مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

دلایل آماده نبودن مانیتور کاتالیست

دلایل آماده نبودن مانیتور کاتالیست :سیستم OBDII (On Board Diagnostic) عملکرد خودرو را با کمک نمایشگرها تنظیم می کند. دو نوع مانیتور در وسایل نقلیه ما وجود دارد – پیوسته و غیر پیوسته. مانیتورهای پیوسته تا زمانی که موتور کار می کند کار می کنند.

عیب یابی مشکل آماده نبودن مانیتور کاتالیست

در حالی که مانیتورهای غیرپیوسته برای انجام فرآیند تست خود به شرایط خاصی مانند سرعت، محیط، شتاب، سطح سوخت و موارد دیگر نیاز دارند. مانیتورهای کاتالیست مانیتورهای غیرپیوسته ای هستند که توانایی مبدل کاتالیزوری را در کاهش انتشارات مضر ارزیابی می کنند.

اما، اگر وسیله نقلیه شما نشان دهد که مانیتور کاتالیزور آماده نیست، چه؟ بنابراین، بیایید بیشتر نحوه آماده کردن مانیتور کاتالیست خودرو خود را بررسی کنیم!

7 مرحله برای دنبال کردن زمانی که مانیتور کاتالیست آماده نیست

خروجی مانیتور کاتالیست می تواند “آماده” یا “آماده” باشد. اگر خروجی مانیتور آماده نباشد، این نشان دهنده چیست؟ این نشان می دهد که چرخه درایو مورد نیاز به طور کامل اجرا نشده است. بنابراین، مانیتور کاتالیزور مبدل کاتالیزوری را آزمایش نکرده است.

بیشتر بدانید:  خواندن گیج روغن موتور چگونه است ؟

بنابراین، برای اینکه وضعیت مانیتور کاتالیست “آماده” شود، باید این مراحل ساده را دنبال کنید.

1. مطمئن شوید که چراغ موتور خاموش است

اولین و مهمترین مرحله این است که بررسی کنید چراغ موتور خاموش است یا خیر. اگر وسیله نقلیه شما دارای کدهای مشکل فعال است، ممکن است عملکرد مانیتور را به طور کامل متوقف کند.

2. بررسی کنید که آیا وسیله نقلیه شما دمای مایع خنک کننده دارد یا خیر

چرخه رانندگی با استارت سرد شروع می شود. دمای مایع خنک کننده موتور خودروی شما باید کمتر از 50 درجه سانتیگراد (122 درجه فارنهایت) و در حدود 6 درجه سانتیگراد (11 درجه فارنهایت) دمای هوا باشد. شما می توانید با اجازه دادن به ماشین خود یک شبه به این هدف برسید.

دلایل آماده نبودن مانیتور کاتالیست

چند نشانه مبدل کاتالیزوری بد

برخی از علائم هشدار دهنده مبنی بر اینکه ماشین شما در شرف مرگ است

  1. بگذارید موتور به مدت 2 دقیقه در حالت بیکار بماند

مشکلات مانیتور کاتالیست آماده نیست

مرحله بعدی این است که موتور را روشن کنید و آن را به مدت دو دقیقه و نیم در حالت بیکار نگه دارید و یخ‌ساز عقب و AC را روشن نگه دارید.

4. وسیله نقلیه را با سرعت ثابت 55 مایل در ساعت برانید

اکنون یخ‌ساز عقب و برق را خاموش کنید و سرعت خودروی خود را تقریباً به مدت 3 دقیقه روی 90 کیلومتر در ساعت (55 مایل در ساعت) نگه دارید. در این مدت، تشخیص پاکسازی و نظارت بر سوخت انجام خواهد شد.

5. سرعت خودروی خود را در 20 مایل در ساعت کاهش دهید

سرعت وسیله نقلیه خود را به تدریج تا 32 کیلومتر در ساعت (20 مایل در ساعت) کاهش دهید. از دست زدن/تغییر دنده کلاچ یا ترمز خودداری کنید.

6. دوباره افزایش سرعت

وسیله نقلیه خود را برای نزدیک به پنج دقیقه با سرعت 3/4 دریچه گاز به سرعت 55 مایل در ساعت (90 کیلومتر در ساعت) برگردانید. تشخیص مانیتور کاتالیزور در این دوره انجام خواهد شد. اگر باتری جدا شود یا کاتالیزور آماده نباشد، ممکن است پنج چرخه کامل رانندگی طول بکشد تا وضعیت کاتالیزور تعیین شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد مانیتور کاتالیست می توان به نکات تعمیر و نگهداری توسط کارشناسان خودرو مراجعه کرد.

7. خودرو را متوقف کنید

اکنون سرعت خودرو خود را کم کنید و اجازه دهید 2 دقیقه در حالت بیکار بماند.

دلایل آماده نبودن مانیتور کاتالیست

. با تمرین دقیق مراحل ذکر شده در بالا، می توانید به راحتی مشکل «آماده نبودن مانیتور کاتالیست» را برطرف کنید. دفعه بعد که وسیله نقلیه شما چنین سیگنال هایی را نشان می دهد. فراموش نکنید که این مراحل را دنبال کنید

بیشتر بدانید: دود سفید از اگزوز: علل اصلی و نحوه رفع آن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *