مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

راهنمای کامل بهینه سازی FPS بازی Dota 2در ویندوز 11

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

در این آموزش با انجام یکسری تنظیمات تا حد امکان ویندوز ۱۱ را برای بهبود fps در بازی dota2 آماده خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید

راهکار بهبود fps  بازی dota2

تنظیمات Dota 2

در تنظیمات Dota 2 خود، به تب Options بروید. در زیر گزینه های پیشرفته، اگر معمولاً از دست دادن بسته و تأخیر زیاد یا اتصال وای فای غیرقابل اعتماد را تجربه می کنید، ممکن است بخواهید از گزینه I have a Low-end Network استفاده کنید. در غیر این صورت، I have a High-end Network را انتخاب کنید.
در سمت راست، مطمئن شوید که گزینه Display Network Information را فعال کرده اید، که به شما کمک می کند مشکلات مربوط به شبکه را در حین بازی عیب یابی کنید.
dota2 options

تنظیمات ویدیو

در تب Video، در بیشتر موارد می خواهید از وضوح فعلی مانیتور خود استفاده کنید. برای وضوح غیرعادی صفحه، این گزینه را روی Use advanced settings قرار دهید.
در زیر، اندازه را روی وضوح مانیتور اصلی صفحه خود تنظیم کنید و حالت نمایش را روی تمام صفحه منحصر به فرد تنظیم کنید، که در هر صورت عملکرد کلی شما را در حین بازی بهبود می بخشد. من این را روی Windowed تنظیم کرده ام، زیرا ضبط آن آسان تر است. در زیر، از Rendering API توصیه شده استفاده کنید، در مورد من Direct3D 11 یا directX 11 است.
در بخش Rendering، حتما از تنظیمات پیشرفته استفاده کنید. من این تنظیمات را برای رایانه های شخصی پایین تا متوسط ​​توصیه می کنم. اگر یک کارت گرافیک اختصاصی قدرتمند دارید، مطمئن شوید که برخی از این تنظیمات را به دلخواه فعال یا افزایش دهید. برای داشتن بیشترین کارایی، گزینه‌های Animate Portrait، Additive Light Pass، World Lighting و Ambient Occlusion را غیرفعال کنید.
من ترجیح می‌دهم Normal Maps، Ground Parallax و Grass را فعال کنم، زیرا این گزینه‌ها تأثیر زیادی بر عملکرد شما ندارند. مطمئن شوید که گزینه های Anti-Aliasing، Specular and Light Blooms، High Quality Water، Dashboard با کیفیت بالا، V-Sync و Computer Shaders را غیرفعال کنید.
در زیر گزینه Texture Quality را روی Medium و Effects و Shadow Quality را روی Low قرار دهید. اگر هنوز FPS پایینی دارید، برای مثال هنگام استفاده از گرافیک یکپارچه اینتل، ممکن است بخواهید کیفیت کلی رندر صفحه نمایش بازی خود را به حدود 80 درصد کاهش دهید. این امر کیفیت بصری بازی را کاهش می دهد اما ممکن است آن را روی رایانه شخصی شما قابل پخش کند.
تنظیمات ویدیوی dota 2

اولویت فرآیند بالا

پس از اعمال تغییرات خود، مطمئن شوید که بازی را در حال اجرا گذاشته اید و Task Manager خود را با جستجوی آن در جستجوی منوی استارت باز کنید.
در تب Processes روی Process Dota2 کلیک راست کرده و برای رفتن به Details را انتخاب کنید. در تب جزئیات، فرآیند Dota2.exe برجسته خواهد شد. به سادگی روی فرآیند کلیک راست کرده و اولویت آن را روی High تنظیم کنید.
پس از اعمال تغییرات خود، مطمئن شوید که بازی را در حال اجرا گذاشته اید و Task Manager خود را با جستجوی آن در جستجوی منوی استارت باز کنید.
در تب Processes روی Process Dota2 کلیک راست کرده و برای رفتن به Details را انتخاب کنید. در تب جزئیات، فرآیند Dota2.exe برجسته خواهد شد. به سادگی روی فرآیند کلیک راست کرده و اولویت آن را روی High تنظیم کنید.
dota 2 task manager high priority

Task Manager

به منظور کاهش استفاده از CPU از سایر برنامه ها، پیشنهاد می کنم برخی از برنامه ها را در پس زمینه اجرا نکنید، که هنگام اجرای بازی به آنها نیازی ندارید. اما مطمئن شوید که فقط اجرای برنامه‌ها را متوقف می‌کنید که می‌دانید سیستم عامل شما را خراب نمی‌کند.
در تب Startup، علاوه بر این می توانید از راه اندازی برنامه ها در هنگام بوت شدن سیستم جلوگیری کنید.
مدیریت فایل
 

گزینه های راه اندازی Dota 2

از گزینه ها یا دستورات راه اندازی برای بهبود بیشتر عملکرد بازی خود استفاده کنید. در کتابخانه Steam خود، روی Dota 2 کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید.
لیست گزینه های راه اندازی مفید:
-high
این به بازی اجازه می دهد در مقایسه با سایر برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند با اولویت CPU بالاتری اجرا شود. این گزینه راه اندازی می تواند لکنت و تاخیر را در حین بازی کاهش دهد، اما اگر از پردازنده دو هسته ای استفاده می کنید از آن استفاده نکنید.
-map dota
این دستور نقشه را همراه با بازی بارگذاری می کند که آن را اجرا کنید. این باعث کاهش زمان بارگذاری هنگام پیوستن به مسابقه می شود. به خصوص رایانه های شخصی کندتر باید از این دستور استفاده کنند.
+fps_max 300
این دستور نرخ فریم شما را روی 300 یا هر مقداری که تصمیم دارید آن را تنظیم کنید، محدود می کند. 120 FPS مقدار پیش‌فرض است، و من پیشنهاد می‌کنم از نرخ فریمی استفاده کنید که بالاتر از نرخ تازه‌سازی مانیتور است، اما کمتر از حداکثر FPSی که می‌توانید دریافت کنید، تا عملکرد خود را در حین بازی افزایش دهید و تجربه بازی پایدارتری داشته باشید. در صورتی که می خواهید نرخ فریم خود را باز کنید، از 0 به عنوان مقدار استفاده کنید.
+cl_showfps 1
این به سادگی یک شمارنده FPS را در حین بازی نمایش می دهد.
-console
این دستور به محض اجرای بازی، کنسول توسعه دهنده شما را باز می کند. اگر می خواهید ببینید که “autoexec” شما اجرا شده است یا خیر، یا اینکه در هنگام راه اندازی بازی، خطاهای احتمالی وجود دارد، مفید است.
+con_enable 1
این گزینه راه‌اندازی کنسول توسعه‌دهنده شما را قادر می‌سازد تا در حین اجرای بازی باز شود یا آن را تغییر دهد.
-novid
این به سادگی معرفی Valve را هنگام راه‌اندازی بازی غیرفعال می‌کند و چند ثانیه با ارزش را برای شما ذخیره می‌کند.
-useforcedmparms -noforcemaccel -noforcemspd
از این سه دستور برای جلوگیری از تغییر تنظیمات حساسیت و شتاب ماوس توسط بازی استفاده کنید.
-autoconfig
اگر از یک پیکربندی خودکار سفارشی استفاده می‌کنید، هر بار که بازی را باز می‌کنید، از این دستور استفاده کنید تا آن را اجرا کنید. این اساساً به شما امکان می دهد از مجموعه ای از دستورات استفاده کنید تا بازی را مطابق میل خود تغییر دهید و مطمئن شوید که بازی هنگام راه اندازی مشکلی ندارد.
-dx9
این باعث می شود بازی با استفاده از DirectX9 اجرا شود. این به نوبه خود چندین گزینه گرافیکی زیباتر را غیرفعال می کند تا عملکرد کلی شما را با نرخ فریم در حالی که بازی روی سیستم شما اجرا می شود افزایش دهد.
+dota_hud_flip 1
این مینی نقشه را هنگام اجرای بازی به گوشه پایین سمت راست منتقل می کند.
+dota_minimap_hero_size 1000
این باعث تغییر اندازه نمادهای قهرمان در مینی مپ می شود. مقدار پیش فرض 600 است.
+dota_minimap_ping_duration 3
این تغییر مدت زمان باقی ماندن پینگ ها بر روی نقشه کوچک در چند ثانیه را تغییر می دهد. (3 مقدار پیش فرض است)
dota2 lunch
 

درایور گرافیک را به روز کنید

مطمئن شوید که درایور کارت گرافیک شما به روز است.
اگر از GPU NVIDIA استفاده می کنید، پیشنهاد می کنم از برنامه GeForce Experience استفاده کنید، اما می توانید از مجموعه درایورهای AMD نیز استفاده کنید. در تب Drivers، به سادگی بر روی Download کلیک کنید تا برنامه به طور خودکار آخرین درایور را دانلود و نصب کند. این مرحله را حداقل چند بار در سال تکرار کنید تا مطمئن شوید که بیشترین بهره را از سخت افزار خود می برید.
در تب Home، می‌توانید به تنظیمات بازی که از اینجا نیز قابل تغییر هستند دسترسی داشته باشید. به سادگی Details را برای Dota 2 انتخاب کنید. تنظیمات فعلی درون بازی به شما نمایش داده می شود و بسته به سخت افزار خود تنظیمات بهینه را پیشنهاد می کنید. هنگام انتخاب Optimize، GeForce Experience تنظیمات توصیه شده را روی بازی اعمال می کند. شما همچنین می توانید هنگام انتخاب این نماد آچار، از تنظیمات سفارشی استفاده کنید.
در اینجا از این سیستم کشویی برای کاهش برخی گزینه ها و تغییر وضوح صفحه نمایش و حالت نمایش خود استفاده کنید، در صورتی که از وضوح صفحه نمایش غیرعادی مانند من استفاده می کنید. هنگام پیمایش به تنظیمات GeForce خود، مطمئن شوید که همپوشانی درون بازی را در برگه تنظیمات عمومی خود غیرفعال کنید، زیرا همپوشانی برنامه ها اغلب باعث مشکلات عملکرد می شود.
به روز رسانی تجربه geforce را بررسی کنید

تنظیمات حالت بازی

پس از اطمینان از به روز بودن درایور GPU، پنجره تنظیمات سیستم خود را باز کنید.
در اینجا به بخش Gaming بروید. در قسمت Game Mode، می توانید حالت بازی را در رایانه شخصی خود فعال یا غیرفعال کنید. در تئوری، Game Mode باید از اجرای نصب درایورها و ارسال اعلان‌های راه‌اندازی مجدد به‌روزرسانی ویندوز جلوگیری کند و همچنین به دستیابی به نرخ فریم پایدارتر در حین بازی کمک کند.
برخی از کاربران گزارش داده‌اند که غیرفعال کردن این گزینه عملکرد بازی آنها را در ویندوز 11 به شدت افزایش می‌دهد. پیشنهاد می‌کنم این گزینه را غیرفعال کنید، در صورتی که قبلاً فعال شده بود تا ببینید آیا تفاوتی در رایانه شما ایجاد می‌کند یا خیر. در مورد من، غیرفعال کردن آن بالاترین FPS را برای من به ارمغان می آورد.
حالت بازی ویندوز۱۱

ترجیح گرافیک

در تنظیمات مربوطه، Graphics را انتخاب کنید. برای تغییر برخی تنظیمات گرافیکی سفارشی برای Dota 2، روی Browse کلیک کنید. در File Explorer خود، به درایوی که بازی را در آن ذخیره کرده اید بروید.
مسیر فایل برای نسخه Steam به این صورت است: Program Files > Steam > steamapps > common > dota 2 > game > bin > win64 و در اینجا dota2 را انتخاب کنید. با این کار Dota 2 به لیست زیر اضافه می شود.
هنگام انتخاب Options برای بازی، مطمئن شوید که ترجیح گرافیک را روی High performance تنظیم کنید، که در بیشتر موارد از پردازنده گرافیکی شما برای اجرای بازی بر روی سیستم شما استفاده می کند.
CSGO Graphics Preference Settings
به روز رسانی ویندوز
پنجره تنظیمات خود را باز نگه دارید و به‌روزرسانی را جستجو کنید تا به تنظیمات به‌روزرسانی ویندوز خود برسید.
اطمینان حاصل کنید که به‌روزرسانی‌های اخیر را بررسی کنید، و در صورت وجود به‌روزرسانی در دسترس، مطمئن شوید که آن را قبل از راه‌اندازی مجدد رایانه‌تان دانلود کنید، که به‌روزرسانی را برای شما نصب می‌کند.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *