مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

جزئیات Oculus Quest 3 نشان می دهد که هدست VR جدید در سال 2023 وارد بازار خواهد شد

درج لنز Oculus VirtuClear: گفته می شود که Oculus Quest 3 در حال توسعه است و شایعه شده است که در سال 2023 با نمایشگرهای uOLED وارد بازار می شود.
گفته می شود که Oculus Quest 3 در حال توسعه است و شایعه شده است که در سال 2023 با نمایشگرهای uOLED وارد بازار می شود.

درج لنز Oculus VirtuClear

در جریان رویداد اصلی Meta در اکتبر گذشته، این شرکت که به تازگی تغییر نام داده است، جزئیات برنامه های متاورز خود را ارائه کرده و از یک هدست واقعیت مجازی جدید رونمایی کرد: Project Cambria. در حالی که دستگاه نوید یک تجربه واقعیت مجازی رده بالا را می داد، بسیاری از طرفداران از اینکه فهمیدند این هدست در واقع Oculus Quest 3 نیست ناامید شدند – ادامه ای بر Oculus Quest 2 بسیار محبوب.
خوشبختانه، به نظر می رسد که نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانیم تا جانشین واقعی هدست بی سیم مقرون به صرفه متا را ببینیم زیرا جزئیات جدید Oculus Quest 3 از جمله برنامه احتمالی انتشار آن درز کرده است.

ایجاد امپراطوری

به گفته تحلیلگر براد لینچ (از طریق Android Central)، Oculus Quest 3 قرار است شامل نمایشگرهای uOLED – نسخه ارتقا یافته OLED – باشد و در یک رویداد Connect در سال 2023 نمایش داده شود. اگر متا به جدول زمانی رویدادهای امسال خود پایبند باشد، می‌توانیم Quest 3 را تا اکتبر 2023 بازی کنیم.
بیشتر بخوانید : صفحه نمایش QD-OLED چیست؟
با این حال، مانند همه شایعات، باید به یاد داشته باشیم که این را با کمی نمک مصرف کنیم. حتی اگر متا برای این تاریخ‌های عرضه برنامه‌ریزی کند، اگر مشکلاتی مانند کمبود تراشه‌ها بهبود نیابد، این احتمال وجود دارد که اوضاع تغییر کند.

هدست Cambria با نمایشگرهای Mini-LED

در همان توییت، لینچ اضافه کرد که هدست Cambria با نمایشگرهای Mini-LED در سه ماهه دوم امسال عرضه خواهد شد و تاریخ عرضه دستگاه را از «سال آینده» مبهم که در اصل توسط آنجلا چین متا در رویداد اکتبر 2021 ارائه شده بود، محدود می‌کند.

هدست پروژه Cambria VR

درج لنزهای Oculus VirtuClear
در حالی که انتشار 2023 برای برخی از طرفداران کمی دور خواهد بود، منطقی است که Quest 3 برای یک سال دیگر یا بیشتر متوقف شود.
از دیدگاه متا، این پنجره انتشار به این معنی است که باید بتواند ارقام فروش را برای سایر هدست‌های خود به حداکثر برساند.

جزئیات Oculus Quest 3 نشان می دهد که هدست VR جدید در سال 2023 وارد بازار خواهد شد

از نوامبر 2021، Quest 2 طبق گزارش ها بیش از 10 میلیون دستگاه فروخته است و همچنان هدست های VR قبلی را از نظر تعداد واحدهای ارسال شده از آب خارج می کند. علاقه اصلی به Quest 2 در حال حاضر به اوج خود رسیده است، به این معنی که شاید بهتر باشد دستگاه جدید را متوقف کرده و زمانی که علاقه کم شد، آن را آزاد کنید.
بیشتر بخوانید :  22 تکنولوژی جدید که شما را شگفت زده خواهد کرد
در همین حال، انتظار می‌رود که پروژه کامبریا تجربه‌های واقعیت مجازی با کیفیت بالا را با قیمتی عالی ارائه دهد. اگر Quest 3 بتواند عملکرد VR عالی را با کسری از هزینه ارائه دهد، برای مشتریان بالقوه تلاش برای یافتن دلیلی برای استفاده از Cambria خواهد بود.

Quest 3 از دیدگاه بازیکن

از دیدگاه بازیکن، ممکن است به این معنی باشد که Quest 3 را خواهیم دید که به نظر می رسد یک گام واقعی نسبت به Quest 2 باشد. زمان توسعه اضافه شده به Meta اجازه می دهد تا اجزایی مانند نمایشگرهای uOLED را به خوبی تنظیم کند و همچنین به طور بالقوه راه هایی برای ترکیب پیدا کند. نسخه های مقرون به صرفه از ویژگی های برتر Cambria.
احتمالاً باید مدتی بیشتر صبر کنیم تا جزئیات رسمی فاش شود، اما به محض شنیدن هرگونه پیشرفت یا شایعه Oculus Quest 3، مطمئناً شما را در جریان قرار خواهیم داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *