مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

بهترین روشهای جذب فالوور واقعی به صورت رایگان در اینستاگرام

بهترین روشهای جذب فالوور واقعی به صورت رایگان در اینستاگرام

بهترین روشهای جذب فالوور واقعی به صورت رایگان در اینستاگرام :آیا می خواهید بدانید چگونه می توانید فالوورهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشید؟ نکته اول: از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید تا افراد جدید راحت تر شما را پیدا کنند.

به عنوان یک برند، شروع تازه در اینستاگرام می تواند دشوار باشد. اولین کاری که باید انجام دهید؟ به سرعت فالوور اینستاگرام بیشتری دریافت کنید.

بهترین روشهای جذب فالوور واقعی به صورت رایگان در اینستاگرام

چگونه در اینستاگرام فالوور بیشتری داشته باشیم ؟

روزهای میانبرهایی مانند خرید فالوور یا استفاده از ربات ها به پایان رسیده است. این ترفندها ممکن است تعداد فالوورهای شما را برای مدت کوتاهی افزایش دهند، اما در درازمدت هیچ لطفی برای شما ندارند.

این به این دلیل است که تنها فالوورهای واقعاً ارزشمند اینستاگرام، افرادی واقعی هستند که به برند شما اهمیت می دهند و با آن درگیر هستند. تعداد فالوورهای کاذب ممکن است منیت شما را تقویت کند، اما به استراتژی اینستاگرام شما کمکی نمی کند.

35 راه برای جذب فالوور در اینستاگرام (رایگان)

 1. استراتژی بازاریابی اینستاگرام متفکرانه ای داشته باشید
 2. مخاطبان هدف خود را مشخص کنید
 3. یک داستان برند و زیبایی شناسی ثابت ایجاد کنید
 4. از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید
 5. از هشتگ های مرتبط برای دسترسی به کاربران جدید استفاده کنید
 6. بیو و پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید
 7. یک شبکه زیبای اینستاگرام طراحی کنید
 8. زیرنویس های جذاب و طولانی بنویسید
 9. بهترین نظرات خود را پین کنید
 10. حساب اینستاگرام خود را در شبکه های دیگر تبلیغ کنید
 11. پست های اینستاگرام را در وبلاگ خود قرار دهید
 12. محتوایی را ارسال کنید که قرار است دوباره به اشتراک گذاشته شود
 13. اکانت اینستاگرام خود را در سایر ارتباطات به اشتراک بگذارید
 14. از نام تگ اینستاگرام استفاده کنید
 15. هدف خود را برجسته کنید
 16. صفحه کاوش را هدف بگیرید
 17. مکان خود را تگ کنید
 18. کاربران مرتبط را تگ کنید
 19. دیگران را تشویق کنید تا شما را تگ کنند
 20. حساب های مربوطه را دنبال کنید
 21. با جوامع موجود درگیر شوید
 22. با اینفلوئنسرها در جایگاه خود کار کنید
 23. با برندهای دیگر همکاری کنید
 24. استوری های اینستاگرام را در آغوش بگیرید
 25. از ویژگی های تعاملی استفاده کنید
 26. از نکات برجسته Stories نهایت استفاده را ببرید
 27. یک همکاری لایو اینستاگرام را امتحان کنید
 28. یک سریال IGTV را امتحان کنید
 29. یک فیلتر AR ایجاد کنید
 30. به طور مداوم پست کنید
 31. در زمان مناسب پست کنید
 32. برای پست ها و داستان های خود برنامه ریزی کنید
 33. مسابقات را اجرا کنید
 34. تبلیغات در اینستاگرام را در نظر بگیرید
 35. از Instagram Insights بیاموزید

پاداش: یک چک لیست رایگان دانلود کنید که مراحل دقیقی را نشان می دهد که یک اینفلوئنسر تناسب اندام برای افزایش فالوور از 0 به 600000+ در اینستاگرام بدون بودجه و تجهیزات گران قیمت استفاده کرده است.

چگونه به صورت رایگان فالوور اینستاگرام بیشتری داشته باشیم

1: استراتژی بازاریابی اینستاگرام متفکرانه ای داشته باشید

برای استفاده موثر از هر شبکه اجتماعی، به یک برنامه روشن نیاز دارید.

افزایش فالوور اینستاگرام یک هدف عالی برای شروع است. اما فالوورها به تنهایی یک حساب کاربری موفق در اینستاگرام به شما نمی دهند. جذب فالوور باید بخشی از یک برنامه بزرگتر باشد که به استراتژی کسب و کار شما و اهداف بازاریابی اجتماعی مرتبط است.

به دلایلی فکر کنید که چرا دنبال کنندگان اینستاگرام بیشتری می خواهید. واقعاً به چه چیزی امیدوار هستید؟ شاید بخواهید:

 • افزایش آگاهی از برند
 • افزایش فروش محصول
 • ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنید.

تمرکز بر این اهداف کسب و کار به ثابت ماندن حساب اینستاگرام شما کمک می کند. این به شما کمک می‌کند داستان برند قانع‌کننده‌ای را تعریف کنید که برای بازدیدکنندگان نمایه جدید جذاب باشد و به ایجاد (و حفظ) یک دنبال‌کننده وفادار کمک کند.

2:مخاطبان هدف خود را مشخص کنید

از خود چند سوال در مورد افرادی که می خواهید به آنها دسترسی پیدا کنید بپرسید:

آن ها چند ساله هستند؟

آنها کجا زندگی می کنند؟

برای کار چه می کنند؟

چه زمانی و چگونه از اینستاگرام استفاده می کنند؟

نقاط درد و چالش آنها چیست؟

پاسخ به این سوالات به شما کمک می کند تا نوع مناسبی از محتوای اینستاگرام را برای دسترسی به افرادی در اینستاگرام که به احتمال زیاد شما را دنبال می کنند ایجاد کنید. همچنین شما را بر روی نیازهای مخاطب هدف خود متمرکز می کند تا بتوانید به طور مداوم نوع محتوایی را ارائه دهید که باعث می شود آنها بخواهند در طولانی مدت شما را دنبال کنند.

3:یک داستان برند و زیبایی شناسی ثابت ایجاد کنید

شاید بخواهید با نشان دادن نحوه ساخت محصول خود، کنجکاوی خود را ارضا کنید. یا دیدگاه یک کارمند را برای انسانی کردن برند خود به اشتراک بگذارید. اگر می‌خواهید برند خود را به روشی آرمان‌آمیز قرار دهید، می‌توانید سبک زندگی یا دستاوردهای مشتریان خود را به نمایش بگذارید.

مهم نیست که می خواهید به چه چیزی برسید، حفظ شخصیت و ظاهر برند ثابت مهم است.

پست های شما باید در یک نگاه به راحتی قابل تشخیص باشند. شبکه اینستاگرام خود را به عنوان یک واحد منسجم در نظر بگیرید. همیشه می‌توانید از استوری‌های اینستاگرام برای اشتراک‌گذاری محتوایی استفاده کنید که کاملاً با ظاهر و احساس فید اصلی شما مطابقت ندارد.

حتی اگر همه محصولات شما یکسان به نظر نمی‌رسند، می‌توانید از استایل ثابت استفاده کنید تا به شبکه خود ظاهر و احساسی ثابت ببخشید

4:از کلمات کلیدی برای نمایش در جستجوها استفاده کنید

قبل از اینکه مردم بتوانند شما را در اینستاگرام دنبال کنند، باید شما را پیدا کنند. تعداد زیادی از متن ها در اینستاگرام قابل جستجو نیستند. در واقع، تنها دو فیلد در اینستاگرام به نتایج جستجو کمک می کنند: نام و نام کاربری.

نام کاربری شما دسته اینستاگرام شماست. ایده خوبی است که

آن را با دسته‌ای که در سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید سازگار کنید، زیرا این کار باعث می‌شود افراد شما را راحت‌تر پیدا کنند. از نام برند خود یا گونه‌ای از نام خود استفاده کنید که احتمالاً مردم هنگام جستجوی نام تجاری شما از آن استفاده می‌کنند.

نام شما می تواند هر چیزی که دوست دارید، حداکثر 30 کاراکتر باشد. پر کردن کلمات کلیدی هرگز ایده خوبی نیست، اما می تواند مفید باشد که مرتبط ترین کلمه کلیدی خود را در قسمت نام قرار دهید تا قابلیت کشف بر اساس جستجو را بهبود بخشد.

5:از هشتگ های مرتبط برای دسترسی به کاربران جدید استفاده کنید

ما فقط گفتیم که متن پست های اینستاگرام شما قابل جستجو نیست. اما هشتگ ها در جستجوی اینستاگرام ظاهر می شوند. این بدان معناست که استفاده سنجیده از هشتگ ها می تواند راه خوبی برای جذب رایگان فالوور در اینستاگرام باشد.

گنجاندن هشتگ‌های مرتبط می‌تواند به افراد کمک کند محتوای شما را پس از جستجو یا پس از کلیک بر روی هشتگ از یک پست مرتبط دیگر پیدا کنند. کاربران اینستاگرام همچنین می توانند هشتگ ها را دنبال کنند، بنابراین محتوای هشتگ شده شما ممکن است در فید افرادی که هنوز اکانت شما را دنبال نمی کنند ظاهر شود.

شما می توانید تا 30 هشتگ را در یک پست اینستاگرام قرار دهید، اما هشتگ ها اغلب بر اساس کیفیت به جای کمیت موثرتر هستند. کمی آزمایش کنید تا بدانید چه تعداد هشتگ برای حساب خاص شما بهترین کار را دارند.

از ترفندهای هشتگ مانند #likeforlike، #tagsforlike، یا #followme خودداری کنید. اینها ممکن است باعث افزایش موقت فالوورهای شما شود. اما آنها احتمالاً ربات‌ها یا افرادی هستند که فقط علاقه‌مند به دنبال کردن هستند. و این به شما کمکی نمی‌کند تا یک مخاطب معنادار و فعال در اینستاگرام بسازید.

درعوض، روی استفاده از هشتگ‌های بسیار هدفمند مخصوص عکس، محصول یا کسب‌وکارتان تمرکز کنید، همانطور که استایلیست دی کمپلینگ در این عکس #wfh انجام می‌دهد.

چگونه در اینستاگرام فالوور بیشتری داشته باشیم (روش واقعی)

6:بیو و پروفایل اینستاگرام خود را بهینه کنید

دو سوم بازدیدهای پروفایل تجاری اینستاگرام از افراد غیر فالوور است. این بازدیدکنندگان جدید همگی فالوورهای جدید رایگان اینستاگرام هستند – اما فقط در صورتی که بیوگرافی و نمایه شما آنها را متقاعد کند که روی دکمه فالو کلیک کنند. اگر نمایه شما نامشخص، ناقص یا جذاب نباشد، این کار را انجام نمی دهند.

علاوه بر فیلدهای نام و نام کاربری ذکر شده در بالا، نمایه شما شامل وب سایت شما (یک پیوند قابل کلیک) و بیوگرافی شما می باشد.

از 150 کاراکتر موجود در بیو خود نهایت استفاده را ببرید تا هویت برند خود را منتقل کنید و به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که چرا باید شما را دنبال کنند. چه نوع محتوایی می توانند انتظار داشته باشند؟

اگر یک حساب حرفه ای (تجاری یا سازنده) دارید، می توانید جزئیات بیشتری مانند اطلاعات تماس، نوع کسب و کار و موقعیت مکانی خود را نیز در نمایه خود قرار دهید. از تمام زمینه های مرتبط با کسب و کار خود استفاده کنید تا به بازدیدکنندگان جدید تمام اطلاعاتی را که برای تصمیم گیری برای دنبال کردن نیاز دارند ارائه دهید.

7:یک شبکه زیبای اینستاگرام طراحی کنید

شاید ذکر این موضوع خیلی بدیهی به نظر برسد، اما در واقع زمانی که به چگونگی جذب فالوور در اینستاگرام فکر می‌کنید، یک نقطه حیاتی است. هر پست در شبکه اینستاگرام شما باید کیفیت بالایی داشته باشد و از نظر بصری جذاب باشد.

وقتی یک کاربر جدید از نمایه شما بازدید می کند، محتوا باید آنها را به دیدن موارد بیشتر وادار کند. این خواستن بیشتر است که باعث می شود یک بازدیدکننده جدید روی دنبال کردن کلیک کند.

چگونه فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آوریم: یک شبکه زیبای اینستاگرام مانند @nelsonmouellic طراحی کنید.

8:زیرنویس های جذاب و طولانی بنویسید

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم بصری است، نوشتن کپشن های عالی اینستاگرام نقش مهمی در کمک به شما برای دسترسی بیشتر و تعامل دارد. و همانطور که قبلاً دیدید، دسترسی و تعامل عوامل کلیدی در جذب فالوور رایگان اینستاگرام هستند.

در اینجا چند استراتژی کلیدی وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید:

مهمترین کلمات را در جلو قرار دهید. اگر عنوان بیش از 125 کاراکتر باشد، کاربران باید برای دیدن کل مطلب روی «بیشتر» ضربه بزنند. از اولین کلمات برای الهام بخشیدن به آن ضربه اضافی نهایت استفاده را ببرید.

سوال بپرس این باعث می شود که مخاطبان شما به راحتی نظر بگذارند. این تعامل کمک می کند تا حساب شما برای افراد بیشتری قابل مشاهده باشد.

ایموجی را امتحان کنید ایموجی می تواند به جلب نظر خواننده کمک کند و برای اکثر انواع حساب ها در این شبکه اجتماعی بصری مناسب است.

طول های مختلف زیرنویس را امتحان کنید. اینستاگرام امکان کپشن‌های طولانی تا 2200 کاراکتر را فراهم می‌کند، بنابراین می‌توانید در صورت لزوم، داستان‌سرایی عمیق را آزمایش کنید. زیرنویس‌های فوق‌العاده کوتاه نیز می‌توانند بسیار مؤثر باشند، زمانی که تصاویر برای خود صحبت کنند. اما داده‌های ما نشان می‌دهد که زیرنویس‌های طولانی احتمال بیشتری برای بهبود تعامل دارند.

9:بهترین نظرات خود را پین کنید

یکی از ویژگی های کمتر شناخته شده اینستاگرام، امکان پین کردن حداکثر سه کامنت برای هر پست است.

امروز ما نظرات پین شده را در همه جا منتشر می کنیم. 📌

این بدان معناست که می توانید چند نظر را در بالای پست فید خود پین کنید و مکالمه را بهتر مدیریت کنید.

چند راه وجود دارد که می توانید از این ویژگی جدید به عنوان بخشی از برنامه خود برای چگونگی جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام استفاده کنید.

یکی از گزینه‌ها استفاده از نظرات پین‌شده برای گسترش عنوان خود از حداکثر 2200 کاراکتر با ادامه داستان در نظرات است. این به شما امکان می دهد داستان سرایی دقیق تر و عمیق تری داشته باشید، که ممکن است برای برخی از حساب ها مناسب باشد.

گزینه دیگر این است که نظرات مورد علاقه خود را از سایر کاربران پین کنید، به خصوص اگر آنها تعامل زیادی ایجاد کنند.

از هر راهی که از این ویژگی جدید استفاده کنید، می‌تواند به شما در مدیریت مکالمه در پست‌هایتان کمک کند و فرصت‌های بیشتری برای تعامل و ارتباط ایجاد کند.

10:حساب اینستاگرام خود را در شبکه های دیگر تبلیغ کنید

مهمترین راه برای دریافت فالوور رایگان در اینستاگرام این است که افراد به راحتی شما را پیدا کنند.

پروفایل اینستاگرام شما باید به راحتی قابل شناسایی باشد. اگر قبلاً در شبکه اجتماعی دیگری فالوور ایجاد کرده اید، آن طرفداران را از حساب اینستاگرام خود مطلع کنید.

پیوندی به پروفایل اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید و به دنبال کنندگان اجتماعی فعلی خود دلیلی برای بررسی آن ارائه دهید. (مانند یک کد کوپن، رویداد یا مسابقه انحصاری اینستاگرام.)

اگر به تازگی اکانت اینستاگرام خود را راه اندازی کرده اید، قبل از اینکه حساب کاربری را در جای دیگری تبلیغ کنید، حتماً محتوایی را پست کنید. حداقل 12 پست را هدف گذاری کنید.

همچنین می توانید برخی از بهترین پست های اینستاگرام خود را در سایر کانال های اجتماعی خود برجسته کنید. این پست‌ها را با تبلیغات پولی تقویت کنید تا مطمئن شوید که تعداد بیشتری از فالوورهای فیسبوک، توییتر و سایر فالوورهای اجتماعی شما را در اینستاگرام پیدا کرده و دنبال می‌کنند.

11:پست های اینستاگرام را در وبلاگ خود قرار دهید

قبلاً برخی از پست های تعبیه شده اینستاگرام را در این وبلاگ دیده اید. هر پست تعبیه شده قابل کلیک است و به کاربران امکان می دهد مستقیماً به پست مربوطه یا پروفایل اینستاگرام مراجعه کنند.

این باعث می شود که قرار دادن پست های اینستاگرام خود را در وبلاگ خود راهی آسان برای نمایش محتوای اینستاگرام خود و هدایت ترافیک به پروفایل اینستاگرام خود کنید. و همانطور که قبلاً صحبت کردیم، هر بازدیدکننده جدیدی که از پروفایل اینستاگرام شما بازدید می کند، یک فالوور جدید بالقوه اینستاگرام است.

بنابراین، برای مثال، بگویید این پست وبلاگ درباره جمعیت شناسی لینکدین است. (اینطور نیست، اما مطمئناً ما یک پست وبلاگی در مورد جمعیت‌شناسی لینکدین داریم.) می‌توانیم یک اینفوگرافیک برای به اشتراک گذاشتن برخی از مهمترین جزئیات جمعیتی اضافه کنیم.

12:محتوایی را ارسال کنید که قرار است دوباره به اشتراک گذاشته شود

در حالی که به محتوایی فکر می کنید که ممکن است به نشان دادن پست های وبلاگ شما کمک کند، به محتوایی فکر کنید که دیگران ممکن است دوست داشته باشند آن را به اشتراک بگذارند.

مردم دوست دارند یک اینفوگرافیک خوب را به اشتراک بگذارند، بنابراین می تواند گزینه خوبی باشد. اگر شخصی پست های اینستاگرام شما را در وبلاگ خود جاسازی کند، در معرض مخاطبان کاملاً جدیدی از دنبال کنندگان بالقوه قرار خواهید گرفت.

همچنین به ایجاد محتوایی فکر کنید که مردم بخواهند دوباره در استوری اینستاگرام خود به اشتراک بگذارند. هر کسی می‌تواند پست‌های فید اصلی شما را در استوری دوباره به اشتراک بگذارد. باز هم، این قابل کلیک است، بنابراین هر کسی که می‌خواهد بیشتر بداند می‌تواند روی پست اصلی شما کلیک کند. این یک راه آسان دیگر برای گسترش دسترسی شما به مخاطبان جدید و دنبال کنندگان جدید بالقوه است.

13:اکانت اینستاگرام خود را در سایر ارتباطات به اشتراک بگذارید

هنگام اشتراک گذاری اکانت اینستاگرام خود فراتر از کانال های اجتماعی خود فکر کنید.

اطمینان حاصل کنید که به حساب اینستاگرام خود در وب سایت خود، در امضای ایمیل خود و در خبرنامه های آنلاین خود پیوند داده شده است. لازم نیست پیوند بزرگ باشد: می توانید از یک نماد کوچک اینستاگرام استفاده کنید.

اگر در حال تبلیغ یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام هستید، ارسال سریع ایمیلی که برخی از پست‌های زیبا را برجسته می‌کند، راهی عالی برای به دست آوردن سریع دنبال‌کنندگان رایگان اینستاگرام است.

و مطالب آفلاین خود را فراموش نکنید. زیر لیوانی ها، پوسترها، برگه های بسته بندی، کارت ویزیت و بسته بندی همگی مکان های بالقوه ای برای اشتراک گذاری دسته اینستاگرام شما هستند، راهی ساده برای جذب فالوورهای رایگان اینستاگرام به حساب خود.

14:از نام تگ اینستاگرام استفاده کنید

برچسب نام اینستاگرام شما یک کد قابل اسکن است که به کاربران اینستاگرام اجازه می دهد فوراً شما را دنبال کنند. قبلاً گفتیم که حتی مطالب ارتباطی آفلاین نیز فرصتی برای تبلیغ اکانت اینستاگرام شما فراهم می کند. تگ نام اینستاگرام یک ابزار آسان است

نام شما همچنین یک راه عالی برای به دست آوردن فالوورهای جدید در زمان واقعی در رویدادها و کنفرانس های شبکه است. افرادی که شخصاً با آنها ارتباط برقرار می کنید می توانند کد شما را اسکن کنند تا بدون نیاز به تایپ کردن دسته شما، شما را دنبال کنند. سعی کنید آن را چاپ کنید و برای دسترسی آسان آن را در نگهدارنده نشان خود قرار دهید.

با ضربه زدن بر روی نماد سه خط در سمت راست بالای نمایه اینستاگرام خود و انتخاب Nametag تگ اینستاگرام خود را پیدا کنید.

15;هدف خود را برجسته کنید

اکانت های ویژه به سادگی اکانت های اینستاگرامی هستند که محتوای سایر کاربران را بر اساس هشتگ یا برچسب گذاری مجدداً تنظیم و به اشتراک می گذارند. برخی از این اکانت ها فالوورهای زیادی دارند و اشتراک گذاری یکی از پست های شما (همراه با دسته شما) می تواند جریان جدیدی از فالوورهای اینستاگرام را برای شما ارسال کند.

تقریباً برای هر جایگاه و علاقه مندی در اینستاگرام یک اکانت ویژگی وجود دارد. همانطور که در نکته 5 توصیه شده است، همانطور که در مورد هشتگ خود تحقیق می کنید، شروع به کشف آنها خواهید کرد. برخی از آنها می توانند بسیار خاص باشند.

16:صفحه کاوش را هدف بگیرید

صفحه کاوش همان چیزی است که وقتی روی نماد ذره بین در پایین برنامه اینستاگرام کلیک می کنید، می بینید. به گفته خود اینستاگرام، اینجا جایی است که «می‌توانید عکس‌ها و ویدیوهایی را که ممکن است از حساب‌هایی که هنوز فالو نمی‌کنید، دوست داشته باشید بیابید».

تب Explore دارای پست‌های اینستاگرام، استوری‌ها و IGTV است. کاربران ابتدا شبکه ای از محتوای انتخاب شده توسط الگوریتم اینستاگرام را مشاهده می کنند. سپس آنها این گزینه را دارند که با استفاده از کانال های موضوع در بالای صفحه، عمیق تر در موضوعات محتوایی خاص غوطه ور شوند.

نیمی از حساب‌های اینستاگرام هر ماه به کاوش مراجعه می‌کنند. این یک فرصت بزرگ برای برندهایی است که به دنبال افزایش مخاطبان خود هستند.

بنابراین، چگونه می توانید محتوای خود را در برگه کاوش ظاهر کنید؟ کار آسانی نیست. خوشبختانه، ما یک مقاله کامل داریم که به شما کمک می کند آن را بفهمید.

همچنین می‌توانید برای ورود به فید کاوش با انتخاب کاوش به‌عنوان یک آگهی تبلیغاتی، هزینه کنید

17:مکان خود را تگ کنید

هر زمان که یک عنصر مکان مشخص در پست یا استوری شما وجود دارد، ارزش افزودن یک برچسب مکان را دارد. این یک راه آسان تر برای افراد برای یافتن محتوای شما در اینستاگرام است.

اگر کسب و کار شما دارای مکان فیزیکی است، مطمئن شوید که آن را تگ کرده و مشتریان را به انجام همین کار تشویق کنید. سپس کاربران می توانند روی آن مکان کلیک کنند و تمام عکس ها و داستان های ارسال شده از فروشگاه، رستوران یا دفتر شما را مشاهده کنند. این می تواند به معرفی برند شما (و حساب اینستاگرام) در معرض دید افراد بیشتری کمک کند.

اگر از یک کنفرانس یا رویداد پست می‌فرستید، افزودن موقعیت مکانی می‌تواند به شما کمک کند با سایر شرکت‌کنندگان ارتباط برقرار کنید و حساب شما را در معرض گروه هدفمندی از دنبال‌کنندگان بالقوه جدید اینستاگرام قرار دهید.

18:کاربران مرتبط را تگ کنید

می‌توانید کاربران اینستاگرامی را که در عکس‌هایتان نشان داده‌اند، با ذکر @ در کپشن خود یا با استفاده از قابلیت برچسب‌گذاری اینستاگرام در پست تگ کنید. در هر صورت، وقتی این کار را انجام دهید، اعلانی دریافت خواهند کرد.

تگ کردن شخصی آنها را تشویق می کند تا با پست ارتباط برقرار کنند و آن را با دنبال کنندگان خود به اشتراک بگذارند. پست شما همچنین در تب Tagged در پروفایل اینستاگرام آنها ظاهر می شود.

همچنین می توانید کاربران مرتبط را در استوری اینستاگرام خود تگ کنید. سپس، آنها می توانند تنها با چند ضربه، محتوا را در استوری خود دوباره به اشتراک بگذارند. اگر این کار را انجام دهند، همه کسانی که استوری خود را مشاهده می کنند، نام کاربری شما را می بینند و می توانند به حساب شما کلیک کنند.

متوجه خواهید شد که ما گفته ایم فقط باید کاربران مرتبط را برچسب گذاری کنید. برچسب زدن یک نفر فقط برای جلب توجه او ایده خوبی نیست. فقط کسانی را تگ کنید که در عکس شما برجسته شده اند یا با محتوای پست شما مرتبط هستند.

برخی از کاربران مرتبط بالقوه برای برچسب گذاری ممکن است عبارتند از:

 • مشتریان
 • تامین کنندگان
 • سایر مشاغل مرتبط
 • همکاران یا کارمندان

کسی که مهارتی را به شما آموزش داده یا چیزی را که در پست به اشتراک می گذارید به شما گفته است

هر کسی که در عکس ظاهر می شود

19:دیگران را تشویق کنید تا شما را تگ کنند

راه دیگر برای معرفی اکانت اینستاگرام به مخاطبان جدید این است که از سایر کاربران اینستاگرام بخواهید که شما را تگ کنند. وقتی آنها شما را در یک پست تگ می کنند، مخاطبان آنها دسته شما را می بینند و اگر می خواهند بیشتر بیاموزند می توانند روی آن کلیک کنند.

بیوگرافی شما مکانی عالی برای درخواست از افراد برای تگ کردن شما در اینستاگرام است.

20:حساب های مربوطه را دنبال کنید

تنها زمانی باید افراد را در یک پست اینستاگرام تگ کنید که محتوا مستقیماً با آنها مرتبط باشد. اما شما می توانید هر کسی را که دوست دارید دنبال کنید. و هنگامی که کاربر را در اینستاگرام دنبال می کنید، احتمال زیادی وجود دارد که فید شما را بررسی کند.

اگر فید اینستاگرام شما مملو از محتوای قانع‌کننده‌ای باشد که به علایق آن‌ها مربوط می‌شود، احتمالاً آن‌ها به نفع خود پاسخ خواهند داد.

گوش دادن اجتماعی راهی عالی برای یافتن مکالمات مرتبط با برند شماست. و از آنجا به راحتی می توانید کاربران با نفوذ (معروف به اینفلوئنسرها) را برای دنبال کردن شناسایی کنید. این ایده عالی است که دنبال کنندگان آن کاربران برتر را نیز دنبال کنید.

بخش «پیشنهاد شده برای شما» اینستاگرام نیز منبعی عالی برای یافتن حساب‌های مرتبط برای دنبال کردن است. این در فید شما بین پست‌ها یا در سمت راست صفحه در رایانه ظاهر می‌شود.

بیشتر بخوانید : نحوه دریافت کد QR در اینستاگرام

همچنین می توانید با رفتن به نمایه خود، سپس روی سه نوار در بالا سمت راست و کلیک بر روی Discover People، به پیشنهادات اینستاگرام دسترسی پیدا کنید. در اینجا فهرستی از اکانت های محبوب اینستاگرام را نیز خواهید دید که بر اساس الگوریتم برای شما انتخاب شده اند.

اما به خاطر داشته باشید که نباید خیلی سریع حساب های دیگر را دنبال کنید. نسبت فالوور شما برای اعتبار مهم است. نسبت فالوور شما تعداد افرادی است که شما را دنبال می کنند در مقایسه با تعداد افرادی که دنبال می کنید.

و بازی را انجام ندهید که افراد را فقط برای جلب توجه آنها دنبال می کنید، سپس بعد از اینکه آنها شما را دنبال کردند، آن را لغو کنید. این برای شهرت اینستاگرام شما خوب نیست، زیرا واقعا یک حرکت تند است.

21:با جوامع موجود درگیر شوید

مانند همه شبکه‌های اجتماعی، اینستاگرام نیز درباره جوامع ساخته شده در آن است. شما می خواهید با آن جوامع درگیر شوید.

با لایک کردن، نظر دادن و به اشتراک گذاری محتوا از دیگر کاربران معتبر جامعه خود درگیر شوید. از نظرات عمومی (مانند “پست عالی!”) که به نظر می رسد از ربات ها آمده است خودداری کنید.

این به دو طریق به جلب توجه (و دنبال کنندگان جدید بالقوه) کمک می کند:

وقتی شما پست‌هایشان را لایک می‌کنید و در مورد آنها نظر می‌دهید، افراد اعلان دریافت می‌کنند و ممکن است نمایه شما را بررسی کنند تا لطف کنند.

افراد دیگر نظرات شما را خواهند دید و اگر آنها را متفکرانه یا جذاب ببینند، ممکن است نمایه شما را بررسی کنند.

22:با اینفلوئنسرها در جایگاه خود کار کنید

در اینجا یک آمار مهم برای هر کسی که به چگونگی جذب فالوور بیشتر در اینستاگرام فکر می کند وجود دارد: 60٪ از مصرف کنندگان می گویند که پس از مشاهده تبلیغ یک برند توسط تأثیرگذار مورد اعتماد خود، آن را در اینستاگرام دنبال می کنند.

ما یک راهنمای کامل در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ برای کمک به شما داریم.

بیشتر بخوانید:نکات و ترفندهای آیفون 13و 13پرو

23:با برندهای دیگر همکاری کنید

از تماس با برندهای دیگر نترسید تا ببینید آیا راهی برای همکاری در اینستاگرام وجود دارد یا خیر. نوع صحیح همکاری می تواند به همه افراد درگیر کمک کند تا فالوورهای بیشتری در اینستاگرام داشته باشند.

24:استوری های اینستاگرام را در آغوش بگیرید

ما قبلاً در چندین نکته به Stories اشاره کرده ایم، اما ارزش دارد که این ویژگی را به طور خاص فراخوانی کنیم. به عبارت ساده، اگر دنبال کننده های اینستاگرام بیشتری می خواهید، باید از استوری اینستاگرام استفاده کنید. روزانه نیم میلیارد اکانت اینستاگرام از استوری استفاده می کنند و 45 درصد از پربازدیدترین استوری ها مربوط به مشاغل هستند.

افرادی که از Stories استفاده می کنند بسیار درگیر هستند. طبق گفته اینستاگرام، از هر سه استوری، یک استوری منجر به پیام مستقیم می شود.

از هشتگ و ویژگی های موقعیت مکانی در استوری های خود استفاده کنید تا آنها را در معرض دید افرادی قرار دهید که قبلاً شما را دنبال نکرده اند. این هنوز یک روش کم استفاده برای دریافت فالوور رایگان در اینستاگرام است.

25:از ویژگی های تعاملی استفاده کنید

استوری های اینستاگرام بسیاری از ویژگی های تعاملی را برای جذب کاربران ارائه می دهد، مانند نظرسنجی، سوال و استیکر چت.

استیکرهای نظرسنجی بازدیدهای ویدیوی سه ثانیه ای را در 90 درصد از کمپین های بتا اینستاگرام برای این ویژگی افزایش دادند.

با استفاده از ویژگی های تعاملی مانند نظرسنجی، فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید

اگر کاربران از طریق یک صفحه هشتگ یا موقعیت مکانی به استوری شما برخورد کنند، این فرصت فوری برای تعامل راه بسیار خوبی است تا آنها بخواهند با فالو کردن شما درباره برند شما اطلاعات بیشتری کسب کنند.

26:از نکات برجسته Stories نهایت استفاده را ببرید

نکات برجسته داستان به شما فرصتی می دهد تا برند خود را به افرادی که از نمایه شما بازدید می کنند، معرفی کنید. این نکات برجسته را با انبوهی از اطلاعات و محتوای عالی پر کنید تا به بازدیدکنندگان جدید نشان دهید که دقیقاً چرا باید روی دنبال کردن کلیک کنند.

از عکس های روی جلد روی هایلایت خود نیز به خوبی استفاده کنید. خطوط هوایی پورتر با نمادهای سفارشی که طلسم زیبای خود را نشان می دهد، کار بسیار خوبی انجام می دهد.

هایلایت های استوری اینستاگرام خطوط هوایی پورتر نشان می دهد که چگونه با داشتن یک پروفایل زیبا و تمیز، فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آوریم

27:یک لایو را امتحان کنید

همکاری لایو اینستاگرام

اینستاگرام مکان مناسبی برای استفاده از ویدیوهای زنده است، روندی که در رسانه های اجتماعی همچنان در حال رشد است. از طریق ویژگی‌های تعاملی مانند سؤالات و نظرات، می‌توانید در زمان واقعی با بینندگان تعامل داشته باشید و این تعامل ارزشمند را ایجاد کنید که می‌تواند به افزایش دسترسی شما کمک کند.

ویدیوهای زنده در داستان برند شما ظاهر می‌شوند. وقتی ویدیوی زنده به پایان می رسد، می توانید آن را ناپدید کنید، انتخاب کنید آن را برای پخش مجدد در استوری خود به مدت 24 ساعت در دسترس قرار دهید، یا آن را به IGTV اضافه کنید. وقتی اکانتی که دنبال می‌کنند شروع به پخش زنده کند، به کاربران اطلاع داده می‌شود، بنابراین یک ویدیوی زنده واقعاً توجه را به خود جلب می‌کند.

چگونه در اینستاگرام فالوور بیشتری داشته باشیم (روش واقعی)

برای اینکه ویدیوی Live خود را در مقابل مخاطبان کاملاً جدید قرار دهید، از گزینه «Go live with a friend» برای میزبانی مشترک یک ویدیوی زنده با شخص دیگری در صنعت خود استفاده کنید. از طرف مقابل بخواهید یک ویدیوی زنده را میزبانی کند، سپس شما را به عنوان مهمان دعوت کنید. شما دو نفر در یک صفحه تقسیم شده ظاهر می شوید و شما را به همه دنبال کنندگان خود معرفی می کنید.

در عصر COVID-19، اینستاگرامرها به طور خلاقانه از این ویژگی برای میزبانی مینی تاکشوها استفاده می کردند. به عنوان مثال، Design Emergency یک لایو هفتگی اینستاگرام میزبانی می‌کند که در آن از Go live با یکی از دوستان خود برای مصاحبه با چهره‌های کلیدی دنیای طراحی استفاده می‌کنند، و Wine Spectator میزبان مجموعه‌ای با حضور شراب‌سازان است.

28:یک سریال IGTV را امتحان کنید

در حالی که هر دو سریال ذکر شده در نکته قبلی در لایو اینستاگرام ارائه می شوند، پس از پایان گفتگوی زنده در IGTV نیز پست می شوند.

ویدیوهای IGTV می توانند تا یک ساعت طول بکشند و به شما امکان می دهند موضوعات را عمیقاً بررسی کنید. شما همچنین می توانید یک سریال IGTV ایجاد کنید، که بینندگان را تشویق می کند تا به جای تماشای یک ویدیو و ادامه دادن، حساب شما را دنبال کنند.

پست‌های IGTV چهار برابر بزرگ‌تر از عکس‌ها در برگه کاوش ظاهر می‌شوند و باعث می‌شود دنبال‌کنندگان بالقوه جدید بیشتر روی محتوای شما کلیک کنند.

Hootsuite یک مجموعه IGTV به نام Fridge-Worthy: A Very Serious and Prestigious Awards Awards برای رسانه های اجتماعی ایجاد کرد که به برندها برای انجام کارهای منحصر به فرد در رسانه های اجتماعی جوایزی می دهد.

29:یک فیلتر AR ایجاد کنید

فیلترهای واقعیت افزوده برای استوری‌های اینستاگرام، جلوه‌های عکسی هستند که اینستاگرامرها می‌توانند از آنها برای تغییر عکس‌های گرفته شده از طریق دوربین جلو و پشت تلفن همراه خود استفاده کنند. اون پست ها با گوش توله سگ؟ این کارها با یک فیلتر AR (واقعیت افزوده) انجام می شود. آنهایی که «شما [سبزیجات/پیتزا/ایموجی/و غیره] هستید؟» نوشته ها؟ آنها از فیلترهای AR نیز استفاده می کنند.

اکنون هر کاربر اینستاگرام می تواند یک فیلتر AR ایجاد کند. فیلترهایی که ایجاد می کنید در بخشی از نمایه اینستاگرام شما که با نماد چهره مشخص شده است قرار می گیرند. اگر فیلتر شما تبلیغاتی یا برند نباشد، در گالری افکت‌های استوری اینستاگرام نیز ظاهر می‌شود، جایی که هر اینستاگرامر می‌تواند آن را پیدا کند.

چگونه ایجاد یک فیلتر AR به شما کمک می کند تا فالوورهای اینستاگرام بیشتری داشته باشید؟ هر زمان که شخصی از فیلتر AR شما استفاده می کند، نام حساب شما در گوشه سمت چپ بالا ظاهر می شود. قابل کلیک است و می تواند بازدیدکنندگان جدید بیشتری را به نمایه شما هدایت کند.

فیلترهای واقعیت افزوده استوری اینستاگرام (نمونه ای از نحوه جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام)

30:به طور مداوم پست کنید

دنبال کنندگان فعلی شما می خواهند محتوای شما را ببینند. به همین دلیل آنها در وهله اول شما را دنبال کردند.

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، هنگامی که کاربران با پست‌های شما تعامل دارند، افزایش تعامل به شما عشق الگوریتم خوبی می‌دهد. بنابراین به فالوورهای فعلی خود چیزی عالی برای تعامل می دهید می تواند به جذب فالوورهای جدید اینستاگرام نیز کمک کند.

چند وقت یکبار باید پست کنید؟ تجزیه و تحلیل توسط Tailwind نشان داد که ارسال روزانه “چهار برابر سریعتر از ارسال کمتر از یک بار در هفته، فالوورها را افزایش می دهد.”

31:در زمان مناسب پست کنید

بله، اینستاگرام به جای فید زمانی از الگوریتم استفاده می کند. با این حال، زمان بندی همچنان مهم است، زیرا یکی از سیگنال هایی است که الگوریتم در نظر می گیرد.

تیم اجتماعی Hootsuite دریافته است که بهترین زمان برای ارسال پست در اینستاگرام بین ساعت 8 صبح تا 12 بعد از ظهر PST یا ساعت 4 تا 5 بعد از ظهر به وقت شبانه روز در روزهای هفته است. اما مخاطبان شما ممکن است عادات متفاوتی نسبت به ما داشته باشند. بهترین کار استفاده از ابزاری مانند Hootsuite Analytics است که می‌تواند بهترین زمان برای ارسال پست برای مخاطبان را بر اساس تعامل، برداشت‌ها یا ترافیک گذشته به شما نشان دهد.

داشبورد تجزیه و تحلیل Hootsuite که فالوورهای اینستاگرام را به صورت آنلاین به ساعت نشان می دهد

شروع به آزمایش زمان های مختلف و اندازه گیری نتایج کنید. برای مثال، اگر یک برند خرده‌فروشی هستید، ممکن است بخواهید پست‌های خود را در زمان ناهار آزمایش کنید.

32:برای پست ها و داستان های خود برنامه ریزی کنید

آیا بهترین زمان برای ارسال پست، زمان مناسبی برای حضور در اینستاگرام نیست؟ از یک ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی مانند Hootsuite برای برنامه ریزی و انتشار مستقیم در اینستاگرام استفاده کنید.

برنامه ریزی پست های خود از قبل به شما امکان می دهد یک شبکه اینستاگرام منسجم را برنامه ریزی کنید که یک داستان کلی را بیان می کند. همچنین به شما این امکان را می دهد که زمان خود را به ایجاد زیرنویس های عالی اختصاص دهید، به جای اینکه سعی کنید چیزی شوخ طبعانه را در جریان داشته باشید.

33:مسابقات را اجرا کنید

اگر فرآیند ورود شما شامل درخواست از مردم برای فالو کردن شما و کامنت گذاشتن روی یکی از عکس‌های شما با تگ کردن یک دوست باشد، می‌تواند به شما کمک کند فالوورهای بیشتری داشته باشید.

دوستان تگ شده نیز خواهند دید

پست خود را ارسال کنید و ممکن است انتخاب کنید که حساب شما را نیز دنبال کنید.

تشویق محتوای تولید شده توسط کاربر به عنوان بخشی از مسابقه شما می تواند به شما کمک کند تا افراد بیشتری را جذب کنید. مردم از پست‌هایی که دوستانشان ایجاد می‌کنند، درباره مسابقه شما اطلاعات کسب می‌کنند. این یک راه موثر برای ایجاد اعتماد با فالوورهای جدید و جلب توجه بیشتر به صفحه شما است.

34:تبلیغات در اینستاگرام را در نظر بگیرید

خوب، این دقیقا راهی برای دریافت فالوور رایگان اینستاگرام نیست. اما تبلیغات اینستاگرام می‌تواند راه قدرتمندی برای دستیابی سریع به فالوورهای جدید باشد و محتوای شما را در مقابل افرادی قرار دهد که در غیر این صورت آن را نمی‌بینند.

و بر خلاف خرید فالوور، استفاده از تبلیغات اینستاگرام یک راه کاملا مشروع و موثر برای به دست آوردن سریع فالوور اینستاگرام با یک سرمایه کوچک است.

مخاطبان خود را بر اساس موقعیت مکانی، جمعیت شناسی و حتی رفتارها و علایق کلیدی هدف قرار دهید. همچنین می توانید بر اساس افرادی که از قبل با کسب و کار شما در تعامل هستند، مخاطبی شبیه به هم ایجاد کنید.

علاوه بر فید، می‌توانید در استوری اینستاگرام و فید Explore نیز تبلیغ کنید. برای تمام جزئیات نحوه ایجاد و ارسال یک کمپین تبلیغاتی اینستاگرام، راهنمای دقیق تبلیغات اینستاگرام ما را بررسی کنید.

35:از Instagram Insights بیاموزید

ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما داده هایی در مورد برداشت ها برای هر پست، همراه با دسترسی، تعامل، پست های برتر و موارد دیگر در اختیار شما می گذارد. همچنین می توانید اطلاعات جمعیت شناختی فالوورهای خود از جمله جنسیت، سن و موقعیت مکانی را بیابید.

بررسی منظم این داده‌ها می‌تواند به شما در شناسایی مناطقی که می‌توانید استراتژی خود را برای کمک به جذب فالوورهای بیشتر در اینستاگرام تنظیم کنید، کمک کند.

یکی از نکات کلیدی که باید به آن توجه داشت این است که فالوورهای شما در چه زمانی از روز از اینستاگرام استفاده می کنند، بنابراین می توانید زمانی پست کنید که مردم بیشتر محتوای شما را ببینند و با آن درگیر شوند. افرادی که می‌خواهند عمیق‌تر شوند، ممکن است بخواهند یک ابزار مدیریت رسانه‌های اجتماعی مانند Hootsuite را در نظر بگیرند، که می‌تواند بهترین زمان‌ها را برای پست کردن بر اساس برداشت‌ها، تعامل و ترافیک به شما نشان دهد – به علاوه رشد فالوور شما و مجموعه‌ای از معیارهای عملکرد مفید دیگر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *