مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

سیستم رنک جدید بازی CS2

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

در Counter-Strike 2، سیستم رتبه‌بندی کاملاً بازسازی شده است، با رتبه‌بندی جدید CS که در حالت Premier برای تعیین مهارت شما در برابر سایر بازیکنان استفاده می‌شود. در اینجا نحوه عملکرد سیستم رتبه بندی جدید در CS2 آمده است.

رتبه بندی cs2 درحالت پریمر

در CS:GO، رنکینگ دارای رتبه هایی از نقره تا نخبگان جهانی بود. اما، هرگز مشخص نبود که چقدر به رتبه‌بندی بالا یا پایین نزدیک شده‌اید، که اغلب باعث ناامیدی بازیکنان می‌شود.

این رتبه‌ها همچنان در CS2 وجود خواهند داشت، اما در حالت پریمیر مورد استفاده قرار نخواهند گرفت و در رقابت‌های معمولی، هر نقشه خواهند بود. به این معنا که، برای مثال، بسته به برد، باخت و عملکرد خود در آن نقشه ها، ممکن است رتبه متفاوتی برای Mirage و Nuke داشته باشید.

 

رتبه بندی CS2 چگونه کار میکند

ابتدا، برای دریافت رتبه بندی خود، باید 10 بازی را برنده شوید. رتبه بندی ها از 0 شروع می شود و تا 35000 می رسد. هر 5000 elo با رنگ متفاوتی نشان داده می شود:

0-4999 – خاکستری
5000-9999 – آبی روشن
10000-14999 – آبی
15000-19999 – بنفش
20000-24999 – صورتی
25000-29999 – قرمز
30000-35000 – زرد/طلا

به این ترتیب، می توانید رنگ رتبه بندی خود را به عنوان “رتبه” خود در نظر بگیرید. این سیستم تقریباً به طور قطع از FACEIT الگوبرداری شده است، سرویس شخص ثالثی که توسط بسیاری از بازیکنان CS:GO استفاده می شود، که دارای سیستم رتبه بندی اعداد و سطوح مشابه با رتبه بندی جدید CS است.

مطلب مرتبط:دستورات کنسول Counter-Strike 2 برای کاهش لگ در CS2

همچنین می توانید به این رتبه ها در مقایسه با رتبه های خواستگاری موجود فکر کنید. به عنوان مثال، دسته زرد مانند Global Elite و دسته خاکستری مانند سیلور است.

 

نحوه بهبود رتبه بندی CS در CS2

برای به دست آوردن رتبه بالاتر و «رتبه بالاتر» در حالت Premier CS2، فقط باید بازی‌ها را برنده شوید. وقتی رتبه‌بندی می‌کنید، عملکرد شما، مانند کشتار، مرگ و غیره مهم نیست. شما در شروع مسابقه خواهید دید که بسته به نتیجه مسابقه دقیقا چند امتیاز امتیاز کسب می کنید یا از دست می دهید.

 

با این حال، اینها همیشه یکسان نیستند. به نظر می رسد، بر اساس مسابقات موجود در نسخه بتا تا کنون، ادامه رگه های باخت، ضرر elo را نیز تشدید می کند. بنابراین ممکن است شروع به از دست دادن 100 یا بیشتر امتیاز برای باخت کنید، اما پس از سومین باخت متوالی، ممکن است برای یک باخت بیش از 400 امتیاز از دست بدهید.
مقدار elo برد و باخت در cs2

از سوی دیگر، اگر خود را در یک رگه برد بیابید، پاداش برنده شما بزرگتر خواهد شد. همه اینها به گونه ای طراحی شده اند که شما را سریعتر به مناسب ترین رتبه برای سطح مهارت خود برسانند.

مرتبط:نحوه رنک آپ سریع در بازی CSGO

وقتی به یک رقم گرد می رسید، مثلاً 15000، اکنون در یک بازی رتبه پایین/بالا هستید. اگر این بازی را ببازید، به 14000s برمی‌گردید و اگر برنده شوید، در 15000s بالا می‌روید/بمانید.

 

نحوه عملکرد منطبق‌های حالت premier

انتخاب و ممنوع کردن نقشه ها

حالت Premier در CS2 با مسابقات رقابتی معمولی متفاوت است. اول، شما نمی توانید نقشه یا نقشه هایی را که می خواهید بازی کنید انتخاب کنید. در عوض، مرحله انتخاب/ممنوع استفاده می شود.

تیم اول باید دو نقشه را ممنوع کند، سپس تیم دیگر سه نقشه را ممنوع می کند. از بین دو نقشه باقیمانده، تیم اول انتخاب می کند که کدامیک را بازی کند. این بدان معنی است که شما باید برای بازی نقشه هایی که کمتر با آنها آشنا هستید آماده باشید (ما به شما، بازیکنان میراژ 24/7 نگاه می کنیم).

در Competitive معمولی، همچنان می‌توانید نقشه‌هایی را که می‌خواهید بازی کنید، انتخاب کنید، بنابراین اگر می‌خواهید برای پریمیر آماده شوید، می‌توانید در نقشه‌های آنجا بهتر شوید.

cs2 map banValve

MR12 و راند اضافه

MR12 به سادگی مخفف Max Rounds 12 است. این حداکثر دورهایی است که می توان در یک نیمه بازی کرد. بنابراین، نیمه اول ممکن است با امتیازهایی مانند 8-4، 9-3 یا 12-0 به پایان برسد. پس از تغییر طرف، اولین تیمی که به 13 دور برسد برنده خواهد شد.

 

اگر هر دو تیم به 12 دور برسند، وقت اضافه آغاز خواهد شد. در وقت اضافه، اولین تیمی که به 16 راند برسد، با سه نیمه دور برنده خواهد شد. اگر بازی 15 بر 15 پیش برود با تساوی به پایان می رسد.

در صورتی که یک بازیکن تیم شما را ترک کند، می توان مسابقات را تسلیم کرد و فقط باید یک بازیکن به تسلیم رای دهد.

تابلوهای امتیازات CS2

برای اینکه ببینید چگونه در مقابل دوستان و بازیکنان خود در سراسر جهان قرار می گیرید، Counter-Strike 2 دارای تابلوهای امتیازات است.

تابلوهای امتیازات رتبه بندی، بردها و درصد برد را نشان می دهد و همچنین چند درصد از بازیکنان را در میان آنها قرار می دهید.

 

می‌توانید بر اساس دوستان، 1000 برتر جهان، یا مناطق خاصی فیلتر کنید: آفریقا، آسیا، استرالیا، چین، اروپا، آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی. منطقه تابلوی امتیازات شما به سادگی با مکانی که بیشتر مسابقات خود را انجام می دهید تعیین می شود.

همچنین از شما خواسته می شود که یک نام برای تابلوی امتیازات انتخاب کنید و آن را برای تایید ارسال کنید. همچنین، پس از ایجاد، نام شما را نمی توان برای فصل جاری تغییر داد – پس عاقلانه انتخاب کنید!

توجه داشته باشید که برای واجد شرایط بودن در تابلوی امتیازات باید وضعیت Prime را داشته باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *