مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

حل مشکل نصب نشدن فایل های APK

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

یکی از خطاهایی که رایج نیست اما کاربران را آزار می دهد، خطای نصب نشدن برنامه است که زمانی رخ می دهد که کاربران سعی می کنند APK را از منابع خارجی (نه فروشگاه Play) بارگذاری کنند. این خطا به این دلیل معمول نیست که کاربران عادی به ندرت برنامه هایی را از منابع شخص ثالث برای شروع نصب می کنند. با این وجود، کسانی که این کار را انجام می دهند، ظاهراً نمی توانند فایل های APK را روی دستگاه های اندرویدی خود نصب کنند. امروز، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه آن را با چند مرحله ساده حل کنید.

چرا APK نصب نمی شود؟

ابتدا مطمئن شوید که نسخه APK که می خواهید نصب کنید توسط نسخه اندروید شما پشتیبانی می شود. همچنین، قبل از نصب APK، نسخه Play Store برنامه را حذف کنید.
فراموش نکنید که فضای ذخیره سازی و مجوز نصب برنامه ها از منابع ناشناس را بررسی کنید. همچنین، برخی از فایل‌های APK به‌صورت بسته‌ای ارائه می‌شوند و برای بارگذاری جانبی به نصب‌کننده خاصی نیاز دارید. در زیر بیشتر بدانید.

1. از یک برنامه برای نصب بسته‌ها استفاده کنید

همه APK ها به روشی قابل دسترسی برای نصب کننده بسته Android نیستند. APK Bundles یا Split APK APKهایی هستند که حاوی چندین APK ادغام شده در یک هستند. بسیاری از برنامه ها به صورت بسته ارائه می شوند و برای آنها به یک نصب کننده نیاز دارید، مانند Split APKs Installer (در اینجا می توانید در فروشگاه Play پیدا کنید).
همچنین، APK Aggregators مانند APK Mirror دارای نصب‌کننده‌هایی هستند که می‌توان آن‌ها را در وب‌سایت دانلود کرد (نصب کننده APK Mirror Installer نیز در فروشگاه در اینجا موجود است). برخی از آنها ممنوع هستند و نصب آنها را توصیه نمی کنیم مگر اینکه از منبع آنها مطمئن باشید.
شما باید به راحتی با نگاه کردن به نام برنامه افزودنی، Split APK را از نمونه های معمولی تشخیص دهید. APKM، XAPK، و APKS همه پسوندهای شناخته شده برای APKهای غیر عادی هستند. اگر برنامه‌ای با این افزونه‌ها دریافت کردید و می‌خواهید آن را جانبی بارگذاری کنید، مطمئن شوید که از برنامه‌های فوق‌الذکر که می‌توانند آن‌ها را نصب کنند، استفاده کنید.
اکنون، اگر مطمئن هستید که APK فقط یک نسخه معمولی است و هنوز نمی توانید آن فایل APK را در اندروید خود نصب کنید، آن را از طریق نصب کننده Split APKs اجرا کنید. که باید کار کند.

2. آپدیت نکنید، یک نصب تمیز انجام دهید

به‌روزرسانی (یا دانگرید) برنامه‌ها از طریق APK معمولاً راهی عالی برای بازگشت به نسخه‌ای است که هنوز پشتیبانی می‌شود و به خوبی کار می‌کند.
با این حال، همیشه آنطور که در نظر گرفته شده کار نمی کند. بنابراین، به جای به‌روزرسانی یک برنامه (نسخه رونویسی)، توصیه می‌کنیم برنامه اصلی را حذف نصب کنید و یک نصب تمیز انجام دهید.
این، البته، برای برنامه‌های سیستمی خاصی که نمی‌توان آن‌ها را حذف کرد، صدق نمی‌کند. در برخی از پوسته های اندروید، حتی نمی توانید آنها را با نصب کننده بسته سهام به روز کنید. برای آن‌ها، احتمالاً باید به‌روزرسانی‌ها را حذف نصب کنید تا آنها را بازیابی کنید و سپس یک APK را بارگذاری کنید. بنابراین، در صورت امکان، یک برنامه را به‌روزرسانی و دانگرید نکنید، یک نصب تمیز با یک APK انجام دهید.

3. مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی کافی دارید

علاوه بر بسیاری از موارد دیگر که می تواند باعث این خطا شود، کمبود فضای ذخیره سازی احتمالاً در بالای لیست نیست. اما، هنوز یک احتمال است. بنابراین، مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی کافی دارید. اگر این کار را کردید، با خیال راحت به مرحله بعدی بروید. از سوی دیگر، اگر این کار را نکردید، با دنبال کردن مراحل زیر کمی فضا ایجاد کنید.
از کارت SD (در صورت پشتیبانی) برای فایل‌های رسانه‌ای مانند موسیقی، عکس، ویدیو و غیره استفاده کنید. می‌توان از آن برای برنامه‌ها نیز استفاده کرد، اما ممکن است مشکلات بیشتری ایجاد کند.
فضای ذخیره‌سازی نامحدود Google Photos همچنان رایگان است، بنابراین بهترین استفاده را از آن ببرید و از عکس‌ها و ویدیوهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. حتی در کیفیت محدود اصلی، 15 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان برای هزاران عکس کافی است.
از Google Drive یا سرویس ابری شخص ثالث انتخابی برای آپلود فایل‌های دیگر استفاده کنید. اگر نیاز شدیدی به نگه داشتن آنها برای دسترسی فوری وجود ندارد، آنها را از حافظه داخلی حذف کنید.
پاک کردن داده ها از برنامه ها تنظیمات یا اعتبارنامه های ورود به سیستم شما را بازنشانی می کند، اما مقداری فضای ذخیره سازی به شما می دهد.
خطای کمبود فضا دد اندروید
برنامه های استفاده نشده را حذف نصب کنید. اگر حداقل به صورت ماهانه از آن استفاده نکنید، به احتمال زیاد به آن نیاز ندارید. در صورت نیاز، همیشه می توانید آن را دوباره دانلود کنید.

4. نصب از منابع ناشناس را فعال کنید

اکنون، بیایید به مسائل APK برویم. نصب APK نباید مشکلی ایجاد کند. ممکن است خطرناک باشد زیرا برخی از برنامه‌ها از منابع شخص ثالث می‌توانند شما را به دردسر بیاندازند، اما ما مطمئن هستیم که اکثر آنها به اندازه برنامه‌های فروشگاه Play قابل اعتماد هستند. با این حال، باید به فایل های نصب شخص ثالث اجازه دهید.
نسخه‌های قبلی اندروید دارای یک گزینه بود که نصب از منابع ناشناخته را برای همه برنامه‌ها تغییر می‌داد. با این حال، چند تکرار اخیر اندروید رویکرد را به برنامه به برنامه تغییر داد. بنابراین، اگر دستگاه شما دارای اندروید 8 اوریو است، باید به تنظیمات > امنیت > منبع ناشناس بروید و اجازه نصب را بدهید.
نصب از منابع ناشناس
 
از طرف دیگر، به عنوان مثال، اگر اندروید 10 را اجرا می کنید، هنگام تلاش برای اجرای یک APK، این پیام را دریافت خواهید کرد. مطمئن شوید که مجوز را صادر کرده اید و بعد از آن روی Install ضربه بزنید. یا (عکس از صفحه زیر)، می‌توانید به تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > دسترسی به برنامه ویژه > نصب برنامه‌های ناشناخته بروید و همه برنامه‌های دارای این مجوز را بررسی کنید.

5. مطمئن شوید که فایل APK خراب یا ناقص نباشد

همانطور که قبلاً در این مقاله در مورد نصب از منابع ناشناخته اشاره کردیم، رومینگ و جستجوی APK گاهی اوقات می تواند شما را با مشکل مواجه کند. بسیاری از وب سایت ها برنامه های اصلاح شده ای را ارائه می دهند که ایمن نیستند. همچنین، آنها اغلب خراب هستند و اجرا نمی شوند یا اگر اجرا شوند، ناپایدار هستند. دخالت در کد شما را به آنجا می رساند.
کاری که باید انجام دهید این است که به APK Mirror یا وب سایت های مشابهی که برنامه را به شکل اصلی خود نگه می دارند، بچسبید. آنها فقط آن را پورت می کنند و آپلود می کنند. آنها همچنین هر برنامه آپلود شده توسط مشارکت‌کنندگان را بررسی می‌کنند و مطمئن می‌شوند که در حالت اصلی خود هستند.
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا