مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تاثیر خواب بر کاهش و افزایش وزن

بیشتر چرت بزنید، کمتر بخورید؟ کمبود خواب ممکن است کنترل وزن را مختل کند

تاثیر خواب بر کاهش و افزایش وزن :بدون شک خواب تاثیر بسیار زیادی بر روی بدن دارد که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت
کاهش وزن زمانی یک محاسبه ساده در نظر گرفته می شد: کمتر بخورید و بیشتر حرکت کنید تا کمبود کالری ایجاد کنید. اکنون، تصور می‌شود که تفاوت‌های اساسی بین افراد – در ژنتیک، شرایط سلامت، نوع بدن و موارد دیگر – نیز در چالش‌برانگیز بودن کاهش وزن نقش دارند. با این حال تحقیقات نشان می دهد که برخی از عوامل ممکن است به ایجاد زمینه برای موفقیت کمک کنند.
تاثیر خواب بر کاهش و افزایش وزن

بیشتر بخوابی تا کمتر بخوری؟

تحقیقات جدید این فرض را تقویت می کند و نشان می دهد که بزرگسالانی که استراحت بهتری دارند کالری کمتری نسبت به افرادی که به طور مزمن از خواب محروم هستند مصرف می کنند.
دکتر بث فریتز، مدیر پزشکی سبک زندگی و سلامتی در بخش جراحی در ماساچوست می گوید: این مطالعه کوتاه مدت روی 80 فرد دارای اضافه وزن نشان می دهد که خوابیدن – یا کمبود آن – تا چه حد در گرایش ما به اضافه وزن است. بیمارستان عمومی.
دکتر فراتس می گوید: «کار برای یافتن راه هایی برای پاکسازی بهداشت خواب ممکن است به افراد کمک کند تا زمان خواب را به هفت تا نه ساعت توصیه شده در شب افزایش دهند. این امر به نوبه خود می تواند منجر به مصرف کالری کمتر و حتی کاهش وزن در افرادی شود که از نظر BMI در رده اضافه وزن قرار دارند.

کمبود خواب با بیماری های مزمن مرتبط است

مطالعه جدید ، یافته‌های قبلی را تقویت می‌کند که نشان می‌دهد افرادی که کمتر می‌خوابند، کالری بیشتری مصرف می‌کنند – و حتی میل به غذاهای پرکالری – در مقایسه با افرادی که مدت طولانی‌تری می‌خوابند.
دکتر فراتس خاطرنشان می کند :
که حدود یک سوم آمریکایی ها هر شب هفت تا نه ساعت توصیه شده نمی خوابند و این کمبود با بسیاری از بیماری های مزمن از جمله فشار خون بالا، بیماری قلبی، دیابت و چاقی مرتبط است. او می گوید که خواب یکی از شش رکن پزشکی سبک زندگی است – فهرستی که شامل ورزش، تغذیه مغذی، کاهش استرس، ارتباط اجتماعی و اجتناب از مواد خطرناک است.

تاثیر خواب بر مدیریت وزن

او می‌گوید: «بیشتر مردم وقتی صحبت از مدیریت وزن و داشتن قلب سالم به میان می‌آید، روی ورزش و رژیم غذایی تمرکز می‌کنند، اما تعداد کمی بر خواب تمرکز می‌کنند».

ردیابی چرخه خواب، کالری و وزن

شرکت کنندگان در این مطالعه بزرگسالان 21 تا 40 ساله با BMI بین 25.0 تا 29.9 بودند که اضافه وزن در نظر گرفته می شود. همه آنها به طور معمول هر شب کمتر از 6.5 ساعت می خوابیدند. در دو هفته اول، همه الگوهای خواب طبیعی خود را حفظ کردند.
برای دو هفته دوم، شرکت کنندگان به طور تصادفی به دو گروه مساوی تقسیم شدند. با هدف افزایش زمان خواب به 8.5 ساعت، یک گروه مشاوره فردی دریافت کردند که راه‌هایی برای تغییر عوامل خواب‌آور مربوط به شریک تختخواب، کودکان و حیوانات خانگی نشان می‌داد.

تاثیر خواب بر کاهش و افزایش وزن

دکتر فراتس خاطرنشان می کند: «توصیه ها تعمیم داده نشد. مخصوص خود شخص بود و بعد ویزیت بعدی با مشاوره بیشتر انجام شد.» گروه دوم از شرکت کنندگان به عادات خواب معمولی خود ادامه دادند.
به همه گفته شد که بدون تغییر رژیم غذایی یا عادات ورزشی، به برنامه های روزانه خود ادامه دهند. هر یک از آنها مچ دستی می پوشیدند که چرخه خواب آنها را ردیابی می کرد و هر روز صبح خود را وزن می کردند. آزمایش‌های آزمایشگاهی پیچیده تفاوت بین تعداد کالری مصرف‌شده و مصرف‌شده هر شرکت‌کننده در هر روز را نشان داد.

متعادل کردن هورمون های تنظیم کننده اشتها

محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که مشاوره بهداشت خواب دریافت کرده‌اند، هر شب بیش از یک ساعت بیشتر از افرادی که عادت‌های خواب قبلی خود را ادامه داده‌اند، می‌خوابند. شرکت‌کنندگان در خواب طولانی‌مدت همچنین به طور متوسط ​​270 کالری کمتر در روز مصرف کردند و در مقایسه با شرکت‌کنندگان گروه کنترل که به طور میانگین کمی کمتر از یک پوند افزایش وزن داشتند، حدود یک پوند از دست دادند.
دکتر فراتس می گوید: یافته ها هیجان انگیز هستند، زیرا آنها قدرت آموزش و مشاوره در مورد تغییر رفتار را آشکار می کنند – در این مورد خواب. او اضافه می کند که زمان خواب اضافی قابل توجه می تواند به مردم کمک کند که به جای زنده ماندن احساس کنند که در حال شکوفایی هستند.

چرا خواب اضافی ممکن است مهم باشد؟

مدت زمان خواب از دیرباز با تولید هورمون های تنظیم کننده اشتها در بدن مرتبط بوده است. خواب ناکافی با سطوح بالاتر هورمون گرلین که اشتها را افزایش می دهد و سطوح پایین تر هورمون لپتین که منجر به احساس سیری کمتر می شود، مرتبط است. این افراد را برای افزایش وزن آماده می کند. در مقابل، خواب بیشتر می تواند این هورمون ها را تغییر دهد و آنها را به تعادل بازگرداند.
دکتر فریتس می افزاید: «مردم ممکن است با خواب بیشتر احساس هوشیاری، انرژی و شادی بیشتری داشته باشند. “این می تواند منجر به فعالیت بیشتر شود، حتی اگر ورزش نباشد. ممکن است به نشستن کمتر و معاشرت بیشتر منجر شود.”
ارزش نداره

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *