مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

اگر Android Auto به طور مداوم قطع شود، چه باید کرد

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

نمی‌خواهید با حداکثر سرعت رانندگی کنید یا وقتی Android Auto از تلفنتان جدا می‌شود گم شوید.

خودرو در حال استفاده از برنامه Android Auto

شما در حال رانندگی هستید، گهگاه نقشه را بررسی می‌کنید یا وقتی دوباره تکرار می‌شود، به دستورالعمل‌های چرخشی از Android Auto گوش می‌دهید.

در بدترین زمان ممکن (ویزیت به بیمارستان؟ مصاحبه شغلی؟ ورود به هتل؟ تاریخ؟!) ارتباط با Android Auto قطع می شود. در حال رانندگی کور هستید، موسیقی شما خاموش شده است و تماس هندزفری غیرفعال است.

چرا Android Auto همچنان قطع می‌شود و برای جلوگیری از وقوع آن چه کاری می‌توانید انجام دهید؟

Android Auto چیست؟

Android Auto یک برنامه تلفن همراه است که توسط Google توسعه یافته است که به شما امکان می دهد با تلفن خود به صورت محدود از طریق یونیت سر صفحه لمسی اتومبیل خود تعامل داشته باشید. یعنی نمایشگری که معمولاً به اطلاعات هشدار مربوط می شود، به شما امکان می دهد ایستگاه رادیویی را انتخاب کنید، فن ها و تهویه هوا و غیره را کنترل کنید.

به نظر می رسد این است:

اساساً، اگر تلفن Android خود را از طریق USB (معمولاً یک کابل USB-C به USB-A) به یک اتومبیل مجهز به Android Auto متصل کنید، باید رابط را روی صفحه نمایش خودرو راه اندازی کند. به طور همزمان، استفاده از تلفن به هر طریق قابل توجهی مسدود خواهد شد.

مرتبط:چگونه سلامت باتری گوشی اندرویدی را بررسی کنیم

در حالی که نسخه‌های قبلی برنامه با استفاده از تلفن قابل دسترسی بود، دیگر اینطور نیست. در عوض، جدیدترین نسخه‌های Android Auto کنترل برنامه را به بخش اصلی خودروی شما محدود می‌کند.

چرا قطع کردن Android Auto می تواند خطرناک باشد؟

اولین کاری که می‌خواهید با قطع Android Auto انجام دهید، اتصال مجدد آن است. اما انجام این کار هنگام رانندگی خطرناک است. اتصال مجدد معمولاً به معنای برداشتن و تعویض کابل در حین حمل و نقل است و این تقریباً به معنای برداشتن چشم از جاده است.

حتی اگر بتوانید این کار را با احساس انجام دهید، باز هم حواس‌تان پرت است. هنگامی که در فرمان هستید این ایمن نیست و توجه شما باید به سرعت، محیط اطراف و استفاده از قضاوت خود برای پیش بینی خطرات احتمالی باشد.

اگر Android Auto هنگام رانندگی قطع می‌شود و کسی در صندلی سرنشین نیست که مداخله کند، کار معقول را انجام دهید: آرام باشید، به دنبال فرصتی امن برای خروج از بزرگراه باشید، مکانی برای پارک پیدا کنید و سعی کنید دوباره عیب یابی کنید.

مرتبط:7 نکته برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد خودرو

اگر Android Auto مرتباً قطع و وصل شود، چه کاری می توانید انجام دهید؟ وقتی انجام این کار ایمن است، این نکات عیب‌یابی را امتحان کنید.

 

1. بررسی کنید آیا ماشین شما با Android Auto-Compatible است

برای این کار باید به دفترچه راهنمای خودرو خود مراجعه کنید یا با فروشنده مشورت کنید. همه خودروها، حتی خودروهای مدرن، با Android Auto (یا Apple CarPlay) سازگار نیستند. به عنوان یک قاعده کلی، خودروهای سال 2017 به بعد معمولاً Android Auto را با Android 9.0 Pie و دستگاه‌های جدیدتر اجرا می‌کنند.

با توجه به تجربه، خودروی شخصی من (سیتروئن 2017) در اولین خرید اندروید اتو نداشت. در طول یک سرویس، به نظر می رسد که سیستم از طریق ارتقاء نرم افزار فعال شده است. بدیهی است که اگر Android Auto از ابتدا وجود نداشته باشد، شروع به قطع اتصال نخواهد کرد. با این حال، این امکان وجود دارد که نرم افزار خودرو به طور کامل از این سرویس بدون ارتقا پشتیبانی نکند.

به این ترتیب، با فروشنده خود تماس بگیرید تا متوجه شوید که آیا Android Auto می تواند به طور کامل فعال شود یا خیر.

2. Android Auto را در تلفن خود به روز کنید

اگر ماشین شما دارای Android Auto است، اما اخیراً با انصراف و قطع ارتباط مواجه شده‌اید، برنامه را در تلفن خود به‌روزرسانی کنید. برای انجام این:

  1. Google Play را باز کنید و روی آواتار خود ضربه بزنید
  2. روی Manage apps and device ضربه بزنید

Android Auto را به روز کنید

Android Auto را به روز کنید
3. در قسمت به‌روزرسانی‌های موجود، روی مشاهده جزئیات ضربه بزنید
4. Android Auto را پیدا کنید و روی Update ضربه بزنید

منتظر بمانید تا Android Auto به‌روزرسانی شود. پس از تکمیل این کار، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که قبل از اینکه دوباره آن را به ماشین خود وصل کنید، گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید.

3. کابل و پورت های USB خود را تمیز کنید

اکنون زمان آن است که مطمئن شوید کابل تمیز و کامل است. نه تنها آلودگی و گرد و غبار در هر انتهای کابل، بلکه از نظر شکستگی در پوشش و عایق را نیز بررسی کنید. چنین مشکلاتی می تواند علت قطع ارتباط باشد.

همچنین باید پورت USB گوشی خود و همچنین خودروی خود را بررسی کنید. دمیدن پورت USB-C روی تلفن شما باید یک تعمیر نسبتاً متداول باشد، به خصوص اگر زمانی را در جیب شما سپری کند. با این حال، وقتی صحبت از پورت USB در ماشین شما می شود، اوضاع کمی متفاوت است.

پورت‌های USB روی خودروها در معرض آلودگی و گرد و غبار مشابهی هستند که سایر قسمت‌های خودرو را تحت تأثیر قرار می‌دهند. اگر درگاه USB ماشین شما کثیف شده است، این می تواند اتصال قابل اعتماد با تلفن شما را به خطر بیندازد.

4. بررسی کنید کابل USB-C شما متصل است و کار می کند

در بسیاری از موارد، Android Auto به دلیل مشکل در کابل USB انتخابی متصل نمی‌شود. بهترین اقدام در اینجا به شرح زیر است:

مطمئن شوید که از کابل USB که همراه تلفن شما ارسال شده است استفاده می کنید
اگر این امکان پذیر نیست، از یک جایگزین مشابه یا با کیفیت بالا استفاده کنید

اکنون باید متوجه شوید که اتصال قابل اعتمادتر است.

مشکل دیگر می تواند این باشد که کابل به نظر کار می کند، اما برق را تامین می کند. اگرچه برای USB-C غیرمعمول است، اما این مورد بی سابقه نیست. اطمینان حاصل کنید که کابل USB-C مورد استفاده شما کاملاً با تلفن، ماشین شما سازگار است و برای داده و برق کار می کند.

توجه داشته باشید که از آنجایی که اکثر واحدهای هد از استاندارد USB 2.x استفاده می کنند، انتقال داده به 480 مگابیت بر ثانیه محدود می شود. در نتیجه، کابل USB 3.x “فوق العاده سریع” بعید است که تاثیر واقعی داشته باشد (به غیر از کیفیت بالقوه آن).

5. بررسی کنید Android Auto به درستی تنظیم شده باشد

این احتمال وجود دارد که قطع شدن Android Auto در زمان‌های نامناسب به دلیل پیکربندی نادرست آن باشد. برای بررسی این مورد در دستگاه Android خود:

روی تنظیمات > برنامه‌ها > مدیریت برنامه ضربه بزنید
Android Auto > تنظیمات اضافی را در برنامه پیدا کنید

در اینجا، تعدادی از تنظیمات را پیدا خواهید کرد که می توان آنها را تغییر داد تا پایداری اتصال را بهبود بخشد. موارد زیر را امتحان کنید:

  • Start Android Auto را به صورت خودکار روی Always تنظیم کنید
  • شروع Android Auto را در حالت قفل فعال کنید
    اگر ماشین شما از Android Auto پشتیبانی بی سیم ندارد (به زیر مراجعه کنید)، باید Wireless Android Auto را غیرفعال کنید.

با بهینه سازی این پیکربندی ها، باید اتصال بهتری را از Android Auto مشاهده کنید.

 

6. کش اندروید اتو را پاک کنید.

یکی از رایج ترین مشکلات برنامه های تلفن همراه در اندروید را می توان با پاک کردن حافظه پنهان حل کرد. با وجود اهمیت نسبی نرم افزار، به طور باورنکردنی، این حتی در مورد Android Auto نیز صدق می کند.

برای رد کردن این مورد در Android Auto، تلفن خود را بردارید سپس:

  1. تنظیمات > برنامه‌ها > مدیریت برنامه را باز کنید
    روی Android Auto > استفاده از فضای ذخیره‌سازی ضربه بزنید
  2. در این صفحه، روی Clear cache ضربه بزنید (همچنین ممکن است ارزش ضربه زدن به Clear data را داشته باشد)

برنامه Android Auto

پاک کردن کش Android Auto

اکنون، اتصال خود را با Android Auto دوباره امتحان کنید.

7. یک ماشین متفاوت را امتحان کنید

اکنون، ما به شما پیشنهاد نمی کنیم که فقط برای مقابله با مشکل Android Auto یک ماشین کاملاً جدید بخرید. اما اگر می توانید وسیله نقلیه دیگری با هد یونیت مناسب پیدا کنید، ارزش دارد بررسی کنید که آیا با گوشی شما کار می کند یا خیر.

پس از همه، ممکن است مشکل از Android Auto در تلفن شما نباشد. ممکن است مشکلی را تجربه کنید که در آن راه‌اندازی دستگاه Android Auto خودروتان ناکافی است. تنها راه برای رد این موضوع این است که وسیله نقلیه دیگری پیدا کنید، تلفن خود را وصل کنید و ببینید آیا Android Auto خارج می‌شود یا خیر.

اگر خوب کار می کند، می دانید که مشکل از ماشین شماست. اگر وصل نشد یا وصل نشد، مشکل از کابل یا گوشی شماست.

مشکل قطع اتصال Android Auto: رفع شد!

تا این مرحله، مشکل قطع اتصال Android Auto شما باید حل شود. اکنون می توانید منتظر ناوبری بدون مشکل و سرگرمی های داخل خودرو باشید، بدون اینکه نگران باشید که آیا ممکن است ناگهان در آن لحظه حیاتی متوقف شود یا خیر.

اگر هنوز به قانع کننده ای در این مورد نیاز دارید، نگران نباشید. اکنون به لطف Android Auto Wireless امکان اتصال بی سیم به ماشین شما وجود دارد. این در برخی خودروهای جدید تعبیه شده است، اما می‌توانید از یونیت اصلی یا دانگل مخصوص نیز استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *