مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

حقایق جالب لوکزامبورگ

حقایق جالب لوکزامبورگ

حقایق جالب لوکزامبورگ:لوکزامبورگ به دلیل اندازه کوچک و عزم خود برای حفظ جذابیت طبیعی خود، حس کتاب داستان غیرقابل انکاری را در خود دارد. قلعه ها، مردم سرزمین های خارجی، فضای سبز خیره کننده توسعه نیافته و شراب آزاد نیز به ایجاد فضای افسانه ای کمک می کنند. همانطور که گفته شد، لوکزامبورگ چیزهای بیشتری از ظاهر جذاب دارد. در زیر، حقایق جالب لوکزامبورگ را برجسته می کنیم که ممکن است شما را شگفت زده کند.
همه چیز در مورد لوکزامبورگ

لوکزامبورگ یک کشور کوچک است

ممکن است به طور قابل توجهی بزرگتر از سایر کشورهای خرد اروپایی مانند واتیکان سیتی، لیختن اشتاین و موناکو باشد، اما لوکزامبورگ هنوز جایی بین کوچک و کوچک است. از نظر مساحت، لوکزامبورگ در بین 20 کشور کوچک جهان قرار دارد. بسته به مسیر، رانندگی کامل در سراسر کشور حدود یک تا دو ساعت طول می کشد. جمعیت آن نیز دقیقاً انبوه نیست – حدود 600000 نفر در کل کشور زندگی می کنند. این تقریباً معادل تعداد افراد در میلواکی، ویسکانسین است.

تا به حال در مورد یک دوک نشین بزرگ شنیده اید؟

ما اعتراف می کنیم که هرگز در مورد یک دوک بزرگ نیز نشنیده بودیم. با این حال، این ساختار دولتی لوکزامبورگ است، به این معنی که رئیس دولت یک دوک بزرگ یا دوشس بزرگ است. آنها تنها ملتی در سراسر جهان هستند که دوک نشین بزرگ را حفظ کرده اند. با این حال، دولت توسط یک نخست وزیر اداره می شود، بنابراین به طور رسمی، لوکزامبورگ یک دموکراسی پارلمانی واحد است که توسط یک سلطنت مشروطه رهبری می شود.

حقایق دولت پاداش!

نخست وزیری که قبلاً به آن اشاره کردیم در حال حاضر خاویر بتل است. بتل زمانی که اولین رهبر اروپایی همجنس گرا بود که پس از تصویب اصلاحات ازدواج همجنس گرایان که در سال 2015 در کشورش به اجرا درآمد، به اولین رهبر اروپایی همجنس گرا تبدیل شد که ازدواج کرد. بتل در سال 2018 دوباره انتخاب شد که نشان دهنده ایدئولوژی های مترقی لوکزامبورگ بود.

بازیکن بزرگ اروپایی

ممکن است کوچک باشد، اما لوکزامبورگ نقش بزرگی در سیاست اروپا دارد. شهر لوکزامبورگ، پایتخت این کشور، یکی از سه پایتخت اتحادیه اروپا است که بقیه بروکسل، بلژیک و استراسبورگ، فرانسه هستند. این شهر مقر رسمی دادگاه دادگستری اروپا است که بالاترین مقام قضایی در اتحادیه اروپا است. لوکزامبورگ یکی از اعضای بنیانگذار سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو و بنلوکس بوده است – اتحادیه سیاسی و اقتصادی بین آنها، هلند و بلژیک.

این پایتخت توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده است

شهر لوکزامبورگ مکانی فوق العاده زیبا برای بازدید است. نقطه برجسته شهر (و ویژگی روی تمام کارت پستال ها) قلعه لوکزامبورگ است. استحکامات رسمی که برای مدت طولانی یکی از استراتژیک ترین مکان های اروپا بود به عنوان بخشی از معاهده لندن تخریب شد. با این حال، پایه های منطقه هنوز دست نخورده است. بسیاری از شهر تاریخی در داخل قلعه قدیمی قرار می گیرد. این منطقه در سال 1994 به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت شد. محله های قدیمی و استحکامات شهر لوکزامبورگ تنها نماینده این کشور است.

شیاطین سرگرم کننده

هر کسی یا هر چیزی از لوکزامبورگ را لوگزامبورگ یا لوکزامبورگ می نامند. و ما متوجه شدیم، این ممکن است یک واقعیت پیشگامانه نباشد، اما باعث شد ما بخندیم.

پاسپورت برقی

اهالی لوکزامبورگ در هنگام سفر دارای مزیت مشخصی هستند. پاسپورت لوگزامبورگ پنجمین پاسپورت برتر برای حمل است زیرا امکان دسترسی بدون ویزا یا بدون ویزا به 186 کشور در سراسر جهان را فراهم می کند. آنها با ایالات متحده، انگلستان، پرتغال، اتریش، نروژ و هلند برابری می کنند.

نه دقیقاً یک سلسله ورزشی

لوکزامبورگ در 33 بازی المپیک شرکت کرده است که به زودی معادل 120 سال تاریخ المپیک خواهد بود. و در مجموع چهار مدال برای نشان دادن دارند. تنها یکی از آنها طلا بود که در سال 1952 به جوزی بارتل دونده برای 1500 متر رسید. امروزه استادیوم ملی کشور نام او را یدک می کشد. در همین حال، تیم فوتبال آنها هرگز به هیچ تورنمنت بزرگی راه نیافته است.

پایین به بالا!

لوکزامبورگ بیش از هر کشور دیگری در اروپا، سرانه الکل می فروشد. با این حال، بسیاری از این فروش‌ها به افرادی از کشورهای دیگر تعلق می‌گیرد، بنابراین لزوماً به این معنا نیست که لوکزامبورگی‌ها بزرگترین مهمان‌داران در اروپا هستند. لوکزامبورگ همچنین دارای صحنه پررونق شراب است، زیرا تاکستان های زیادی در مناطق خارج از شهرها وجود دارد. Crémant de Luxembourg، یک شراب گازدار، به طور مداوم جوایزی را در مسابقات اروپایی کسب می کند.

جمعیت خارجی لوکزامبورگ

حدود 45 تا 50 درصد از کل جمعیت لوکزامبورگ را ساکنان خارجی یا مهاجران تشکیل می دهند. بیشترین درصد مهاجران از پرتغال هستند، اما بیش از 170 ملیت در این کشور کوچک نمایندگی دارند. همچنین، درصد زیادی از نیروی کار از مرزهای لوگزامبورگ به عنوان رفت و آمد روزانه عبور می کنند، که از کشورهایی مانند بلژیک و فرانسه می آیند، اگرچه فرانسوی ها و آلمانی ترین ها هستند.

عاشقانه های عجیب و غریب

در لوکزامبورگ مرسوم است که هنگام دعوت به خانه گل یا شکلات بیاورند. اما، مطمئن باشید که می‌دانید که آوردن تعداد فرد گل نیز سنت است – و با این حال، هرگز 13 گل را نمی‌آورید، زیرا این بدشانسی است.

رهبر اقتصاد جهان

از نظر سرانه، لوکزامبورگ بالاترین تولید ناخالص داخلی را در کل جهان دارد. این همچنین به داشتن دومین حداقل دستمزد کمک می کند. لوکزامبورگ حتی دست خود را در رونق فناوری دارد زیرا اسکایپ دارای دفتر مرکزی شرکت در لوکزامبورگ است. سایر شرکت های بزرگ مانند آمازون و پی پال به لطف ثبات اقتصادی این کشور و موقعیت آن به عنوان بهشت ​​مالیاتی برای شرکت های بزرگ، مقر اروپایی خود را در شهر لوکزامبورگ دارند. ما باید تعجب کنیم که آیا نقش آنها در توسعه فناوری با شعار کشور “ما می خواهیم همان چیزی که هستیم باقی بمانیم” تداخل خواهد داشت .

پرچم لوکزامبورگ

آشنا بنظر میاد؟ این به این دلیل است که پرچم لوکزامبورگ با هلند یکسان است، با این تفاوت که نوارهای آبی و قرمز کمی روشن تر هستند.
با ما در اوجکده همراه باشید..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *