مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

خط زیر باتری در صفحه قفل آیفون چیست؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیفون رابط کاربری بسیار ساده و شهودی دارد، اما هنوز مواردی وجود دارد که بدون توضیح ظاهر می شوند. یکی از این موارد خط زیر سیگنال سلول، وای فای و نمادهای باتری در صفحه قفل است.

 

این اولین چیز مرموز نیست که در این ناحیه از صفحه نمایش آیفون ظاهر می شود. iOS 14 و iPad OS 14 نقاط سبز و نارنجی کوچکی را معرفی کردند تا مشخص کنند برنامه‌ها چه زمانی از دوربین و میکروفون استفاده می‌کنند. بیایید یکی دیگر از عناصر UI کنجکاو را ابهام کنیم.

 

این یک دستگیره برای باز کردن مرکز کنترل است

 

انگشت خود را روی دسته به پایین بکشید.خط زیر باتری در iOS 11.2 معرفی شد در سطح پایه، نشانگر مکان باز شدن مرکز کنترل است. می توانید آن را مانند دستگیره پایین صفحه قفل برای کشیدن انگشت به بالا در نظر بگیرید.

مرکز کنترل یک منوی ویژه است که حاوی کلیدهایی برای مواردی مانند حالت هواپیما، Wi-Fi و بلوتوث است. همچنین می توان از آن برای میانبرهای چراغ قوه، اسکنر کد QR، ماشین حساب و موارد دیگر استفاده کرد.

 

این یک ویژگی حریم خصوصی است

خط هدف دومی دارد که ممکن است مهمتر باشد. این نه تنها نشان می دهد که مرکز کنترل کجاست، بلکه نشان می دهد که مرکز کنترل را می توان از صفحه قفل باز کرد. چرا این مهم است؟ اگر آن خط را مشاهده کردید، هر کسی می‌تواند مرکز کنترل را باز کند، حتی اگر آیفون قفل باشد. خوشبختانه، این چیزی است که اگر شما را آزار می دهد می توانید تغییر دهید.

مطلب مرتبط:

نحوه رفع مشکل کم شدن ناگهانی باتری ایفون

 

نحوه حذف خط

واقعاً نمی‌توانید خط را برای همیشه حذف کنید، اما می‌توانید آن را طوری بسازید که وقتی آیفون شما قفل است، مرکز کنترل باز نشود. با این حال، وقتی قفل دستگاه باز است، خط همچنان وجود خواهد داشت.

در تنظیمات آیفون، روی «Touch ID & Passcode» ضربه بزنید.

تنظیمات را می توان در بخش «شناسه چهره/لمسی و رمز عبور» پیدا کرد.

سپس می‌خواهید «Control Center» را در بخش «Allow Access When Locked» خاموش کنید.

در تنظیمات Passcode، سوئیچ کنار "Control Center" را خاموش کنید.

این تمام چیزی است که در آن وجود دارد. این یک چیز بسیار کوچک است، اما چیزهای کوچک گاهی اوقات ممکن است گیج کننده باشند. اپل کار خوبی در توضیح اینکه چرا این خط وجود دارد انجام نمی دهد، فقط همینطور است. اکنون می توانید آن را برای دوستانی که کمتر دانش کافی در آیفون خود دارند توضیح دهید.

2 دیدگاه دربارهٔ «خط زیر باتری در صفحه قفل آیفون چیست؟»

 1. شکرانه

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما مدیر محترم :
  ما گدایان خیل سلطانیم شهربند هوای جانانیم
  بنده را نام خویشتن نبود هر چه ما را لقب دهند آنیم
  گر برانند و گر ببخشایند ره به جای دگر نمی‌دانیم
  مر خداوند عقل و دانش را عیب ما گو مکن که نادانیم
  پیروز باشید..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *