مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

تلویزیون های 100 اینچی 4K در راهند

تلویزیون های 100 اینچی 4K در راهند :تا زمانی که من تلویزیون‌ها را پوشش می‌دادم، سازندگان تلویزیون این روایت را مطرح می‌کردند که مردم از صفحه‌نمایش‌های بزرگ‌تر لذت می‌برند – صادقانه بگوییم، یک فرض کاملاً مطمئن – و به همین دلیل است که آنها به طور مداوم اندازه‌های صفحه نمایش بزرگ‌تر و بزرگ‌تر را برای برآورده کردن تقاضا معرفی می‌کنند.

تلویزیون های 100 اینچی 4K در راهند

چند سال پیش این به معنای فشار زیادی برای تلویزیون های 75 اینچی بود. سپس 85 اینچ. امسال ما به صفحه نمایش های 97 اینچی ال جی، TCL، سامسونگ و غیره نگاه می کنیم.
اما آیا ما برای نمایشگرهایی به این بزرگی آماده هستیم؟ آیا ما حتی برای آنها فضا و بودجه داریم یا این تلویزیون ها صرفاً برای افراد فوق ثروتمند هستند؟
در اینجا مشکلات پنهان خرید صفحه نمایش به اندازه دیوار شما وجود دارد.

سال 2022 سال تولید انبوه تلویزیون های 100 اینچی است

پخش مداوم نمایشگرهای بزرگتر و بزرگتر، تا کنون، واقعاً یک موهبت برای سینمادوستان بوده است. ما در چند سال گذشته توانسته‌ایم تلویزیون‌های 65 و 75 اینچی را با قیمت کمتر از دو دلار دریافت کنیم، و اکنون شاهد هستیم که تلویزیون‌های 85 اینچی نیز به این قیمت نزدیک شده‌اند.

این باعث کاهش هزینه تلویزیون های 55 اینچی و تلویزیون های 40 اینچی شده است.

این انتظار بسیار منطقی است که همین اتفاق با ورود این تلویزیون‌های 100 اینچی جدید هیولا به بازار بیفتد: آنها هزینه سایر تلویزیون‌های این خط تولید را کاهش دهند، که بی‌تردید چیز خوبی است.
در CES 2022، اولین نگاه خود را به برخی از این هیپرجانورهای جدید داشتیم. TCL یک تلویزیون 98 اینچی QLED را پوشش داد، در حالی که LG از یک G2 OLED 97 اینچی رونمایی کرد. سامسونگ می گوید تلویزیون MicroLED آن اکنون در سه اندازه جدید “مناسب برای مصرف کننده” 110، 101 و 89 اینچی در دسترس خواهد بود.
من بدیهی است که به دلایل مختلفی در مورد این تلویزیون ها هیجان زده هستم (آنها به عنوان انکوباتور عمل می کنند که به توسعه چندین فناوری جدید مانند MicroLED کمک می کند) اما فکر نمی کنم بیشتر جهان – از جمله خودم – برای آنها آماده باشند.

آیا TCL 98R754 برای اتاق نشیمن شما خیلی بزرگ است؟

تلویزیون های 100 اینچی 4K در راهند

هزینه واقعی داشتن یک تلویزیون به اندازه دیوار

بنابراین مشکل تلویزیون های صفحه بزرگتر چیست؟ خوب، اگر بتوانید آنها را تحویل بگیرید و در اتاق نمایش عمارت هالیوودی خود قرار دهید، خیلی زیاد نیست.
با این حال، برای بسیاری از ما، احتمالاً اینطور نیست. در ایالات متحده، حدود 43 میلیون خانوار وجود دارد که به جای مالکیت خانه خود، اجاره بها پرداخت می کنند. در بریتانیا، 9 نفر از 67 میلیون ساکن این کشور در محدوده لندن زندگی می کنند. اساساً، در هیچ یک از این مکان‌ها فضای زیادی برای صفحه‌نمایش 97 اینچی وجود ندارد که هر زمان که اجاره‌نامه تمام شد، پایین بیاید.
همچنین این فرض وجود دارد که بسیاری از ما در وهله اول حتی می توانیم این تلویزیون ها را بخریم، که با توجه به مبالغ پنج رقمی این تلویزیون ها ممکن است اینطور نباشد.
بیشتر بخوانید : 22 تکنولوژی جدید که شما را شگفت زده خواهد کرد
ما جزئیات قیمت دقیقی برای ال‌جی 97 اینچی G2 OLED نداریم، اما این احتمال وجود دارد که قیمت آن تقریباً مقرون به صرفه نباشد. G1 OLED 77 اینچی سال گذشته در حال حاضر با قیمت 3999 دلار / 4799 پوند (حدود 6000 دلار استرالیا) به فروش می رسد، که به این معنی است که قیمت 97 اینچی احتمالاً دو یا سه برابر خواهد بود، با توجه به اینکه تولید OLED در این کشور چقدر سخت تر است. اندازه صفحه نمایش بزرگتر جدید
هک، حتی سری TCL XXL که مصرف‌کننده‌تر هستند، با بودجه چندان آسانی نیستند. تا کنون دیده‌ایم که تلویزیون 98 اینچی R754 QLED 7999 دلار (حدود 5900 پوند، 11200 دلار استرالیا) قیمت دارد و قبل از اینکه ضمانت‌نامه و تنظیم را در نظر بگیرید.
مهم نیست که چگونه آن را برش دهید، این تلویزیون ها حداقل برای آینده قابل پیش بینی گران خواهند بود.
پروژکتور The Premiere سامسونگ که ورزش را نشان می دهد
تلویزیون های 100 اینچی 4K سامسونگ

پروژکتورهای بسیار کوتاه ممکن است راه حل بهتری باشند

خوب، بنابراین تلویزیون های 100 اینچی به دلیل محدودیت های قیمت و اندازه، احتمالاً راه حل ایده آلی برای اکثر مردم نیستند، اما می دانید چه چیزی ممکن است کار کند؟ پروژکتورهای بسیار کوتاه پرتاب یا تلویزیون های لیزری.
پروژکتورهای بسیار کوتاه پرتاب عملکرد تصویر پروژکتورهای سنتی را ارائه می دهند و می توانند به جای نیاز به سیستم نصب سقفی نامناسب، درست در مقابل دیوار بنشینند.
مدل هایی مانند The Premiere سامسونگ تمام مشخصات و امکانات مدرن یک تلویزیون هوشمند 4K را ارائه می دهند. با 3500 دلار / 3999 پوند (حدود 4900 دلار استرالیا)، حداکثر اندازه صفحه نمایش 120 اینچ و سیستم بلندگوی 2.2 کاناله را دریافت می کنید. شما شادابی رنگ یک تلویزیون QLED معادل را از دست خواهید داد، اما هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید با آن قیمت به این اندازه صفحه نمایش نزدیک شوید.

تلویزیون های 100 اینچی 4K

مسلماً، برخی از طرح‌های مفهومی وجود دارد که باید مشکل فضایی را که من به آن اشاره کردم حل کند – مانند تلویزیون OLED رول شونده جدید ال‌جی – اما آنها هنوز کاملاً برای جریان اصلی آماده نیستند.
بیشتر بخوانید : صفحه نمایش QD-OLED چیست؟
در نهایت، هنگام خرید یک فناوری جدید، همیشه یک معامله وجود دارد. شما هم می توانید چیزی پیشرفته و گران قیمت داشته باشید، یا چیزی قدیمی تر و ارزان تر. شما برای یک تلویزیون صفحه بزرگ هزینه می کنید یا با خرید چیزی که قیمت مناسب تری دارید، در پول خود صرفه جویی می کنید. با این حال، نمی‌توانید به‌طور ناگهانی محل زندگی‌تان را فقط برای قرار دادن یک تلویزیون 100 اینچی تغییر دهید، همچنین نمی‌توانید به‌طور ناگهانی آن را تغییر دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *