مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

حل مشکل کار نکردن اینستاگرام

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اینستاگرام پلتفرم غالب اشتراک گذاری عکس در اینترنت است و به تنها سایت رسانه اجتماعی تبدیل شده است که توسط افرادی استفاده می شود که ترجیح می دهند خود را با تصاویر به جای کلمات بیان کنند. اما وقتی اینستاگرام از کار می افتد چه کار می کنید؟ در اینجا دلایل اصلی کار نکردن اینستاگرام و نحوه رفع آن را به شما نشان می دهیم.
توجه: بررسی کنید که اینترنت شما مشکلی نداشته باشد یاکیفیت اینترنت شما مطلوب میباشد. اگر هر دو را امتحان کرده اید و اینستاگرام هنوز کار نمی کند، ادامه مطلب را بخوانید.

رفع مشکلات اینستاگرام

1. نسخه قدیمی اینستاگرام را دوباره نصب کنید

اگر متوجه شده اید که مشکلات شما با اینستاگرام از زمان به روز رسانی برنامه شروع شده است، می توانید برنامه را به نسخه قبلی برگردانید. بهترین راه برای انجام این کار از طریق APK Mirror است.
در مرورگر تلفن خود، به APK Mirror بروید، سپس با استفاده از نماد جستجو در گوشه سمت راست بالا، «اینستاگرام» را جستجو کنید.
دانلود اینستاگرام
در صفحه بعد، روی «برنامه‌ها» ضربه بزنید، سپس فهرست را به پایین اسکرول کنید تا «اینستاگرام توسط اینستاگرام» را پیدا کنید. آن را انتخاب کنید.
اکنون، روی آخرین نسخه اینستاگرام ضربه بزنید، سپس در صفحه بعدی به بخش «همه نسخه‌ها» بروید و سپس در آن اسکرول کنید تا زمانی که نسخه‌ای را پیدا کنید که قبل از آخرین به‌روزرسانی است (از نسخه‌های «آلفا» یا «بتا» اجتناب کنید).
مشکل کار نکردن اینستاگرام
روی نماد دانلود در کنار آن ضربه بزنید، سپس نوع صحیح را برای نسخه اندرویدی که در آن هستید انتخاب کنید.
 

اگر مجبور هستید، به مرورگر خود اجازه دهید تا از منابع ناشناس بارگیری کند، سپس به APK بارگیری شده در پوشه Downloads خود (که از طریق برنامه Files به آن دسترسی دارید) مرور کنید، روی آن ضربه بزنید و اجازه دهید نصب شود.
نصب اینستاگرام

2. پاک کردن داده ها و کش برنامه (iOS/Android)

اگر راه‌اندازی مجدد اینستاگرام را برای شما برطرف نکرد، سعی کنید داده‌های برنامه و حافظه پنهان را پاک کنید. در حالی که می‌توانید کش و داده‌های یک برنامه را در اندروید پاک کنید، در آیفون باید آن را حذف و دوباره نصب کنید.
خوشبختانه، یک تابع “Offload” وجود دارد، به این معنی که هنگام حذف برنامه، داده های اینستاگرام شما در تلفن حفظ می شود، بنابراین با نصب مجدد اینستاگرام، همه آنها را بازیابی می کند. این در اصل یک راه دوربرگردان برای پاک کردن حافظه پنهان است.
برای دانلود کردن اینستاگرام از آیفون خود، به مسیر Settings -> General -> iPhone Storage بروید.
حل مشکلات اینستاگرام
به پایین اسکرول کنید تا برنامه اینستاگرام را پیدا کنید، روی آن ضربه بزنید و سپس روی «Offload App» ضربه بزنید. به اپ استور بروید، اینستاگرام را پیدا کنید و دوباره نصب کنید.
کش اینستاگرام

برای پاک کردن کش برنامه اینستاگرام در اندروید

1. «تنظیمات -> برنامه‌ها و اعلان‌ها» را باز کنید.
حل مشکلات اینستاگرام
2. روی دکمه “See all apps” ضربه بزنید.
دیدن تمام برنامه ها
3. به پایین بروید و اینستاگرام را از لیست برنامه های پر شده بیابید.
اینستاگرام کار نمیکند
 
4. بسته به نسخه دستگاه Android خود، ممکن است لازم باشد برای دسترسی به تنظیمات «Clear data» و «Clear Cache» روی «Storage & Cache» ضربه بزنید.
پاک کردن کش اینستاگرام
5. روی «Clear Cache» ضربه بزنید. برای پاک کردن داده‌ها، دوباره همان مراحل را طی کنید، اما این بار روی «پاک کردن فضای ذخیره‌سازی» ضربه بزنید.
 

3. فعال کردن مجوزها برای اینستاگرام (iOS/Android)

اینستاگرام برای کارکرد درست روی گوشی iOS یا Android شما به مجوزهای برنامه زیادی نیاز دارد – دوربین، مخاطبین، میکروفون، عکس‌ها و فضای ذخیره‌سازی، به نام چند. اگر مجوزهای حتی یک یا دو مورد از این موارد غیرفعال باشد، ممکن است اینستاگرام به درستی کار نکند.
در Android، مطمئن شوید که مجوزهای برنامه با رفتن به “تنظیمات -> برنامه‌ها و اعلان‌ها -> اینستاگرام -> مجوزها” فعال هستند. بسته به نسخه اندرویدی خود، در این صفحه باید یا روی کلیدهای کنار هر گزینه ضربه بزنید تا سبز شوند، یا روی ورودی‌های فهرست «رد شده» ضربه بزنید، سپس به آنها اجازه دهید.
فعال سازی دسترسی ها در اینستاگرام
در iOS، به “تنظیمات -> اینستاگرام” بروید و مطمئن شوید که تمام مجوزهای مربوطه در آنجا داده شده است.
مشکل باز نشدن اینستاگرام

4. آیا اینستاگرام از کار افتاده است؟

اگر اینستاگرام در سراسر جهان با قطعی مواجه است، هیچ کاری نمی توانید انجام دهید جز اینکه منتظر بمانید تا تیمش سایت را تعمیر کنند. اگر خطای «5xx» را دریافت کنید، نشانه‌ای از از کار افتادن سرورها است.
سرور اینستاگرام

5. یک دستگاه متفاوت را امتحان کنید

اگر مشکل از اتصال اینترنت شما نیست، می توانید از اینستاگرام در دستگاه دیگری مانند تلفن خود استفاده کنید. از طرف دیگر، بررسی کنید که آیا برنامه روی تلفن شخص دیگری کار می‌کند و آیا او می‌تواند فید را مشاهده کند و عکس‌ها یا ویدیوها را آپلود کند.

6. اینستاگرام را به روز کنید

اگر تا به حال هیچ چیز جواب نداده است، ممکن است برنامه اینستاگرام را به آخرین نسخه دستگاه خود به روز نکرده باشید. نسخه‌های جدیدتر معمولاً شامل وصله‌های امنیتی و رفع اشکال هستند، علاوه بر ویژگی‌های جدید.
برای به روز رسانی برنامه:
1. فروشگاه Google Play را باز کنید و روی منو (نماد همبرگر – سه خط افقی) در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.
2. روی «برنامه‌ها و بازی‌های من» ضربه بزنید، سپس بررسی کنید که آیا گزینه به‌روزرسانی در کنار اینستاگرام وجود دارد یا خیر.
بروز رساتی اینستاگرام.
پس از به‌روزرسانی برنامه، دوباره اینستاگرام را اجرا کنید.

7. اینستاگرام را حذف و دوباره نصب کنید

اگر مشکل ناشی از یک باگ است، می‌توانید اینستاگرام را با حذف نصب و نصب مجدد برنامه اینستاگرام برطرف کنید. برای انجام این:
1. «تنظیمات -> برنامه‌ها و اعلان‌ها» را باز کنید.

2. روی دکمه «See all apps» ضربه بزنید.

3. اینستاگرام را در لیست برنامه ها پیدا کنید.
حذف نصب اینستاگرام
 
4. به سادگی روی Uninstall ضربه بزنید، سپس به فروشگاه Google Play برگردید و آخرین نسخه اینستاگرام را دوباره نصب کنید. دوباره وارد شوید و ببینید کار می کند یا خیر.

8. VPN را خاموش کنید

با استفاده از VPN، می توانید به تمام محتوای محدود شده در کشور خود دسترسی داشته باشید. یکی از مزایای استفاده از VPN این است که حضور اینترنت شما را پنهان می کند و محدودیت های منطقه ای را دور می زند. این بدان معناست که می توانید از برنامه هایی مانند واتس اپ، اینستاگرام و غیره در کشورهایی که محدودیت دارند استفاده کنید.
وی پی ان اینستا
نکته منفی این است که VPN ممکن است به خوبی دلیل کار نکردن اینستاگرام باشد. یک VPN معیوب ممکن است فید اینستاگرام را بارگیری نکند، در ارسال یا دریافت پیام ها با تاخیر مواجه شوید و غیره.
اگر از VPN استفاده می کنید، آن را خاموش کنید و ببینید اینستاگرام دوباره کار می کند یا خیر.
 
 
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *