مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

شایعات تاریخ انتشار اندروید 13

شایعات تاریخ انتشار اندروید 13 :پس از انتشار اندروید 12 در سال 2021، و به دنبال آن انتشار پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو، از هم اکنون نمی دانیم که نسخه بعدی اندروید چه خواهد آورد.

شایعات تاریخ انتشار اندروید 13

از زمانی که اندروید در سال 2008 شروع به کار کرد، همیشه با هر سرفصلی یک ویژگی مهم به همراه داشته است. اما با اندروید 13، با نام رمز تیرامیسو، می‌تواند زمان مناسبی برای گوگل باشد تا آنچه را که در حال حاضر در میلیون‌ها گوشی هوشمند اندرویدی در سراسر جهان وجود دارد، تنظیم کند.
ما گوشی‌های پیکسل، وان پلاس و سایر گوشی‌های اندرویدی خود را بررسی کرده‌ایم تا پنج ویژگی را که می‌خواهیم در اندروید 13 در اواخر امسال ارائه شود، بدون توجه به اینکه چقدر مهم یا جزئی هستند، جمع‌بندی کرده‌ایم.
اما ابتدا، زمانی که انتظار داریم آن را فرود بیاوریم و احتمالاً کدام گوشی‌های اندرویدی پشتیبانی می‌شوند، شما را بررسی می‌کنیم.

شایعات تاریخ انتشار اندروید 13

نسخه جدید اندروید معمولاً در ماه فوریه برای توسعه دهندگان ظاهر می شود. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که در پاییز همان سال چه چیزی ظاهر شود، به آنها اجازه می دهد ایده ای از آنچه می توانند برای نسخه های بعدی برنامه های خود پیاده کنند، داشته باشند.
معمولاً یک نسخه برای مصرف‌کنندگان در Google I/O در ماه ژوئن اعلام می‌شود، پس از آن نسخه بتا عمومی، سپس انتشار حمل‌ونقل در حدود اکتبر، زمانی است که انتظار داریم اندروید 13 امسال عرضه شود.

گوشی های پشتیبانی شده از اندروید 13

اندروید به این شهرت دارد که به‌روزرسانی گوشی شما را به آخرین نسخه آسان نمی‌کند. بخشی از آن به دلیل تولید کنندگان مختلف است که چگونه اندروید را برای مطابقت با برندی مانند سامسونگ طراحی کرده اند.
اما با توجه به اینکه گوگل هر سال یک گوشی پیکسل جدید عرضه می کند، این گوشی ها معمولا با آخرین نسخه اندروید عرضه می شوند. برای شروع دوباره در ماه اکتبر شاهد ظاهر شدن مجدد پیکسل 7 یا پیکسل فولد با اندروید 13 باشیم.
بیشتر بدانید : نحوه مخفی کردن برنامه ها در اندروید
سایر تولیدکنندگان معمولاً پس از چند ماه آزمایش و قرار دادن نسخه جدید اندروید، آن را دنبال می‌کنند، اما معمولاً تا نیمه اول سال آینده طول نمی‌کشد.

آنچه می خواهیم ببینیم

اندروید 13 هنوز کمی باقی مانده است، بنابراین ما لیستی از پیشرفت هایی را که می خواهیم در نرم افزار نسل بعدی مشاهده کنیم، گردآوری کرده ایم.

1. رفع UI

Google IO 2021
رفع UI
در حالی که Material You ظاهر جدیدی را برای اندروید به نمایش می گذارد، اما خالی از ایراد نیست. وقتی یک ویژگی فعال است، برخی از دکمه‌ها باعث سردرگمی کاربران می‌شوند. به عنوان مثال، اگر در مرکز اعلان به “اینترنت” بروید، باید دوباره این نماد را فشار دهید تا داده های موبایل، وای فای و هات اسپات را تغییر دهید. به نظر پیچیده است و هیچ گزینه ای برای تبدیل این سه گزینه به صورت جداگانه وجود ندارد.

شایعات تاریخ انتشار اندروید 13

علاوه بر این، رنگ‌ها در اندروید 12 فاقد کنتراست هستند – همه چیز در مقایسه با جنب و جوشی که iOS نشان می‌دهد کمرنگ به نظر می‌رسد. اما طبق گفته پلیس اندروید، به نظر می رسد گوگل از قبل از این موضوع آگاه بوده است، زیرا ظاهرا رنگ های پر جنب و جوش جدیدی برای اندروید 13 به بیرون درز کرده است.
دادن چند رنگ اشباع شده در رابط کاربری می تواند به ظاهر کلی اندروید کمک کند. با این حال، طرح Material You که در حال حاضر شاهد آن هستیم، اساساً نسخه 1.0 یک ظاهر جدید برای سیستم عامل است. iOS از سال 2013 همچنان شاهد اصلاحات در طراحی مسطح خود است، بنابراین در سال‌های آینده شاهد پیشرفت‌های بصری در اندروید خواهیم بود.

2. اسکرول اسکرین شات برای همه، نه برخی از برنامه ها

رابط کاربری اندروید 12 از Google I/O 2021
اسکرول اسکرین شات برای همه، نه برخی از برنامه ها  رابط کاربری اندروید 12 از Google I/O 2021
این ویژگی برای برخی از برنامه‌ها در اندروید 12 معرفی شد که در آن می‌توانید از یک صفحه وب اسکرین شات بگیرید، اما اندروید محتوا را به یک تصویر متصل می‌کند.
با این حال، در حالی که این یک ویژگی مفید است، از توسعه‌دهندگان می‌خواهد که «واسط کاربری مبتنی بر مشاهده» را در برنامه قرار دهند، در غیر این صورت پیمایش اسکرین‌شات‌ها گزینه‌ای برای کاربران نیست.
در عوض، Android 13 باید این را بدون توجه به نیاز فعلی در دسترس همه برنامه‌ها قرار دهد. کاربران نباید بررسی کنند که آیا ویژگی‌های خاصی در اندروید برای برخی برنامه‌ها نیز موجود است یا خیر، و اسکرول کردن اسکرین شات یکی از آنهاست.

3. حرکت برگشتی را رها کنید

یک پیکسل 6 در کیندا مرجانی که توسط شخصی با لباس قرمز در دست است
حرکت برگشتی را رها کنید
این اولین بار در سال 2020 در نسخه بتا اندروید 11 ظاهر شد، قبل از اینکه نسخه نهایی برای سری پیکسل 4 و سایر گوشی های هوشمند ظاهر شد، حذف شد.
نسخه ای در حال حاضر در iOS 15 اپل موجود است، که در آن می توانید ژست ضربه زدن به عقب را در آیفون خود سفارشی کنید، که می تواند برای مثال برنامه دوربین یا یک میانبر را راه اندازی کند.
بیشتر بدانید : رفع مشکل پر بود فضای ذخیره در اندروید
برای زمانی که در حال مرور برنامه دیگری هستید بسیار مفید است و می‌خواهید سریعاً بدون بازگشت به صفحه اصلی و یافتن نماد آن به برنامه دوربین بروید.
برای اندروید، بک تپ می تواند یک پیروزی آسان برای کاربران باشد، به خصوص که نرم افزار را می توان بهتر در مقایسه با iOS سفارشی کرد. یک بک تپ اندروید 13 را تصور کنید که در آن می‌توانید برنامه‌ها یا رسانه‌های خاصی را با مقدار مشخصی ضربه اجرا کنید، یا بسته به برنامه‌ای که در حال حاضر استفاده می‌کنید، نتیجه نهایی تغییر می‌کند.

4. از iOS خارج شوید

شایعات تاریخ انتشار اندروید 13
به گفته A
ndroid Police، این ممکن است در حال حاضر به اندروید 13 بیاید و قابلیتی را منعکس کند که در آن می توانید آنچه را که در آیفون خود گوش می دهید، به عنوان مثال به یک بلندگوی HomePod منتقل کنید.
به طور آزمایشی “TTT” یا Tap to Transfer نامیده می شود، می توانید رسانه ای را که در حال تماشا یا گوش دادن به آن هستید به سمت دستگاهی که می تواند در خانه یا محل کار شما باشد ارسال کنید.
با انبوهی از تلویزیون‌هایی که اندروید را اجرا می‌کنند، در کنار بلندگوهای هوشمند، این می‌تواند برای ارسال بین رسانه‌ها به روشی آسان‌تر از گوشی هوشمند شما به خوبی کار کند.

5. لطفاً ویژگی «Open by Default» را اصلاح کنید

تنظیم یک برنامه ساعت متفاوت در اندروید
شایعات تاریخ انتشار اندروید 13
قبل از اندروید 12، می‌توانید یک فایل را باز کنید و یک جعبه پیام ظاهر می‌شود و از شما می‌پرسد که آیا می‌خواهید فقط یک بار یا از آن به بعد آن را در یک برنامه باز کنید.
این یک جعبه پیام ساده بود اما هدفی را حل کرد. اما در Android 12، به جای آن یک «Open with Default» ظاهر می‌شود و شما را از انتخاب یک بار استفاده از یک برنامه خلاص می‌کند.
این تغییر برای کاربران ناامید کننده بوده است، زیرا شما را ملزم می کند تا به عمق برنامه تنظیمات بروید تا نوع فایل را فراموش کند که در یک برنامه خاص باز شود. برای اندروید 13، بیایید آن را به حالت قبل برگردانیم. این تمام چیزی است که ما می خواهیم.
بیشتر بدانید :حل مشکل متوقف شدن برنامه ها در اندروید 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *