مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

سرسبزترین کشورهای دنیا

10 کشور سرسبز دنیا

سرسبزترین کشورهای دنیا :با ما در اوجکده همراه باشید تا سرسبزترین کشورهای دنیا را به شما معرفی کنیم…

ما نگاهی به 10 مورد از سبزترین/پایدارترین کشورها می اندازیم

سبز شدن اکنون مهمتر از همیشه است. کشورها مسئول پایداری خود هستند. کشوری پایدار به شهروندان کیفیت زندگی بهتری می‌دهد، از محیط زیست محافظت می‌کند و به این معناست که مشکلات کمتری در رابطه با گرمایش جهانی وجود خواهد داشت. مهم است که همه کشورها به سمت سبز شدن حرکت کنند تا از تغییرات آب و هوایی جلوگیری کنند. این کشورها به دلیل نگرش پایدار خود نسبت به محیط زیست و همچنین جمعیت خود شناخته شده اند.

سرسبزترین کشورهای دنیا

1:هلند

هلند کشوری است که به دنبال پایداری است. این کشور در کیفیت هوا رتبه 18 و در بهداشت آب رتبه 9 را به خود اختصاص داده است. این کشور میزبان تعداد زیادی از تامین کنندگان انرژی های تجدیدپذیر است، و همچنین این کشور دارای نوآوری های زیادی برای بهبود پایداری است، مانند طرح های دوچرخه سواری برای کاهش استفاده از خودرو، ایستگاه های اتوبوس با پنل خورشیدی.

2:کانادا

کانادا در تلاش است تا پایدارتر شود، این کشور قصد دارد تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا 30 درصد کاهش دهد. کانادا متعهد به تحقیق در مورد راه حل های زندگی پایدار و انرژی و همچنین پایداری زیست محیطی است. این کشور به طور مداوم با کاهش فقر و فشار به سمت برابری، پایداری اجتماعی خود را بهبود می بخشد.

3:آلمان

آلمان یکی از پایدارترین کشورها در بعد صنعتی است. شرکت ها در آلمان به مسئولیت اجتماعی خود و کاهش انتشار کربن متعهد هستند. این کشور قصد دارد تا انتشار گازهای گلخانه ای خود را تا 55 درصد در سال 2030 کاهش دهد. علاوه بر این، کشور انرژی های تجدیدپذیر بیشتری را معرفی می کند و برنامه بازیافت قوی دارد.

4:نیوزلند

پارلمان نیوزلند قانونی را تصویب کرده است که هدف آن صفر کردن کل خالص تا سال 2050 است. این کشور یکی از پایدارترین سیستم های کشاورزی در جهان را دارد. جمعیت نیوزلند نیز متعهد به زندگی پایدار هستند، اکثریت بزرگ مصرف کنندگان فقط محصولات پایدار را خریداری می کنند. سیستم حمل و نقل عمومی نیوزلند برای کاهش تعداد کاربران خودرو ابداع شده است.

5:دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای پایدارتر است، آنها در انرژی باد پیشرو هستند، حدود نیمی از انرژی کشور از توربین های بادی تامین می شود. شهر کپنهاگ در دانمارک بزرگترین شهر سبز جهان است و در نظر دارد تا سال 2025 کاملاً کربن خنثی شود. دانمارک تقریباً نیمی از انرژی خود را از منابع تجدیدپذیر تأمین می کند و به دلیل استفاده و محبوبیت دوچرخه در سراسر کشور انتشار گازهای گلخانه ای از اتومبیل ها است. و وسایل نقلیه کاهش یافته است.

6:فنلاند

در فنلاند به طور مداوم در حال بهبود است، این کشور در حال برنامه ریزی برای کاهش 50 درصدی سوخت فسیلی خود در 10 سال آینده است. همچنین استفاده از زغال سنگ در ژنراتورها ممنوع شده است. مناطق فنلاند مانند رودخانه ها و دریاچه هایی که قبلاً آلوده بودند بازسازی شده اند. مناطق جنگلی فنلاند حدود 70 درصد از این کشور را پوشش می دهد و بیشتر آن برای جلوگیری از جنگل زدایی و اختلال در حیات وحش محافظت می شود.

7:ژاپن

از آنجایی که ژاپن در حال برنامه ریزی برای تولید 50 درصد خودروهای جدید برای تولید آلایندگی صفر تا 10 سال آینده است، وسایل نقلیه یکی از عوامل آلودگی و تغییرات آب و هوایی هستند، بنابراین خودروهای هیبریدی و الکتریکی می توانند این میزان را کاهش دهند. بزرگترین شهرهای بزرگ کشور قصد دارند تا سال 2050 به طور 100٪ بدون انتشار کربن باشند. سیستم بازیافت یکی از بهترین ها در سراسر جهان است که حدود 10 دسته مختلف از مواد قابل بازیافت دارد.

8:نروژ

نروژ یکی از پایدارترین کشورهای جهان است. پارلمان این کشور متعهد شده است که تا سال 2030 کاملاً کربن خنثی شود، که 20 سال زودتر از برنامه های بسیاری از کشورهای دیگر است. نروژ یکی از کارآمدترین سیستم های بازیافت را دارد که شامل کمپوست سازی می شود. نروژ عمدتاً از برق آبی برای تأمین انرژی این کشور استفاده می کند که به دلیل آب و هوای بارانی به خوبی کار می کند. با توجه به آلودگی اقیانوس ها، نروژ به طور مداوم در حال افزایش پول در تحقیقات پاکسازی اقیانوس ها است.

9:سوئیس

سوئیس یکی از پایدارترین برنامه های مدیریت زباله در جهان را دارد، این کشور سالانه به طور متوسط ​​100000 تن زباله را برای جامعه به انرژی تبدیل می کند. این کشور همچنین متعهد به حفظ آب است، کارخانه فاضلاب آنها روزانه 90 میلیون لیتر آب را تمیز می کند. تا سال 2050 سوئیس در حال برنامه ریزی برای دستیابی به 100٪ انرژی تجدیدپذیر، احیای اقیانوس ها تا 50٪ و تبدیل شدن به کربن خنثی است.

10:سوئد

سوئد تا حد زیادی پایدارترین کشور در جهان است. این کشور دارای بالاترین مصرف انرژی های تجدیدپذیر، کمترین انتشار کربن است، و همچنین این سوئد دارای برخی از بهترین برنامه های آموزشی است. تا سال 2045، این کشور میزان انتشار گازهای گلخانه ای خود را 85 درصد به 100 درصد کاهش خواهد داد. بیش از نیمی از مصرف انرژی توسط منابع تجدیدپذیر تولید می شود. سوئد همچنین انتشار گازهای گلخانه ای خود را از طریق استفاده از اتوبوس های برقی، جاده های هوشمند و کشاورزی شهری کاهش داده است. پایداری نیز با استفاده ازبانک های مواد غذایی، سیستم های بازیافت، برابری جنسیتی و مسکن برای افراد آسیب پذیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *