مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

سطح کلسترول 5.8mmol/L

سطح کلسترول 5.8mmol/L

سطح کلسترول 5.8mmol/L :برای بررسی دقی کلسترول و راه حل کاهش آن مقالات اوجکده را مطالعه کنید که قطعا به مقابله با کلسترول و کاهش آن کمک خواهند کرد .

آزمایش کلسترول سه چیز را اندازه گیری می کند:

کلسترول تام که باید کمتر از 5 میلی مول در لیتر باشد

LDL (کلسترول بد) که باید کمتر از 3 میلی مول در لیتر باشد

HDL (کلسترول خوب) که برای مردان باید بیش از 1 میلی مول در لیتر و برای زنان 1.2 میلی مول در لیتر باشد.

کلسترول کل 5.8 میلی مول در لیتر بالاتر از مقدار توصیه شده است، اما می توان با تغییرات ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی به جای درمان پزشکی کاهش داد.

سطح کلسترول 5.8mmol/L

کلسترول چیست؟

یک نوع ماده مومی شکل است که توسط کبد تولید می شود و در برخی غذاها موجود است. این پروتئین توسط پروتئین ها در خون حمل می شود که برخی از آنها به عنوان “بد” (LDL = لیپوپروتئین با چگالی کم) یا “خوب” (HDL = لیپوپروتئین با چگالی بالا) شناخته می شوند. کلسترول بیش از حد در خون می تواند منجر به بیماری های قلبی و گردش خون شود.

کلسترول بالا (علت و عوارض و راههای کاهش آن )

درک نتایج کلسترول وقتی نتیجه کلسترول خود را از پزشک دریافت می کنید، به اندازه گیری های مختلف تقسیم می شود.

TC که مخفف کلسترول تام است (اندازه گیری کلسترول بد و خوب) و در حالت ایده آل باید کمتر از 5 میلی مول در لیتر خون (mmol/l) باشد. LDL (کلسترول بد) که باید کمتر از 3 میلی مول در لیتر باشد HDL (کلسترول خوب). این باید بیشتر از 1 میلی مول در لیتر برای مردان و 1.2 میلی مول در لیتر برای زنان باشد نمونه تری گلیسیرید ناشتا، که باید 2 میلی مول در لیتر یا کمتر باشد نتیجه تری گلیسیرید غیر ناشتا، که باید 4 میلی مول در لیتر یا کمتر باشد.

کل کلسترول 5.8 میلی مول در لیتر بالاتر از مقدار توصیه شده است، اما می توان با تغییرات ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی به جای درمان پزشکی کاهش داد. درمان پزشکی تنها زمانی مناسب خواهد بود که سطح بسیار بالاتر باشد.

چگونه کلسترول خود را کاهش دهیم ؟

راه های کاهش کلسترول از طریق تغذیه سالم کره روی نان را با روغن آفتابگردان یا روغن زیتون جایگزین کنید.

پخت و پز را با چربی های سطح بالا مانند کره، گوشت خوک، روغن روغنی و چربی غاز کاهش دهید (یا متوقف کنید). به جای آن هنگام پخت و پز از حداقل مقدار روغن های گیاهی استفاده کنید.

گوشت های چرب مانند سوسیس و کالباس و برگر را با گوشت های بدون چربی مانند مرغ (بدون پوست) و انواع ماهی (سفید و روغنی) جایگزین کنید.

از خوردن تنقلات مانند کیک، بیسکویت، شکلات و شیرینی پرهیز کنید و با آجیل (بدون روکش)، میوه های خشک و تازه یا هوموس جایگزین کنید.

شیر یا خامه پر چرب را در ماست، چای و قهوه، سوپ و سس حذف کنید.

با یک گزینه کم چرب مانند شیر بدون چربی جایگزین کنید.

سعی کنید پنیر را به طور کلی حذف کنید. اگر مجبورید پنیر بخورید، مطمئن شوید که کم‌چرب است یا به اندازه‌های کوچک‌تر، کمتر بچسبید.

سطح کلسترول 5.8mmol/L

سوپ هایی را بخورید که نمک کمی دارند و با آب سبزیجات درست شده اند و سس های حاوی گوجه فرنگی را به جای سس های خامه ای انتخاب کنید.

با این حال، به شکر موجود در برخی سس های مبتنی بر گوجه فرنگی نیز توجه داشته باشید.

مواد غذایی حاوی قند بالا برای افرادی که کلسترول بالایی دارند خوب نیست.

از سرخ کردن غذاها خودداری کنید. از روش های پخت جایگزین مانند کباب کردن، پخت آهسته و غیرقانونی استفاده کنید.

اگر چیزی را برشته می کنید، مطمئن شوید که از مقدار کمی روغن گیاهی مانند روغن زیتون، آفتابگردان یا روغن کلزا استفاده می کنید.

نارسایی قلبی چیست؟علل،علائم و راههای درمان

تغییر سبک زندگی برای کاهش کلسترول سطح فعالیت خود را افزایش دهید … سعی کنید به جای آسانسور یا پله برقی از پله ها استفاده کنید دور از مغازه ها یا محل کار خود پارک کنید و بقیه راه را پیاده روی کنید در تعطیلات ناهار خود به پیاده روی بروید با یکی از دوستان تیم تشکیل دهید و یک سهم دریافت کنید.

خانواده فعال تر شوید : دوچرخه سواری، شنا کردن، گردش در پارک یا بردن سگ به پیاده روی را امتحان کنید.

سیگار نکش:در مورد هر گروه حمایتی ترک سیگار یا برنامه های پشتیبانی شده NHS از جراحی عمومی محلی خود پرس و جو کنید.

مصرف الکل را کاهش دهید.

بهترین راه حل ها برای کاهش کلسترول

وزن خود را کاهش دهید – به خصوص اگر وزن خود را در اطراف کمر خود حمل کنید.

در اروپایی ها، خط کمر 80 سانتی متری (32 اینچ) خطر افزایش یافته و 88 سانتی متری (35 اینچ) خطر افزایش کلسترول و بیماری قلبی را به همراه دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *