مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)

جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)

جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)
جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک) : ما به طور کامل هر برنامه را با ویرایش همان مجموعه عکس‌ها آزمایش کردیم تا ببینیم هر برنامه چگونه ویرایش می‌شود. همه برنامه‌ها بر اساس اینکه رابط کاربری نرم‌افزار بصری است، امتیاز متفاوتی گرفتند. ما همچنین سیستم سازماندهی عکس را ارزیابی کردیم تا ببینیم این سیستم چقدر به ما کمک کرد تا عکس‌هایمان را پیدا کنیم و مرتب کنیم.

1. Luminar (30 روز آزمایشی)Luminar

امروزه عکاسی دیجیتال رونق واقعی را تجربه می کند. سال‌ها پیش بسیاری از متخصصان فقط تصاویر را روتوش می‌کردند، اکنون پردازش با کیفیت تقریباً برای همه کاربران رایانه شخصی در دسترس است. به لطف ظهور انبوهی از نرم افزارها برای کار با عکس ها امکان پذیر است. این در درجه اول در مورد برنامه های گرافیکی ساده است. یکی از این ویرایشگرهای عکس “سبک” Luminar است.
این برنامه به شما کمک می کند تا به راحتی ویرایش حرفه ای عکس را انجام دهید. ابزار قدرتمند ویرایش عکس همه در یک شامل بسیاری از ابزارهای مفید و فیلترهای همه کاره است.
محصول نرم افزاری با سبک و سطح مهارت شما سازگار است. می‌توانید از فیلترهای پیچیده برای بهتر کردن یک عکس به روش‌های مختلف یا به شکلی که فکر می‌کنید این عکس باید باشد، استفاده کنید. ب
رای شروع ویرایش، یا برای راه حل نهایی، با یک کلیک، از بین انواع از پیش تنظیمات انتخاب کنید. خلاق باشید و یاد بگیرید که چگونه با استفاده از Luminar با عکس ها کار کنید.
اولین نسخه های این برنامه به طور انحصاری برای پلتفرم مک منتشر شد. با این حال، نیازهای زمانی تاثیر خود را می گذارد و در سال 2017 نسخه ای برای ویندوز ظاهر شد. درخواست های برنامه با واقعیت های مدرن مطابقت دارد:
1) سیستم عامل مک (در همه انواع) و ویندوز 7، 8 و 10؛
2) CPU Intel Core i5 و بالاتر.
3) رم حداقل 8 گیگابایت (و بهتر – بیشتر)؛
4) HDD یا SSD از 10 گیگابایت فضای آزاد.
5) صفحه نمایش با حداقل وضوح 1280×768.
همانطور که می بینید، این برنامه به هیچ منبع فوق العاده ای نیاز ندارد.

2. Corel AfterShot Pro (30 روز آزمایشی رایگان)نرم افزارCorel AfterShot Pro

Corel AfterShot Pro توسط عکاسان حرفه ای برای تنظیم دقیق تصاویر استفاده می شود. این شامل طیف کاملی از ابزارها برای کار با فایل های RAW، از جمله یک مبدل برای تبدیل عکس ها به سایر فرمت های رایج است. AfterShot Pro لغزنده های بی شماری را برای تنظیم رنگ، تن، نوردهی، نور و غیره ارائه می دهد.
یکی دیگر از کاربردهای Corel AfterShot Pro کاهش نویز دیجیتال است. عکاسان حرفه ای این برنامه را به عنوان یک سر و صدا بسیار عالی با تنظیمات دستی زیاد می شناسند. کاربران کمتر پیشرفته ابزار Perfect Clear را مفید خواهند یافت. با یک کلیک، مصنوعات مختلف را به طور خودکار از یک عکس حذف می کند.
و این همه ماجرا نیست: Corel AfterShot Pro از HDR پشتیبانی می‌کند (اگرچه رم زیادی مصرف می‌کند)، شامل یک SDK برای دوربین‌ها و پلاگین‌ها، و حاوی ابزارهایی برای نمایه‌سازی، حذف لکه‌ها، ویرایش ابرداده، وینیت کردن، و کار با فریم‌ها و واترمارک‌ها است. توابع و ابزارهای پرکاربرد در Corel AfterShot Pro را می توان به کلیدها و ترکیب کلیدها اختصاص داد. این برنامه همچنین دارای یک نسخه سبک وزن ارزان تر بدون برچسب Pro است.

3. Photolemur (نسخه رایگان با واترمارک)نرم افزار Photolemur

Photolemur تنها در نوع خود در میان نرم افزارهای گرافیکی است. استعداد اصلی آن یک هوش مصنوعی خودآموز است. به گفته سازندگان، این یک “اتوماتیک” تمام عیار در زمینه تنظیم عکس است، مشارکت کاربر در این فرآیند حداقل است. در کار واقعی، معلوم می شود که اینطور است. اگرچه، البته، تعدادی از تفاوت های ظریف وجود دارد. اما اول از همه.
رابط ویرایشگر مینیمالیستی است و کل فرآیند پردازش عکس به چند فشار دادن دکمه خلاصه می شود. پس از باز کردن عکس، برنامه پیشنهاد می کند یکی از سبک های پردازش آماده را انتخاب کنید. در نسخه آزمایشی فقط 5 گزینه برای بهبود کلی با رنگ آمیزی در رنگ های گرمتر یا سردتر پیدا خواهید کرد.
همچنین در قسمت پایین پنجره یک مقیاس وجود دارد که به شما امکان می دهد درجه تأثیر تنظیم را بر روی اصلی تنظیم کنید. با کلیک بر روی دکمه با تصویر یک قلم مو باز می شود. در ابتدای این باند دو تنظیمات دیگر وجود دارد که وظیفه روتوش صورت و درمان چشم را بر عهده دارند.

وظیفه اصلی و تنها ویرایشگر انجام یک تصحیح عکس معمولی از تصویر است:

• کار با RAW (بیش از 900 دستگاه پشتیبانی می شوند).
• تنظیم و بهبود نوردهی.
• تصحیح رنگ؛
• الگوریتم های ویژه برای افزودن بیان به مناظر.
• روتوش پرتره.
• حذف مصنوعات از یک عکس و سطح نویز.
تعادل نور و سایه.
• حذف مه، مه از تصویر.
همه این اقدامات با استفاده از هوش مصنوعی داخلی و بدون هیچ گونه مداخله خارجی انجام می شود. علاوه بر این، همانطور که توسعه‌دهندگان ادعا می‌کنند، Photolemur پس از هر جلسه کار یاد می‌گیرد و به مرور زمان می‌تواند سبک خاص خود را ایجاد کند، مشخصه‌ای برای یک همتراز
کاربر تیکولار
تنها چیزی که می تواند در Photolemur سفارشی شود ذخیره است. اما حتی در اینجا همه چیز به قدری ساده است که هر شخصی که کم و بیش با رایانه شخصی آشنا باشد، ظرف چند دقیقه متوجه آن خواهد شد.
همه فرمت های محبوب درگیر هستند – JPEG، PNG، TIFF، PSD، BMP، GIF. این نرم افزار امکان پردازش دسته ای را نیز ارائه می دهد.
Photolemur یک ابزار ایده آل برای سبزترین مبتدیان و کاربرانی است که نمی خواهند برای یادگیری برنامه های گرافیکی زحمت بکشند.
لذت درگیر در عکاسی از این نظر، این احتمالا بهترین نرم افزار برای امروز است. این عکاسان مفید و پیشرفته است، یعنی به دلیل پردازش دسته ای راحت.
برای عکس های ساده و غیر پریمیوم، قابلیت های آن در بیشتر موارد کفایت می کند.

4. Capture One Pro (30 روز آزمایشی رایگان)Capture One Pro

Capture One Pro یک ویرایشگر تصویر RAW پیشرفته است که به کاربر امکان می دهد عکس ها را در سطح حرفه ای پردازش کند تا در ویرایشگرهای دیگر نتیجه دست نیافتنی داشته باشد.
در این نرم افزار به عملکردهای پیشرفته کمک می شود که به لطف آن عکاس یا هنرمند قادر خواهد بود در تنظیم نمایش هر پیکسل به معنای واقعی کلمه دست داشته باشد. اخیرا نسخه یازدهم Capture One Pro به زبان روسی منتشر شد که در آن توسعه دهندگان به طور جدی بسیاری از بخش ها و گزینه ها را اصلاح کردند و محصول ویرایش تصویر قدرتمندتری را از محصول خود ساختند.
ابتدا، تمام پردازش‌ها اکنون در لایه‌ها انجام می‌شود: لایه‌ها را می‌توان برای شفافیت تنظیم کرد، تنظیمات سطوح و تعادل رنگ به آنها اضافه شده‌اند، و سبک‌ها و تنظیمات پیش‌تنظیم داخلی اکنون با آنها سازگار هستند.
رابطی که آیتم Local Adjustment از آن حذف شده است نیز تغییر کرده است، زیرا اکنون فقط ابزارهای سیاه و سفید، وینیتینگ و دانه بندی فیلم کار را به صورت لایه ای پشتیبانی نمی کنند.
گزینه تصحیح لایه انتخاب شده حذف شده است، بنابراین برای تأثیرگذاری بر آن، اکنون کافی است از نماد براش که به طور خودکار ظاهر می شود استفاده کنید. افزودن شفافیت به لایه ها اساساً کار با تصاویر RAW را تغییر می دهد، زیرا اکنون این پارامتر را می توان برای هر یک از 16 لایه موجود تنظیم کرد. برای پردازش کارآمد یک عکس، می توانید از یکی از گزینه های زیر استفاده کنید:
– تنظیم شفافیت ماسک با قلم مو و پاک کن؛
– شفافیت کلی برای هر لایه؛
– ایجاد ماسک با توجه به رنگ انتخاب شده؛
– پر کردن، کپی و معکوس کردن ماسک ها؛
– ابزارهای “blur mask” و “refine mask”.
ویرایشگرهای عکس از این واقعیت خوشحال خواهند شد که تمام عملکردهایی که با هدف کار با لایه ها انجام می شود را می توان به صورت سفارشی به هر کلید میانبر متصل کرد، که به میزان قابل توجهی سرعت پردازش فایل ها را افزایش می دهد. امکان گذاشتن یادداشت برای روتوش با استفاده از گزینه Annotation که به جای آن باید قبلاً از فتوشاپ استفاده می کرد، کمتر راحت نیست. علاوه بر این، می‌توانید گزینه‌های Capture One Pro مانند صادرات به لایه‌های PSD، اندازه‌گیری رنگ با استفاده از سیستم LAB (به جای RGB یا CMYK)، بررسی تکراری در حین واردات و یک سیستم پشتیبان به‌روز را بررسی کنید.

5. Exposure X6 (آزمایی 30 روزه)Exposure X6

Exposure X6 از فرمت RAW پشتیبانی می کند و به شما امکان می دهد تصاویر با کیفیت بالا ایجاد کنید و تمام مراحل گردش کار را مدیریت کنید. ابزارهای سازمانی قدرتمند و رویکرد ویرایش خلاقانه بی‌نظیر، Exposure X6 را به یک برنامه ضروری تبدیل می‌کند.
این نرم افزار در واقع سه برنامه را با هم ترکیب می کند و جلوه های ویژه ای را اضافه می کند که هنرهای بصری واقعی را تقلید می کند. هر سه ابزار می توانند به عنوان برنامه های مستقل یا به عنوان افزونه های لایت روم و فتوشاپ کار کنند.
یکی از برنامه های گنجانده شده در Exposure X6 ASE است، یک ویرایشگر حرفه ای که برای تقلید از فیلم عکاسی و ارائه جلوه های خلاقانه عالی طراحی شده است. بیش از 500 صفحه خالی از فیلم‌های آنالوگ کالت، از فیلم‌های پرتره قدیمی تا مدرن، تقلید می‌کنند.
Exposure X Bundle بسته ای از برنامه های پلاگین گرافیکی است که در یک پوسته مونتاژ شده اند.
یکی از ویژگی های متمایز ASE این است که هنگام کار با افکت های مختلف، برخلاف بسیاری از آنالوگ ها، نویز در تصویر را افزایش نمی دهد.
علاوه بر این، برخی از افکت‌ها را می‌توان به صورت انتخابی اعمال کرد (مثلاً روی سایه‌ها، مناطق روشن یا نیمه‌تن‌ها) و نه روی کل تصویر. Alien Skin Exposure می‌تواند به‌عنوان نرم‌افزار جداگانه یا به‌عنوان یک افزونه برای Adobe Photoshop، Photoshop Elements و Lightroom کار کند.
با Exposure X6، توسعه دهندگان Alien Skin سعی کرده اند یک برنامه جهانی بسازند. به ویژه، تنظیمات انعطاف پذیری وجود دارد که می توانید تمام جزئیات را تنظیم کنید. در هر دو نسخه 32 و 64 بیتی ویندوز کار می کند.

6. ACDSee Photo Studio Ultimate (آزمایشی رایگان موجود است)جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)

یک به روز رسانی بزرگ برای ACDSee Photo Studio، یک برنامه حرفه ای پردازش عکس منتشر شده است. ACDSee Photo Studio یک مجموعه نرم افزاری کامل است که شامل تمامی قابلیت های لازم برای ویرایش حرفه ای عکس می باشد. این شامل طیف کاملی از ابزارها برای پردازش عکس ها و مدیریت مجموعه های عکس است. ACDSee یک ابزار قدرتمند قابل مقایسه با Adobe Lightroom است.
ACDSee Photo Studio 2021 یک به‌روزرسانی سالانه است که شامل تعدادی ویژگی جدید است، بسیاری از ابزارها را بهبود می‌بخشد و برنامه را برای پردازش عکس‌ها پیچیده‌تر و کاربردی‌تر می‌کند.
طبق معمول، ACDSee 2021 است
در سه نسخه استاندارد، حرفه ای و نهایی موجود است. استاندارد نسخه اصلی است که شامل مجموعه استانداردی از عملکرد پردازش عکس است. نسخه حرفه ای همچنین شامل پشتیبانی از RAW است. نسخه Ultimate پشتیبانی از کار با لایه ها را اضافه می کند. فقط نسخه استاندارد در نسخه 32 بیتی ارائه می شود.

7. Photo Lab آزمایشگاه عکس (30 روز آزمایشی)جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)

در واقع، Photo Lab توسعه بیشتر برنامه DxO Optics Pro است، اما تغییراتی که در طول سال ها انباشته شده است به ما اجازه داده است که در مورد انتقال به یک سطح کیفیت جدید صحبت کنیم که به این بسته نام جدیدی داده است.
چه چیزی لابراتوار عکس را از رقبا متمایز می کند؟ اول از همه – رویکرد. جایی که بقیه ویرایشگرهای عکس ریاضیات برهنه را انجام می دهند، DxO همچنین از تجربه انباشته شده در طول سال ها آزمایش دوربین استفاده می کند.
بله، توسعه دهندگان این اپلیکیشن آزمایشگاهی هستند که امتیاز DxO Mark را بر عهده دارند. جای تعجب نیست که در طول سال ها آزمایش های دقیق، آنها مجموعه گسترده ای از داده های عملی را در مورد ترکیبات خاص “دوربین – لنز” جمع آوری کرده اند، که شرکت آن را “پروفایل” می نامد.
در حال حاضر، تعداد این پروفایل ها از 40000 فراتر رفته است و این دانش کاربردی است که به برنامه کمک می کند تا کارهایی را انجام دهد که دیگران نمی توانند.
ما اکنون وارد جزئیات عمیق نمی شویم، فقط به طور خلاصه به چند مورد خاص از “غرور” توسعه دهندگان Photo Lab اشاره می کنیم. البته اول از همه، این الگوریتم کنترل نویز آنهاست که حذف نویز PRIME نامیده می شود.
بر اساس آگاهی از ویژگی‌های خاص «نویز» دوربین‌های خاص، گاهی اوقات به شما امکان می‌دهد حتی تصاویری را که به راه‌حل‌های Adobe منتقل می‌شوند، ترسیم کنید.
نکته خوب این است که علاوه بر کیفیت، DxO فراموش نکنید که آن را برای سرعت نیز بهینه کنید. یک ابزار منحصر به فرد دیگر – DxO Smart Lighting، همانطور که از نام آن به راحتی قابل درک است، به شما امکان می دهد وضعیت را با نور در عکس بهبود بخشید، اما این کار را با در نظر گرفتن ویژگی ها و مشخصات و خود عکس انجام می دهد.
به شما امکان می دهد از افزایش سطح نویز، “از بین بردن رنگ ها”، از دست دادن کنتراست و سایر مشکلات راه حل های معمولی برای مشکل روشنایی جلوگیری کنید. DxO Clear View، که چندین سال پیش ظاهر شد، همچنین به طور موثر یکی دیگر از مشکلات گسترده عکس های منظره – مه را حل می کند.
افرادی که در مناطق کوهستانی زندگی می کنند، به دلیل بسته شدن اجسام دور توسط این حجاب، مرتباً با ناتوانی در ایجاد یک عکس زیبا مواجه می شوند.
DxO Clear View این مشکلات را حل کرد و این فیلتر نسبت به Dehaze در لایت روم به رنگ ها حساس تر است. طبیعتاً من حتی در مورد اصلاح اعوجاج هندسی و ویژگی های لنزها وارد جزئیات نمی شوم ، همه این Optics Pro چند سال پیش می دانست.
چه چیزی در نسخه جدید برنامه وجود دارد؟ ابتدا یک ماژول وضوح به نام وضوح لنز. جایگزین فیلتر قبلی می شود که قبلاً توسط DxO استفاده می شد و به طعنه به آن لنز نرمی (Lens Softness) می گفتند (نسخه قدیمی می گفت فیلتر حذف می شود ، اکنون اضافه می شود).
بر اساس دانش منطقه سوژه، این تنظیم به فرد اجازه می دهد بر “نرمی” لنز غلبه کند و به اشیاء موجود در عکس اضافه کند. به طور خاص، این فیلتر روی تصاویر پر سر و صدای گرفته شده با ISO بالا کار می کند، اگرچه تأثیر مثبت معمول آن حتی در تصاویر معمولی نیز قابل توجه است.
در مرحله دوم، ابزار Repair به طور قابل توجهی بازسازی شده است: همان “پاک کن جادویی” که به شما امکان می دهد سیم ها، افراد غیر ضروری، خاک و بسیاری از پدیده های بی فایده دیگر را از عکس های خود حذف کنید.
با حفظ سادگی قبلی، Repair جدید به طور قابل توجهی الگوریتم های کار را بهبود بخشیده است و امکان حذف موارد بزرگتر را بدون هیچ ردی فراهم می کند.
و سوم، ترفند اصلی نرم افزار نیک در تنظیمات Photo Lab – point ادغام شده است. کسانی که تا به حال از Snapheal استفاده کرده اند، ایده این ابزار را درک کرده اند. به طور خلاصه – می توانید مناطق خاصی را در عکس تنظیم کنید و سپس فقط برخی از تنظیمات را برای آنها تغییر دهید (روشنایی، کنتراست، نوردهی و غیره).

چندین روش برای تنظیم این نقاط وجود دارد:

یک قلم مو که به شما امکان می دهد منطقه اعمال اصلاح را “نقاشی” کنید، یک گرادیان که به شما امکان می دهد اصلاح کنید و به تدریج “به نتیجه نمی رسد”. نقاط کنترل دایره هایی را که افکت در آنها اعمال می شود را مشخص می کند، با کمک آنها می توانید مناطقی را انتخاب کنید که در آنها اعمال نمی شود.
ماسک خودکار شبیه یک قلم مو است، اما با قابلیت در نظر گرفتن مرزهای بخش های تک رنگ، تقریباً مناطق مورد نظر را انتخاب می کنید، برنامه بقیه را در اختیار می گیرد. به طور کلی، تنظیمات نقطه یک ابزار واقعا راحت و آسان برای یادگیری است که به شما امکان می دهد خیلی سریع به نتیجه دلخواه برسید.
نقطه قوت اصلی آن متنی است، تنظیمات آن دقیقاً در کنار منطقه انتخاب شده است که سرعت کار و دید نتیجه را افزایش می دهد. به هر حال، اگر در مورد سرعت صحبت کنیم، DxO Photo Lab سریعترین راه حل برای پردازش عکس است، که مخصوصاً برای کسانی که دوست ندارند نگاتیوهای دیجیتال را خراب کنند خوشحال می شود. روند کار با برنامه را می توان به حداقل رساند.
من
بلافاصله پس از انتخاب یک عکس، PhotoLab نمایه مورد نظر را بارگیری می کند و تنظیمات پیش فرض را اعمال می کند، و نقطه قوت اصلی برنامه در اینجاست – “پیش فرض ها” بسیار معقول هستند و عملکرد آنها شبیه “OK” است.
در بسیاری از موارد، شما حتی نمی توانید بقیه تنظیمات را لمس کنید، فقط باید عکس هایی را که می خواهید صادر کنید انتخاب کنید و روی دکمه کلیک کنید. البته، اگر می خواهید تنظیمات را با دستان خود بچرخانید – در اینجا DxO Photo Lab نیز بیش از حد مناسب خواهد بود، رابط کاربری بسیار راحت است، همه چیز به صورت منطقی گروه بندی شده است و چند کلیک دورتر است.
DxO همچنین دو افزونه به Photo Lab ارائه می دهد، آنها به عنوان برنامه های کاربردی جداگانه یا به عنوان ماژول های تعبیه شده برنامه اصلی وجود دارند. Film Pack یک اثر بازآفرینی فوق‌العاده دقیق با استفاده از فیلم‌های مختلف عکاسی آنالوگ و View Point است، بدون هیچ مشکلی در اصلاح هرگونه اعوجاج هندسی در عکس.

8. Affinity Photo (آزمایشی رایگان)نرم افزار Affinity Photo

رابط و تمام قابلیت های فن آوری مطابق با دستورات اپل توسعه یافته است – بهینه سازی نیز جلا داده شده است. همه چیز با سرعت شگفت انگیز پرواز می کند و یخ نمی زند. از عملکردهای جدید پشتیبانی می کند: iCloud Drive استفاده می شود، همه چیز تحت رزولوشن رتینا رندر می شود، فضای رنگی DCI-P3، API Metal 2 و حتی فورس تاچ پشتیبانی می شود، تشخیص نیروی فشار بر روی صفحه ترک.
گاهی اوقات به نظر می رسد که حتی خود اپل نیز در پشتیبانی از تراشه های خود چندان دقیق نیست.
می توان صدها صفحه را صرف شرح چیزهای دلپذیر بدون پرداختن به اصل مطلب کرد.
چه کسی می تواند از Affinity Photo استفاده کند؟ کسانی که به فتوشاپ وابسته نیستند، اما به دنبال پول معقول هستند که یک ویرایشگر شطرنجی با کیفیت برای پردازش تصویر و ایجاد گرافیک دریافت کنند. انعطاف پذیری و فراوانی فرصت ها، در تئوری، نیازهای حرفه ای کاربران را محدود نمی کند. اما محتمل ترین مخاطب برنامه کاربران عادی هستند که به نرم افزارهای باکیفیت و نه برای کارهای تجاری نیاز دارند.
غیر معمول ترین ویژگی کار در Affinity Photo تقسیم فرآیند پردازش به افراد است. هر کدام مسئول مجموعه ای از توابع خود هستند و اجازه می دهد تا رابط را بیش از حد بارگذاری نکنید. پنج مورد از آنها وجود دارد: Photo، Develop، Liquify، Tone Mapping و Export.
در شخص Photo ، عناصر اساسی پردازش جمع آوری شده است – و از هیچ کاربر ویرایشگرهای گرافیکی شگفت زده نخواهید شد. لایه ها، ماسک ها، ابزارهای تصحیح تصویر: از نوردهی تا کار با رنگ ها در پانل HSL. همچنین کار کردن خوب است زیرا حتی صد لایه سرعت برنامه را کاهش نمی دهد.
برای پردازش فایل های RAW، شخص Develop مفید است – از نظر منطقی، بیشتر شبیه Adobe Camera Raw است.
شایان ذکر است. تقریباً همه پنجره‌ها را می‌توان از «بدنه» اصلی برنامه جدا کرد و آزادانه به شناور فرستاد: رویکرد مشابهی در Pixelmator.
Liquify شخصی است که به تصحیح و تحمیل اعوجاج اختصاص دارد، Tone Mapping جلوه‌های HDR را برای پردازش تصویر فعال می‌کند – اکثر کاربران زمان زیادی را برای آنها صرف نمی‌کنند.
یکی دیگر از ویژگی های Affinity Photo دستیار هوشمند است. با آن می توانید برنامه را برای پاسخگویی “برنامه ریزی” کنید.
به عنوان مثال، اگر یک فیلتر را روی یک لایه برداری اعمال کنید، سیستم به طور خودکار آن را به یک شطرنجی ترجمه می کند. و از آنجایی که همه چیز در مورد آن است، Photo با محصول اولیه Affinity، ویرایشگر بردار طراح، یکپارچه کامل دارد.
به راحتی می توانید اشیا را از آنجا وارد کنید و با آنها روی تصاویر خود کار کنید. و این جایگزینی برای ماکروهای آشنا نیست – آنها را نیز می توان ضبط کرد.
اگر به فهرست کردن توابع ادامه دهم، در مقدار مجاز متن و سطح صلاحیت خودم قرار می‌گیرم.
محصولات Affinity به کتابچه های راهنمای چشمگیر متکی هستند که همه احتمالات را نشان می دهد. اما ایده این است که شما به ندرت نیاز به درخواست اطلاعات مرجع دارید – بسیار آسان است که خودتان همه چیز را بفهمید. و اگر می خواهید مهارت های پردازش را به سطح جدیدی برسانید، می توانید دستورالعمل های پیشرفته را مطالعه کنید.
تنها عیب عکس همیشه باید با فتوشاپ و لایت روم مقایسه شود. اما این یک در مقابل نامناسب است: برنامه ها به سادگی متفاوت هستند.
شرکت Serif موفق به مقاومت در برابر غول های Adobe شد، اما نکته اصلی – جلب اعتماد کاربران مختلف است.
کسی Photo را می‌خرد، زیرا هر چند ماه یک‌بار عکس‌های خانوادگی مرتب می‌شوند، اما عکاسان حرفه‌ای جسوری نیز وجود دارند که آماده‌اند عادات همیشگی را کنار بگذارند. هنوز هم به نظرم می رسد که خریداران بالقوه بیشتری از دسته اول می آیند، اما آیا این واقعاً یک مشکل است؟ اگر هدفی تعیین کنید، تقریباً می توانید هر گونه دستکاری را در ویرایشگر انجام دهید، اگرچه باید یاد بگیرید.
Affinity Photo هنوز یک برنامه جوان است که مرتباً به روز رسانی های اصلی را دریافت می کند. اما او قبلاً به لحظه ای رسیده است که کاستی های جدی به ذهن نمی رسد. توسعه دهندگان یک دوره آزمایشی دو هفته ای را ارائه می دهند، بنابراین خودتان آن را امتحان کنید – اگر همه چیز خوب است، می توانید Adobe را برای خداحافظی تکان دهید.

9. Zoner Photo Studio X (30 روز رایگان)جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)

Zoner Photo Studio X یا ZPS X یک ویرایشگر و سازمان‌دهنده عکس بصری و سریع است.
ZPS X ایده آل است
برای همه دستکاری های عکس، از دانلود، سازماندهی، و ویرایش عکس ها تا ایجاد سوغات عکس و به اشتراک گذاری تصاویر. همه چیز ساده، سریع و در یک مکان است!
دانلود خودکار: عکس ها در عرض چند ثانیه در رایانه شما دانلود می شوند. ZPS دستگاه‌های متصل را تشخیص می‌دهد، عکس‌ها را در پوشه‌ها توزیع می‌کند و به‌طور خودکار نسخه‌های پشتیبان ایجاد می‌کند. Import در پس‌زمینه اجرا می‌شود تا بتوانید عکس‌ها را در حین انجام آن ویرایش کنید. این برنامه حتی در هنگام اسکن یا دریافت تصاویر با فرمت PDF به شما کمک خواهد کرد.
سازماندهی قابل درک: عکس های خود را بر اساس ترجیحات خود مرتب کنید و عکس ها را بر اساس مکان، تاریخ، کلمات کلیدی یا پوشه ها مشاهده کنید. همچنین اضافه کردن توضیحات، مختصات GPS، کلمات کلیدی، برچسب‌ها، رتبه‌بندی‌ها و سایر ابرداده‌ها، به‌ویژه هنگام استفاده از عملیات انبوه، آسان است.
ویرایش غیرمخرب: تنظیمات نوردهی و رنگ را در یک تصویر بهبود دهید، افق را تراز کنید، یک فیلتر گرادیان را اصلاح کنید و همه این موارد را در هر زمان لغو یا تغییر دهید.
ویرایش محتوا در ماژول ویرایشگر انجام می شود. شما فقط توسط تخیل خود محدود شده اید. ZPS X به شما امکان روتوش، ترکیب ترکیب‌بندی‌ها و استفاده از ابزارهای هوشمندانه را می‌دهد تا مه‌ها را واضح کنید و عکس‌ها را قاب کنید.

10. RawTherapee (رایگان)جایگزین های برتر لایت روم (ویندوز، مک)

RawTherapee از فایل های RAW پشتیبانی می کند و یک ویرایشگر عکس عالی با قابلیت های بسیار است. با Adobe Lightroom رقابت می کند.
رابط ویرایشگر راحت است و یادآور Windows Explorer است. تمام عناصر اصلی ویرایش در تب های جداگانه در سمت راست و در پانل اصلی نزدیک عکس قرار دارند و تغییرات بلافاصله نمایش داده می شوند.
به طور کلی RawTherapee یک ابزار حرفه ای برای کار با عکس است. می توانید از آن برای ایجاد عکس های واقعا منحصر به فرد و بسیار هنری استفاده کنید.
عملکرد اصلی RawTherapee:

  • EAHD، HPHD، و VNG-4
  • الگوریتم های رمزگشایی تصویر RAW
  • پشتیبانی از عمق رنگ 16 بیتی
  • مشاهده کانال های RGB
  • نوردهی خودکار، تنظیمات کنتراست و روشنایی، ویرایشگر منحنی و غیره.
  • تنظیم تعادل رنگ سفی
  • کاهش سر و صدا
  • چرخش خودسرانه تصویر در هر صفحه
  • پشتیبانی از JPEG

استراتژی عکاسی همچنان به طور قابل توجهی توسط فناوری مدرن دیجیتال تغییر می کند. قبل از ایجاد، هضم و انتشار عکس باید در یک اتاق تاریک با کمک دستگاه ها و مواد مختلف تکمیل شود. با این حال، در حال حاضر، در نتیجه عکاسی دیجیتال، پردازش مقاله در رایانه شما بدون نیاز به اتاق تاریک و ترکیبات شیمیایی مختلف قابل انجام است.
همه چیزهایی که باید داشته باشید می تواند یک کامپیوتر، نوت بوک و برنامه ارتقا دهنده باشد. همانطور که همه ما می دانیم، گرفتن عکس با استفاده از یک نقطه دیجیتال الکترونیکی خوب و دوربین عکاسی یا SLR می تواند تصاویری با کیفیت بالا در اختیار شما قرار دهد.
اما اگر از نرم‌افزار اصلاح‌کننده استفاده می‌کنید، این تصاویر همچنان می‌توانند بهتر باشند و تنظیماتی که به درستی با اولویت شما مطابقت دارند هنوز تا حد زیادی قابل دستیابی هستند.
اول از همه، شما یک نرم افزار کامپیوتری مناسب برای ویرایش عکس می خواهید تا عکس های شما را از طریق یک نوت بوک یا لپ تاپ یا کامپیوتر بررسی کند.
این برنامه همچنین به شما امکان می دهد عکس های خود را راحت تر مرتب کنید و برچسب گذاری کنید. همچنین با استفاده از این می‌توان نام اسناد را شخصی‌سازی کرد. ابعاد عکس ممکن است با برنامه نرم افزار افزایش یا کاهش یابد.
به طور کلی، تصویری که از دوربین دیجیتال گرفته می شود ابعاد بزرگی دارد. در حین استفاده از نرم افزار کامپیوتری می توانید ابعاد را کاهش دهید. اگر فقط عکس‌ها را در لپ‌تاپ یا کامپیوتر خود نگه می‌دارید یا آن‌ها را در وب ارسال می‌کنید، به ویژه مورد نیاز است.
اما اگر می خواهید تصاویر خود را تولید کنید، اندازه قابل توجهی عالی است. بنابراین با استفاده از همان نرم افزار کامپیوتری اصلاح کننده، ممکن است ابعاد عکس ها بر این اساس افزایش یابد.
اما بزرگترین چیز در مورد توسعه یک بسته نرم افزاری ویرایش و بهبود تصویر، امکان بهبود بیشتر کیفیت عکس است. نرم‌افزار ویرایشگر عکس از بهترین دوربین‌های ویدیویی موجود هنوز ممکن است نیاز به تنظیمات عالی برای به دست آوردن یک تأثیر عالی داشته باشد. با استفاده از یک برنامه اصلاح عکس، هر بخش از اطلاعات ممکن است به انتخاب تنظیم شود.
قرار گرفتن در معرض، دما، مقایسه، روشنایی، نمایش ها، رنگ ها، جنب و جوش، اشباع، اختلال/دانه، درخشندگی و موارد دیگر ممکن است با توجه به مقادیر دلخواه شما کاهش، افزایش یا کنترل شود. تغییر یک عکس رنگی به مقیاس خاکستری یا قهوه ای نیز امکان پذیر است.
علاوه بر این، تعدادی از برنامه‌های ویرایش و بهبود ارائه شده قبلاً دارای تنظیمات پیش‌تنظیمی هستند که به این معنی است که تنها با یک کلیک ماوس رایانه، عکس را می‌توان به سیاه و سفید تغییر داد، قهوه‌ای سبز، مقایسه عالی، مقایسه بسیار کم، کلاسیک، وینتیج و امثال آن با این تنظیمات از پیش تعیین شده، نیازی به تطبیق ویژگی های تصویر به صورت دستی وجود ندارد.
نواقص را نیز می توان از بین برد. لکه‌های رویارویی، چشم‌های مایل به قرمز همراه با سایر اختلالاتی که واقعاً نباید در عکس وجود داشته باشند، ممکن است در حین استفاده از برش، حذف لکه و ویژگی‌های براش برنامه نرم‌افزار از بین بروند.
با نظرات و پیشنهادات خود ما را همراهی کنید
بیشتر بخوانید: بهترین نرم افزار ویرایش عکس برای مبتدیان

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *