مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

رفع مشکل داغ کردن گوشی اندروید

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا گوشی اندرویدی شما بیش از حد گرم می شود؟ در اینجا دلیل داغ شدن گوشی شما، نحوه خنک کردن آن و جلوگیری از داغ شدن مجدد آن است.

گوشی شما بیش از حد گرم می شود. اما آیا این به خودی خود اتفاق می افتد یا یک برنامه خاص باعث آن می شود؟ آیا در حال پخش کلی ویدیو هستید یا هوا خیلی گرم است؟ تعیین دقیق دلیل داغ شدن گوشی هوشمند شما دشوار است.
وقتی تلفن خیلی داغ می شود سرعت آن کاهش می یابد. در برخی موارد، ممکن است به طور خودکار خاموش شود تا زمانی که خنک شود. آیا نمی خواهید یک تماس مهم را از دست بدهید؟
بیایید نگاهی به نحوه تعمیر تلفن بیش از حد گرم کنیم.

چرا گوشی شما بیش از حد گرم می شود؟

قبل از ادامه، ارزش این را دارد که وقت بگذارید و بررسی کنید که چه چیزی داغ است و چه چیزی نیست. گوشی شما تحت استفاده معمولی نباید داغ باشد. اگه هست مشکل داری
با این حال، گرم را به گرم تعبیر نکنید. احساس گرمای کمی بعد از انجام یک بازی به مدت 15 دقیقه طبیعی است. اما اگر تلفن شما هشدار گرمای بیش از حد را نشان می دهد، یا متوجه شدید که دستگاه به طور شگفت انگیزی در لمس داغ است، باید بررسی کنید.
احتمالاً قبلاً چند برنامه را بسته اید یا دستگاه خود را برای عیب یابی مجدد راه اندازی کرده اید. شاید حتی چند پیام خطا را در گوگل جستجو کرده باشید.
تقریباً هر بار، با مجموعه‌ای از دلایل قدیمی برای داغ شدن بیش از حد تلفن خود مواجه خواهید شد:
روشنایی صفحه نمایش شما خیلی زیاد است
Wi-Fi شما برای مدت طولانی وصل شده است
شما بازی های زیادی انجام داده اید (اغلب با توصیه اضافی “این یک کنسول بازی نیست”)
اما این دلایل به گوشی های قدیمی محدود می شود. هیچ گوشی هوشمندی که در بازار امروز وجود دارد به هر یک از این دلایل نباید بیش از حد گرم شود. اگر گوشی جدید سامسونگ شما بیش از حد داغ شده است، احتمالاً به دلایل دیگری است.
البته، مارک تلفنی که استفاده می کنید مهم نیست – اگر می خواهید بدانید چه چیزی باعث داغ شدن گوشی شما می شود و چگونه آن را متوقف کنید، به خواندن ادامه دهید.
اپلیکیشن‌های باگی می‌توانند باعث مشکلات داغ شدن بیش از حد تلفن شوند
سر خود را خاراندن و به این فکر می کنید که “چرا گوشی من بیش از حد گرم می شود؟”
خوب، ممکن است به دلیل یک یا چند برنامه باگ باشد. شاید برنامه جدیدی را نصب کرده باشید که به خوبی با گوشی شما اجرا نمی شود. شاید اپلیکیشنی که به طور مرتب استفاده می کنید به روز شده باشد و نسخه جدید باعث داغ شدن بیش از حد اندروید شده باشد.
به روز رسانی خودکار برنامه مفید است، اما گاهی اوقات باعث ایجاد مشکلاتی مانند این می شود.
شما دو راه حل دارید:
برنامه مورد نظر را حذف نصب کنید
به روز رسانی را بررسی کنید
به محض اینکه برنامه حذف نصب شد، گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید و چند دقیقه صبر کنید تا دوباره آن را بررسی کنید. اگر تلفن هنوز داغ است، راه حل دیگری را در زیر امتحان کنید.

استفاده شدید از دوربین می تواند تلفن ها را بیش از حد گرم کند

استفاده از دوربین فیلمبرداری تلفن یا استفاده طولانی مدت می تواند منجر به داغ شدن بیش از حد دستگاه شود.
این در همه موارد اتفاق نمی افتد و معمولاً به عوامل دیگری بستگی دارد:
وضوح و نرخ فریم انتخاب شده
روشنایی صفحه نمایش
استفاده طولانی مدت از دوربین
به عنوان مثال، من اخیراً با استفاده از دوربین جلو یک ویدیو ضبط کردم و متوجه شدم که تلفنم خیلی زود داغ می شود.
رزولوشن اشتباه دوربین می تواند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی های اندرویدی شود
برای جلوگیری از این اتفاق، مطمئن شوید که دوربین گوشی شما فقط در مواقع لزوم استفاده می‌شود، صفحه نمایش خیلی روشن نیست و سعی نمی‌کنید با وضوح بیش از حد ضبط کنید.

چرا گوشی شما بیش از حد گرم می شود؟ شما آن را در نور مستقیم خورشید رها کردید

عوامل محیطی می توانند باعث داغ شدن بیش از حد گوشی شما شوند.
قرار دادن گوشی در زیر نور مستقیم خورشید یک مشکل رایج است. مثلاً اگر در یک روز آفتابی روی داشبورد ماشین نصب شود، تقریباً مطمئناً تلفن شما خیلی داغ می شود. در چنین سناریویی، از سیستم تهویه مطبوع وسیله نقلیه خود برای خنک کردن گوشی استفاده کنید.
در سایر حالات، گوشی را دور از دید و نور مستقیم خورشید قرار دهید. اگر واقعاً نیاز به استفاده از آن دارید، سعی کنید تلفن را در سایه نگه دارید. وقتی کارتان تمام شد، با نگهداری آن در مکانی خنک، از داغ شدن بیش از حد گوشی خود جلوگیری کنید.

کندی و گرم شدن بیش از حد؟ بدافزار را بررسی کنید

بدافزار در دستگاه اندرویدی شما می تواند باعث گرمای بیش از حد شود. پس از همه، توسعه دهندگان بدافزار به سلامت دستگاه شما علاقه ای ندارند. آنها فقط داده های شما را می خواهند.
بدافزار ممکن است از طریق تبلیغات مخرب (تبلیغات بد) یا برنامه های جعلی از فروشگاه رسمی Google Play به دستگاه های Android حمله کند. سخت است که بدانیم بدافزارها چه زمانی و کجا می توانند حمله کنند. در نتیجه باید یاد بگیرید که چگونه برنامه های خطرناک را شناسایی کرده و آنها را حذف کنید.
 

آیا کیف شما گوشی شما را گرم می کند؟

هنوز از خود می‌پرسید «چرا تلفن من گرم می‌شود؟»
اگر گوشی خود را در یک قاب نگه می دارید، این می تواند دلیل آن باشد. بسیاری از کیس ها از پلاستیک ساخته شده اند یا حاوی مقدار زیادی پلاستیک هستند. حتی آنهایی که با چرم ساخته شده اند نیز همین مشکل را دارند: تلفن عایق است و گرما را در داخل و خارج نگه می دارد.
قاب گوشی شما باعث داغ شدن بیش از حد آن می شود
به دلایل ایمنی، از آنجایی که تلفن گرم می شود (مخصوصاً در حین انجام وظایف با کارایی بالا)، باید گرما را از خود دور کند و وجود یک قاب ساخته شده از مواد عایق از این امر جلوگیری می کند. مثل ورزش کردن با کت دوبل است.
برای جلوگیری از داغ شدن بیش از حد اندروید از این طریق چه کاری می توانید انجام دهید؟ برداشتن گوشی از قاب شروع خوبی است، اما اگر از این کار ناراحت هستید (شاید می خواهید ارزش فروش مجدد گوشی خود را به حداکثر برسانید)، این یک گزینه طولانی مدت نیست.

مشکل گرم شدن گوشی
تلفن هنگام شارژ شدن بیش از حد گرم می شود؟ کابل شارژر خود را بررسی کنید

یکی دیگر از مواردی که می تواند منجر به مشکلات داغ شدن بیش از حد گوشی اندرویدی شود، وضعیت باتری است. کابل شارژ نیز می تواند مشکلاتی ایجاد کند.
اگر گوشی قدیمی‌تری دارید که بارها بیش از حد شارژ شده است (اگر می‌توانید هرگز نباید آن را تا 100 درصد شارژ کنید؛ برای سالم نگه داشتن باتری، به طور مرتب 80 تا 90 درصد شارژ کنید)، در این صورت ممکن است گوشی هوشمند داغ شود.
گوشی ها نباید آنقدر داغ شوند که هنگام شارژ شدن مشکل ایجاد کنند. اگر این اتفاق بیفتد، دلیل آن می تواند باتری آسیب دیده، کابل شارژ بی کیفیت یا مشکل در پورت باشد. شما چه گزینه هایی دارید؟
کابل و آداپتور برق را تعویض کنید
باتری را تعویض کنید (اغلب این امکان وجود ندارد)
پورت شارژ را تعمیر کنید
اگر گوشی شما از گارانتی خارج شده باشد، تعمیر پورت شارژ حدود 30 دلار هزینه خواهد داشت. اگر آسیب دیده باشد، تعمیر باید از داغ شدن بیش از حد گوشی شما جلوگیری کند. داغ شدن بیش از حد گوشی هنوز گارانتی دارد؟ ممکن است بتوانید تعمیر یا تعویض رایگان دریافت کنید.

آیا وای فای و بلوتوث گوشی شما را بیش از حد گرم می کند؟

ممکن است گوشی هوشمند شما به دلیل استفاده بیش از حد از خدمات آنلاین بیش از حد گرم شود. این شامل Wi-Fi و اینترنت تلفن همراه به ویژه است. دستگاه های قدیمی نیز ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از بلوتوث بیش از حد گرم شوند.
کاربران اندروید مستعد برنامه‌هایی هستند که در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و از منابعی مانند CPU، Wi-Fi یا اینترنت موبایل استفاده می‌کنند. اگر برنامه ها به این شکل اجرا شوند، دستگاه شما می تواند گرم شود.
تنظیمات باتری اندروید به شما امکان می‌دهد تشخیص دهید چه برنامه‌هایی از منابع استفاده می‌کنند (تنظیمات > باتری > مدیر باتری). این ابزار تشخیص می دهد که کدام برنامه ها باتری را خالی می کنند و به شما اجازه می دهد آنها را محدود کنید.
همچنین می توانید استفاده از داده ها توسط برنامه های خاص را نظارت کنید:
تنظیمات > برنامه‌ها و اعلان‌ها > (مشاهده) همه برنامه‌ها را باز کنید
برنامه مورد نظر خود را انتخاب کنید
روی Mobile data and Wi-Fi ضربه بزنید تا فعالیت آن را ببینید
برای غیرفعال کردن دسترسی به اینترنت، داده های پس زمینه را تغییر دهید
استفاده از داده نامحدود را تغییر دهید تا هنگام استفاده از ویژگی ذخیره داده، داده ها را مجاز یا مسدود کنید، زیرا این می تواند روی باتری نیز تأثیر بگذارد.
مدیدیت برنامه اندروید
 

آن را خنک کنید: چگونه یک تلفن بیش از حد گرم شده را تعمیر کنیم و آن را کارآمد نگه داریم

آیا از داغ شدن و کند شدن بیش از حد گوشی هوشمندتان — یا بدتر از آن، خاموش شدن ضربه خورده اید؟ اگر چنین است، مراحل زیر را برای خنک کردن مجدد گوشی خود امتحان کنید:
قاب گوشی را بردارید
برای غیرفعال کردن تمام اتصالات، حالت هواپیما را روشن کنید
آن را از نور مستقیم خورشید دور کنید
یک فن را به سمت تلفن خود هدایت کنید (اما آن را در یخچال، فریزر یا خنک کننده قرار ندهید)
روشنایی نمایشگر را کاهش دهید
پس از انجام این کار، باید بدانید که چگونه از داغ شدن مجدد گوشی خود جلوگیری کنید:
از حالت صرفه جویی در باتری استفاده کنید
برای حذف فایل‌های ناخواسته و بدافزارها، تلفن خود را تمیز کنید
استفاده از دوربین را کاهش دهید
استفاده از Wi-Fi، بلوتوث و GPS را کاهش دهید مگر اینکه نیاز باشد
کابل شارژ یا باتری را تعویض کنید یا به فکر تعمیر باشید
نه تنها گوشی شما در آینده داغ نخواهد شد، بلکه باتری آن باید بیشتر دوام بیاورد!
به عنوان یک ویژگی ایمنی، تلفن ها و تبلت ها طوری طراحی شده اند که در دمای شدید خاموش شوند. شما فقط باید منتظر بمانید تا از دمای بالا بهبود یابد تا موارد فوق را عملی کنید.
علاوه بر گرمای بیش از حد، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای بررسی عملکرد صحیح اندروید خود استفاده کنید.
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *