مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

سری RTX 4000 چه زمانی عرضه میشود؟

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

چیزی که باید منتظر آن باشیم: همه ما از این که بازار پردازنده گرافیکی در چنین وضعیتی به هم ریخته است خسته شده ایم، اما آیا شرایط امسال تغییر می کند؟ مدیر مالی Nvidia (CFO) Colette Kress می گوید که این شرکت انتظار دارد عرضه کارت های خود را در نیمه دوم سال 2022 افزایش دهد که احتمالاً همزمان با ورود سری RTX 4000 “Ada Lovelace” است.

نیمه دوم سال۲۰۲۲

کرس در بیست و چهارمین کنفرانس مجازی رشد سالانه Needham (از طریق Seeking Alpha) گفت که همانطور که می دانیم تقاضا برای محصولات GeForce انویدیا بسیار بیشتر از عرضه در سال گذشته بود، اما تیم سبز خوشبین است که وضعیت در اواخر سال جاری بهبود خواهد یافت.
همانطور که اشاره کردیم، ما در حال کار در درازمدت هستیم تا این عرضه را دریافت کنیم. در نیمه دوم سال 22، ما معتقدیم که از نظر برآوردهای خود در وضعیت بسیار خوبی از نظر عرضه کلی خواهیم بود. کرس توضیح داد: از آنچه در آینده به آن نیاز خواهیم داشت.
rtx 4000
چرا افزایش ناگهانی عرضه GPU؟ پاسخ واضح، ورود جانشین Ampere با اسم رمز Lovelace خواهد بود – قبلاً شنیده بودیم که سری جدید کارت ها در سه ماهه سوم سال 2022 وارد بازار خواهند شد.
انتظار می رود این کارت ها در اواخر امسال با کارت های RTX 4000 جایگزین شوند
این دومین باری است که کرس ادعا می کند انویدیا عرضه کارت های گرافیک خود را در نیمه دوم سال 2022 بهبود می بخشد. در کنفرانس UBS Global TMT در ماه گذشته، مدیر مالی شرکت گفت: “شرکت به طور کلی کارهای مناسب را برای ادامه انجام خواهد داد. برای تهیه عرضه بیشتر ما در این سال توانسته‌ایم رشد خوبی داشته باشیم، هر سه ماهه، به طور متوالی رشد می‌کنیم. و ما همچنان به برنامه ریزی برای انجام این کار برای سه ماهه چهارم ادامه می دهیم […] بنابراین معتقدیم با نگاهی به نیمه دوم سال آینده، از نظر عرضه در وضعیت بهتری خواهیم بود.
انویدیا تمایل دارد هر دو سال یک خانواده کارت گرافیک جدیدی عرضه کند، بنابراین در صورت پیروی از همان آهنگ، می‌توانیم انتظار داشته باشیم که سری RTX 4000 را در ماه سپتامبر ببینیم. شایعه شده است که انویدیا از گره 8 نانومتری سامسونگ که برای سری RTX 3000 استفاده می‌کند دور می‌شود و روی گره پردازشی 5 نانومتری TSMC که توسط اپل، AMD و دیگران استفاده می‌شود، استفاده می‌کند.
ما باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا واقعاً عرضه کافی کارت RTX 4000 برای پاسخگویی به تقاضای مصرف کننده وجود دارد یا خیر. TSMC اخیرا متعهد شده است که در سال جاری تا 44 میلیارد دلار برای ارتقای ظرفیت هزینه کند و کاهش تقاضا از سوی ماینرها بدیهی است که چیز خوبی است، اما اسکالپرها به این زودی ها از بین نمی روند. علاوه بر این، اگر انویدیا تمرکز بیشتری بر تولید آخرین نسل محصولات خود داشته باشد، عرضه کارت‌های RTX 3000 می‌تواند حتی تنگ‌تر شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا