مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

بهترین صبحانه برای بهبود سلامت قلب

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

راستش ما به دلیل دیگری برای کنار آمدن با این غذای صبحانه مرسوم نیاز نداشتیم.

بر کسی پوشیده نیست که آنچه می خورید می تواند نقش مهمی در سلامت (یا ناسالم) قلب شما داشته باشد. غذاهای اصلی صبحانه مانند بیکن و سوسیس سرشار از سدیم و چربی اشباع هستند، دو موردی که خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهند.

زنی در حال خوردن صبحانه

به جای اینکه روز خود را با یک صبحانه پر از چربی اشباع شده شروع کنید، با یک تکه نان تست گندم کامل که روی آن آووکادو قرار داده شده است، از چربی های غیراشباع و غلات سبوس دار سالم پر کنید.

ترکیبی از مواد مغذی، به ویژه فیبر و چربی های تک غیراشباع، موجود در غلات کامل و آووکادو می تواند به کاهش سطح کلسترول و کاهش خطر سکته مغزی و بیماری قلبی کمک کند.

 

چرا آووکادو روی نان تست بهترین صبحانه برای قلب شماست؟

 نان تست آووکادو

نان تست آووکادو ممکن است چند سال پیش مانند یک روند غذایی زودگذر به نظر می رسید، اما مرسوم است یا نه، این صبحانه آسان راهی عالی برای حفظ سلامت قلب شما است.

یک مطالعه در مارس 2022 نشان داد افرادی که فقط دو وعده آووکادو در هفته می‌خورند نسبت به افرادی که آووکادو نمی‌خورند، 16 درصد کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی هستند. یک وعده آووکادو (حدود یک سوم یک میوه متوسط) دارای 96 کالری، 4 گرم فیبر و 6 گرم چربی تک غیراشباع است.

مرتبط:سبزیجات مفید برای سلامت قلب

آووکادو منبع عالی از چربی‌های تک غیراشباع و فیبر است که هر دو می‌توانند به کاهش سطح کلسترول شما کمک کنند. کلسترول بیش از حد می تواند منجر به ایجاد پلاک در رگ های خونی شود و خطر حمله قلبی یا سکته را افزایش دهد.

تحقیقات نشان داده است که گنجاندن آووکادو در رژیم غذایی می تواند برای قلب شما بهتر از پیروی از یک رژیم غذایی کم چرب و کم کربوهیدرات باشد. خوردن آووکادو می تواند کلسترول LDL، کلسترول تام و تری گلیسیرید را بدون کاهش کلسترول HDL مفید برای قلب کاهش دهد.

مرتبط:بهترین راه حل ها برای کاهش کلسترول

استفاده از نان تست غلات کامل به عنوان پایه صبحانه، کربوهیدرات و فیبر سالم را به وعده غذایی اضافه می کند. دستورالعمل های غذایی برای آمریکایی ها بین 25 تا 38 گرم فیبر در روز را توصیه می کند، اما اکثر افراد کمبود فیبر دارند – با میانگین فقط 17 گرم یا کمتر در روز.

یک تکه نان تست غلات کامل که روی آن یک سوم آووکادو قرار می گیرد، ۷ گرم فیبر یا بیش از ۲۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه دارد. فیبر می تواند به عنوان یک اسفنج در سیستم شما عمل کند و از تجمع کلسترول مسدود کننده شریان در دیواره سرخرگ شما جلوگیری کند. برای افزایش فیبر و مواد مغذی بیشتر در کنار یک کاسه توت سرو کنید.

 

مطمئن نیستید که می خواهید صبحانه سنتی خود را با نان تست آووکادو عوض کنید؟ مطالعه مارس 2022 نشان داد که جایگزینی فقط نیم وعده در روز از چربی های اشباع شده مانند کره، ماست، پنیر یا گوشت فرآوری شده با آووکادو می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 22 درصد کاهش.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا