مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

سیستم ضد سرقت ماشین استارت نمی خورد: چه باید کرد؟

سیستم ضد سرقت ماشین استارت نمی خورد: چه باید کرد؟سیستم ضد سرقت برای محافظت از خودروی شما در برابر سرقت و خرابکاری طراحی شده است. مکانیسم آن شامل یک مدار الکتریکی است که در صورت وقوع یک فعالیت مشکوک قطع می شود. منبع تغذیه را به شکلی قطع می کند که ماشین شما به این زودی روشن نمی شود یا حتی نمی میرد. گاهی اوقات، سیستم می تواند بدون هیچ تهدیدی فعال شود و موتور را بی حرکت کند. در مواجهه با مشکل استارت نشدن سیستم ضد سرقت خودرو چه باید کرد؟

سیستم ضد سرقت ماشین استارت نمی خورد: چه باید کرد؟

وقتی سیستم ضد سرقت اجازه نمی دهد ماشین من روشن شود، چه کاری باید انجام دهم؟ این امکان وجود دارد که این سیستم بتواند بدون هیچ دلیل مشخصی زنگ خودرو را فعال کند یا از کارکرد موتور جلوگیری کند. اگر به درستی کار نمی کند باید آن را خاموش کنید. ماشین به حالت عادی باز نمی گردد مگر اینکه مشکل دستگاه ضد سرقت را برطرف کنید ماشین روشن نمی شود.

چگونه سیستم ضد سرقت را جدا کنیم؟ این ترفندها کمک خواهد کرد:

باتری را بررسی کنید.

اولین چیزی که باید به هنگام روشن نشدن سیستم ضد سرقت خودرو دقت کنید باتری ماشین است. ممکن است مرده یا کم باشد و نیاز به شارژ دارد. در این صورت، سیستم خودرو قادر به خواندن کد امنیتی از روی صفحه کلید نخواهد بود. اتصالات باتری را بررسی کنید. اگر آنها خوب بودند، سعی کنید آن را به سرعت شروع کنید. به احتمال زیاد مشکل را حل می کند.

بیشتر بخوانید:  چرا موتور من سرد کار می کند؟

سیستم ضد سرقت اجازه نمی دهد ماشین من روشن شود

باتری می تواند منبع مشکل باشد.

سیستم ضد سرقت ماشین استارت نمی خورد: چه باید کرد؟

وقتی داخل ماشین هستید.

زمانی که به فضای داخلی خودرو دسترسی دارید و چراغ «سیستم سرقت» روی داشبورد روشن است، از این ترفند استفاده کنید. کلید را در شیار احتراق قرار دهید و فقط کمی آن را به سمت راست بچرخانید. آن را به مدت 10 دقیقه یا کمی بیشتر در آن وضعیت نگه دارید. به احتمال زیاد چراغ را خاموش می کند و ماشین را روشن می کند.

بیشتر بخوانید:  دلایل آماده نبودن مانیتور کاتالیست

به یاد داشته باشید که این حالتی است که وسیله نقلیه روشن است اما موتور خاموش است. تمام اجزای لازم مانند چراغ های رادیو و داشبورد روشن می شوند که امکان دور زدن هشدار سرقت را فراهم می کند.

وقتی بیرون از ماشین هستید.

از کلید ماشین خود در شکاف درب سمت راننده استفاده کنید و پس از چرخاندن آن برای چند ثانیه نگه دارید تا قفل در باز شود. این ترفند گاهی اوقات جواب می دهد و به عبور از زنگ کارخانه کمک می کند. این به سیستم خودرو امکان می دهد تشخیص دهد که شما کلید اصلی را دارید. این بیشتر در مدل های فولکس واگن، مرسدس بنز و بی ام و کار می کند و حتی زمانی که جاکلیدی آسیب دیده یا باتری آن از بین رفته است قابل اجرا است.

اگر در حال رانندگی هوندا آکورد هستید، این ترفند نیاز به کمی اصلاح دارد. پس از قرار دادن کلید در قفل درب راننده، کلید را بچرخانید تا قفل باز شود، قفل شود و دوباره قفل شود. سپس، دوباره آن را در موقعیت باز کردن قفل قرار دهید و احتمالاً زنگ هشدار اکنون غیرفعال شده است. حداقل 10 دقیقه پس از چرخاندن موتور، ماشین را روشن کنید تا ماشین آلارم را دوباره تنظیم کند.

راهنمای نهایی برای خاموش کردن دزدگیر خودرو

با این 5 نکته، دزدان خودرو را دور نگه دارید!

کامپیوتر ماشین را ریست کنید

راه دیگری برای حل مشکل سیستم ضد سرقت استارت خودرو است. ترمینال مثبت باتری را برای یک یا دو دقیقه جدا کنید. آن را دوباره وصل کنید و مطمئن شوید که هر دو پایانه آند و کاتد محکم وصل شده اند. این سیستم کامپیوتر را ریست می کند و احتمالاً ماشین شما راه اندازی می شود.

در صورت شکست ترفند، با فعال کردن سوئیچ کش داخلی آن، آلارم کارخانه را بازنشانی کنید.

از ترفند کلید با فرمان استفاده کنید.

گاهی اوقات سیستم ضد سرقت فرمان را قفل می کند و نمی گذارد کلید داخل شیار بچرخد. این مشکل آزاردهنده بیشتر مختص هوندا است. این عمدتا زمانی اتفاق می افتد که فرمان را پس از خاموش کردن ماشین حرکت دهید. چرخ را در آن موقعیت قفل می کند و به شما اجازه نمی دهد دفعه بعد که می خواهید ماشین را روشن کنید آن را حرکت دهید.

نحوه جدا کردن سیستم ضد سرقت

چرخ را حرکت دهید و کلید را امتحان کنید. (منبع عکس: اسکوپ)

چرخ احتمالاً در یک جهت قفل می شود. سعی کنید آن را در جهت مخالف حرکت دهید تا تکان بخورد. سعی کنید ماشین را در آن جهت بکشید. در همان زمان، کلید را در شکاف احتراق قرار دهید و سعی کنید آن را بچرخانید. اگر کلید سرسخت است، تا جایی که ممکن است بیشتر چرخ را بکشید و با کلید به تلاش خود ادامه دهید. در یک نقطه، شما قادر خواهید بود احتراق را روشن کرده و موتور را روشن کنید.

کلید را بررسی کنید.

خود کلید می تواند عاملی برای روشن نشدن سیستم ضد سرقت خودرو باشد. کلیدها دارای یک تراشه داخلی هستند که زمانی که سیستم دزدگیر را در سیستم جرقه زنی قرار می دهید، کدی را ارسال می کند. این تراشه در صورت شکسته شدن یا خراب شدن کلید کار نمی کند. اگر یکی از کلیدها پاسخ نمی دهد، کلید دیگر را امتحان کنید. اگر اتفاقی نیفتاد، آنها را به نمایندگی ببرید تا سیستم انتقال آنها را اسکن کند.

ترفند دیگری که می توانید امتحان کنید استفاده از کلید برای روشن کردن موتور است. اگر موتور پاسخ نداد یا بلافاصله پس از بالا آمدن میل لنگ از بین رفت، کلید را به مدت 10 دقیقه در آن موقعیت قرار دهید. وقتی چراغ ایمنی خاموش شد، احتراق را خاموش کنید، 20 ثانیه صبر کنید و سپس موتور را روشن کنید.

بیشتر بخوانید:  بهترین راه برای رفع دود سیاه ناشی از مشکل اگزوز!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *