مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تراشه امنیتی جدید مایکروسافت در ویندوز 11

تراشه امنیتی جدید مایکروسافت در ویندوز 11 : رایانه های شخصی جدیدی که امسال با تراشه امنیتی پلوتون مایکروسافت عرضه شدند، همچنان می توانند سیستم عامل های دیگری را به جز ویندوز 11 اجرا کنند.

تراشه امنیتی جدید مایکروسافت در ویندوز 11

در حالی که در ابتدا توسط جامعه منبع باز و دیگران می ترسیدند که پلوتون به عنوان وسیله ای برای قفل کردن تجهیزات به آخرین نسخه ویندوز عمل کند، اصلاً اینطور نیست. در عوض، علاوه بر امکان نصب لینوکس و BSD، سازندگان رایانه شخصی و حتی خود کاربران می توانند این ویژگی را به طور کامل خاموش کنند.
اولین رایانه های شخصی ویندوز 11 با پلوتون داخلی در CES 2022 به نمایش گذاشته شد و اینتل، AMD و کوالکام همگی در حال برنامه ریزی برای تعبیه تراشه امنیتی مایکروسافت در جدیدترین یا آتی ریزپردازنده های خود هستند.
بر اساس گزارش جدیدی که توسط The Register منتشر شده است، خود پلوتون می تواند به عنوان یک ماژول پلتفرم قابل اعتماد (TPM) یا به عنوان یک پردازشگر امنیتی غیر TPM عمل کند. اساساً تراشه امنیتی جدید راهی برای مایکروسافت خواهد بود تا به سازندگان تراشه نشان دهد که چگونه می‌خواهد TPM در آینده در ریزپردازنده‌ها حضور داشته باشد.

فعال یا غیرفعال شده است

سازندگان رایانه شخصی این گزینه را دارند که رایانه های شخصی ویندوز 11 خود را با فعال یا غیرفعال بودن Pluton ارسال کنند، اگرچه کاربران نهایی نیز در صورت تمایل می توانند این تصمیم را تغییر دهند.
بیشتر بدانید:بهترین برنامه ویندوز 11 در حال بهتر شدن است
طراحی پلوتون مایکروسافت در جدیدترین تراشه های Ryzen 6000 AMD ادغام شده است، اما کاربران می توانند تراشه امنیتی را در ماشین هایی که از سیستم عامل مرجع سازنده تراشه پیروی می کنند غیرفعال کنند. این را می توان در بایوس مرجع این شرکت انجام داد.

تراشه امنیتی جدید مایکروسافت در ویندوز 11

رجیستر همچنین از سخنگوی لنوو دریافت که پلوتون به طور پیش‌فرض در تینک‌پدهای Z13، Z16، T14، T16، T14s، P16s و X13 جدید این شرکت که دارای پردازنده‌های سری Ryzen 6000 هستند، غیرفعال می‌شود. با این حال، کاربران می توانند خود پلوتون را فعال کنند.
بیشتر بدانید:نحوه افزایش سرعت اینترنت در ویندوز ۱۱
در همین حال، جدیدترین پردازنده‌های Alder Lake اینتل دارای یک معادل پلوتون به نام Intel Platform Trust Technology است که یک جزء سازگار با TPM 2.0 است.
ما همچنین بهترین لپ‌تاپ‌های تجاری، بهترین ایستگاه‌های کاری و بهترین ایستگاه‌های کاری موبایل را گردآوری کرده‌ایم

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *