مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تست از دست دادن حافظه در خانه

تست از دست دادن حافظه در خانه

تخمین زده می شود که در سراسر جهان بیش از 55 میلیون نفر با بیماری آلزایمر و سایر علل زوال عقل زندگی می کنند و تخمین زده می شود که این تعداد تا سال 2030 به 78 میلیون و تا سال 2050 به 139 میلیون افزایش یابد. به سادگی تعداد کافی متخصص مغز و اعصاب، روانپزشک، متخصص طب سالمندی وجود ندارد. ، روانشناسان اعصاب و سایر متخصصان برای تشخیص زوال شناختی و زوال عقل این افراد. ارائه دهندگان مراقبت های اولیه باید رهبری را بر عهده بگیرند.
تست از دست دادن حافظه در خانه
اگرچه ممکن است این راه حل واضح و ساده به نظر برسد، دوستان من که ارائه دهندگان مراقبت های اولیه هستند به من یادآوری می کنند که آنها به سختی وقت دارند تا کارهای اولیه را انجام دهند – مانند کنترل فشار خون و دیابت – و زمانی برای انجام تست های شناختی فانتزی ندارند. حتی یک تست ساده مانند Mini-Cog (طراحی ساعت و سه کلمه برای به خاطر سپردن) برای آنها خیلی طولانی است. بنابراین چگونه می‌خواهیم افزایش تعداد افراد مبتلا به آلزایمر و سایر زوال عقل‌ها را در چند دهه آینده تشخیص دهیم؟

آزمایشی که خود انجام می شود می تواند از دست دادن حافظه را بررسی کند

در سال 2010، پزشکان بخش مغز و اعصاب شناختی در مرکز پزشکی Wexner دانشگاه ایالتی اوهایو، یک تست شناختی برای غربالگری از دست دادن حافظه ایجاد کردند که افراد می توانند خودشان آن را انجام دهند. این مفهوم از یک آزمون شناختی خودگردان می‌تواند مشکل ارائه‌دهنده مراقبت‌های اولیه را حل کند.
افراد می توانند این آزمون را در خلوت خانه خود انجام دهند و نتایج را با خود به مطب بیاورند. سپس می‌توان از نتایج برای تعیین اینکه آیا کار اضافی و/یا ارجاع به یک متخصص نشان داده شده است، استفاده کرد.
این آزمون، آزمایش تشخیصی شناختی خود-اداره (SAGE)، با آزمون‌های انجام شده توسط پزشکان مانند آزمون وضعیت ذهنی کوچک (MMSE) و ارزیابی شناختی مونترال (MoCA) و همچنین با تست‌های عصب روان‌شناختی استاندارد مقایسه شده است.
با این حال، چیزی که معلوم نبود این است که SAGE تا چه اندازه می تواند پیش بینی کند که چه کسی به بیماری آلزایمر یا یکی دیگر از علل زوال عقل مبتلا می شود.

پیش بینی آینده

برای پاسخ به این سوال، نویسندگان یک مرور نمودار گذشته‌نگر را بر روی 655 نفر که در کلینیک اختلالات حافظه‌شان مراجعه کرده بودند، با پیگیری تا 8.8 سال انجام دادند. آنها تست SAGE خود را با MMSE مقایسه کردند.
آنها بر اساس بازدیدهای اولیه و پیگیری کلینیک، جمعیت کلینیک خود را به چهار گروه تقسیم کردند. قبل از توصیف گروه ها، اجازه دهید چند اصطلاح را توضیح دهم:
زوال عقل زمانی است که اختلال شناختی منجر به اختلال در عملکرد می شود.
اختلال شناختی خفیف (MCI) زمانی است که اختلال شناختی وجود دارد، اما عملکرد طبیعی است.
زوال شناختی ذهنی زمانی است که افراد نگران تفکر و حافظه خود هستند، اما هم شناخت و هم عملکرد طبیعی هستند.

چهار گروهی که با هم مقایسه شدند

  • زوال عقل بیماری آلزایمر
  • MCI که به زوال عقل بیماری آلزایمر تبدیل شد
  • MCI که به نوع دیگری از زوال عقل تبدیل شد
  • زوال شناختی ذهنی

آنها به طور شگفت انگیزی همبستگی بالایی بین آزمون SAGE و MMSE در توانایی پیش بینی چگونگی عملکرد هر یک از این گروه ها در طول زمان پیدا کردند. علاوه بر این، آنها دریافتند که آزمایش SAGE می تواند تبدیل فردی به MCI را که شش ماه زودتر از MMSE دچار زوال عقل می شود، پیش بینی کند.

آنچه برای وارد کردن این آزمون به عمل فعلی لازم است

حتی یک آزمایش خودساخته که افراد می توانند در خانه انجام دهند، همچنان به آموزش برای ارائه دهندگان مراقبت های اولیه نیاز دارد تا بفهمند چگونه باید از آزمایش استفاده شود و چگونه نتایج را تفسیر کنند. با این حال، شکی نیست که چنین آموزشی ارزشمند خواهد بود.
هنگامی که آموزش کامل شد، دانش به دست آمده باید بتواند به معنای واقعی کلمه در هزاران ساعت از وقت پزشک صرفه جویی کند، علاوه بر تشخیص از دست رفته یا نادرست.

تست از دست دادن حافظه در خانه

سوال دیگر این است که وقتی به آنها گفته می شود که باید یک تست شناختی 10 تا 15 دقیقه ای را در خانه انجام دهند و نتایج را برای پزشک خود بیاورند، چه واکنشی نشان خواهند داد. آیا آنها این کار را انجام خواهند داد؟ یا آنهایی که بیشتر به آزمایش نیاز دارند از انجام آن اجتناب می کنند – یا در آن تقلب می کنند؟ گمان من این است که افرادی که نگران هستند این آزمایش را انجام خواهند داد، و همچنین افرادی که به طور کلی از دستورات پزشک خود پیروی می کنند.
برخی از افرادی که از اطلاعاتی که این آزمایش ارائه می دهد سود می برند، ممکن است این کار را انجام ندهند، اما بسیاری از آن افراد آزمایش مداد و کاغذ «معمولی» را با پزشک یا کارکنان کلینیک انجام نمی دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *