مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تراست فکتور در بازی csgo

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

تراست فکتور یا به عبارت دیگه trust factors یکی از سیستم های بازی محبوب CSGO میباشد که کار اصلی این تراست فکتور جدا کردن بازیکنان خوب و بد از یکدیگر میباشد و متاسفانه اطلاعات موثقی در این خصوص در دسترس نمیباشد اما ما در اینجا تمامی احتمالات را بررسی خواهیم کرد

تراست فکتور چیست؟

فاکتور اعتماد یک مشخصه بازیکن است که در  تعدادی از بازی‌های Steam، به عنوان مثال، CS:GO استفاده می‌شود. این نشان دهنده وظیفه شناسی و قابلیت اطمینان یک فرد خاص است. هنگام انتخاب یک مسابقه، بازیکنان با متحدان و حریفانی روبرو می شوند که ضریب اعتماد مشابهی دارند، که به بازیکنان منصف و شایسته اجازه می دهد با متخلفان تلاقی نکنند.
مکانیک فاکتور اعتماد مدت زیادی است که وجود داشته است، اما Valve همچنان جزئیات نحوه عملکرد آن را مخفی نگه می دارد. حتی در پرسش و پاسخ رسمی پشتیبانی Steam به برخی از سوالات پاسخ داده نشده است. به همین دلیل تصمیم گرفتم اطلاعاتی را بنویسم که می تواند به درک چگونگی شکل گیری فاکتور اعتماد کمک کند.

چه چیزی بر تراست فکتور تأثیر می گذارد؟

در زیر، پارامترهای اصلی شناخته شده قابل اعتمادی که بر ضریب اعتماد تأثیر می‌گذارند، فهرست شده‌اند.

سابقه استفاده از Steam شما

وقتی برای اولین بار بازی جدیدی را راه اندازی می کنید (مثلاً CS:GO)، کل شهرت شما صرفاً بر اساس تجربه قبلی شما با این پلتفرم است.
اگر مدت زیادی است که در حساب خود بازی می کنید و هیچ تخلفی متوجه نشده اید، ضریب اعتماد شما بیشتر می شود.
اگر از یک حساب کاربری جدید بازی می کنید، یا اگر حساب های زیادی دارید که برخی از آنها قوانین را نقض کرده اید، ضریب اعتماد شما کمتر خواهد بود.

در دسترس بودن وضعیت Prime

 
اکانت پرایم
در زمان نوشتن این راهنما، وضعیت اصلی را می توان تنها از طریق خرید 15 دلاری به دست آورد. می‌توانید در پرسش‌های متداول مربوطه از پشتیبانی Steam در مورد چیستی و تأثیر آن مطالعه کنید.
این اطلاعات را پنهان نمی کند که در صورت کسب وضعیت برتر، ضریب اعتماد شما بالاتر خواهد بود.

داشتن یک شماره تلفن مرتبط

این ویژگی نیز مانند وضعیت اصلی، تأثیر مثبتی بر تراست فکتور شما دارد.
اگر شماره تلفنی را به حساب خود پیوند دهید، ضریب اعتماد شما بیشتر خواهد شد.

 VAC و ممنوعیت بازی

وک استیم
دریافت vac نشان دهنده نقض فاحش قوانین است که به شدت بر عامل اعتماد در جهت منفی تأثیر می گذارد.
اگر قبلاً در بازی‌های دیگر محروم شده‌اید، یا اگر سیستم VAC تشخیص داده باشد که در CS:GO تقلب کرده‌اید، اما هنوز فرصت ممنوع کردن شما را نداشته است، ضریب اعتماد شما کمتر خواهد بود.

بازی با وجدان

اگر برای مدت طولانی خوب بازی کنید ، به مرور زمان تراست فکتور افزایش خواهد یافت. این توسط توسعه دهندگان تضمین شده است، که ادعا می کنند اگر شما فقط CS:GO را به طور مداوم بازی کنید، این برای بهبود تدریجی تراست فکتور کافی است.
اگر برای مدت طولانی بدون تخلف بازی کنید، ضریب اعتماد شما بالاتر خواهد بود.
در صورت دریافت ممنوعیت موقت بازی (مثل griefing ban) ضریب اعتماد شما کمتر خواهد بود.

افسانه ها در مورد تراست فکتور

در اینترنت می توانید تعداد زیادی افسانه و شایعات مربوط به کار تراست فکتور را بیابید. آنها ربطی به واقعیت ندارند، اما در عین حال بارها و بارها مورد اشاره و نقل قول قرار می گیرند که منجر به ظهور حجم عظیمی از زباله های اطلاعاتی می شود. بنابراین من در اینجا محبوب ترین تصورات غلط مرتبط با این موضوع را لیست می کنم تا شما را وادار کنم که داستان های تخیلی را درست ندانید.

افسانه شماره 1: شما می توانید تراست فکتور خود را ببینید!

هیچ راه مطمئنی برای کشف فاکتور اعتماد شما وجود ندارد. فقط بر اساس کیفیت بازی های انجام شده می توانید بالا یا پایین بودن آن را حدس بزنید.
با این حال، تعداد زیادی سایت در اینترنت وجود دارد که ظاهراً آماده اندازه گیری ضریب اعتماد شما هستند (به عنوان مثال، https://faceitfinder.com/). در واقع، چنین منابعی اطلاعاتی را ارائه می دهند که به هیچ وجه به شما مربوط نیست، که منطقی نیست. بنابراین، چنین خدماتی کاملاً بی فایده هستند.

افسانه شماره 2: فاکتور اعتماد طبقه بندی شده است

برخی از کاربران فاکتور اعتماد را به “سبز”، “زرد” و “قرمز” تقسیم می کنند و ویژگی های خاصی را به هر دسته نسبت می دهند. در واقعیت، درجه بندی وجود ندارد.
یکی از ریشه های این افسانه این است که هنگام شروع یک بازی در لابی، بازیکنان ممکن است این پیام را دریافت کنند که یکی از متحدان آنها ضریب اعتماد کمتری نسبت به آنها دارد. این پیام دارای پس‌زمینه زرد است اگر اختلاف زیاد نباشد و قرمز است اگر تفاوت قابل توجه باشد:
تراست فکتور
این پیام فقط یک هشدار است که ممکن است انتخاب تغییر کند. این بستگی به تفاوت در ضریب اعتماد در بین بازیکنان در لابی دارد، اما نه به ارزش خاص هیچ یک از آنها.

افسانه شماره 3: تراست فکتور به مقدار پول سپرده شده در Steam بستگی دارد

در واقع، اصلاً مهم نیست که چقدر به حساب خود واریز کرده اید و چقدر خرج کرده اید. این باعث نمی شود که ضریب اعتماد بالاتر یا پایین تر شود. بنابراین، خرید بازی یا هر اقدامی با آیتم های درون بازی به منظور بهبود شهرت کاملا بی معنی است.
همین امر در مورد سطح Steam نیز صدق می کند که هیچ ربطی به فاکتور اعتماد ندارد.

افسانه شماره 4: تراست فکتور به فعالیت در انجمن استیم بستگی دارد

برخی از کاربران فکر می کنند که با گرفتن اسکرین شات، ایجاد راهنما، ارسال نظرات و شرکت در انواع فعالیت ها، ضریب اعتماد خود را بهبود می بخشند. البته اینطور نیست
این افسانه رایج منجر به سیل شدن جامعه با حجم زیادی زباله می شود که بار معنایی ندارد.
همچنین شایان ذکر است که با پاداش دادن، نظر دادن یا لایک کردن محتوای کاربر (مانند این راهنما)، به هیچ وجه ضریب اعتماد خود را بهبود نمی دهید. اما شما کار خوبی برای نویسنده انجام می دهید 🙂

افسانه شماره 5: تراست فکتور به تنظیمات حساب بستگی دارد

در واقع، با تغییر تنظیمات حساب خود، نه می‌توانید ضریب اعتماد خود را افزایش و نه کاهش دهید (مگر اینکه، البته در مورد مسائل احراز هویت، مانند پیوند دادن تلفن، بگوییم). برخی از افراد به شما توصیه می کنند که نمایه را عمومی کنید، و همچنین تعدادی توصیه عجیب دیگر را دنبال کنید، اما این به شما کمکی نمی کند.
تنظیمات پروفایل خود را طوری انجام دهید که شخصاً راحت باشید.
مقاله مرتبط: بهترین تنظیمات بازی csgo

افسانه شماره 6: فاکتور اعتماد به جوایز، جوایز و تمجید بستگی دارد

ستایش می تواند نمایه شما را زیبا کند، به Steam امتیاز بدهد، اما نه بیشتر. هیچ پاداشی ضریب اعتماد شما را افزایش نمی‌دهد، خواه ستایش درون بازی باشد یا جوایز انجمن.
به طور جداگانه، شایان ذکر است که نظرات پروفایل، “+rep” و غیره نیز به هیچ وجه بر فاکتور اعتماد تأثیر نمی گذارد.

افسانه شماره 7: عامل اعتماد ممکن است به اقدامات (نقض) سایر کاربران بستگی داشته باشد

پارتی بن
مفهوم اصلی عامل اعتماد بر این واقعیت استوار است که فقط شما و اقدامات شما را ارزیابی می کند. تخلفات دیگر کاربران نمی تواند تاثیری بر شهرت شما داشته باشد.
این بدان معناست که اگر دوست یا هم تیمی شما قوانین را زیر پا گذاشته باشد (مثلاً از تقلب استفاده کرده است)، این به هیچ وجه نمی تواند روی شما تأثیر بگذارد. به هر حال، شما فقط یک فرد معمولی هستید و ممکن است حتی در مورد آن ندانید. بنابراین، همه توصیه ها در مورد آنچه شما نیاز دارید، به عنوان مثال، حذف افراد بن شده بازی از دوستان، بی معنی است.

افسانه شماره 8: کارکنان Valve یا پشتیبانی مشتری می توانند عامل اعتماد شما را تغییر دهند

مکانیسم رتبه‌بندی یکپارچگی کاربر به‌صورت مجزا کار می‌کند و نه کارمندان Valve، نه خدمات پشتیبانی فنی و نه هیچ‌کس دیگری نمی‌توانند مستقیماً با فاکتور اعتماد شخص کار کنند.
البته، می‌توانید به ایمیل رسمی توسعه‌دهندگان بازی درخواست تجدیدنظر یا بازخورد بنویسید (آنها توصیه می‌کنند ایمیلی با عنوان «بازخورد فاکتور اعتماد» به CSGOTeamFeedback@valvesoftware.com ارسال کنید)، اما مطمعناتراست هیچ تغییری نخواهد کرد
شماهم‌نظرات خود را در مورد تراست فکتور به ما بگین
 
 

25 دیدگاه دربارهٔ «تراست فکتور در بازی csgo»

 1. تو گزینه 2 دیشب برای دوستم رفت که من تراست فکتور پایین با رنگ قرمز چطور میگید این اصلا وجود نداره!

  1. این رنگ ها درواقع به شما میگن که چه کسی از همه شماها تراستش بدتره یعنی ممکنه تراست یکی توی لابی شما زرد باشه ولی توی لابی یکی دیگه قرمز نشون بده یا حتی ی لابی سبز باشه درواقع رنگ بندی فقط برای تمایز میان تراست کاربران حاظر هستش

 2. امیررضا

  سلام اقا خسته نباشید من نه چیت زدم نه چیزی تراستم قرمزه یعنی تو لابی برای رفیقم ارور تراست قرمزی میده من باید چی کار کنم درست بشه میشه یا نمیشه؟؟

  1. اولین نکاتی که باید در نظر بگیری اینه که ایا اکانت رو خریداری کردین یا خودتون ساختین
   استیم در این موارد اگه متوجه بشه اکانت خرید و فروش شده معمولا تراست رو کاهش میده
   دومین نکته شادوبن هستش (Shadow ban) یعنی ممکنه شما بن شده باشید ولی فعلا تاخیر داره و دلیل بن شدنتون هم‌ ممکنه استفاده از یک شماره برای دوتا اکانت که یکیش قبلا بن شده باشه
   اگه واقعا چیت نزدید و اکانت مال خودتونه کرکی یا خریداری شده نیست کمکم به حالت عادی برمیگرده سعی کنید روزانه اورواچ انجام‌بدین و بیشتر کژوال بازی کنید تا مچ اصلی و یه مدت کسی رو هم ریپورت نکید کسی رو هم‌ کیک نکید و سعی کنید کامند هاتونو قانونی یکم بیشتر کنید

 3. سلام داداش من اكانتمو پرايم كردم بعد ك رفتم داخل سي اس بعد اين اخطار اومده Your matchmaking experience will be significantly affected
  because the Trust Factor of phantommmon is substantially
  lower than yours.
  CS:GO’s matchmaking will prioritize finding opponents with a
  similar substantially lower Trust Factor.

  و ن از چيت ن وال استفاده نكردم ب محض اينكه پرايم كردم اينطوري شد الا نزديك 2هفته شده ميخوام رنك بازي كنم كسي نمياد از دوسام تو لابي چون تراستم قرمزه چيكار كنم تا سبز بشه ميشه كمك كنيد مرسي💙

 4. سلام داداش من اكانتمو پرايم كردم بعد ك رفتم داخل سي اس بعد اين اخطار اومده Your matchmaking experience will be significantly affected
  because the Trust Factor of phantommmon is substantially
  lower than yours.
  CS:GO’s matchmaking will prioritize finding opponents with a
  similar substantially lower Trust Factor.

  و ن از چيت ن وال استفاده نكردم ب محض اينكه پرايم كردم اينطوري شد الا نزديك 2هفته شده ميخوام رنك بازي كنم كسي نمياد از دوسام تو لابي چون تراستم قرمزه چيكار كنم تا سبز بشه ميشه كمك كنيد مرسي💙

  1. سلام محمد جان
   دلیل این پیغام اینه که دوست شما با اسم phantommmon تراست فکتورش پایینه و ممکنه روی مچ شما تأثیر بذاره
   پیشنهاد میکنم با اون شخص مچ نرید

   1. اقاي پناهي اون اكانت خودمه از وقتي ك پرايم كردم اين مشكل پيش اومد برام ن از چيت استفاده كردم ن وال الان بايد چيكار كنم ك درست بشه تراستم بگرده ب حالت قبل

    1. لینک اکانتتون رو اینجا بزارید بررسی کنم مشکل کجاعه
     بهتره اینکارارو انجام بدین فعلا
     فعال کردن استیم گارد
     لول اپ کردن( احتمالا تازه پرایم خریدی لولت خیلی پایینه و سرویس مدال نداری)
     بیشتر کژوال و دد مچ برو
     ایمیلتم چک کن قبلا رو اکانت بن شده نباشه

 5. خيلي ها ميگن باگ جديده و اپديت جديد بر طرف ميشه ولي باز اگه راهي براي درست كردن هست راهنمايي كنيد ممنون ميشم

  چون اكانت تازه پرايم كردم و از روزي ك پرايم كردم اين اخطار تراست تو لابي براي دوستام مياد فقط براي كساي ك پرايم هستن ميره

 6. ولي داخل استيمم خود ب خود بازي apx و dota2 خود بخود بن شد ك من اصلا اونارو پلي ندادم من فقط سي اس بازي ميكنم ولي اونا بن شد

  1. سلام کاش شما بجای خرید پرایم یه اکانت دیگه با ایمیل و شماره جدید میساختین و حتی کش ویندوزتون رو هم پاک میکردین و بعد روی اون اکانت پرایم رو خریداری میکردید.

   شما یه گیم بن روی اکانتتون دارید که به خودی خود تراستتون رو کاهش میده
   نکته دوم بقیه پلیرها وقتی بن شما رو ببین شمارو مجدد ریپورت میکنن باعث میشه تراست شما داغون شه

   1. امين اقا من تو گيمنت پلي ميدم و سيستم داخل منزل ندارم يعني الان بايد يه اكانت ديگه و يه ايميل ديگه درست كنم

    1. پلی دادن توی گیمنت بخاطر دلایلی اشتباه چون سیستم وک نت ممکنه اون کامپیوتر هارو به عنوان سیستم های شناسایی کرده باشه که اکانت هاشون بن شده و تخلف کردن بنابراین هر اکانتی روی اون سیستم ها اجرا بشه ممکنه به این مشکل دچار شه

     ولی اگه قصد داری کلین و بدون چیت بازی کنی پیشنهاد بنده اینه که ی اکانت بسازی (بهتره اکانت دست دوم نخری) با ایمیل و شماره جدید ثبت کن و پلی بدین

 7. سلام خسته نباشي من ديشب با اين ارور مواجه شدم in th
  Disconnected
  ight te:
  EM Rio
  ral quality
  adjustment
  You cannot play on secure servers for one of the following reasons:
  •An issue with your computer is blocking the VAC system.
  •You are unable to maintain a stable connection to the VAC system.
  •You are running software that is modifying the game or is incompatible
  with VAC.
  For more information visit:
  https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=2117-ILZV-2837
  razil. Live aur
  ber 3 1st, are

  ن چيت زدم و ن تراستم قرمز تراستم سبزه

  نميره داخل مچ اكسپت ميشه ميپره بيرون تو گيم بودم پريد بيرون بعد اين اومد

   1. سلام صبح ب خير من ديشب اين كارو كردم بازم از بازي پرت شد بيرون و همين اختار اومد يعني اين ارور ك مياد چيز زياد مهمي نيست!؟

  1. سلام صبح ب خير من ديشب اين كارو كردم بازم از بازي پرت شد بيرون و همين اختار اومد يعني اين ارور ك مياد چيز زياد مهمي نيست!؟

   امين اقا و اينكه من داخل منزل سيستم ندارم گيمنت پلي ميدم

 8. امين اقا با اون مراحل ك تو سايت بود انجام بدم اوكي ميشه مشكل خواصي نيست!؟ اين براي اكانتم دردسر نميشه !؟

 9. سلام خشته نباشید و امین اقا من یه مدت با اکانتم دنجر زون پلی دادم بعد از 30 تا وین لوکینگم خالی شد و تراستم رد شد و بعد از 4 ماه الن تراست فکتورم الن به کسایی ک سبز هستن زرد نشون میده بعضی وقتا هم واقعا سبز میشم ولی بعد از چند تا مچ باز لوکینگ خالی میشه و زرد نشون میده چیت هم نزدم هیچ موقع و من فقط دنجر زون بازی میکنم علت این مشکل نمیدونین چیه . روش حل کردنش ؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا