مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

دود سفید از اگزوز: علل اصلی و نحوه رفع آن

دود سفید از اگزوز: علل اصلی و نحوه رفع آن: شما هرگز نمی خواهید دود خروجی از لوله اگزوز ماشین خود را ببینید. در بیشتر موارد، مقداری دود سفید نازک از اگزوز شما در زمستان کاملا طبیعی است و منبع نگرانی نیست. با این حال، هر زمان که متوجه دود سفید غلیظ از اگزوز شدید، نشانه آن است که مشکلی در اجزای مختلف موتور شما وجود دارد، چه دود سفید اگزوز هنگام راه‌اندازی یا دود سفید اگزوز هنگام شتاب‌گیری.

شایع ترین دلایل دود غلیظ سفید از اگزوز شامل برخی نقص ها است که نیاز به تعمیرات فوری یا تعویض قطعات معیوب دارد که بسیاری از آنها بسیار گران هستند و اگر به رانندگی در این حالت ادامه دهید، خطر آسیب جدی و گران قیمت بیشتری به شما وارد می شود. موتور برای جلوگیری از این امر، باید علل اصلی مختلف دود سفید از اگزوز را بشناسید و به مراحل تعمیر و نگهداری نحوه عیب یابی و رفع این مشکلات تسلط داشته باشید. همچنین شامل هزینه تعمیر یا تعویض در هر مورد می شود.

دود اگزوز آیا طبیعی چیست؟

قبل از اینکه توضیح دهیم چرا دود غلیظ سفید اگزوز نشانه مشکل است، ابتدا باید بدانید که دود اگزوز از کجا می آید و چه چیزی طبیعی است. در داخل محفظه احتراق موتور شما، جرقه ای مخلوط سوخت و هوا را مشتعل می کند و مجموعه ای از احتراق یا انفجارهای محتوی در داخل سیلندر ایجاد می کند. محصولات جانبی مستقیم چنین انفجارهایی گازهای خروجی اگزوز هستند که در سیستم اگزوز قیف می شوند. قبل از خروج از لوله اگزوز، این گازها از خفه کن برای کاهش صدا و از مبدل کاتالیزوری برای کاهش انتشارات مضر عبور می کنند.

دود سفید از اگزوز: علل اصلی و نحوه رفع آن

در شرایط عادی، شما نباید قادر به دیدن خروجی اگزوز از لوله اگزوز خود باشید. به‌ویژه در زمستان، ممکن است گهگاه پرده‌ای از دود به رنگ سفید ببینید که فقط بخار آب است. این کاملا طبیعی است و پس از مدت کوتاهی ناپدید می شود. درک این نکته مهم است که در حالی که دود رقیق سفید از اگزوز طبیعی است، اگر غلیظ است و به صورت ترکیدنی قابل مشاهده خارج می شود، باید قسمت های مختلف را برای تشخیص منبع مشکل بررسی کنید.

دود سفید از اگزوز به چه معناست؟

دود سفید از اگزوز

انفجار غلیظ دود سفید از اگزوز به معنی مشکل در اجزای موتور شما است.

دود غلیظ سفید از اگزوز نشان می دهد که مایع خنک کننده یا آب به طور ناخواسته وارد محفظه احتراق شده است، که هرگز نباید وارد شود. هنگامی که مایع خنک کننده یا آب در داخل بلوک موتور می سوزد، دود سفید غلیظی تولید می کند که از لوله اگزوز شما خارج می شود.

یک اتفاق رایج دود سفید از اگزوز است که در انفجارهای غلیظ ساطع می شود. هرگز این را نادیده نگیرید و بگذارید طولانی شود. شایع ترین دلایل این اتفاق عبارتند از ترک در قطعات حیاتی موتور، از جمله آسیب در سر سیلندر، واشر سر یا بلوک های موتور. حتی اگر فقط یک ترک کوچک باشد، اگر به رانندگی ادامه دهید و تعویض قطعه ترک خورده را به تعویق بیندازید، آسیب به راحتی می تواند گسترده تر شود. این می تواند منجر به آلودگی بیشتر روغن موتور یا داغ شدن بیش از حد موتور شود که می تواند منجر به آسیب دائمی موتور شود. سپس باید موتور کاملاً خراب را جایگزین کنید، که گران است و بهترین کار را به متخصصان واگذار کنید.

دود سفید اگزوز به چه معناست؟

در زیر 9 دلیل رایج برای دود سفید از اگزوز آورده شده است، و در ادامه نحوه عیب یابی و برخورد با هر یک از مقصران آورده شده است.

دلایل دود سفید از اگزوز

دود سفید نازک: تجمع تراکم

دود رقیق سفید در هنگام راه اندازی و سپس ناپدید می شود معمولاً در نتیجه تجمع تراکم در سیستم اگزوز است. معمولا در زمستان یا صبح های سرد رخ می دهد. دود باید رقیق باشد، خیلی قابل رویت نباشد و فقط در زمان راه اندازی به مقدار کم خارج شود، و پس از گرم شدن موتور، به ویژه پس از حدود 30 ثانیه تا یک دقیقه، نسبتاً سریع می سوزد. این نشانه مشکل نیست، اما اگر همراه با سایر موارد کاهش عملکرد موتور یا راه اندازی دشوار باشد، ممکن است نشان دهنده مشکل جدی تری در موتور شما باشد.

نشت خنک کننده:

مخزن مخزن خنک کننده آسیب دیده گاهی اوقات، اگر مخزن مخزن خنک کننده آسیب ببیند یا ترک بخورد، می تواند مایع خنک کننده را به محفظه احتراق موتور نشت کند. این مایع خنک کننده نشتی سپس در داخل سیلندرها سوزانده می شود و دود سفید غلیظی از اگزوز ایجاد می کند.

نشت مایع خنک‌کننده از مخزن ترک خورده مخزن خنک‌کننده معمولاً کمتر از منابع نشتی است که در زیر آن وجود دارد، اما ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما در حال رفع مشکل دیگری در نزدیکی هستید و به طور تصادفی به مخزن آسیب می‌رسانید. در هر صورت، باید مخزن مخزن آسیب دیده را تعویض کنید.

نشت مایع خنک کننده:

ترک در سر سیلندر، بلوک موتور یا واشر سر

در حالی که مخزن مخزن خنک کننده ترک خورده نادر است، اما وقتی اکثر مکانیک ها درباره دود غلیظ سفید اگزوز می شنوند، بدترین حالت را تصور می کنند. این معمولاً به دلیل ترک در سر سیلندر، واشر سر یا بلوک موتور است که تعویض همه آنها خیلی سریع و ارزان نیست.

و یک کار تعمیر و نگهداری برای تازه کار نیست.

بیشتر بدانید: خواندن گیج روغن موتور چگونه است ؟

ترک‌ها در این قسمت‌ها به دلیل گرم شدن مداوم موتور به دلیل سطح پایین مایع خنک‌کننده، که به دلیل نشت مایع خنک‌کننده و نوسانات دمای ثابت موتور است، ایجاد می‌شود. آنها اجازه می دهند مایع خنک کننده یا روغن به داخل سیلندرها نشت کند، که سپس می سوزند و دود سفید غلیظی از اگزوز تولید می کنند.

سر سیلندر ترک خورده

هر زمان که سر سیلندر شما ترک خورده یا به هر طریقی آسیب ببیند، مایع خنک کننده از آن نشت کرده و با روغن موتور مخلوط می شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، روغن آلوده می شود. این نیازی به یک شکاف بزرگ نیست. تنها چیزی که لازم است یک شکاف کوچک برای ایجاد دود غلیظ سفید از لوله اگزوز شما است. همانطور که مایع خنک کننده همچنان با روغن موتور مخلوط می شود، دود سفید شروع به بوی شیرین مشخصی می کند که از بین نمی رود.

واشر سر ترک خورده

واشر سر یک ورق فلزی نازک است که بین سر سیلندر و بلوک یافت می شود و قسمت بالا و پایین اکثر موتورها را ساندویچ می کند. عملکرد اصلی آن ایجاد مهر و موم بین دو قسمت است و به جلوگیری از نشت مایع خنک کننده از پوشش اطراف موتور کمک می کند.

یکی از دلایل ایجاد ترک بر روی واشر سر، سایش و پارگی معمولی است. وقتی این اتفاق می‌افتد، مایع خنک‌کننده دیگر در کانال‌های خنک‌کننده موتور قرار نمی‌گیرد، بلکه راه خود را به داخل سیلندر می‌یابد، جایی که می‌سوزد. واشر سر ترک خورده قابل تعمیر نیست. باید فورا تعویض شود

بلوک موتور ترک خورده

بدترین حالت این است که کل موتور شما دارای ترک باشد. اگر این واقعاً مقصر است، برای جایگزینی گران قیمت و وقت گیر آماده باشید. در این مورد به احتمال زیاد به خدمات حرفه ای نیاز خواهید داشت.

اکثر بلوک‌های موتور از چدن یا آلیاژ آلومینیوم ساخته شده‌اند، به طوری که در شرایط گرمای ثابت طولانی دوام می‌آورند و همچنین می‌توانند به طور موثر گرما را از موتور خارج کنند. با این حال، موتور یک سیستم پیچیده است که به تک تک اجزا نیاز دارد تا با دقت مطلق کار کنند. اگر هر یک از اجزای موتور آنطور که باید کار نکند، بلوک ممکن است بیش از حد گرم شود که آن را ضعیف و خراب می کند.

علاوه بر دود سفید که از اگزوز بیرون می آید، علائم رایج کمی وجود دارد که نشان می دهد بلوک ممکن است بیش از حد داغ شود، از جمله تغییر رنگ مایع خنک کننده، گودال های مایع در زیر خودرو، مایع خنک کننده یخ زده در رادیاتور و عملکرد ضعیف زیرا موتور نمی تواند آن را حفظ کند. در صورت وجود نشتی در محفظه احتراق، فشرده سازی مناسب.

مشکلات پاشش سوخت

انژکتور سوخت بد

انژکتور سوخت اساساً یک نازل اسپری است که سوخت را به عنوان ورودی برای احتراق به محفظه احتراق می رساند. برخلاف آنچه بسیاری از مردم انتظار دارند، انژکتور زمان و میزان ارسال سوخت را کنترل نمی کند، بلکه فقط “پاشش” می کند، یعنی فقط برای محدود کردن یا اجازه عبور در زمان مناسب عمل می کند. برای احتراق بهینه در محفظه موتور، باید سوخت را در لحظات دقیق تزریق کند، به این معنی که حتی کوچکترین تغییر می تواند سیستم را از تعادل خارج کند.

نشتی انژکتور

اگر انژکتور بنزین نشتی داشته باشد یا در حالت باز گیر کرده باشد یا به هر نحوی کار نکند، محفظه دیگر مقدار سوخت را در زمان مناسب دریافت نمی کند. وقتی سوخت زیادی در موتور وجود دارد که باید بسوزد و خارج شود، نتیجه دود غلیظ سفید اگزوز است که گاهی اوقات خاکستری رنگ می شود. همچنین ممکن است انژکتورهای سوخت شما مسدود شده باشند که آنها را به طور موثر بی استفاده می کند.

توصیه نمی شود تزریق را بررسی کنید یا سعی کنید به تنهایی آن را تغییر دهید، زیرا این کار بهتر است به مکانیک واگذار شود. علت خرابی انژکتورهای سوخت بیشتر به دلیل وجود آلاینده های موجود در سوخت است. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر این است که فیلتر بنزین را به طور معمول، حداقل هر 2 سال یا بیشتر، تعویض کنید.

فقط موتورهای دیزل: زمان بندی پمپ انژکتور خاموش است

اگر موتور شما با دیزل کار می کند، دلیل دود سفید از لوله اگزوز به احتمال زیاد مشکل زمان بندی پمپ انژکتور است. پمپ وظیفه تزریق گازوئیل به سیلندرها را بر عهده دارد. مانند انژکتور سوخت در موتورهای گازسوز، اگر زمان بندی پمپ خاموش باشد و گازوئیل در لحظه های دقیق به محفظه موتور تحویل داده نشود، می تواند منجر به بیش از حد گازوئیل شود و باعث خروج دود سفید غلیظ از لوله اگزوز شود.

سایر علائم خرابی پمپ انژکتور شامل مشکل در راه اندازی، دور آرام ضعیف، کاهش عملکرد، سواری خشن، کاهش محدودیت دور در دقیقه و مصرف سوخت ضعیف است.

خطای واحد کنترل موتور

از طرف دیگر، هیچ مشکلی در انژکتور سوخت وجود ندارد، اما ممکن است یک واحد کنترل موتور معیوب یا ساده داشته باشید که زمان انژکتور سوخت را از بین می برد. این فقط به این معنی است که باید واحد کنترل موتور را ریست یا تعمیر کنید تا بتواند زمان انژکتور پمپ بنزین را اصلاح کند.اغلب، برای برنامه ریزی مجدد کامپیوتر، کافی است چند دقیقه باتری ماشین خود را از برق بکشید. در صورتی که با این کار مشکل ضخامت حل نمی شود،در صورت دود ناشی از اگزوز، بهتر است خودروی خود را نزد مکانیک معتبری ببرید که با موتور خودرو و مدل خودروی شما آشنایی دارد.

توجه: دود سفید مایل به آبی به دلیل نشت روغن

گاهی اوقات دود سفیدی که از اگزوز بیرون می آید آبی رنگ می شود، اگرچه بسیاری از مردم ممکن است نتوانند این را تشخیص دهند. دود سفید آبی رنگ نشان می دهد که موتور شما روغن می سوزد.

تنها چیزی که باید در داخل محفظه احتراق باشد مخلوط دقیق هوا و سوخت است. اگر روغن به طریقی به داخل سیلندر راه پیدا کند، همراه با هوا و مخلوط سوخت مشتعل می شود و در نتیجه یک ابر غلیظ از دود مایل به آبی برای خروج از لوله اگزوز ایجاد می شود که ممکن است برای برخی افراد دود سفید به نظر برسد. از دیگر نشانه‌ها می‌توان به روشن نشدن موتور و افزایش مصرف روغن اشاره کرد.

چگونه روغن به داخل محفظه احتراق نشت می کند؟

این به احتمال زیاد به دلیل نشتی رینگ های پیستون یا آب بندی سوپاپ ها است که اجازه می دهد روغن در داخل جریان یابد. هنگامی که روغن نشت می کند، اجزای موتور به درستی توسط روغن روغن کاری نمی شوند، به این معنی که آنها شروع به فرسودگی زودرس می کنند. این باعث می شود که دسته دیگری از تعمیرات و جایگزینی گران قیمتی که هیچ مالک خودرویی نمی خواهد با آن سر و کار داشته باشد، ایجاد می کند.

بیشتر بدانید: رادیاتور چگونه کار می کند؟

در بیشتر موارد، تا زمانی که علامت 100000 مایلی نرسیده اید، مجبور نیستید با حلقه های پیستون یا آب بند سوپاپ نشتی برخورد کنید. یکی از راه‌هایی که به افزایش طول عمر آنها کمک می‌کند، استفاده از روغن موتور پرمصرف است.

نحوه عیب یابی و رفع دود سفید از اگزوز

سطح مایع خنک کننده را بررسی کنید

اگر مدرک بیشتری می‌خواهید مبنی بر اینکه مشکلی دارید که مایع خنک‌کننده به داخل بلوک موتور شما راه پیدا می‌کند، ابتدا باید سطح مایع خنک‌کننده را بررسی کنید. اگر متوجه شدید سطح پایین است و نشت مایع خنک‌کننده از مخزن خنک‌کننده را نمی‌بینید، این نظریه را تایید می‌کند که نشت به دلیل ترک در واشر سر، سر سیلندر یا بلوک موتور است. علاوه بر این، توصیه می شود روی یک کیت نشتی ردیاب بلوک موتور سرمایه گذاری کنید که از شیمی برای تشخیص آلوده بودن مایع خنک کننده شما استفاده می کند.

اولین قدم باز کردن کاپوت است

با این حال، فراموش نکنید که قبل از برداشتن درپوش رادیاتور یا درپوش مخزن، موتور باید به اندازه کافی خنک باشد. اگر موتور داغ است، قبل از اینکه بخواهید مایع خنک کننده را بررسی کنید، حداقل یک ساعت یا بیشتر به آن فرصت دهید تا خنک شود.

سپس در حالی که وسیله نقلیه خود روی یک سطح صاف پارک شده است، مخزن مایع خنک کننده را باز کرده و به داخل محفظه خنک کننده نگاه کنید تا سطح مایع خنک کننده را بررسی کنید. به دنبال علامت‌هایی در کنار بطری سرریز پلاستیکی بگردید که عبارت‌اند از «کم» و «پر» یا عبارت‌های مشابه، سپس یک قیف بردارید و مخزن را پر کنید تا سطح به «پر» برسد. یک راه این است که یک چوب را در مخزن آن قرار دهید و بررسی کنید که چقدر مایع خنک کننده وجود دارد.

اگر مقدار مایع خنک‌کننده کافی است، سایر اجزای موتور را زیر هر گونه ترک یا آسیبی که ممکن است منجر به مخلوط شدن مایع خنک‌کننده با روغن یا سوخت موتور شود، بررسی کنید. توصیه می شود فشار سیستم خنک کننده را نیز انجام دهید تا مشخص شود کدام قسمت واقعاً باعث نشتی شده است (فشار تا محدوده مشخص شده روی درپوش رادیاتور به سیستم وارد می شود. اگر سیستم نتواند حداقل دو دقیقه فشار را نگه دارد. اگر نشتی خارجی پیدا نشد، بیشترین احتمال ترک در واشر سر، سرسیلندر یا بلوک موتور است).

مرحله 1: به دنبال هرگونه ترک در واشر منیفولد ورودی باشید

فکر می کنید اولین چیزی که باید بررسی کنید واشر سر است، اما قبل از این، ابتدا باید واشر منیفولد ورودی را بررسی کنید. واشر ورودی منیفولد ورودی را آب بندی می کند. نه تنها مایع خنک کننده را به موتور منتقل می کند، بلکه اکسیژن را نیز به موتور منتقل می کند. اگر در واشر ورودی ترک ایجاد شود، موتور به دلیل نشت مایع خنک کننده، هوا و گاز بیش از حد گرم می شود. به خاطر داشته باشید که واشر بیشتر از لاستیک یا پلاستیک ساخته شده است. بنابراین مستعد آسیب ناشی از گرمای شدید است. خوشبختانه، اگرچه ممکن است ترک خورده یا آسیب ببیند، اما اگر زود تشخیص داده شود به راحتی قابل تعمیر است.

هزینه تعویض واشر منیفولد ورودی بین 190 تا 540 دلار است. خود واشر نسبتاً ارزان است و قیمتی در حدود 20 تا 120 دلار خواهد داشت. چیزی که گران است هزینه نیروی کار است که از 170 تا 420 دلار خواهد بود، زیرا تعویض هر قطعه موتور کار ساده ای نیست.

به دنبال هرگونه ترک در واشر سر بگردید

مرحله 2: به دنبال هرگونه ترک در واشر سر بگردید

پس از بررسی واشر منیفولد ورودی، باید به سراغ واشر سر بروید. واشر سر به گونه ای طراحی شده است که سر را به بلوک ببندد تا از رسیدن مایع خنک کننده به سیلندر جلوگیری شود. در صورت وجود ترک در واشر سر، باید فوراً آن را تعویض کنید.

هزینه تعمیر واشر سر می تواند به هزاران برسد، به این معنی که اغلب ساده تر و ارزان تر است که فقط قسمت آسیب دیده را از بین ببرید و آن را جایگزین کنید. هزینه تعویض واشر سر بین 1600 تا 2000 دلار است. هزینه خود قطعات بین 720 تا 850 دلار متغیر است، در حالی که هزینه کار از 900 دلار تا 1200 دلار متغیر است.

مرحله 3: به دنبال هرگونه ترک در سر سیلندر باشید

سر سیلندر ضروری است زیرا به بلوک موتور و واشر سر متصل می شود. با توجه به این واقعیت که از آلومینیوم ساخته شده است، در صورت گرم شدن بیش از حد موتور، مستعد تاب خوردن یا شکستن است و دود سفید از اگزوز خارج می شود. اگر در هنگام بازرسی، شکافی را مشاهده کردید، سرسیلندر را فورا تعویض کنید.

تعمیر سرسیلندر ترک خورده بسته به آلومینیوم یا چدن بودن آن بین 500 تا 1000 دلار هزینه دارد. ترک های سر چدن را اغلب می توان با جوش کوره ای یا جوشکاری اسپری شعله ترمیم کرد.

اگر ترک قابل تعمیر نباشد

کل سر سیلندر باید تعویض شود. در حالی که کار آنقدرها هم سخت نیست، کار بسیار وقت گیر است زیرا سر موتور باید برداشته شود و سپس جایگزین شود، بنابراین بخش بزرگی از هزینه جایگزینی هزینه کار است. همچنین، هزینه های نیروی کار بسته به نوع و مدل وسیله نقلیه شما بسیار متفاوت است. وسایل نقلیه لوکس مانند BMW و آئودی اغلب دارای اجزای مختلفی هستند که برای رسیدن به سرسیلندرها باید حذف شوند.

میانگین هزینه تعویض سرسیلندر بین 2800 تا 3200 دلار است. هزینه های کار بین 1200 تا 2700 دلار تخمین زده می شود در حالی که هزینه قطعات فقط بین 200 تا 500 دلار است.

مرحله 4: به دنبال هرگونه ترک در بلوک موتور باشید

سه روش ممکن برای تعمیر بلوک ترک خورده موتور وجود دارد که عبارتند از: استفاده از چسب فلز سرد روی ترک، دوخت فلز سرد برای بسته شدن آن، یا جوش مجدد ترک. اینها نیاز به کار یک متخصص دارد. صرف نظر از اینکه کدام مسیر را انتخاب می کنید، مطمئناً ارزان نیست. کار برای تعمیر بلوک موتور بسته به نوع و مدل وسیله نقلیه شما می تواند بین 12 تا 35 ساعت باشد، زیرا برای برخی از مدل ها رسیدن به بلوک موتور و جدا کردن آن بسیار سخت تر است. این می تواند بین 2500 تا 4000 دلار برای تعمیر موقت هزینه کنید.

در صورتی که حفظ موتور فعلی و جایگزینی بلوک موتور معقول تر باشد، می توانید انتظار داشته باشید که بین 600 تا 1000 دلار برای موتورهای بلوک کوچک یا بین 1550 تا 2500 دلار برای موتور بلوک بلند، بسته به مدلی که تعویض می شود، بپردازید. این فقط برای هزینه قطعات و ماشین آلات است. در مورد هزینه کار، نرخ ساعتی می تواند بسیار متفاوت باشد، از 90 دلار در ساعت تا بیش از 150 دلار در ساعت. بنابراین هزینه کار به تنهایی برای تعویض بلوک موتور معمولی می تواند از 1000 تا 2000 دلار باشد.

مرحله 5: انژکتور سوخت را پاک یا تعویض کنید

همچنین ممکن است انژکتورهای سوخت شما گرفتگی داشته باشند و نتوانند کار خود را به درستی انجام دهند. آنها معمولاً مستعد گرفتگی توسط رسوبات کربن و تشکیل لجن هستند. خبر خوب این است که پاک کننده های انژکتور سوخت تجاری وجود دارند که می توانند به پاکسازی انژکتور سوخت کثیف کمک کنند.

در غیر این صورت، اگر انژکتور سوخت به دلیل گرفتگی از کار افتاد، به این معنی است که عمر آن به پایان رسیده است، بنابراین تنها کاری که می توانید انجام دهید تعویض آن است. با این حال، یک نکته مهم این است که شما همیشه باید کل مجموعه انژکتورهای سوخت را جایگزین کنید تا اینکه فقط انژکتور مشکل دار را جایگزین کنید، در غیر این صورت موتور به طور یکنواخت کار نمی کند.

مرحله 6: مهر و موم سوپاپ یا رینگ های پیستون را بررسی کنید

رینگ های پیستون و آب بندی سوپاپ ها مستعد ساییدگی و پارگی هستند. اگر اینها شکست بخورند، جایگزینی لازم است. متأسفانه، به همان اندازه که قطعات ساده به نظر می‌رسند، تعویض رینگ‌های پیستون بسیار گران است، معمولاً بین 1800 تا 3500 دلار است که از این میان قیمت قطعات فقط 75 تا 200 دلار است و مابقی برای کار است، زیرا این یک کار بسیار وقت‌گیر است. .

هزینه تعویض آب بند سوپاپ ها کمی کمتر است، اما همچنان می تواند از 900 دلار تا 2000 دلار هزینه داشته باشد. مانند تعویض رینگ های پیستون، فرآیند تعویض آب بند سوپاپ شامل جداسازی کل موتور تا رسیدن به فنر سوپاپ است.

این به این معنی است که مگر اینکه به مکانیک خودآموخته فکر کنید و در مورد از بین بردن کل موتور بسیار آگاه باشید، توصیه می‌شود این کار را به متخصصان بسپارید.

فقط موتورهای دیزل: پمپ سوخت را تعویض کنید

اگر عامل دود سفید اگزوز به دلیل خاموش بودن زمان پمپ انژکتور باشد، ممکن است به سادگی نیاز به برنامه ریزی مجدد کامپیوتر داشته باشید. اگر با این کار مشکل حل نشد، به احتمال زیاد باید پمپ را به طور کامل تعویض کنید. هزینه متوسط ​​برای تعویض پمپ بنزین بسته به خودرو بین 220 تا 1100 دلار است. هزینه های نیروی کار از 120 تا 260 دلار متغیر است، در حالی که قیمت قطعات حدود 90 تا 860 دلار است.

احتمال دیگر این است که باید میل بادامک را تعویض کنید که می تواند بین 1500 تا 3000 دلار کار کند. این مشاغل برای افراد تازه کار مناسب نیستند، زیرا به ابزار و دانشی نیاز دارند که فقط یک مکانیک دارای گواهینامه می تواند داشته باشد.

بیشتر بدانید:  سیستم های ترمز ضد قفل (ABS) چیست؟

و پس از انجام تعویض، سعی کنید از خرابی پمپ انژکتور سوخت به دلیل آلاینده های موجود در دیزل جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که فیلتر سوخت دیزل را به طور معمول تعویض کنید، و همچنین با کیفیت ترین دیزلی که می توانید در ایستگاه های شارژ مجدد معتبر بخرید.

دود سفید از اگزوز: دلایل مختلف موتور دیزل و موتور گازی

هنگامی که با دود سفید اگزوز مواجه می شوید، مهم است که توجه داشته باشید که این به معنای منابع مختلف مشکلات در موتورهای گازسوز و دیزل است.

هنگامی که در خودروی دیزلی خود با دود سفید مواجه می شوید، به این معنی است که سوخت به دلیل کمبود حرارت در t به درستی نمی سوزد.

او محفظه احتراق گازوئیل نسوخته نه تنها دود سفید ایجاد می کند، بلکه حاوی سموم خاصی است که احتمالاً چشم شما را می سوزاند.

اگر خودروی دیزلی دارید، علاوه بر دلایلی که در بالا ذکر شد، دود سفید اگزوز معمولاً ناشی از فشرده‌سازی کم سیلندر، فشار کم سوخت به پمپ بنزین، خطوط سوخت آسیب‌دیده، زمان‌بندی نادرست یا شکسته پمپ بنزین، پاشش شکسته است. زمان بندی، حلقه ها یا آسترهای سیلندر ترک خورده یا آسیب دیده و کلید میل لنگ شکسته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *