مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

رابطه جنسی، مواد مخدر و افسردگی

رابطه جنسی، مواد مخدر و افسردگی

برای بسیاری از ما، سفر به مطب پزشک باعث ایجاد اضطراب می شود: نتایج خون من به چه معناست؟ آیا دکتر من فکر می کند که این برآمدگی سرطان است؟ معاینه فیزیکی می‌تواند باعث شود ما احساس آسیب‌پذیری کنیم و ممکن است ناراحتی خفیفی داشته باشیم، بنابراین ممکن است قبل از رفتن به خارج از خانه، دوش بگیریم، اصلاح کنیم و لباس‌های بهتر از حد معمول بپوشیم تا این ناراحتی را به حداقل برسانیم.رابطه جنسی، مواد مخدر و افسردگی
با این حال، این بحث‌های صمیمی است – خواه افسردگی کوبنده، مصرف فزاینده الکل یا مشکلات جنسی – زمانی که کف دست‌های ما واقعاً شروع به عرق کردن می‌کنند. این بحث های دشوار زمانی می توانند راحت تر و سازنده تر باشند که بدانیم چه انتظاری داریم.

رابطه ی جنسی

اکثر افراد سابقه جنسی خود را داوطلبانه اعلام نمی کنند، بنابراین آماده باشید که پزشک چند سوال مستقیماً به عنوان بخشی از معاینه جامع شما از شما بپرسد. پزشکان از همه بیماران بدون در نظر گرفتن سن، جنسیت و وضعیت تاهل در مورد سابقه جنسی آنها سوال می کنند. (اگر در جامعه LGBTQ+ هستید، این پست وبلاگ نکاتی برای صحبت در مورد رابطه جنسی با پزشکتان دارد.)
به عنوان یک روانپزشک، من به طور معمول در مورد فعالیت جنسی با بیمارانم صحبت می کنم، زیرا تغییرات در خلق و خو، مواد و بسیاری از داروها می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد. برای مثال، رایج‌ترین دسته از داروهای ضد افسردگی تجویز شده، مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs)، بیشتر از درمان افسردگی، میل جنسی را کاهش می‌دهند. (تقریباً در 30٪ بیماران بهبودی حاصل می شود – اما در 60٪ تا 70٪ باعث اختلال عملکرد جنسی می شوند).

آنچه پزشک ممکن است از شما بپرسد:

شرکا (تعداد و جنسیت)، اقدامات (نوع تماس جنسی)، محافظت (روش پیشگیری از بارداری)، سابقه قبلی عفونت های مقاربتی (STIs) و بارداری. پزشک شما همچنین ممکن است در مورد داروها یا مکمل هایی که می توانند بر میل جنسی تأثیر بگذارند سؤال کند.
آنچه پزشک شما باید بداند: پزشک شما باید خطر ابتلا به STI، از جمله هرگونه رفتار خطرناک یا مصرف مواد را درک کند. علاوه بر این، پزشک شما باید در مورد هر گونه تغییر در میل جنسی، مشکلات رسیدن به ارگاسم، مشکلات در حفظ نعوظ یا تاخیر در انزال بشنود. این اطلاعات به پزشک شما کمک می کند تا از طریق علل مؤثر، از جمله سطح هورمون، شرایط پزشکی و داروها، فکر کند.

مصرف مواد

این موضوع مشکل دیگری است، زیرا تقریباً همه مصرف مواد خود را به حداقل می‌رسانند. اکثر مردم می دانند که سیگار کشیدن یا الکل زیاد برای آنها خوب نیست – این موضوع آموزش نیست. در واقع، بیماران ممکن است از افشای کاربرد آنها اجتناب کنند زیرا نمی خواهند پزشکان آنها را “آموزش” دهند.
افرادی که از مواد استفاده می‌کنند اغلب شرم را تجربه می‌کنند، یکی از قوی‌ترین احساسات منفی که ما می‌توانیم احساس کنیم، و چیزی که مردم تمام تلاش خود را می‌کنند تا از آن اجتناب کنند. یادآوری نقش پزشک مفید است: قضاوت کردن نیست و مطمئناً سرزنش نمی کند. با فرض اینکه به پزشک خود اعتماد دارید، می تواند کمک کند که پزشک خود را متحد بدانید. با هم می‌توانید راه‌هایی را برای کاهش استفاده (کاهش آسیب) یا قطع کامل استفاده در زمانی که آماده هستید، طرح ریزی کنید.

آنچه ممکن است پزشک شما بپرسد:

پرسش در مورد تنباکو، الکل و مصرف غیرقانونی مواد مخدر یک روش استاندارد است. اگر الکل می‌نوشید، سیگار می‌کشید یا از مواد استفاده می‌کنید، آماده باشید که پزشک سؤالات مفصلی در مورد مقدار، دفعات، تلاش برای کاهش و هوس‌ها بپرسد.
آنچه پزشک شما باید بداند: حقیقت! سعی کنید به هفته گذشته فکر کنید و کل نوشیدنی ها / سیگار / قرص های مصرف شده را بشمارید. همچنین به پزشک خود اطلاع دهید که آیا مایل به کاهش یا قطع کامل مصرف هستید یا خیر. پزشک می‌تواند با شما برای بهینه‌سازی درمان‌تان همکاری کند، چه داروهایی برای کاهش هوس‌هایتان باشد یا شما را به گروه‌های حمایتی متصل کند.

سلامت روان

اکثر کلینیک های مراقبت های اولیه به طور معمول همه بیماران را از نظر افسردگی غربالگری می کنند و برخی نیز ممکن است اختلالات اضطرابی را غربالگری کنند. اگر غربالگری مثبت داشته باشید، تقریباً مطمئناً پزشک از شما سؤالات بیشتری در مورد خلق و خوی شما می پرسد، آیا در حال تجربه اضطراب هستید یا نه، و حتی اینکه آیا توهم یا پارانویا را تجربه کرده اید یا خیر. این به این دلیل نیست که پزشک شما فکر می کند شما دیوانه هستید. بلکه ممکن است این علائم همراه با بیماری شدید باشد و بر تصمیمات درمانی تأثیر بگذارد.
آنچه ممکن است پزشک شما بپرسد: برای ارزیابی افسردگی، پزشک در مورد خواب، اشتها، علاقه به فعالیت ها، احساس گناه و هرگونه تغییر در تمرکز یا سطح انرژی از شما سوال می کند. پزشک شما همچنین از شما خواهد پرسید که آیا افکاری در مورد پایان دادن به زندگی خود تجربه کرده اید یا خیر. این سوالات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *