مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

دنیای دیجیتال، آیا برای تغییر فردا آماده هستید؟

دنیای دیجیتال، آیا برای تغییر فردا آماده هستید؟

دنیای امروز ما غیرقابل انکار دیجیتالی است. فن‌آوری‌های جدید – از رسانه‌های اجتماعی و سیستم‌های GPS گرفته تا هوش مصنوعی و دوقلوهای دیجیتال – سیاره‌ای را که در آن زندگی می‌کنیم حتی از 20 سال پیش غیرقابل تشخیص می‌سازد.
اگر با سرعت تغییر احساس ناراحتی می کنید، محکم نگه دارید. فقط سریعتر میشه سرعت ورود فناوری های مخرب در حال افزایش است – و آنها نحوه زندگی ما را تغییر می دهند.
دنیای دیجیتال، آیا برای تغییر فردا آماده هستید؟
امروز، لازم نیست یک بومی دیجیتال باشید تا مانند آن رفتار کنید. افراد میانسال پروفایل های رسانه های اجتماعی خود را پرورش می دهند و رژیم های ورزشی خود را در فیت بیت پیگیری می کنند.
سالمندان تبلت ها را به جای کاغذ روزنامه و FaceTime را از طریق خطوط تلفن انتخاب می کنند.
بیشتر و بیشتر از ما زمان بیشتری را در ارتباط با هم سپری می کنیم، بطوریکه یک شهروند آمریکایی به طور متوسط ​​زمان بیشتری را صرف خیره شدن به صفحه نمایش می کند تا اینکه بخوابد.
همین فناوری‌ها باعث ایجاد مدل‌های کسب‌وکار جدید می‌شوند، به طوری که سازمان‌ها از دیجیتال برای ایجاد و کسب درآمد از اشکال جدید ارزش استفاده می‌کنند.
به طور فزاینده ای، این ارزش از طریق پیشنهادات بین بخشی جدید و مبتنی بر نتیجه، به جای محصولات و خدمات سنتی خاص بخش، ارائه می شود. سازمان‌هایی که می‌توانند محصولات و خدمات متناسب با تقاضا را به مشتریان ارائه دهند، می‌توانند از پاداش‌ها بهره ببرند.
همه یا هیچ
استارت آپ ها و غول های دیجیتال به راحتی در این دنیا حرکت می کنند و آماده استفاده از فرصت تجاری هستند. و اعتماد، دانش و جاه طلبی آنها در حال تغییر شکل کل صنایع است. در مقابل، متصدیان موفق تمایل دارند با احتیاط رفتار کنند.
ما با 425 رهبر در طیف وسیعی از صنایع برای گزارش معیار دیجیتال ملی خود صحبت کردیم، تبدیل برای فردا: آماده سازی متصدیان برای اختلال دیجیتال.
بیش از نیمی از این رهبران (53 درصد) اعتراف می‌کنند که در آنچه امروز در آن خوب هستند سرمایه‌گذاری بیش از حد می‌کنند – تقویت و اصلاح پیشنهادات فعلی‌شان – و سرمایه‌گذاری کمتری روی چیزی که فردا باید در آن خوب باشند، انجام می‌دهند.
این سازمان‌ها به دنبال استفاده از دیجیتال برای بهبود تجربه مشتری یا کارآمدتر کردن فرآیندها، به جای تغییر شکل کل زنجیره ارزش خود، «آزمایش در لبه» را انتخاب می‌کنند. از میان این رهبران، 68 درصد از فناوری‌های دیجیتال برای بهبود مدل‌های کسب‌وکار فعلی راحت‌تر هستند تا اینکه مدل فعلی آن‌ها را مختل کنند.
حقیقت این است که اتخاذ رویکرد “دیجیتال در لبه” پول را روی میز باقی می گذارد. این مسیر را دنبال کنید و فرصت های حیاتی برای ایجاد و کسب درآمد از ارزش را از دست خواهید داد.
برای تبدیل شدن به فردا، باید فراتر از آزمایش و به سمت اختراع مجدد کامل سازمان خود نگاه کنید.
از آنجایی که رهبران به دنبال تغییر برای فردا هستند، گزارش ما سه حوزه تمرکز را برای باز کردن فرصت‌های تحول دیجیتال پیدا کرد:

1. طرح اولیه دیجیتال را دنبال کنید

ذهنیت‌های دیجیتال، هم غول‌های دیجیتال و هم بازارهای نوظهور را به سمت خود سوق می‌دهند، زیرا آنها به دنبال ایجاد اختلال در بازار فعلی خود یا ایجاد یک بازار کاملاً جدید هستند.
متصدیان، که اغلب به دنبال تطبیق ظریف هستند، باید از قید و بندهای گذشته رها شوند و برای استفاده از فرصت های آینده شجاعانه عمل کنند.
برای انجام این کار، آنها باید به دنبال مشارکت با افرادی باشند که شایستگی های غالب دارند. به عنوان مثال، صنعت خودرو با ارائه دهندگان فناوری geo-fencing همکاری کرده است تا روند تحویل خودروهای جدید به نمایندگی ها را تسریع بخشد و آن را دقیق تر و کم خطرتر کند.
حسگرهای تعبیه شده در خودروها دقیقا لحظه رسیدن حمل‌ونقل خودرو به نمایندگی را تشخیص می‌دهند و نرم‌افزار فورا دارایی را از ترازنامه سازنده به فروشنده منتقل می‌کند.
در همان زمان، متصدیان فعلی باید شروع به تصویربرداری کنند که چگونه می توانند سازمان خود را مختل کنند و از طرز فکر شرکت های دیجیتال اول درس بگیرند.
هر گونه اختلال باید با دید مشتری شروع شود و تلاش و اصطکاک را در هر نقطه تماس با استفاده از داده ها برای پیش بینی و پاسخ به نیازهای آنها کاهش دهد.

2. با چالش استعدادهای دیجیتال دست و پنجه نرم کنید

برای موفقیت تحول دیجیتال، C-suite و هیئت مدیره باید آن را هدایت کنند. اما یافته‌های ما نشان می‌دهد که سازمان‌ها به جای آموزش مهارت‌های دیجیتالی مورد نیاز به تیم‌های رهبری و مدیران غیراجرایی خود، همچنان بر نقش‌های اصلی مانند برنامه‌نویسی تمرکز می‌کنند.
با توجه به اینکه بیش از سه چهارم سازمان ها (78 درصد) اذعان دارند که تنش هایی را بین مدل های عملیاتی سنتی و روش های جدید کار دیجیتال تجربه می کنند، رهبران باید گام های مثبتی بردارند تا اطمینان حاصل کنند که افرادشان مهارت هایی برای ایجاد تحول مورد نیاز دارند.
رهبران باید به فراتر از بخش خود نگاه کنند تا تفکرات مختلف را کشف کنند و در طول مسیر افراد خود را ارتقا دهند. به ویژه، یافته‌های ما نشان داد که بسیاری از NED با سایر رهبران ارشد هماهنگ نیستند.
در حالی که NED ها وجود دارند تا دیدگاهی متفاوت و خارجی به تصمیم گیری استراتژیک بیاورند، تفاوت قابل توجه در سطوح خوش بینی آنها در مورد تحول دیجیتال نشان می دهد که ما باید استخرهای استعداد NED را گسترش دهیم تا بینش هایی را که ارائه می دهند، تقویت کنیم.

3. آزمایش را تشویق کنید

هنگامی که با سرمایه گذاری در آنچه قبلاً بوده مواجه می شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *