مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستید

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستید

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستید : در این مقاله موارد جالبی را میخوانید که با ترک آنها سلامت قلب خود را تضمین خواهید کرد.
حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستید
می دانید که یک رژیم غذایی بد و ورزش کم می تواند به شما آسیب برساند. اما منابع مخرب زیادی برای بیماری قلبی وجود دارد که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید. در اینجا برخی از اقداماتی است که باید در مورد آنها بدانید و اقدامات هوشمندانه برای کمک به حفظ سلامتی شما.

1:مشکلات دندانی

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستید
مشکلات دندانی که قلب شما را آزار میدهند

برای مسواک زدن و نخ دندان کشیدن هر روز به انگیزه بیشتری نیاز دارید؟ افراد مبتلا به بیماری لثه نیز بیشتر در معرض بیماری قلبی هستند. این ارتباط روشن نیست، اما برخی کارشناسان فکر می‌کنند که باکتری‌های لثه ممکن است وارد جریان خون شوند و منجر به التهاب رگ‌های خونی و سایر مشکلات قلبی شوند. هر 6 ماه یکبار برای معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید. اگر قرمزی یا درد روی لثه‌ها یا تغییراتی در دندان‌هایتان مشاهده کردید، فوراً وقت ملاقات بگیرید.

2:شیفت کاری

بر اساس مطالعه اخیر دانشگاه وسترن در کانادا، کار در شب یا ساعات نامنظم خطر حمله قلبی را افزایش می دهد. محققان می گویند نوبت کاری تاثیر بدی بر ریتم شبانه روزی بدن (معروف به “ساعت داخلی”) دارد و فکر می کنند که به قلب شما آسیب می رساند. بنابراین اگر در ساعات منظم روز کار نمی کنید، اقدامات بیشتری را برای کاهش خطر بیماری قلبی انجام دهید: ورزش کنید، یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید و برای معاینات منظم به پزشک مراجعه کنید.

3:تاخیر در ترافیک

هر کسی که تا به حال در ترافیک سپر به سپر گیر کرده باشد، به شما خواهد گفت که استرس زا است. شاید به همین دلیل است که تحقیقات صرف یک ساعت در ترافیک را با احتمال حمله قلبی مرتبط می داند. سطوح بالای سر و صدا – مانند صدایی که در بزرگراه می شنوید – با بیماری قلبی نیز مرتبط است. اگر نمی‌توانید در ساعات شلوغی از سفر اجتناب کنید، با گوش دادن به موسیقی آرامش‌بخش استرس را از بین ببرید. یا سواری را به اشتراک بگذارید و با همسفران خود گپ بزنید.

4:یائسگی زودرس

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستیداگر شما یک زن هستید و قبل از 46 سالگی وارد یائسگی شده اید، احتمال حمله قلبی یا سکته مغزی ممکن است دو برابر بیشتر از کسانی باشد که بعداً آن را تجربه می کنند. افت استروژن، هورمونی با اثرات مفید، ممکن است نقش داشته باشد. از پزشک خود بخواهید که شما را از نظر عوامل خطر بیماری قلبی (مانند کلسترول بالا) آزمایش کند.

5:خرناس

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستیداگر همسرتان می گوید که مرتباً خروپف می کنید یا به نظر می رسد که هنگام خواب هوا نفس می کشید، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است یک بیماری جدی به نام آپنه داشته باشید. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که راه هوایی شما تا حدی مسدود شده باشد و باعث مکث در تنفس شما شود. این اختلال با فشار خون بالا، ضربان قلب نامنظم، سکته مغزی و نارسایی قلبی مرتبط است. درمان‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا راحت‌تر نفس بکشید و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را نیز کاهش دهید.

6:هپاتیت C

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستیداگر این عفونت کبدی را دارید، احتمال ابتلا به کلسترول پایین و فشار خون پایین نسبت به افرادی که این بیماری را ندارند، بیشتر است. اما با وجود این، شما همچنان در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستید. محققان فکر می کنند هپات C ممکن است باعث التهاب سلول ها و بافت های بدن، از جمله سلول های قلب شود. برای بررسی علائم قلبی با پزشک خود از نزدیک همکاری کنید.

7:خوب نخوابیدن

حقایق شگفت انگیزی در مورد قلب که نمیدانستیدهنگامی که به طور معمول کمتر از 6 ساعت در شب چشم بسته می‌شوید، خطر افزایش فشار خون و کلسترول را افزایش می‌دهید. احتمال چاق شدن و ابتلا به دیابت را نیز افزایش می دهد (هر دو می توانند به قلب شما آسیب بزنند). این بدان معنا نیست که شما باید در طول روز بخوابید. زمانی که بیش از 9 ساعت را به طور منظم به صورت افقی سپری می کنید، احتمال ابتلا به دیابت و سکته مغزی را افزایش می دهد – عوامل خطر اصلی برای بیماری قلبی. به مغز، بدن و قلب خود کمک کنید – 7 تا 9 ساعت در شب بخوابید.

8:یک ازدواج ناخوشایند

یک مسابقه خوب باعث شادی و سلامت قلب شما می شود. طبق مطالعه اخیر دانشگاه ایالتی میشیگان، افراد مسن‌تری که از اتحادیه‌های خود راضی هستند، در مقایسه با افرادی که اینطور نیستند، کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی هستند. علت احتمالی؟ فشار. وقتی استرس دارید، احتمالاً رژیم غذایی بدی انتخاب می‌کنید و کارهای دیگری را انجام می‌دهید که می‌تواند به شما آسیب برساند، مانند نوشیدن بیش از حد الکل. علاوه بر این، هورمون های استرس ممکن است تأثیر منفی بر قلب داشته باشند. بنابراین اگر ازدواج شما خوشایند نیست، به یک زوج درمانگر یا روحانی مراجعه کنید.

9:تنهایی

وقتی با عزیزانتان وقت می گذرانید، استرس را خنثی می کند و به شما کمک می کند فعال بمانید. افراد تنها ممکن است بیشتر به بیماری قلبی مبتلا شوند. اگر در نزدیکی خانواده یا دوستان نزدیک نیستید، با کمک به فردی که نیاز دارد یا یک سگ یا گربه را به فرزندی قبول کنید، ارتباط برقرار کنید. داوطلبان و صاحبان سگ ممکن است از سلامت قلب بهتری برخوردار باشند و همچنین عمر طولانی تری داشته باشند.

10:چربی شکم

هر گونه وزن اضافی برای قلب شما سخت است، اما وزن اطراف وسط بدن شما به ویژه خطرناک است. ممکن است بدن شما را تحریک کند تا هورمون ها و سایر مواد شیمیایی بسازد که می توانند فشار خون را بالا ببرند و تأثیر بدی بر رگ های خونی و سطح کلسترول شما داشته باشند. اگر شما یک زن هستید و دور کمر شما بیش از 35 اینچ است، یا اگر مرد هستید 40 اینچ، با پزشک خود در مورد برنامه غذایی و ورزش صحبت کنید. تحقیقات نشان می دهد که یوگا و دوره های کوتاه تمرینات با شدت بالا راه های خوبی برای انجام این کار هستند

11:لم دادن بیش از حد

سیب زمینی کاناپه، برخیز! افرادی که زیاد جلوی تلویزیون پارک می‌کنند بیشتر از کسانی که زمان تلویزیون خود را محدود می‌کنند دچار مشکلات قلبی می‌شوند. هر ساعتی که روزانه به تماشای تلویزیون می گذرانید ممکن است خطر ابتلا به این بیماری را تا 20 درصد افزایش دهد. نشستن محتمل ترین مقصر است. با مشکلاتی مانند فشار خون بالا مرتبط است. تا زمانی که محققان بدانند چگونه و چرا تلویزیون و ناراحتی قلبی به یکدیگر متصل هستند، سعی کنید زمان خود را در مقابل لوله محدود کنید.

12:ورزش بیش از حد در یک زمان

ورزش برای قلب شما عالی است. اما اگر تناسب اندام ندارید یا فقط گاهی ورزش می کنید، به آرامی شروع کنید و استقامت خود را افزایش دهید. تحقیقات نشان می دهد که وقتی بیش از حد طولانی یا خیلی سخت ورزش می کنید، ممکن است شما را در معرض خطر حمله قلبی و سایر مشکلات قرار دهد. مطمئن نیستید چه چیزی برای شما ایمن است؟ با یک ورزش ملایم مانند پیاده روی شروع کنید. اگر در معرض خطر بالای بیماری قلبی هستید، با پزشک خود صحبت کنید و در حین ورزش از مانیتور قلب استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *