مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تعمیر قطعات پلاستیکی بدنه خودرو

تعمیر قطعات پلاستیکی بدنه خودرو : پلاستیک از اواخر دهه 1960 در طراحی خودرو استفاده شد، زمانی که یک سپر با روکش پلاستیکی با قاب فولادی بر روی پونتیاک اندورا ظاهر شد. از آن زمان، استفاده از پلاستیک های تقویت شده غیرساختاری و ساختاری در بسیاری از مناطق مختلف بدنه خودرو افزایش یافته است.

تعمیر قطعات پلاستیکی بدنه خودرو

هنگامی که به استحکام و پایداری نیاز باشد، پلاستیک ها با الیاف اضافی مخلوط می شوند. پلاستیک های تقویت نشده معمولاً در مکان هایی مانند تزئینات درب و قالب گیری بدنه استفاده می شوند.

صرف نظر از نوع پلاستیک مورد استفاده و محل قرارگیری آن، این قطعات احتمالاً در هنگام تصادف خودرو به تعمیر یا تعویض نیاز خواهند داشت. در روند تعمیر قطعات پلاستیکی خودرو چیزهای زیادی وجود دارد – برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن ادامه دهید!

محصولات تعمیرات پلاستیک بدنه خودرو

با توسعه قطعات پلاستیکی بدنه خودرو، محصولات تعمیراتی نیز طراحی شدند تا به طور خاص با مواد مورد استفاده قرار گیرند.

هنگام تعیین اینکه از چه محصولات تعمیر پلاستیک استفاده شود، تکنسین های تعمیر برخورد معمولاً یک “شناسه” را پیدا می کنند که به آنها امکان می دهد بدانند چه نوع پلیمری در ساخت قطعه استفاده شده است. این معمولاً از طریق یک مخفف یافت می شود که می تواند شامل موارد زیر باشد:

PP: پلی پروپیلن

PO: پلی اولفین

ABS: اکریلونیتریل بوتادین استایرن

PC: پلی کربنات

PE: پلی اتیلن

پی وی سی: پلی وینیل کلراید

اینها توسط سازمان بین المللی استاندارد (ISO) تعیین شده اند و در سطح جهانی برای کمک به بازیافت پلاستیک استفاده می شوند. گاهی اوقات از مخلوط های پلیمری برای تولید قطعات استفاده می شود و در این مورد علامت گذاری ها همه پلاستیک های استفاده شده را منعکس می کنند.

تعمیر قطعات پلاستیکی بدنه خودرو

تکنسین ها باید تعیین کنند که پلاستیک از چه چیزی ساخته شده است و آیا این پلاستیک تقویت شده است تا بهترین شانس تعمیر موفقیت آمیز را داشته باشد. همچنین به آنها کمک می کند تا بدانند چه روش های تعمیر را باید دنبال کنند.

تعمیرات آرایشی در مقابل تعمیر دو طرفه

محصولات تعمیر پلاستیک برای تعمیرگاه های تصادفی مفید هستند، زیرا به کاهش زمان لازم برای تعمیر یک قطعه کمک می کنند. یک تکنسین تعمیر تصادف می تواند به جای سفارش قطعه جدید، از این محصولات برای تعمیر بدون انتظار استفاده کند. استفاده از این محصولات نیز برای مشتریان مقرون به صرفه تر است.

بیشتر بخوانید : انواع سیستم تعلیق کامیون

هنگام کار بر روی سپر آسیب دیده، تکنسین بدنه خودرو بسته به اینکه آسیب دیدگی زیبایی است یا پاره شده باشد و نیاز به تعمیر دو طرفه دارد، تعیین می کند که از چه چیزی استفاده شود. هنگامی که آسیب به طور کامل از سطح سپر مانند پارگی یا سوراخ عبور می کند، تعمیر دو طرفه مورد نیاز است.

چسب های تعمیری را می توان هم برای تعمیرات آرایشی و هم برای تعمیرات دو طرفه استفاده کرد. جوشکاری پلاستیک نیز یکی از روش های رایج مورد استفاده تکنسین ها است. این فرآیند زمانی اتفاق می‌افتد که سطوح پلاستیکی قبل از قرار گرفتن در معرض گرما و فشار تحت فشار قرار می‌گیرند، که به آنها اجازه می‌دهد یک پیوند مولکولی ایجاد کرده و به یکدیگر بپیوندند.

آنچه تکنسین ها در ذهن دارند

آموزش صحیح برای دانستن نحوه تعمیر قطعات پلاستیکی بدنه خودرو با استفاده از محصولات و روش های مختلف مورد نیاز است. تکنسین های تعمیر تصادف مراقب هستند که از روش های عملیاتی استانداردی که با لوازم مختلف استفاده می کنند پیروی کنند.

دقت و مهارت در تعمیر قطعات پلاستیکی مهم است. تکنسین‌های بدنه خودرو می‌دانند که باید وقت خود را صرف کنند و روی انجام درست کار در اولین بار تمرکز کنند.

یکی از مهم ترین مواردی که در تعمیر پلاستیک باید در نظر گرفته شود، نیاز به حفظ پاکیزگی در طول فرآیند است. اقدامات لازم برای اطمینان از تمیز کردن قطعات پلاستیکی قبل از شروع فرآیند تعمیر با استفاده از محصولات تمیز کننده تخصصی که موم ها، خاک و روغن های جاده را حذف می کنند، انجام می شود. از هوای فشرده نیز می توان استفاده کرد.

بیشتر بخوانید :  خوردگی ترمینال باتری چیست؟

تکنسین‌ها همچنین مطمئن می‌شوند که می‌دانند از چه پلاستیکی در یک قطعه استفاده شده است تا ببینند که آیا تقویت شده یا غیرتقویت‌شده است.

قطعات پلاستیکی رایج تقویت شده با فیبر شامل هود و گلگیر هستند. این الیاف می توانند چگالی قطعه و روش تعمیر مورد استفاده را تغییر دهند. اغلب، ناحیه آسیب دیده آسیاب می شود تا استرس وارد شده به پلاستیک کاهش یابد.

در پلاستیک های تقویت نشده، گرما گاهی اوقات برای نرم شدن پلاستیک اعمال می شود و سپس آسیب به بیرون رانده می شود.

بعد از تعمیر

هنگامی که تعمیر روی یک قطعه انجام می شود، قطعات معمولاً از طریق یک فرآیند صافکاری می روند که به آنها کمک می کند تا با بقیه خودرو هماهنگ شوند.

یک مسیر شغلی متداول که تکنسین‌های تعمیر تصادف می‌توانند انتخاب کنند، تکنسین بازسازی است. این فناوری‌ها رنگ را روی قطعات تعمیر شده وسایل نقلیه آماده و اعمال می‌کنند. آنها رنگ ها، ماسه، رنگ و مهر و موم را با هم مخلوط می کنند تا منطقه تعمیر شده بهتر با پوشش موجود خودرو ترکیب شود.

تکنسین‌های تعمیر تصادف و تکنسین‌های صافکاری با هم کار می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که وسایل نقلیه به درستی بازسازی می‌شوند. تکنسین‌های Refinish در مورد مواردی که می‌توان روی پلاستیک‌های خاص استفاده کرد، آموزش و دانش دارند تا اطمینان حاصل کنند که روند به خوبی پیش می‌رود!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *