مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

رفع مشکل کار نکردن دسته بازی ایکس باکس وان

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا کنترلر ایکس باکس شما کار نمی کند؟ بیاموزید که اگر کنترلر Xbox One یا Series X|S شما متصل نشود، روشن نشود یا مدام چشمک بزند، چه کاری باید انجام دهید.

 

آیا دسته بازی ایکس باکس وان شما کار نمی کند یا شاید با کنترلر Xbox Series X|S مشکل دارید؟ این مشکل آزاردهنده ای است که بسیاری از دارندگان ایکس باکس با آن روبرو هستند. در حالی که کنترل‌کننده‌های بی‌سیم امروزی راحت‌تر از کنترل‌کننده‌های سیمی سیستم‌های قبلی هستند، اما مجموعه‌ای از مشکلات خاص خود را دارند.

مطلب مرتبط:نحوه تعمیر کنترلر PS4 که به صورت بی سیم متصل نمی شود

در این راهنمای عیب‌یابی، ما به شما نشان می‌دهیم که چگونه دسته بازی ایکس‌باکس وان خود را هنگامی که همچنان چشمک می‌زند یا به درستی وصل نمی‌شود، همگام‌سازی نمی‌شود یا حتی روشن نمی‌شود، تعمیر کنید. در پایان، به بازی باز خواهید گشت. و در حالی که ما در اینجا بر روی Xbox One تمرکز می کنیم، بیشتر این نکات در مورد Xbox Series X و Series S نیز اعمال می شود، زیرا کنترلرها و رابط های سیستم تقریباً یکسان هستند.

1. اگر کنترلر Xbox شما متصل نیست

کنترلر و سیستم Xbox One

اگر نمی توانید کنترلر Xbox One خود را به کنسول خود متصل کنید، ابتدا باید چند مشکل رایج را بررسی کنید.

آیا از قبل هشت کنترلر به کنسول خود وصل شده اید؟ در حالی که احتمالاً از این تعداد زیاد استفاده نمی کنید، حداکثر تعداد کنترلرهایی که یک ایکس باکس پشتیبانی می کند، هشت عدد است. پس از این مرحله، دیگر نمی توانید کنترلرهایی را وصل کنید.

دکمه Xbox را روی یک کنترلر نگه دارید و گزینه Turn controller off را در منوی ایجاد شده انتخاب کنید تا یک یا چند مورد از آنها را قطع کنید. سپس دوباره کنترلر جدید را وصل کنید.

همچنین، به یاد داشته باشید که می‌توانید هر بار کنترلر را با یک سیستم Xbox جفت کنید. اگر به خانه یکی از دوستانتان بروید و کنترلر خود را با Xbox او جفت کنید، باید دوباره آن را با مال خود جفت کنید. هنگامی که کنترلر ایکس باکس خود را به رایانه شخصی متصل می کنید و دوباره سعی می کنید از آن در کنسول خود استفاده کنید، این امر نیز صدق می کند.

2. اگر کنترلر Xbox One شما همچنان قطع می شود

اگر کنترلر Xbox شما جفت شود اما همچنان قطع شود چه؟ این می تواند یک جلسه بازی عالی را خراب کند و مقابله با آن بسیار خسته کننده است.

به یاد داشته باشید که اگر به مدت 15 دقیقه از آن استفاده نکنید، این یک ویژگی معمولی صرفه جویی در باتری در کنترلر Xbox One و Series X|S است. این معمولاً هنگام اجرای بازی‌ها اتفاق نمی‌افتد، اما اگر از ایکس‌باکس وان خود به‌عنوان مرکز رسانه‌ای استفاده کنید، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

باید هر چند وقت یکبار یک چوب را حرکت دهید یا یک دکمه را فشار دهید. در غیر این صورت، بعداً باید با فشار دادن دکمه Xbox، کنترلر را دوباره وصل کنید.
کنترلرهای ایکس باکس وان

با این حال، اگر با قطع شدن کنترلر Xbox خود مشکل دارید، احتمالاً این مشکل بسیار بیشتر از هر 15 دقیقه اتفاق می افتد. اگر اینطور است، می توانید چند مرحله عیب یابی را امتحان کنید.

در صورت بروز این مشکل، تأیید اینکه باتری های کنترلر شما شارژ شده است، مهم است. روی دکمه Xbox ضربه بزنید تا به منوی Home برگردید، سپس به دنبال نماد باتری در گوشه بالا سمت راست بگردید. اگر آنها کم هستند، باید باتری ها را در صورت لزوم تعویض یا شارژ کنید.

قطع های مکرر نیز ممکن است به دلیل تداخل اتفاق بیفتد. طبق گفته پشتیبانی ایکس باکس، کنترلر ایکس باکس وان دارای برد بی سیم حدود 19 تا 28 فوت است. اگر کنترلر متصل نمی ماند، سعی کنید به کنسول خود نزدیکتر شوید.

همچنین باید موانع بین کنترلر و کنسول مانند لپ تاپ، قفسه فلزی و موارد مشابه را از بین ببرید. اگر Xbox شما داخل یک مرکز سرگرمی است، سعی کنید آن را به خارج از واحد منتقل کنید تا اتصال بهتری داشته باشید.

 

3. اگر کنترلر Xbox One شما چشمک می زند

اگر دکمه Xbox را روی کنترلر خود فشار دهید و چشمک بزند یا چشمک بزند، معمولاً نشان می دهد که کنترلر شما با یک کنسول جفت نشده است. همانطور که در بالا ذکر شد، این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که شما کنترلر را با سیستم دیگری جفت کنید و در محدوده آن نباشید. اما ممکن است به دلیل اشکالات مختلف نیز رخ دهد.

 

اگر کنترلر شما با استفاده از دکمه ها جفت نمی شود، سعی کنید از کابل USB برای جفت شدن آن استفاده کنید. به سادگی کابل را به یک پورت USB کنسول خود وصل کنید و سر دیگر آن را به کنترلر خود وصل کنید، سپس دکمه Xbox را روی کنترلر خود برای چند ثانیه نگه دارید. این باید کنسول و کنترلر شما را جفت کند و به شما امکان می دهد کابل را جدا کرده و از کنترلر به طور معمول استفاده کنید.

اگر با این کار مشکل حل نشد، باید کنسول خود را ریستارت کنید. دکمه Xbox (که دکمه پاور است) را در جلوی سیستم خود به مدت 10 ثانیه فشار داده و نگه دارید تا به طور کامل خاموش شود. سپس دوباره آن را فشار دهید تا دوباره روشن شود. پس از چرخه برق کنسول و کنترلر، باید بتوانید بدون چشمک زدن آنها را جفت کنید.

اگر بعد از این مدت کنترلر شما همچنان چشمک می زند و خاموش می شود، ممکن است کنترلر شما مشکل سخت افزاری داشته باشد. کنترلر دیگری را با کنسول خود امتحان کنید و ببینید آیا شما هم همین مشکل را دارید یا کنترلر خود را با Xbox دوست یا دستگاه دیگری مانند رایانه شخصی آزمایش کنید.

اگر نتوانستید کنترلر را تحت هر شرایطی وصل کنید، با پشتیبانی Xbox تماس بگیرید. در عین حال، توجه داشته باشید که می توانید دکمه Xbox روی کنترلر خود را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید تا آن را خاموش کنید. اگر در طول عیب‌یابی شما همچنان چشمک می‌زند، این می‌تواند به حفظ عمر باتری کمک کند.

4. اگر کنترلر Xbox One شما روشن نمی شود

اگر کنترلر Xbox شما روشن نیست، نگران نباشید. این یکی دیگر از مشکلات رایج است، با راه حل های مشابه با موارد بالا.

وقتی کنترلر ایکس باکس وان شما روشن نمی شود، ابتدا مطمئن شوید که باتری ها تمام نشده اند. اگر باتری کم باشد، کنترلر اصلا روشن نمی شود. درپوش پشتی را باز کنید و دو باتری AA را جایگزین کنید، سپس دوباره امتحان کنید.

همچنین می‌توانید کیت باتری قابل شارژ ایکس‌باکس را برای خرید باتری‌های قابل شارژ خریداری کنید. این کیت دارای کابل USB-C است که کنترلرهای سری X|S جدیدتر از آن استفاده می کنند. برای یک کنترلر Xbox One، به جای آن باید یک کابل میکرو USB وصل کنید تا شارژ شود.
کنترلر ایکس باکس وان با محفظه باتری باز

اگر تعویض باتری ها برای بازگرداندن برق به کنترلر ایکس باکس کار نمی کند، این را امتحان کنید:

  1. با فشار دادن و نگه داشتن دکمه پاور در جلوی سیستم به مدت 10 ثانیه، ایکس باکس وان خود را به طور کامل خاموش کنید.
  2. کابل برق کنسول خود را جدا کنید و چند دقیقه آن را از برق جدا کنید.
  3. برای اتصال کنترلر خود به سیستم از کابل USB که می دانید خوب است (اگر اولی کار نکرد، سایر کابل ها را امتحان کنید).
  4. Xbox خود را دوباره به برق وصل کنید و با استفاده از دکمه پاور روی سیستم آن را روشن کنید. تا زمانی که ایکس باکس بوت نشود، هیچ چیزی را روی کنترلر فشار ندهید.
  5. در این مرحله دکمه Xbox را روی کنترلر خود فشار دهید تا ببینید آیا کار می کند یا خیر.

 

نکات عمومی اتصال کنترلر Xbox One

ما مشکلات خاص کنترلر Xbox را در بالا پوشش داده ایم. با این حال، اگر کنترلر ایکس باکس شما پس از عبور از آنها هنوز کار نمی کند، در اینجا راه حل های کلی دیگری وجود دارد که باید امتحان کنید.

سیستم عامل Xbox Controller را به روز کنید

کنترلر ایکس باکس وان شما در واقع سفت‌افزار مخصوص به خود را دارد که گاهی به‌روزرسانی‌ها را دریافت می‌کند. اگرچه اغلب این به‌روزرسانی‌ها را دریافت نمی‌کند، سیستم عامل خراب یا قدیمی می‌تواند باعث مشکلات قطع ارتباط شود.

مطلب مرتبط:نحوه به روز رسانی کنترلر بی سیم Xbox با استفاده از کامپیوتر

اگر کنترلر شما کار می کند، می توانید با ضربه زدن روی دکمه Xbox آن را به روز کنید تا وقتی سیستم شما روشن است، راهنمای باز شود. به نمایه و سیستم > تنظیمات > دستگاه‌ها و اتصالات > لوازم جانبی بروید.

کنترلر خود را انتخاب کنید، سپس دکمه سه نقطه را انتخاب کنید و نسخه Firmware را برای بررسی به روز رسانی ها فشار دهید.

سفت‌افزار را روی یک کنترلر Xbox One به‌روزرسانی کنید

لوازم جانبی متصل Xbox را حذف کنید

گاهی اوقات لوازم جانبی ایکس باکس وان که به کنترلر یا کنسول متصل می شوند، می توانند مشکلات اتصال را ایجاد کنند.

اگر هارد اکسترنال، کیبورد یا دستگاه جانبی مشابهی به Xbox خود وصل شده‌اید، آن را جدا کرده و دوباره کنترلر خود را وصل کنید. اگر آداپتور هدست استریو روی کنترلر خود دارید، همین کار را انجام دهید.

اگر می‌خواهید کنترلر Xbox خود را با استفاده از کابل USB همگام‌سازی کنید، مطمئن شوید که از سیم باکیفیت استفاده می‌کنید. کابل های با کیفیت پایین یا آسیب دیده ممکن است به درستی کار نکنند.

سعی کنید کنترلر دیگری را به Xbox خود متصل کنید

مانند بسیاری از عیب‌یابی‌ها، می‌توانید با امتحان کردن دستگاه‌های مختلف به رفع مشکل کمک کنید. سعی کنید یک کنترلر دیگر (که می دانید کار می کند) به سیستم Xbox خود متصل کنید. اطمینان حاصل کنید که باتری های آن نیز شارژ شده است.

اگر آن کنترلر به خوبی کار می کند، پس کنترل کننده اصلی مشکل است. اما اگر هر دو مشکل دارند، احتمالاً مشکل به جای کنسول شما است. در این مورد ممکن است لازم باشد با پشتیبانی Xbox تماس بگیرید.

Xbox One خود را مجددا راه اندازی کنید

ما در بالا به آن اشاره کردیم، اما باید تکرار شود: هنگام عیب یابی مشکلات کنترلر، مطمئن شوید که کنسول خود را راه اندازی مجدد کنید. به‌طور پیش‌فرض، تنها با زدن دکمه پاور در جلوی سیستم، آن را در حالت خواب قرار می‌دهیم که چرخه برق مناسبی نیست. اطمینان حاصل کنید که برای خاموش شدن کامل آن را حداقل 10 ثانیه نگه دارید.

اگر کنترل‌کننده‌ای دارید، می‌توانید به Settings > General > Power mode & startup بروید و خاموش شدن کامل را انتخاب کنید. گاهی اوقات هنگامی که یک کنترلر Xbox One کار نمی کند، راه اندازی مجدد سریع تمام چیزی است که نیاز دارید.

سعی کنید به طور دائم با کابل USB وصل شوید

کنترلر ایکس باکس وان با کابل متصل

اگر متوجه شدید که هنگام استفاده از کابل USB مشکلات اتصال کنترلر Xbox شما برطرف می شود، بهترین گزینه ممکن است استفاده از کنترلر خود به عنوان یک دستگاه سیمی برای جلوگیری از مشکلات بعدی باشد. می‌توانید یک کابل بلند مانند کابل میکرو یو‌اس‌بی MATEIN ۱۵ فوتی بخرید، بنابراین لازم نیست نگران نشستن دور از سیستم خود باشید.

این ایده آل نیست، اما از خرج کردن پول برای یک کنترلر دیگر بهتر است.

اگر کنترلر Xbox One شما هنوز کار نمی کند چه؟

اگر هیچ چیز دیگری کار نمی کند، به صفحه پشتیبانی دستگاه Xbox بروید. با حساب مایکروسافت خود وارد شوید، اگر هنوز کنسول خود را ثبت نکرده اید، می توانید مراحل تعویض کنترلر خود را طی کنید. اگر مایکروسافت آن را جایگزین نکند، باید به جای آن به دنبال معامله ای بر روی یک کنترلر جدید باشید.

امیدواریم یکی از این نکات مشکل کنترلر Xbox One شما را برطرف کرده باشد. چه کنترلر شما وصل نشود، چشمک بزند یا روشن نشود، یکی از این نکات باید شما را به بازی بازگرداند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا