مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

رفع مشکل کار نکردن vpn بر روی ویندوز ۱۱

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

اگر بخش vpn در ویندوز ۱۱ شما دچار مشکل شده و کار نمیکنه ، جای نگرانی نیست امروز ما در این آموزش به شما نحوه رفع مشکلات مربوط ب vpn را آموزش میدهیم

در سه مرحله مشکلات vpn خود را رفع کنید

device manager
برای شروع، منوی شروع خود را باز کنید و برای باز کردن آن، Device Manager را جستجو کنید. در Device Manager خود، به دنبال آداپتورهای شبکه بگردید و مطمئن شوید که آنها را برای پیش نمایش همه آداپتورهای شبکه خود گسترش دهید. از میان گزینه‌های توسعه‌یافته آداپتورهای شبکه، به دنبال سه گزینه، یعنی WAN Miniport (IP)، WAN Miniport (IPv6) و WAN Miniport (PPTP) باشید. روی یکی از این گزینه ها کلیک راست کرده و Uninstall device را انتخاب کنید. بعد، این کار را برای هر سه گزینه انجام دهید.
اپدیت شبکه
پس از انجام این کار، به تب Action در بالای این پنجره بروید و روی Scan for hardware changes کلیک کنید. این کار پس از راه اندازی مجدد رایانه شخصی، آداپتورهای شبکه شما را مجدداً نصب می کند و در بسیاری از موارد می تواند در اتصال VPN به شما کمک کند. با این حال، اگر این برای شما کار نکرد، ادامه دهید و روش دیگری را امتحان کنید.
در هر نقطه از دسکتاپ خود کلیک راست کرده و Show more options را انتخاب کنید. New > Shortcut را انتخاب کنید.
کادر گفتگوی Create Shortcut ظاهر می شود. در اینجا مکان آیتم را تایپ کنید که C:\Windows\System32\rasphone.exe است و روی Next کلیک کنید. حالا با توجه به انتخاب خود نامی برای این میانبر انتخاب کنید و بر روی Finish کلیک کنید.
میانبر وی پی ان
اتصال VPN
یک میانبر جدید روی دسکتاپ شما ایجاد خواهد شد. حالا روی این میانبر دوبار کلیک کنید تا باز شود. در قسمت Choose a network connection، اتصال VPN خود را انتخاب کرده و روی Connect کلیک کنید. سپس باید اعتبار VPN خود را وارد کنید و می توانید از VPN خود استفاده کنید.
اتصال وی پی ان

1 دیدگاه دربارهٔ «رفع مشکل کار نکردن vpn بر روی ویندوز ۱۱»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *