مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

حل مشکل صدای اعلانات در اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اندروید در سال‌های اخیر کارهای زیادی برای بهبود توزیع اعلان‌ها و نحوه دریافت و تعامل ما با اعلان‌ها انجام داده است. اکثر کاربران از تغییرات راضی هستند، اما برخی از آنها صداهای تکراری اعلان های عجیب و غریب را بدون نمایش اعلان واقعی گزارش می دهند. به نظر می رسد که تلفن حتی زمانی که اعلان ها باز یا رد می شوند، صدای اعلان پخش می کند.

اگر این چیزی است که شما را نیز آزار می دهد، دستورالعمل های زیر را بررسی کنید.

چرا صداهای اعلان را بدون اعلان دریافت می کنم؟

ممکن است به دریافت صداهای اعلان با اعلان bo از برخی برنامه های سیستم ادامه دهید، اما این واقعاً نادر است. معمولاً اعلان را در قسمت اعلان می بینید. می توانید ابتدا اندروید خود را مجددا راه اندازی کنید.
اگر کمکی نکرد، یک گزینه اعلان پیشرفته به نام یادآوری اعلان را بررسی کنید. در نهایت، اگر مشکل ادامه داشت ، از انجام بازنشانی کارخانه نترسید.

1. اندروید خود را ریستارت کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که اندروید خود را ریستارت کنید. بعد از آن مشکل باید متوقف شود. با این حال، اگر همچنان اعلان را از برنامه‌ای که وجود ندارد یا اعلان‌هایی را که قبلاً رد کرده‌اید دریافت می‌کنید، حتماً مرحله بعدی را بررسی کنید.
همچنین، می‌توانید در حالت Safe Mode بوت شوید و بررسی کنید که آیا اعلان‌ها دوباره رخ می‌دهند یا خیر. حذف نصب یا محدود کردن اعلان‌ها برای برنامه‌های شخص ثالث راه‌حل  دیگری است. کافی است به تنظیمات > برنامه‌ها بروید و برنامه‌هایی را که با اعلان‌های تکراری شما را آزار می‌دهند پیدا کنید. برنامه را باز کنید، اعلان‌ها را انتخاب کنید و تمام بخش‌هایی را که لازم نمی‌دانید خاموش کنید.
در مرحله بعد باید تنظیمات اعلان را بررسی کنیم و مطمئن شویم که یادآوری اعلان غیرفعال است.

2. یادآوری Notification را غیرفعال کنید

محتمل ترین دلیل این اتفاق چیزی است که در چند نسخه جدید اندروید معرفی شده است. این ویژگی یادآوری اعلان است. وقتی فعال باشد، اعلان‌های از دست رفته یا اعلان‌هایی را که بدون باز کردن هر چند دقیقه یک‌بار رد کرده‌اید، به شما یادآوری می‌کند. این یک ویژگی Notification است، بنابراین معمولاً آن را در تنظیمات Notification پیدا خواهید کرد.
در اینجا نحوه غیرفعال کردن یادآوری اعلان ها در Android خود آورده شده است:
تنظیمات را باز کنید.
روی Notifications ضربه بزنید.
گزینه های پیشرفته را باز کنید. تلفن همچنان صدای اعلان تولید می کند
یادآوری اعلان را خاموش کنید.
به خاطر داشته باشید که روش دقیق ممکن است در پوسته های مختلف اندروید کمی متفاوت باشد. اگرچه اساساً باید تقریباً مشابه باشد.
خاموش کردن اعلانات

3. NFC و بلوتوث را در صورت عدم استفاده خاموش کنید

برخی از کاربران گزارش دادند که این مشکل پس از غیرفعال کردن NFC و بلوتوث متوقف شد. معمولاً می‌توانید بلوتوث و NFC را همیشه روشن داشته باشید، اما اگر جایی هستید که تعداد زیادی دستگاه‌های ارتباطی بلوتوث یا نزدیک میدان وجود دارد، ممکن است اعلان‌های تکراری دریافت کنید. همچنین مراقب مصرف اضافی باتری باشید.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *