مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

حالت اکشن در آیفون 14 و آیفون 14 پرو چیست؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

درباره روش عالی برای فیلمبرداری روانتر و پایدارتر، حتی در حال حرکت، بیشتر بیاموزید.

با شروع با آیفون 14 و آیفون 14 پرو، اپل ضبط ویدیوی بسیار ثابت‌تری را برای هر کسی آسان‌تر می‌کند، حتی زمانی که در حال حرکت است.

حالت اکشن ایفون

ما نگاهی دقیق‌تر به Action Mode و نحوه استفاده حداکثری از تنظیمات ضبط ویدیو خواهیم داشت.

حالت اکشن چیست؟

فیلمبرداری در حالت ایستاده یا تا حدودی ثابت آسان است. فقط آیفون خود را در جهت درست قرار دهید. اما زمانی که نیاز دارید با یک سوژه متحرک هماهنگ باشید، این تغییر می کند.

مرتبط:نحوه استفاده از قابلیت تصویر در تصویر ایفون

چه در حال دویدن با یک کودک خردسال یا چیز دیگری باشید، این باعث می‌شود ویدیوتان تکان بخورد.

در حالی که تثبیت‌کننده ویدیوی داخلی در آیفون شما می‌تواند به به حداقل رساندن این مشکل کمک کند، مواقعی وجود دارد که واقعاً در حال حرکت هستید، لرزش ویدیو اجتناب‌ناپذیر است و می‌تواند ضبط را خراب کند.

اما Action Mode در آیفون 14 و آیفون 14 پرو می تواند به تغییر آن کمک کند. یک حالت تثبیت کننده ویدیوی ویژه می تواند در لحظاتی که انتظار لرزش را دارید کمک کند.

 

نحوه فعال کردن Action Mode

برای شروع کار با ویدیوی خود در Action Mode، برنامه Stock Camera را در آیفون خود باز کنید و سپس به ویدیو بروید.

در کنار جابه‌جایی فلاش، نماد Action Mode را که شبیه کسی است که در حال اجراست انتخاب کنید. زرد می شود و بنر Action Mode روی صفحه ظاهر می شود. برای شروع دکمه ضبط را فشار دهید.
 apple-action-mode-capture

در حالی که حالت اکشن به طور پیش فرض از لنز فوق عریض استفاده می کند، با همه لنزهای دوربین آیفون در دسترس است. می‌توانید ویدیوهایی با وضوح 1080p یا 2.8k با حداکثر سرعت 60 فریم در ثانیه بگیرید. درباره کیفیت های مختلف ویدیو در آیفون بیشتر بدانید.

روش ضبط از Dolby Vision HDR پشتیبانی می کند. هر کسی که آیفون 14 پرو داشته باشد می‌تواند با فرمت Apple ProRes نیز عکاسی کند.

برای بهترین استفاده ممکن، Action Mode به مقدار قابل توجهی نور نیاز دارد. هر زمان که به اندازه کافی نباشد، یک پیام نور مورد نیاز بیشتر را روی صفحه خواهید دید.

برای استفاده از این ویژگی در نور کم، به تنظیمات > دوربین بروید. ضبط ویدیو را انتخاب کنید و سپس نور پایین حالت Action Mode را روشن کنید.

حالت اکشن فیلم برداری در آیفون را حتی بهتر می کند

آیفون با دوربین قدرتمند خود برای ثبت لحظات خاص زندگی در حین وقوع آنها عالی است. و Action Mode ضبط ویدیوی پایدار و روان را در بسیاری از موقعیت‌های دیگر آسان می‌کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *