مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی :ربات‌ها، اینترنت اشیا (IoT) و هوش مصنوعی (AI) محرک‌های اصلی تحول دیجیتال هستند که به جهان راه بهتری برای زندگی و کسب و کار می‌دهند.

ترکیب این سه فناوری پتانسیل تغییر شکل فرهنگ کاری مشاغل، صنایع و اقتصاد را دارد. به طور جداگانه، هر فناوری کنترل خاص خود را بر سیستم دارد و در فعالیت های روزمره کاربران مدرن ضروری است.

مردم از این فناوری‌ها برای تقلید رفتار هوشمندانه استفاده می‌کنند که می‌تواند به برنامه‌های کاری پیچیده آنها کمک کند. تقریباً در هر جنبه ای از زندگی ما لیستی بی پایان از موارد استفاده از هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و روبات ها وجود دارد.

چه مراقبت های پزشکی و انجام عملیات جراحی به طور دقیق، چه تولید و چه بازاریابی دیجیتال، این فناوری های مدرن در همه جا وجود دارند.

ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

اینترنت اشیا چیست ؟

به اشیاء فیزیکی که به اینترنت متصل هستند ایترنت اشیا گفته میشودکه داده ها را با دستگاه های دیگر به اشتراک می گذارند. این شامل حسگرها، نرم افزار، توانایی های پردازش و بسیاری از فناوری های دیگر است. دستگاه های اینترنت اشیا با سیستم ها و دستگاه های مختلف از طریق شبکه های ارتباطی مختلف به یکدیگر متصل می شوند و داده ها را مبادله می کنند.

بیشتر بخوانید : بهترین تکنولوژی های برتر درجهان

اینترنت اشیا امروزه پرکاربردترین فناوری است. چه یک لوازم آشپزخانه باشد و چه مانیتور امنیتی، اینترنت اشیا به شما امکان می دهد اشیاء را از طریق دستگاه های تعبیه شده به شبکه ها متصل کنید. اکنون ارتباط بین فرآیندها، افراد و اشیا بدون هیچ مانعی امکان پذیر است.

با دخالت کمتر انسان، اشیاء فیزیکی می توانند داده ها را به اشتراک بگذارند و از طریق ابر، فناوری های تلفن همراه، تجزیه و تحلیل، داده های بزرگ، محاسبات ابری و غیره جمع آوری کنند.

بیشتر بخوانید :این لانچرهای اندرویدی تلفن اندرویدی شما را متحول خواهند کرد

نمونه هایی از اینترنت اشیا:

 • اعلام حریق هوشمند
 • قفل درها، دوچرخه ها
 • حسگرهای پزشکی
 • ردیاب های تناسب اندام
 • یخچال ها
 • سیستم های امنیتی
 • ساعت های هوشمند
 • و غیره.

ربات ها چیست؟

هر ماشینی که به طور خودکار جایگزین تلاش انسان شود، ربات نامیده می شود. این می تواند عملکردهای انسانی را با دقت بیشتری و مطابق با برنامه های تنظیم شده در تراشه خود انجام دهد.

به عبارت ساده، ربات ماشینی است که به طور خودکار کار می کند و قادر به تشخیص محیط، تصمیم گیری از طریق محاسبات و انجام اقدامات مفید در دنیای واقعی است.

رشته رباتیک با مهندسی و بهره برداری، طراحی ربات و بسیاری از وظایف دیگر سر و کار دارد. چه پرینت سه بعدی باشد و چه محاسبات شناختی و امنیت نسل بعدی، ربات ها وظایف خود را به نحو احسن انجام می دهند.

ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

ربات ها همچنین در موارد پزشکی به جراحان برای انجام عمل جراحی و بخیه کمک می کنند. برخی از ربات ها به اندازه سکه کوچک هستند و برخی به اندازه کامیون یا بزرگتر از آن هستند.

نمونه هایی از ربات ها: اسباب بازی های رباتیک، کیت های رباتیک، دستیاران ربات، ربات سگ Aibo، جاروبرقی های رباتیک و غیره.

هوش مصنوعی چیست؟

یک کپی از هوش انسانی درون ماشین‌هایی که توسط انسان‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند تا مانند انسان‌های واقعی فکر کنند و کارهایی شبیه انسان انجام دهند، هوش مصنوعی یا هوش مصنوعی نامیده می‌شود. به عبارت دیگر، به ماشینی که مانند ذهن انسان کار می کند تا چیزهای جدیدی را از عمل بیاموزد، همان را تطبیق دهد و مسائل را مطابق با یادگیری حل کند، هوش مصنوعی نامیده می شود.

خواه این یک کار ساده باشد یا پیچیده، هدف هوش مصنوعی یادگیری، استدلال و درک داده ها است. به راحتی می تواند کار را تقلید کرده و آن را اجرا کند. همچنین شامل مفاهیمی مانند یادگیری عمیق و یادگیری ماشین است تا به راحتی با سناریوهای جدید سازگار شود.

چهار نوع هوش مصنوعی وجود دارد:

 • کاملا واکنشی
 • حافظه محدود
 • نظریه ذهن
 • خودآگاه

نمونه هایی از هوش مصنوعی:

چرا به اینترنت اشیا، ربات ها و هوش مصنوعی نیاز دارید؟

بیایید دلیل نیاز به این فناوری های مدرن را درک کنیم.

مزایای اینترنت اشیا

اینترنت اشیا مجموعه‌ای ضروری از تکنیک‌های مورد استفاده برای افزایش قابلیت اشتراک‌گذاری داده و آسان‌تر کردن زندگی است. در زیر برخی از مزایای استفاده از اینترنت اشیا در دنیای مدرن آورده شده است.

داده های مفیدتر، تصمیمات بهتر :جمع آوری حجم زیادی از داده ها برای بهبود یک دستگاه ضروری است
کارایی. بسیاری از شرکت‌ها در این دوران مدرن، قدرت داشتن اینترنت اشیا را برای به دست آوردن اطلاعات مورد نیاز برای بازاریابی و افزایش استفاده از دستگاه‌های اینترنت اشیا در طول دوره احساس می‌کنند.

به عنوان مثال، اگرچه می‌دانید که یک یخچال می‌تواند برای چند روز کیفیت غذا را تحمل کند، اما میزان مصرف انرژی، میانگین زمان تبدیل آب به یخ، دما و غیره را نمی‌دانید. می‌توانید این اطلاعات اضافی را با استفاده از اینترنت اشیا به دست آورید.

مانیتور و ردیابی معیارها

اینترنت اشیا توانایی ردیابی کیفیت اشیاء در خانه را دارد. با قابلیت مانیتورینگ و ردیابی، یک شرکت می‌تواند از این دستگاه‌ها برای جمع‌آوری داده‌های بیشتر در زمان واقعی استفاده کند و هر محصولی را که می‌فروشد همراه با زمان سرویس به‌روزرسانی کند.

بار را با اتوماسیون سبک کنید

در انجام کارهای پیچیده احساس سنگینی نخواهید کرد. دستگاه های IoT بیشترین کار را برای صرفه جویی در زمان و هزینه انجام خواهند داد. یک راه حل نرم افزاری را تصور کنید که به شما یادآوری می کند که چه زمانی باید دارو بخرید.

در اینجا، تنها با کمی مداخله انسانی مانند تنظیم برخی چیزها، داده ها، زمان و غیره، اینترنت اشیا می تواند هر عملی را به تنهایی انجام دهد. به این ترتیب، تلاش انسان را کاهش می دهد و به شما اجازه می دهد تا روی کارهای ضروری دیگر تمرکز کنید.

بهره وری بهتر

از آنجایی که می تواند در زمان با ارزش انسان صرفه جویی کند، پول شما را نیز از سرمایه گذاری های غیر ضروری نجات می دهد. به عنوان مثال، اگر یک لامپ به عنوان یک لامپ هوشمند عمل می کند و زمانی که کسی در اتاق نیست به طور خودکار خاموش می شود، در قبض برق صرفه جویی می کنید.

دستگاه های اینترنت اشیا بسیاری از پیاده سازی های مفید را ارائه می دهند و ارتباط ماشین و ماشین را تشویق می کنند. این باعث افزایش بهره وری برای شرکت و کاربر می شود. نه تنها این، بلکه می توانید منابع را از استفاده بیش از حد نیز نجات دهید.

کیفیت زندگی

پس از دانستن تمام مزایا، کاملاً واضح است که یک دستگاه اینترنت اشیا با بهبود شیوه زندگی و کار ما کیفیت زندگی بهتری را ارائه می دهد. از ردیابی و سفارش چیزها و خاموش کردن چراغ ها گرفته تا مدیریت وظایف مهم، اینترنت اشیا مطمئناً استرس شما را کاهش می دهد و در نتیجه زندگی بهتری خواهید داشت.

کسانی که روزانه ورزش می کنند می توانند ضربان قلب، هیدراتاسیون، دمای بدن و غیره خود را پیگیری کنند تا در فرم کامل بمانند و سلامت خود را به طور منظم بررسی کنند. مراقبت از همه چیز در هر لحظه در این روزهای شلوغ واقعاً دشوار است، به لطف دستگاه های اینترنت اشیا که از چیزهای خاصی مراقبت می کنند تا زندگی ما را بهتر کنند.

مزایای ربات ها

ربات ها زندگی مشاغل و افراد را بهبود می بخشند. برخی از مزایای ربات ها عبارتند از:

سرعت

ربات ها نه نیاز به استراحت بین کار دارند و نه برای تعطیلات یا مرخصی. هرگز احساس بیماری یا استرس نمی کند و به هیچ برنامه آموزشی یا جلساتی هم نیاز ندارد. آنها در طول ساعات تعیین شده به طور موثر کار می کنند، که روند تولید را سرعت می بخشد.

ایمنی

در حین تولید مجموعه ای از محصولات از طریق ماشین های سنگین، خطرات تصادف وجود دارد. ربات ها این خطر را می پذیرند زیرا می توانند دماها و بارهای کاری سنگین را تحمل کنند. و حتی اگر مشکلی پیش بیاید، آنها آسیب نخواهند دید. ما می توانیم آنها را به راحتی تعمیر کنیم. کارمندانی که روی پلتفرم‌های خطرناک کار می‌کنند اکنون در امان هستند و از هزینه‌های پزشکی صرفه‌جویی می‌کنند.

کمال

ربات‌ها برای حرکت‌های تکراری و دقیق برنامه‌ریزی شده‌اند و از این رو کمتر دچار اشتباه می‌شوند. ربات ها کار یک کارمند و همچنین یک بازرس کنترل کیفیت را به طور همزمان انجام می دهند. به این ترتیب یک شرکت در منابع و زمان خود صرفه جویی می کند و محصولات زیادی در روز تولید می کند.

ثبات

ربات ها به طور مداوم کار می کنند زیرا لازم نیست در هیچ موضوع یا چیزهای زیادی درگیر شوند. آنها کار شخصی برای انجام ندارند و در نتیجه کار محول شده را در زمان مقرر با کمال کامل انجام می دهند. اتوماسیون با روبات ها بسیار بهتر و قابل اعتمادتر از وسایل دستی است.

ایجاد شغل

همه ما این تصور غلط را داریم که روبات‌ها موقعیت کارمندان را می‌گیرند، یا می‌توان گفت، مشاغل شما را از بین می‌برند. این درست نیست؛ آنها فقط کار ما را آسان می کنند و گاهی اوقات می توانند افراد بیشتری را استخدام کنند. شرکت ها به افرادی برای نظارت و نظارت بر روبات ها نیاز دارند. علاوه بر این، مردم نیز ملزم به ساخت ربات هستند.

بهره وری

بهره وری همیشه یکی از دغدغه های اصلی در این دنیای رو به رشد است. ربات ها در تولید محصولات کمک می کنند و وظایف خود را انجام می دهند تا در بازار عملکرد خوبی داشته باشند. آنها با مشتریان صحبت می کنند، به نظرات رسانه های اجتماعی پاسخ می دهند، در بازاریابی و برندسازی کمک می کنند، به ایمیل ها پاسخ می دهند و محصولات را می فروشند.

مزایای هوش مصنوعی

هوش مصنوعی جایگزین هوش انسانی است و در زندگی روزمره امروزی بسیار حیاتی است. زندگی ما را ساده کرده است. برخی از مزایای هوش مصنوعی عبارتند از:

اتوماسیون پیشرفته

بسیاری از صنایع یا شرکت‌ها از هوش مصنوعی برای خودکارسازی گردش‌های کاری خود استفاده می‌کنند که اگر به صورت دستی انجام شود، کار سختی را شامل می‌شود. و با استفاده از سیستم‌های هوش مصنوعی، کسب‌وکارها تلاش‌ها را کاهش می‌دهند، فرآیندهای خود را تسریع می‌کنند و در زمان صرفه‌جویی می‌کنند. برنامه ها و وب سایت های مختلفی را خواهید یافت که از هوش مصنوعی برای ارائه این مزایا استفاده می کنند. به این ترتیب، وظایف می توانند بدون هیچ گونه دخالت انسانی تکمیل شوند.

صرفه جویی در زمان

انجام دوباره و دوباره همان وظایف خسته کننده و زمان بر است. با هوش مصنوعی برای کارهای روزمره و خسته کننده، می توانید در زمان صرفه جویی کنید و روی کارهای ضروری دیگر تمرکز کنید. مشتریان می توانند به راحتی وسایل خود را بدون منتظر ماندن در صف فروشگاه های فیزیکی و شرکتی تهیه کنند
آنها با ارائه خدمات با کیفیت و کارآمد در وقت خود صرفه جویی می کنند.

به راحتی مشکلات پیچیده را مدیریت کنید

هوش مصنوعی از مفاهیم پیشرفته یادگیری ماشین مانند یادگیری عمیق برای حل مشکلات پیچیده مانند تشخیص پزشکی، تشخیص تقلب، مدیریت وظایف پیچیده، پیش‌بینی آب و هوا و غیره استفاده می‌کند.

به عنوان مثال، PayPal از هوش مصنوعی برای شناسایی تقلب با ردیابی سابقه خرید مشتریان برای بررسی الگوها استفاده می کند. الگوریتم های پیشرفته هوش مصنوعی می توانند تشخیص دهند که آیا یک تراکنش خاص جعلی است یا خیر.

بهره وری افزایش یافته است

سیستم‌های هوش مصنوعی ابزارهای مفیدی هستند که به کسب‌وکارها در ارائه خدمات بهتر در سراسر جهان کمک می‌کنند. از کسب و کارهای کوچک گرفته تا شرکت های بزرگ، امروزه هر شرکتی از هوش مصنوعی به شکلی برای مدیریت کارهای پرخطر و وقت گیر و افزایش بهره وری استفاده می کند.

ربات هوش مصنوعی از مفاهیم یادگیری ماشینی مانند پردازش زبان طبیعی و یادگیری عمیق برای تجزیه و تحلیل اسناد قانونی، رفع خطاهای قانونی و همکاری با متخصصان حقوقی ماهر برای شفاف‌سازی شرایط با ارائه امتیازدهی مبتنی بر هوش مصنوعی و موارد دیگر استفاده می‌کند.

آسان کردن زندگی

همه عاشق فناوری هستند و سیستم‌های هوش مصنوعی به یکی از فناوری‌های مورد علاقه برای همه، از مشاغل گرفته تا افراد تبدیل شده‌اند. با خودکارسازی و تسریع وظایف، زندگی همه را ساده‌تر و آسان‌تر می‌کند. برای مثال، همه در نسل امروزی از دستیارهای مجازی مبتنی بر هوش مصنوعی مانند الکسا، کورتانا، سیری و غیره برای تعامل با دستگاه‌های مختلف استفاده می‌کنند.

کاربردهای اینترنت اشیا، ربات ها و هوش مصنوعی

اکنون که می دانیم اینترنت اشیا، ربات ها و هوش مصنوعی چیست، بیایید کاربرد واقعی آنها را در زندگی خود درک کنیم.

اینترنت اشیا در امنیت

بدیهی است که امنیت یک نگرانی اصلی است و برای آن، مشاغل مختلف مجموعه گسترده ای از دستگاه های اینترنت اشیا را ارائه می دهند. می‌توانید چندین دستگاه اینترنت اشیا مانند آشکارسازهای دود، پانل‌های کنترل دسترسی، دوربین‌های نظارت تصویری، سنسورهای گاز، دوربین‌های امنیتی، ردیاب‌های خودرو و بسیاری موارد دیگر را پیدا کنید.

این نیست. مصرف کنندگان از قفل درهای هوشمند برای ایمن کردن خانه های خود در برابر سارقان استفاده می کنند که توسط ساعت های هوشمند، تلفن های هوشمند و لوازم خانگی هوشمند کنترل می شود. دولت از فناوری اینترنت اشیا برای ردیابی امنیت حیات وحش، نظارت بر ترافیک آسیب دیده، هشدارهای بلایای طبیعی و غیره استفاده می کند.

هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در پیش بینی داده ها

پیش‌بینی داده‌ها برای هر بخش حیاتی است. با پیش‌بینی داده‌ها، برنامه‌های کاربردی هوش مصنوعی می‌توانند اینترنت اشیا را برای جلوگیری از خرابی، افزایش کارایی عملیات، افزایش مدیریت ریسک و ایجاد خدمات جدید فعال کنند.

از سوی دیگر، پیش‌بینی داده‌ها به معنای اولویت‌بندی ریسک‌ها است. قرار دادن هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در یک ظرف واحد، تهدید را به طور موثر شناسایی می‌کند و به شما امکان می‌دهد بدافزار را در هر شبکه شناسایی کنید، نفوذها را شناسایی کنید و پاسخ را راهنمایی کنید. به این ترتیب، می توانید بدون به خطر انداختن امنیت، تصمیمات تجاری بهتری را در زمان واقعی اتخاذ کنید.

ربات های مستقل برای کارهای کوچک

ربات های خودمختار به حسگرهای مختلف، نرم افزارهای تصویربرداری حرارتی، قابلیت های متعدد و غیره مجهز هستند. این اقلام برای نجات ماموران اجرای قانون و همچنین قربانیان استفاده می شود. استفاده از روبات‌های مستقل سه مزیت عمده را به همراه خواهد داشت: کاهش خطا، افزایش بهره‌وری و کارایی، و بهبود استانداردهای ایمنی برای کارکنان.

ربات های هوش مصنوعی معمولاً برای مبارزه با جنایات در سراسر جهان با دخالت اندک انسان استفاده می شوند. ربات های پلیس برای دستگیری، توقف و رسیدگی به موقعیت های شدید دیگر در مواقع خطرناک ساخته شده اند. از پاکسازی زباله ها گرفته تا نظارت و انفجار بمب ها تا صحنه های تصادف، روبات های خودران به طور گسترده برای مبارزه با جرم و جنایت استفاده می شوند.

مثال‌ها: ربات‌های اصلاح چمن، ربات‌های مهمان‌نوازی، هواپیماهای بدون سرنشین خودران، ربات‌های تمیزکننده، روبات‌های تولیدی و غیره.

ردیابی و مدیریت داده ها

اینترنت اشیا داده ها و بینش های ارزشمندی را ایجاد می کند که می توان آنها را ردیابی و مدیریت کرد.

به عنوان مثال، در مورد سیستم مدیریت موجودی، همه اقلام دارای یک برچسب RFID هستند، بنابراین ردیابی هر کالا آسان خواهد بود. شما می توانید هر مورد را از لپ تاپ یا تلفن هوشمند خود به صورت لحظه ای ردیابی کنید.

هوش مصنوعی برای اینکه کامیون‌های خودران بتوانند موقعیت و اشیاء اطراف خود را حس کنند تا با سرعت و جهت مناسب رانندگی کنند، استفاده می‌شود.

به عنوان مثال، خودروی خودران Semi و Uber تسلا از فناوری ردیابی و مدیریت برای رانندگی ایمن در هر جاده ای استفاده می کند.

تجربه ی مشتری

دستگاه های اینترنت اشیا در برقراری ارتباط خودکار مسائل با تیم پشتیبانی کمک می کنند، بنابراین مهندسان یا کارشناسان می توانند مشکلات را سریعتر حل کنند.

به عنوان مثال، برنامه‌های مختلف مبتنی بر هوش مصنوعی از چت‌بات‌هایی استفاده می‌کنند که می‌توانند با مشتریان شما در رابطه با مشکلاتشان ارتباط برقرار کنند و سعی کنند به تنهایی آنها را حل کنند تا تجربه کاربر را افزایش دهند.

مثال دیگر یخچال هوشمند است. فرض کنید یخچال خانه شما قادر به خنک کردن محتویات داخل آن نیست. برای دانستن و حل مشکلات، نیازی به تماس با تکنسین نیست. یک سوراخ کوچک در گوشه بالایی مانند یک ربات عمل می کند. با خدمات مشتری تماس بگیرید و بلندگوی تلفن را نزدیک آن سوراخ قرار دهید. بدون اینکه ساعت ها منتظر بمانید تا بیایند زودتر به نتیجه خواهید رسید و خودتان می توانید آن را برطرف کنید.

اتوماسیون

نیاز به اتوماسیون برای هر شرکتی افزایش می یابد تا کارها سریعتر و ساده تر شود. این به افزایش توانایی تصمیم گیری و ساده کردن شما کمک می کند
r گردش کار خودکار کردن کارهای تکراری به صرفه جویی در زمان و تمرکز بر روی بخش های ضروری کمک می کند. اساساً سه جزء اتوماسیون وجود دارد:

هوش مصنوعی، که از الگوریتم‌های پیچیده و مفاهیم یادگیری ماشینی برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کند و به کسب‌وکارها کمک می‌کند پیش‌بینی‌های دقیقی داشته باشند.
اتوماسیون گردش کار تجاری بدیهی است که گردش کار را خودکار می کند تا تصویر واضحی از ثبات ارائه دهد.
اتوماسیون فرآیند روباتیک، که از ربات ها برای انجام کارهای مختلف مانند پر کردن فرم ها، استخراج داده ها و غیره استفاده می کند.
مثال‌ها: روبات‌های نرم‌افزاری، اسکریپت‌های تمیز کردن داده‌ها، اعلان‌های خانه هوشمند، وسایل نقلیه خودران، تلفن گویا و غیره.

کنترل کیفیت اتصال

هدف هر کسب و کاری ارائه محصولات و خدمات با کیفیت است زیرا رضایت مشتری بسیار مهم است. برای رسیدن به این هدف، باید از راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی و اینترنت اشیا استفاده کنید. کیفیت بعد از ساخت می آید و در مرحله بازرسی حداکثر اقلام به دلیل مسائل ابعادی رد می شوند.

برای جلوگیری از چنین خطاهایی، صنایع به منظور حفظ دقت و کیفیت، از فناوری رباتیک برای تولید اقلام استفاده می کنند. به این ترتیب می توانید به راحتی عیوب را تشخیص دهید، محصولات را بهبود ببخشید و در هزینه خود صرفه جویی کنید.

مثال: تولید کننده مبلمان Ikea برای افزایش کیفیت محصول، تابلوها را به صورت خودکار تولید می کند. همچنین لمینیت خودکار را برای جلوگیری از هر گونه فضای خالی انجام می دهد.

خانه های هوشمند

خانه های هوشمند از لوازم هوشمند تشکیل شده اند. به زبان ساده، یک راه‌اندازی ساده خانگی که در آن یک دستگاه یا یک دستگاه را می‌توان به‌طور خودکار از هر نقطه از طریق اتصال به اینترنت کنترل کرد.

ربات ها، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی

خانه‌های هوشمند دارای مهارت‌های خودسازگاری هستند تا بتوانند برنامه زمان‌بندی مالک را یاد بگیرند و بر اساس آن تنظیمات را انجام دهند. می تواند با کنترل عملکرد چراغ ها، AC و فن ها در مصرف برق صرفه جویی کند. خانه های هوشمند همچنین دارای یک هشدار امنیتی هستند که می تواند بلافاصله از طریق اعلان های سریع به شما در مورد حرکت هشدار دهد.

مثال‌ها: زنگ‌های هوشمند، سیستم‌های امنیتی هوشمند، چراغ‌ها و فن‌های سنسور حرکت، لوازم هوشمند مانند دودکش‌ها و غیره.

صنایع هوشمند

تحول صنعتی یا صنعت 4.0 را می توان صنایع هوشمند نامید. به عبارت دیگر، استفاده از ماشین های هوشمند و خودکار در صنایع برای سهولت کار است. راه حل های هوشمند اینترنت اشیا از بینش واقعی حسگرها برای افزایش کارایی با کاهش مداخلات انسانی و هزینه ها استفاده می کنند.

تغییر به یک صنعت هوشمند مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت، مانند کیفیت بهتر محصول، هزینه های عملیاتی کمتر، بینش بیشتر، رضایت بیشتر کارکنان و مشتریان، کمترین آسیب به منابع و غیره.

مانند:

 • لجستیک متصل
 • آموزش هوشمند
 • ساختمان های هوشمند
 • استخراج هوشمند
 • مدیریت شبکه
 • حمل و نقل هوشمند
 • و غیره.

آینده اینترنت اشیا، ربات ها و هوش مصنوعی چیست؟

تقریباً در هر بخش  اینترنت اشیا، ربات ها و هوش مصنوعی به سرعت در حال رشد هستند. در اکوسیستم امروزی، این سه فناوری نقش مهمی در شکل دادن به فرآیندهای کسب و کار و سبک زندگی دارند.

داده ها سوختی برای هر صنعتی است که باید کار کند. اینترنت اشیا، ربات‌ها و هوش مصنوعی برای ردیابی معیارها و داده‌ها، مدیریت آن و کسب بینش مفید متفاوت عمل می‌کنند. این به شما کمک می کند تا خدمات و محصولات بهتری برای مشتریان خود تولید کنید، تجربه آنها را افزایش دهید و آنها را تشویق کنید که بارها و بارها برای مطالب بیشتر بازگردند.

جدای از مشاغل، این فناوری ها به افراد و خانه ها کمک می کنند تا زندگی را بهتر کنند.

در سال‌های آینده، انتظار می‌رود که استفاده از اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و روبات‌ها بیشتر افزایش یابد و مزایای بیشتری برای افراد و کسب‌وکارها فراهم کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *