مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

بهترین برنامه های خواب و مدیتیشن در سال 2022

بهترین برنامه های خواب و مدیتیشن در سال 2022

بهترین برنامه های خواب و مدیتیشن در سال 2022 :خواب با سلامت کلی هر فرد نسبت مستقیم دارد.

هر فردی برای حفظ سلامتی و عملکرد مطلوب خود به خواب کافی نیاز دارد. می توان گفت که درست خوابیدن به اندازه خوردن و ورزش روزانه حیاتی است.

چه از نظر سلامتی و چه از منظر دیگر به خواب نگاه کنید، خواهید دید که فواید زیادی به آن متصل است. اگر فردی به اندازه کافی نخوابد، فوراً متوجه تغییراتی در رفتار آن فرد خواهید شد.

از سوی دیگر، اگر خواب کافی داشته باشید، عملکرد خود را به بهترین شکل ممکن خواهید دید. مطالعات همچنین نشان داده اند که داشتن خواب کافی برای زندگی روزمره ضروری است.

بهترین برنامه های خواب و مدیتیشن در سال 2022

فواید خواب کافی

اکنون، اجازه دهید برخی از مزایای کلیدی خواب را که در سلامت کلی هر فردی قابل مشاهده است، بررسی کنیم.

تمرکز و بهره وری بهتر:

خواب به طور مستقیم با عملکردهای مختلف مغز مانند بهره وری، تمرکز، شناخت و غیره مرتبط است. هنگامی که در زندگی روزانه به اندازه کافی بخوابید، می توانید به طور موثر بر روی کار یا هر کار در دستان خود تمرکز کنید. .

سیستم ایمنی قوی تر:

وقتی به اندازه کافی بخوابید، بدن خود را در حال بهبود، ترمیم و بازسازی با سرعت مناسب خواهید دید. کیفیت خواب بهتر به بدن شما کمک می کند تا به راحتی با عفونت و بیماری ها مبارزه کند. مطالعات هنوز برای ارتباط خواب با سیستم ایمنی بدن و کشف مکانیسم دقیق ادامه دارد.

پیشگیری از افسردگی:

خواب و سلامت روان رابطه مستقیمی با یکدیگر دارند. طبق مطالعه‌ای در JAMA Psychiatry، مشخص شد که کمبود خواب یکی از عوامل اصلی مرگ و میر ناشی از خودکشی در طی ده سال است. مطالعات متعددی برای ارتباط خواب و افسردگی انجام شده است. اشاره شده است که افراد مبتلا به اختلالات خواب مانند بی خوابی بیشتر در معرض افسردگی قرار دارند.

عملکرد ورزشی بهتر:

بنیاد ملی خواب مطالعه ای را برای ارتباط خواب با عملکرد ورزشی انجام داد. طبق این مطالعه، مشخص شد که میانگین خواب کافی یک بزرگسال بین 7 تا 9 ساعت است. اگر ورزشکار هستید، می توانید با 10 ساعت خواب در هر شب، مزایای بیشتری را انتظار داشته باشید. این به اندازه مصرف مواد مغذی و کالری کافی در هر روز ضروری است.

عملکرد ورزشی

دلیل اصلی این است که بدن در طول خواب خیلی سریع بهبود می یابد. دیگر مزایای خواب کافی انرژی بیشتر، عملکرد ذهنی بهتر، شدت عملکرد بهتر و سرعت بیشتر است. این یک مزیت بزرگ برای عملکرد ورزشی شما خواهد بود.

اینها برخی از مزایای کلیدی داشتن خواب کافی در زندگی روزمره است.

کیفیت خواب چیست؟

کیفیت خواب اندازه گیری برای نشان دادن میزان خواب شما در هر زمان است. بر اساس کیفیت خواب خود، متوجه خواهید شد که آیا آرام می خوابید یا خیر. اندازه گیری کیفیت خواب در مقایسه با کمیت خواب کمی دشوار است.

به طور کلی چهار پارامتر برای دریافت پاسخ مناسب در مورد کیفیت خواب ارزیابی می شود. در مورد این پارامترها بیشتر بدانیم.

بیشتر بخوانید :ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

تأخیر خواب – تأخیر خواب به شما در مورد مدت زمانی که طول می کشد تا بعد از خوابیدن به رختخواب بخوابید، می گوید. اگر بتوانید ظرف 30 دقیقه پس از رفتن به رختخواب بخوابید، نشان می دهد که کیفیت خواب شما خوب است.
خواب بیدار – این به شما می گوید که چند بار در نیمه شب از خواب بیدار می شوید. اگر مرتباً از خواب بیدار می شوید، چرخه خواب شما را مختل می کند و همچنین کیفیت خواب شما را کاهش می دهد. اگر در طول شب فقط یک بار از خواب بیدار می شوید یا اصلاً بیدار می شوید، این نشان دهنده خواب با کیفیت است.
بیداری – این پارامتر مدت زمانی را که در نیمه های شب بیدار هستید پس از اولین باری که به خواب می روید اندازه گیری می کند. اگر در طول شب 20 دقیقه یا کمتر بیدار شوید، کیفیت خواب شما خوب است.
بازده خواب – کارایی خواب اندازه گیری زمانی است که در واقع در هنگام خوابیدن در رختخواب می گذرانید. برای مشاهده فواید بهینه برای سلامتی و تحت نظر گرفتن افرادی که خواب باکیفیت دارند، به ۸۵ درصد یا بیشتر بازده خواب نیاز دارید.

چرخه خواب عمیق REM، Non-REM و Deep Sleep چیست؟

هنگامی که شما خواب هستید، بین REM، Non-REM و Deep Sleep چرخه می زنید.

REM مخفف حرکات سریع چشم است. هر سه فاز در طول خواب شما متفاوت هستند.

خواب غیر REM

ابتدا وارد مرحله خواب Non-REM خواهید شد. در مرحله خواب غیر REM، سه مرحله مختلف وجود دارد که هر مرحله 5-15 دقیقه طول می کشد. قبل از رسیدن به مرحله خواب REM، باید هر سه مرحله را طی کنید.

مرحله 1 – حتی اگر چشمان شما بسته است، بیدار کردن شما در این مرحله بسیار آسان است. این مرحله فقط 5-10 دقیقه طول می کشد.

مرحله 2 – این جایی است که شما در مرحله خواب سبک هستید. در این زمان دمای بدن شما s
تارت می ریزد و ضربان قلب شما کند می شود. اکنون بدن شما در تلاش است تا برای خواب عمیق آماده شود. این مرحله 10-25 دقیقه طول می کشد.

مرحله 3 – این مرحله خواب عمیق است که در آن بیدار کردن شما سخت تر می شود. اگر کسی بتواند شما را در این مرحله بیدار کند، برای چند دقیقه احساس خوبی و آرامش نخواهید داشت.

بیشتر بخوانید :این لانچرهای اندرویدی تلفن اندرویدی شما را متحول خواهند کرد

هنگامی که در مراحل عمیق خواب غیر REM هستید، بدن شما شروع به ترمیم خود و تقویت سیستم ایمنی می کند.

خواب REM
می توانید انتظار داشته باشید که خواب REM بعد از 90 دقیقه به خواب رفتن اتفاق بیفتد. ضربان قلب شما در این مرحله نامنظم و سریعتر خواهد بود. بدن شما غیر فعال خواهد بود، اما عنبیه چشم شما در مرحله خواب REM به سرعت حرکت می کند.

مرحله اول خواب REM تقریباً 10 دقیقه طول می کشد. بعداً، مراحل شروع به طولانی شدن خواهند کرد و مرحله نهایی ممکن است حتی تا یک ساعت طول بکشد. از آنجایی که مغز شما در این مرحله بسیار فعال است، رویاهای شدید و واضح خواهید دید. خواب REM بهترین خواب برای یادگیری و حافظه است.

خواب عمیق

مردم اغلب خود را بین خواب REM و خواب عمیق اشتباه می گیرند. بدن شما تنها پس از 30 تا 45 دقیقه از به خواب رفتن می تواند وارد فاز خواب عمیق شود.

در مرحله خواب عمیق، بدن شما تغییرات را نشان می دهد و نه مغز. ضربان قلب شما منظم خواهد بود و تنفس شما کند خواهد بود.

بدن در این مرحله با جایگزینی سلول‌ها، بهبود زخم‌ها و ساختن بافت‌های عضلانی، خود را به بهترین شکل بهبود می‌بخشد.

معمولاً در این خواب هیچ رویایی نمی بینید. اگر به اشتباه از خواب عمیق بیدار شوید، برای مدتی احساس سردرگمی خواهید کرد. مرحله خواب عمیق 1-2 ساعت طول می کشد، که مانند یک چهارم کل زمان خواب شما است.

اکنون، اجازه دهید برخی از بهترین برنامه‌های مدیتیشن خواب را بررسی کنیم که به شما کمک می‌کنند کیفیت خواب خود را بهبود ببخشید و ذهن خود را قبل از خواب پاک کنید.

فضای سر انسان

Headspace مجموعه ای از همه چیزهایی است که ممکن است نیاز داشته باشید، از راهنماهایی برای مدیتیشن و مدیریت استرس گرفته تا مدیریت خواب و سلامت ذهن و بدن. این برنامه به این مفهوم اعتقاد دارد که اگر ذهن شما روشن باشد، می توانید یک خواب آرام و ترمیم کننده داشته باشید.

Headspace به شما کمک می کند ذهن و بدن خود را با صداهای آرامش بخش خواب بخوابانید. پس از شروع استفاده از این برنامه متوجه تفاوت قابل توجهی در کیفیت خواب خود خواهید شد. ویژگی‌های رایگان محدود است و برای دسترسی به تمام برنامه‌های مدیتیشن برتر برای مدیریت استرس، مدیریت خواب و موارد دیگر باید اشتراک داشته باشید.

برنامه های مدیتیشن کوتاه و در حال حرکت زیادی وجود دارد که می توانید آنها را در Headspace امتحان کنید. نکته عالی این است که می توانید برنامه را هم در اندروید و هم در iOS پیدا کنید. Headspace بهترین برنامه مراقبه خواب است که همه باید آن را امتحان کنند.

میوز 2

Muse 2 یک دستگاه چند سنسوری است که به شما کمک می کند تا مدیتیشن کنید. این بازخورد در زمان واقعی در مورد تنفس، ضربان قلب، حرکت بدن و فعالیت مغز شما را ارائه می دهد. این کار به شما کمک می کند تا تمرین مدیتیشن مداوم را توسعه دهید.

هدبند Muse فعالیت ذهنی کامل شما را به صداهای هدایت کننده آب و هوا تبدیل می کند. این به شما کمک می کند متمرکز و آرام بمانید. اگر ذهن شما مشغول است، صداهای هوای طوفانی به گوش می رسد. برعکس، اگر ذهن آرامی داشته باشید، صداها از هوای آرام خواهد بود.

هنگام مدیتیشن، هدبند Muse همچنین به شما این امکان را می دهد که ضربان قلب خود را در زمان واقعی بشنوید. بنابراین، فرصتی خواهید داشت که ضربان قلب خود را هماهنگ کنید و آرامش را در ذهن خود بیابید. پس از دریافت اشتراک ممتاز، به بیش از 500 مراقبه هدایت شده دسترسی خواهید داشت. در اینجا، می‌توانید مدیتیشن‌های بدن و ذهن را از متخصصان بیابید که به شما کمک می‌کند کنترل چرخه خواب خود را به دست آورید.

می‌توانید اپلیکیشن Muse را در هر دو دستگاه اندروید و iOS دانلود کنید. پس از خرید هدبند Muse متوجه تفاوت قابل توجهی در کیفیت خواب خود خواهید شد.

پیزیز Pzizz

Pzizz پیشرفته ترین سیستم خواب و چرت برقی است که به شما کمک می کند سریع بخوابید و کاملا سرحال بیدار شوید. علاوه بر این، این برنامه همچنین به شما کمک می کند مدت زمان بیشتری در خواب بمانید. زمانی که بتوانید ساعات خواب خود را مدیریت کنید، در طول روز انرژی بیشتری خواهید دید و استرس کمتری دارید.

Pzizz دارای یک سیستم موسیقی ترکیبی است که توسط انسان ساخته شده و به صورت الگوریتمی بازسازی شده است. بنابراین، صداهایی که می شنوید برای خواب ماندن شما بهینه شده اند. با این برنامه حتی می توانید صداگذاری را مطابق با اولویت خود کنترل کنید.

بهترین چیز در مورد Pzizz این است که با گذشت زمان یاد می گیرد که بفهمد چه نوع صداهایی را بیشتر دوست دارید. بنابراین، این برنامه می تواند با گذشت زمان بهترین تجربه خواب را برای شما فراهم کند. می توانید این برنامه را در هر دو دستگاه اندروید و iOS پیدا کنید.

آرام Calm

Calm یک برنامه مدیتیشن خواب با رتبه برتر است که تاکنون به میلیون ها کاربر کمک کرده است. این برنامه دارای مدیتیشن های مختلف هدایت شده، تمرینات تنفسی، موسیقی متن آرامش بخش، داستان های خواب و همچنین کلاس های مسترکال توسط متخصصان است.

آرام
بهترین چیز در مورد برنامه آرام بخش داستان های خواب است که شامل داستان های مختلف قبل از خواب برای کودکان و بزرگسالان است. داستان ها توسط soo با صدای بلند خوانده می شوند
صدای چیزها از افراد مشهور مختلف شما می توانید تنها به چند داستان به صورت رایگان دسترسی داشته باشید. به محض خرید اشتراک ممتاز، می‌توانید به کل کتابخانه داستان‌ها دسترسی داشته باشید.

علاوه بر این، این برنامه همچنین دارای ویژگی روزانه آرامش است. این یک برنامه روزانه 10 دقیقه ای است که به شما کمک می کند در طول روز آرامش داشته باشید و همچنین انرژی خود را حفظ کنید. از طریق چنین برنامه هایی در این برنامه خواهید دید که خواب کافی با کیفیت خوب دریافت می کنید. شما می توانید در هر دو دستگاه اندروید و iOS به آن دسترسی داشته باشید.

تایمر بینش Insight Timer

Insight Timer یک برنامه مدیتیشن خواب با رتبه برتر است. این برنامه مملو از مراقبه های هدایت شده، آهنگ های خواب، و همچنین برخی از صحبت های ارائه شده توسط کارشناسان از سراسر جهان است. علاوه بر این، می‌توانید دوره‌های مدیتیشن مختلفی را نیز برای بهبود کیفیت خواب و غلبه بر بی‌خوابی در برنامه پیدا کنید.

تایمر بینش

بیش از 70000 مراقبه هدایت شده در برنامه تعبیه شده است. برخی از آنها مراقبه های کوتاه و در حال حرکت هستند که می توانید در هر زمان و هر مکان به آنها گوش دهید. این برنامه همچنین دارای یک ردیاب است که به شما کمک می کند از پیشرفت خود آگاه باشید.

به غیر از بهبود خواب، این برنامه همچنین می تواند در بهبود تمرکز، کمک به بهبود سریعتر و کاهش اضطراب به شما کمک کند. می‌توانید Insight Timer را در دستگاه‌های Android و iOS خود دانلود کنید تا در مسیر درست بمانید.

خواب آرام Calm Sleep

استفاده از اپلیکیشن Calm Sleep رایگان است و صداهای خواب آرامش بخش آن به شما کمک می کند کیفیت خواب را تا حد قابل توجهی بهبود بخشید. حتی می توانید چرت های کوتاه خود را با کمک این اپلیکیشن موثرتر کنید. این یک برنامه تغییر دهنده زندگی برای افرادی است که آماده اند جلسات روزانه را برای رسیدن به ذهن آگاهی و بهبود خواب روزانه انجام دهند.

برای آرام کردن شما می توانید به بیش از 100 مدیتیشن هدایت شده، صداهای خواب و داستان های خواب دسترسی داشته باشید. به دلیل این صداها می توانید سریع بخوابید و همچنین به آرامی از خواب بیدار شوید.

این برنامه به شما امکان می دهد صداها را مطابق با نیاز خود فیلتر کنید. از طریق راه های ارائه شده در این اپلیکیشن می توانید هر لحظه به آرامش روحی و آرامش برسید. شما می توانید این برنامه را به صورت رایگان در دستگاه های اندروید و iOS خود دانلود کنید.

چرت Slumber

Slumber محبوب ترین برنامه مراقبه خواب در iOS است. با کمک علم به بهبود کیفیت خواب شما کمک می کند. تیم Slumber با متخصصان برتر مدیتیشن همکاری می کند تا مراقبه هایی ایجاد کند که می تواند به شما کمک کند تا به بالاترین مرحله آرامش برسید و سریعتر به خواب بروید.

بیش از 350 داستان آرامش بخش در برنامه تعبیه شده است که از تصاویر هدایت شده و تکنیک های مختلف برای القای خواب استفاده می کند. این برنامه همچنین از تجربیات صوتی سه بعدی برای آرام کردن ذهن و بدن شما استفاده می کند. شما می توانید موسیقی و جلوه های صوتی را به دلخواه شخصی سازی و کنترل کنید.

با Slumber، می توانید انتظار کیفیت خواب عالی و انرژی بهتر در طول روز را داشته باشید. می توانید آن را در هر دو دستگاه اندروید و iOS دانلود کنید.

خواب آلودترین

خواب‌آلودترین دوست خواب شماست تا به شما کمک کند سریع‌تر بخوابید و شادتر از خواب بیدار شوید. برای بهبود کیفیت خواب خود می توانید صداهای مختلف خواب و داستان های قبل از خواب را کشف کنید. این اپلیکیشن ادعا می کند که پس از ۵ روز استفاده از اپلیکیشن، هر شب به طور میانگین ۳۲ دقیقه خواب طولانی تری برای شما فراهم می کند.

مجموعه عظیمی از داستان های قبل از خواب برای انتخاب وجود دارد. آنها به شما کمک می کنند زودتر از آنچه فکرش را بکنید بخوابید. صداهای خواب بسیار آرامبخشی وجود دارد که شما را با طبیعت مرتبط می کند و به شما کمک می کند سریعتر بخوابید. حتی می توانید مدیتیشن های خواب را برای یافتن آرامش در درون خود امتحان کنید.

این برنامه به شما امکان می دهد با مراقبت از پارامترها، صدای خواب منحصر به فرد خود را بسازید. ردیابی خواب به شما بینش دقیقی از چرخه خواب شما می دهد و میزان زمانی را که در REM، non-REM و همچنین خواب عمیق سپری می کنید به شما می گوید. این برنامه در همه دستگاه های iOS از iPad گرفته تا iPhone در دسترس است.

BetterMe

BetterMe یک برنامه یک مرحله ای است که با تکنیک های ساده و دوره های راهنمایی برای حرکت به سمت زندگی بهتر ارائه می شود. یک برنامه روزانه شخصی با چک لیستی از اقدامات موثر در ساعات مختلف روز وجود دارد. همچنین می توانید تمرینات تنفسی موجود در خود برنامه را بیابید.

BetterMe با مدیتیشن ها و داستان های آرام ارائه می شود تا خوابی آرام و ترمیم کننده شبانه برای شما فراهم کند. این بهترین برنامه مراقبه خواب با داستان های متنوع در صداهای آرامش بخش است. صداهای آرامش بخشی وجود دارد که به شما کمک می کند ظرف چند دقیقه به خواب بروید. علاوه بر این، دوره‌های مدیتیشن آرامش‌بخش چند روزه نیز در برنامه موجود است.

برای خواب بهتر، آرامش و حتی در حین تمرکز روی کارها، می توانید با صداهای طبیعی و موسیقی محیط ارتباط برقرار کنید. می توانید برنامه BetterMe را در دستگاه های اندروید و iOS خود دانلود کنید.

استراحت کنید و خوب بخوابید

Relax and Sleep Well شامل 6 مدیتیشن و ضبط هیپنوتیزم است که به شما کمک می کند استرس و اضطراب را از زندگی خود حذف کنید. این در نهایت به شما کمک می کند تا خواب خوبی در شب داشته باشید. شما می توانید به دو جلسه اول به صورت رایگان دسترسی داشته باشید.

دو جلسه اول شما را به سفری آرام می برد تا عمیق ترین سطوح خودهیپنوتیزم را کشف کنید. با ساب می توانید انتظار آرامش عمیقی داشته باشید
مناظر صوتی در پس‌زمینه صدای آرامش‌بخش گلن.

این برنامه از تکنیک‌های هیپنوتیزم درمانی و جلوه‌های صوتی قدرتمند استفاده می‌کند تا هر مدیتیشن را مؤثرتر کند و به شما کمک کند قبل از خواب به یک حالت آرامش بخش وارد شوید. شما می توانید در هر دو دستگاه اندروید و iOS به این برنامه دسترسی داشته باشید.

نفس عمیق بکشید

Breethe یک برنامه مفید برای حرکت در زندگی خود با سرعت آرامش بخش است. از طریق این برنامه با مدیریت خواب، مدیریت استرس و ذهن آگاهی آشنا خواهید شد. بیش از 1000 مدیتیشن هدایت‌شده، آهنگ‌های موسیقی آرامش‌بخش، و صحبت‌های متخصصان وجود دارد که به شما در بهبود زندگی‌تان کمک می‌کند.

Breethe همچنین داستان های خواب، تجسم قبل از خواب، مدیتیشن صبحگاهی و تمرینات تنفسی را برای آرام کردن ذهن در اختیار شما قرار می دهد. هر چه بیشتر از اضطراب و استرس دور باشید، کیفیت خواب بهتری در زندگی انتظار دارید.

هدف اصلی Breethe حذف استرس و اضطراب از زندگی شما برای بهبود کیفیت خواب شما در نهایت است. این یک برنامه عالی مراقبه خواب است که در دستگاه های اندروید و iOS موجود است.

خواب بهتر

BetterSleep یک تجربه خواب شخصی برای شب‌های خواب‌آلود و صبح‌های بیدار به شما ارائه می‌دهد. هنگامی که شروع به استفاده از این برنامه کنید، تأثیر مثبتی بر سطح اضطراب و استرس خود خواهید دید. در نهایت، خواهید دید که کیفیت خواب شما به میزان قابل توجهی بهبود خواهد یافت.

خواب بهتر
وقتی از خواب بیدار می شوید، برای روز بعد استراحت و سرحال خواهید بود. می توانید صداها و موسیقی مورد علاقه خود را با هم ترکیب کنید تا ترکیبی عالی ایجاد کنید که به شما کمک می کند بهتر بخوابید. این صداهای طبیعی به شما کمک می کند با طبیعت ارتباط برقرار کنید و خوب بخوابید.

Sleep Tracker به شما کمک می کند تا چرخه خواب خود را تجزیه و تحلیل کنید و راه های عملی برای بهبود آن را بیابید. بنابراین، می‌توانید با دانلود BetterSleep در دستگاه‌های Android و iOS خود به سمت بهبود کیفیت خواب خود حرکت کنید.

چرخه خواب

اگر می خواهید خواب خود را ردیابی کنید و نحوه خواب خود را هر شب تجزیه و تحلیل کنید، باید برنامه چرخه خواب را حتما بررسی کنید. این به شما کمک می کند الگوهای خواب خود را ردیابی کنید و نکات مختلفی را برای بهینه سازی زمان خواب به شما ارائه می دهد.

علاوه بر این، Sleep Cycle همچنین دارای یک ساعت زنگ دار است که زمانی که در سبک ترین مرحله خواب خود هستید، به آرامی شما را از خواب بیدار می کند. این به شما کمک می کند با احساس شادابی و انرژی از خواب بیدار شوید. می توانید از این برنامه انتظار دقت خوبی داشته باشید تا در زمان مناسب شما را بیدار کند.

می توانید اپلیکیشن Sleep Cycle را به صورت رایگان در هر دو دستگاه اندروید و iOS دانلود کنید.

نتیجه
بسیاری از مردم با مشکلات خواب دست و پنجه نرم می کنند. با استفاده از برنامه های مراقبه خواب مناسب، می توانید انتظار کیفیت خواب بهتری را در زندگی روزمره خود داشته باشید. برنامه های ذکر شده در بالا به شما کمک می کند کیفیت خواب خود را بهبود بخشید و از چرخه خواب خود مراقبت کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *