مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

جزایر شگفت انگیز خلیج فارس: قشم، هرمز و هنگام

جزایر شگفت انگیز خلیج فارس: قشم، هرمز و هنگام :این خاطره کوتاه از جزایر شگفت انگیز جنوبی ایران، صحنه های علمی تخیلی را به یاد می آورد.

گشت و گذار در مریخ و دره های ماه مانند جزیره قشم تا سواحل خاک سرخ جزیره هرمز طبیعت گرا، توقف در کنار دلفین های بازیگوش جزیره هنگام و خیره شدن از صنایع دستی براق زنان محلی هرمزگان تنها 2 دقیقه زمان می برد.

جزایر خلیج فارس

استان هرمزگان جزایری دیدنی را در بر می گیرد که کیش، هرمز، هنگام و قشم از زیباترین آنها هستند. هر یک از آنها دنیای شگفت انگیزی برای کشف شدن است.

قشم جزیره عجایب هفتگانه ایران دارای زیباترین و بی نظیرترین پدیده های طبیعی از جمله دره چاهکوه است که در اثر فرسایش سنگ های رسوبی زمین به وجود آمده است.

از دره اسرارآمیز ستاره تا تنگه چاهکوه، قشم با زیبایی خود شگفت زده خواهد شد.

جزایر شگفت انگیز خلیج فارس: قشم، هرمز و هنگام

جزایر شگفت انگیز خلیج فارس: قشم، هرمز و هنگام

جنگل‌های حرا نیز در فهرست عجایب هفتگانه قشم قرار دارند.

این جنگل که به طلای سبز قشم نیز معروف است، زیستگاه درختانی است که ریشه در آب دارند و دانشمند بزرگ ایرانی «آوسینا مارینا» نامیده می شوند.

بیشتر بدانید:  مکان های دیدنی در شمال ایران

نه چندان دور از قشم، جزیره هرمز با ساحل قرمز و نقره ای که گردشگران را مسحور خود می کند. ماسه قرمز هرمز نه تنها زیبا، بلکه خوراکی نیز هست و مردم محلی با آن سس ماهی خوشمزه ای به نام «سورق» درست می کنند.

حتی پرتغالی‌ها هم در زمان یورش به خلیج فارس با آن قلعه سرخ رنگی ساختند.

جزایر جنوبی ایران

فرقی نمی‌کند از کجا آمده‌اید، حضور در جزایر جنوبی ایران مانند خانه‌تان است و این به خاطر صمیمیت و محبت مردم آفریقایی-ایرانی است.

میهمانان ما در سفر با ایراندوستان این صمیمیت را احساس می کنند و این فرصت را دارند که با ماهیگیران ساحلی آوازهای محلی بخوانند و با زنان بومی روی بدنشان حنا بکشند.

بیشتر بدانید:  آب و هوای ایران: بهترین زمان برای سفر به ایران

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *