه‌های کربن بین لایه‌های لایه بیرونی ساخته شده‌اند و نسبت به سایر انواع رنگ‌ها دارای معایبی اندک هستند. بزرگترین و مسلماً تنها عیب آنها هزینه است. به دلیل آرایش آنها، قیمت آنها دو تا سه برابر بیشتر از رنگ های ارزان تر است.

بسیاری ظاهر خود را به رنگ های دیگر ترجیح می دهند و با گذشت زمان محو نمی شوند. چون حاوی فلز نیستند، بازتابنده نیستند و سیگنال های رادیویی را مانند رنگ های فلزی مختل نمی کنند. آنها همچنین برای جلوگیری از گرما، مادون قرمز و اشعه ماوراء بنفش خورشید برتر هستند. در نتیجه این مزایا، بسیاری رنگ‌های کربنی را با وجود برچسب قیمتی، بهترین نوع می‌دانند.

سرامیک

رنگ سرامیکی گران‌ترین و پیچیده‌ترین رنگ موجود است و بیشتر مزایای رنگ‌های کربنی را به همراه دارد. تنها استثنا در این مورد این است که رنگ‌های سرامیکی را نمی‌توان به‌اندازه برخی از رنگ‌های دیگر تیره کرد، این امر باعث کاهش حریم خصوصی و برای برخی، ظاهر سرد بسیار مهم می‌شود.

این محافظ حرارتی عالی، حفاظت از اشعه ماوراء بنفش، حفاظت مادون قرمز، مقاومت در برابر تابش خیره کننده، دید عالی، بدون پتانسیل تداخل الکترونیکی و بدون بازتاب بیرونی را فراهم می کند. رنگ سرامیکی مانند رنگ فلزی حاوی ذرات سرامیکی بین لایه های فیلم است که به آن کمک می کند تا تمام مزایایی را که می تواند ارائه دهد.

انواع مختلف رنگ

انواع مختلفی از رنگ پنجره وجود دارد که به عنوان انواع واقعی رنگ در نظر گرفته نمی شود. اما اینها نیز مزایا و معایب خاص خود را دارند.

 

رنگ کارخانه

رنگ کارخانه ای به عنوان رنگ پنجره در نظر گرفته نمی شود زیرا شامل هیچ فیلمی نمی شود. در عوض، رنگ به شیشه واقعی در طول فرآیند تولید اضافه می شود و آن را غیر قابل جابجایی می کند. برای محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش یا اتلاف گرما طراحی نشده است. هدف اصلی آن حفظ حریم خصوصی است و معمولاً فقط در SUV ها و ون ها استفاده می شود. رنگ معمولی کارخانه می تواند بین 15٪ تا 30٪ VLT باشد.

 

فیلم شفاف/رنگ کریستالی

فیلم شفاف یا کریستالی بلافاصله به شما می گوید که چرا به عنوان رنگ واقعی پنجره در نظر گرفته نمی شود. اگرچه این فیلمی است که روی یک پنجره اعمال می شود، اما از آنجایی که رنگ آمیزی نشده است، حریم خصوصی یا ارزش زیبایی شناسی را ارائه نمی دهد. اما مانع از ورود گرما و اشعه ماوراء بنفش به داخل خودرو می شود. بسیاری از مردم از این فیلم‌ها در مکان‌هایی استفاده می‌کنند که رنگ آن غیرقانونی است تا برخی از مزایایی را که رنگ واقعی می‌تواند ارائه دهد، به دست آورند.

توجه: همچنین چندین گزینه جایگزین رنگ پنجره وجود دارد که در آنها مسائل قانونی مانع استفاده از رنگ پنجره برای مسائل مربوط به UV و حریم خصوصی می شود.

نتیجه نهایی

رنگ پنجره فقط برای ارزش زیبایی شناختی استفاده نمی شود. رنگ خوب پنجره می تواند مقاومت در برابر حرارت، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، ویژگی های تقویت پنجره و حفظ حریم خصوصی را فراهم کند و در عین حال ظاهر زیبایی را به وسیله نقلیه شما اضافه کند. انواع مختلفی از رنگ پنجره وجود دارد که می توانید از بین آنها با طیف گسترده ای از مزایا، معایب و هزینه های مرتبط انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: علائم خرابی باتری خودرو : علائم و هزینه تعویض

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا