مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

رفع خطای Steam Failed To Start Game

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا هر بار که می‌خواهید بازی را در Steam راه‌اندازی کنید، پیام خطای «failed to start game (app already running)» دریافت می‌کنید؟ این مشکل می تواند ناشی از عوامل زیادی باشد، بنابراین برای رفع آن باید دلیل واقعی را بیابید. خوشبختانه برای شما، همانطور که این راهنما به شما نشان می دهد، همه راه حل ها آسان هستند.

 

خطای Steam Failed To Start Game

 
اگر نمی‌توانید بدون دریافت پیام خطای Steam «failed to start game (برنامه در حال اجرا است)» بازی را راه‌اندازی کنید، چندین مرحله عیب‌یابی وجود دارد که باید آنها را امتحان کنید. راه حل دقیق بستگی به علت مشکل دارد.

مطالب مرتبط: آموزش استفاده از استیم والت 
آموزش ساخت اکانت استیم

در زیر کارهایی که باید انجام دهید آمده است:

راه حل شماره 1: بازی را مجدداً راه اندازی کنید.

بستن و راه اندازی مجدد کلاینت بازی راه خوبی برای شروع سریع عیب یابی است. قبل از عیب یابی Steam و انجام سایر مراحل، مطمئن شوید که این کار را انجام دهید. گاهی اوقات، یک نرم افزار بازی ممکن است با یک خطای داخلی یا یک اشکال مواجه شود که سیستم نتواند آن را برطرف کند، بنابراین یک به روز رسانی سریع بازی ممکن است کمک کند.

رفع شماره 2: Steam را مجددا راه اندازی کنید.

اگر راه اندازی مجدد بازی جواب نداد، حتماً کلاینت Steam را نیز ببندید و راه اندازی مجدد کنید. برای این کار، قبل از بستن سرویس گیرنده استیم، می خواهید از حساب Steam خود خارج شوید.
خروج از حساب استیم
هنگامی که مشتری Steam به روز شد، دوباره وارد حساب کاربری خود شوید و دوباره مشکل را بررسی کنید.

رفع شماره 3: به اجبار از بازی در Task Manager خارج شوید.

گاهی اوقات، یک نرم افزار بازی ممکن است در پس زمینه از کار بیفتد (همچنین به عنوان خرابی بی صدا شناخته می شود) و به دلایلی به درستی بسته نمی شود. این می تواند از راه اندازی مجدد بازی جلوگیری کند زیرا سیستم هنوز تشخیص می دهد که یک نمونه از نرم افزار هنوز در حال اجرا است.
بستن برنامه استیم
برای بررسی اینکه آیا این مورد است، می‌توانید Task Manager را با فشار دادن CTRL + SHIFT + ESC بالا بکشید و می‌توانید به تب Processes بروید و به دنبال بازی‌ای بگردید که با آن مشکل دارید. اگر بازی همانطور که در Task Manager نشان داده شده اجرا می شود، روی آن کلیک راست کرده و End Task را بزنید.

راه حل شماره 4: شرکت در بتا را انصراف دهید.

برخی از کاربران Steam که با خطای Steam مواجه شده‌اند، “ناقص در شروع بازی (برنامه در حال اجرا است)” با انصراف از نسخه بتا Steam، آن را برطرف کردند. اگر در نسخه بتای Steam اجرا می کنید، سعی کنید ببینید آیا بازگشت به نسخه معمولی Steam کمک می کند. در اینجا چگونه است:
استیم بتا
 

 1. Steam را باز کنید.
 2. روی Steam در بالا سمت چپ کلیک کنید، سپس منوی تنظیمات را انتخاب کنید.
 3. در حالی که در تب حساب هستید، روی دکمه CHANGE در زیر مشارکت بتا کلیک کنید.
 4. NONE – Opt-out of all programs beta را از لیست کشویی انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.
 5. Steam را ببندید و برای بررسی وجود خطا، پشتیبان آن را راه اندازی کنید.

راه حل شماره 5: فایل های بازی خراب را بررسی کنید.

یکی دیگر از راه‌حل‌های ممکن برای خطای Steam «بازی شروع نشد (برنامه از قبل در حال اجرا است)» اطمینان از اینکه فایل‌های بازی شما در وضعیت خوبی هستند. گاهی اوقات، فایل‌های بازی خراب یا آسیب‌دیده می‌تواند باعث مشکلاتی شود، از جمله مشکلی که امروز با آن سروکار داریم.
برای عیب یابی فایل های بازی خود مراحل زیر را دنبال کنید:

 

 1. Steam را راه اندازی کنید.
 2. به کتابخانه بازی خود بروید.
 3. روی بازی God Of War کلیک راست کنید.
 4. روی Properties کلیک کنید.
 5. به تب Local Files بروید.
 6. Verify integrity of game files را انتخاب کنید.
 7. تأیید را انتخاب کنید.

راه حل شماره 6: سایر کاربران را از رایانه شخصی خود خارج کنید.

 
اگر روی رایانه‌ای بازی می‌کنید که با شخصی به اشتراک گذاشته شده است، ممکن است استیم یا بازی Steam که با آن مشکل دارید در حال حاضر در سیستم با حساب کاربری دیگری در حال اجرا باشد. از آنجایی که ویندوز در هر زمانی فقط می‌تواند نمونه‌ای از یک بازی را اجرا کند، بازی که اکنون می‌خواهید باز کنید مسدود شده است. کاری که می توانید در این موقعیت انجام دهید این است که به سادگی از سیستم کاربر دیگر در رایانه شخصی خود خارج شوید یا به سادگی رایانه را راه اندازی مجدد کنید.
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *