مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

صفحه اندروید نمی چرخد؟ در اینجا نحوه رفع آن آمده است

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

آیا با چرخاندن آن به طرف، صفحه نمایش گوشی شما نمی چرخد؟ اگر چنین است، گزینه چرخش خودکار صفحه نمایش اندروید ممکن است غیرفعال باشد یا ممکن است گوشی شما باگ دیگری داشته باشد. ما چند راه برای رفع این مشکل به شما نشان خواهیم داد.

دوربین گوگل پیکسل

اگر صفحه‌نمایش گوشی اندرویدی شما نمی‌چرخد، مطمئن شوید که گزینه چرخش خودکار برای برنامه‌ها و صفحه اصلی فعال است و وقتی می‌خواهید بچرخانید، شما و کیستان صفحه را لمس نمی‌کنید. راه اندازی مجدد تلفن، کالیبره کردن صفحه نمایش، و حذف برنامه های نصب شده اخیر نیز ممکن است این مشکل را برطرف کند.

مطلب مرتبط:نحوه روت کردن اندروید ۱۳

 

گزینه چرخش خودکار را فعال کنید

رایج ترین دلیلی که صفحه گوشی اندرویدی شما به صورت خودکار نمی چرخد این است که گزینه چرخش خودکار غیرفعال است. این ویژگی را روشن کنید تا تلفن شما اطمینان حاصل کند که تمام محتویات روی صفحه به طور خودکار می چرخد.

تقریباً در تمام گوشی‌های اندرویدی، می‌توانید این گزینه را با دو بار پایین کشیدن از بالای صفحه گوشی خود و ضربه زدن روی «چرخش خودکار» روشن کنید.

"چرخش خودکار" را انتخاب کنید.

نکته: بسته به مدل و تنظیمات خود، ممکن است مجبور شوید برای دیدن دکمه چرخش خودکار، انگشت خود را به چپ بکشید.

مطلب مرتبط:چگونه سلامت باتری گوشی اندرویدی را بررسی کنیم

پس از فعال کردن این گزینه، به یک برنامه در تلفن خود دسترسی پیدا کنید، و صفحه نمایش شما جهت خود را تغییر می دهد. اگر ضامن چرخش خودکار قبلاً فعال شده بود، برای سایر رفع‌ها به خواندن ادامه دهید.

صفحه اصلی گوشی خود را قابل چرخش کنید

اکثر تلفن های اندرویدی به طور پیش فرض صفحه اصلی را نمی چرخانند، حتی اگر گزینه چرخش خودکار را فعال کرده باشید. برای دور زدن آن، گزینه چرخش صفحه اصلی را تغییر دهید تا آن صفحه نیز بچرخد. دستورالعمل‌های مربوط به این کار بسته به مدل تلفن خاص شما متفاوت است، اما به عنوان نمونه، هر دو گوشی Samsung Galaxy و Google Pixel را پوشش می‌دهیم.

سامسونگ گلکسی

برای فعال کردن چرخش صفحه اصلی در تلفن سامسونگ گلکسی، ابتدا برنامه تنظیمات را اجرا کنید. در تنظیمات، «صفحه اصلی» را انتخاب کنید.

"صفحه اصلی" را در تنظیمات انتخاب کنید.

در صفحه «صفحه اصلی»، گزینه «چرخش به حالت افقی» را روشن کنید.

"چرخش به حالت افقی" را تغییر دهید.

و همین است. به صفحه اصلی خود برگردید، تلفن خود را به پهلو قرار دهید و صفحه از حالت افقی استفاده می کند.

علاوه بر این، برای چرخاندن صفحه همیشه روشن تلفن خود، به تنظیمات > صفحه قفل > نمایشگر همیشه روشن > جهت صفحه بروید و روی «منظره» ضربه بزنید.

"منظره" را انتخاب کنید.

پیکسل

اگرچه نمی‌توانید نمایشگر همیشه روشن را در پیکسل بچرخانید، اما همچنان می‌توانید صفحه اصلی را قابل چرخش کنید. ابتدا روی صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید تا منوی تنظیمات پاپ آپ ظاهر شود، سپس روی «تنظیمات صفحه اصلی» ضربه بزنید.

روی صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید، سپس روی «تنظیمات صفحه اصلی» ضربه بزنید.

پیمایش کنید تا کلید «Allow Screen Rotation» را ببینید و روی آن ضربه بزنید تا فعال شود.

تنظیمات "Allow Screen Rotation" را پیدا کرده و آن را فعال کنید.

مطمئن شوید که صفحه گوشی خود را لمس نمی کنید

اگر همه تنظیمات چرخش را فعال کرده‌اید، اما صفحه‌نمایش گوشی شما هنوز نمی‌چرخد، مطمئن شوید که هنگام چرخاندن آن، صفحه را لمس نکرده‌اید. به یاد داشته باشید که وقتی انگشت خود را روی آن قرار می دهید، جهت صفحه نمایش را قفل می کند.

برای جلوگیری از آن، به سادگی مطمئن شوید که هنگام چرخش انگشتان روی صفحه نمایش شما قرار ندارند. باید مراقب لبه‌های صفحه‌نمایش خود باشید، زیرا به راحتی می‌توان ناخودآگاه صفحه را در آنجا لمس کرد.

قاب گوشی خود را بردارید

اگر روی تلفنتان قاب دارید و چرخش صفحه کار نمی‌کند، ممکن است قاب با مدل شما سازگار نباشد یا خراب باشد. این می تواند باعث شود که قاب قسمت هایی از صفحه نمایش را لمس کند و از چرخش صفحه جلوگیری کند.

برای تأیید این موضوع، قاب گوشی خود را بردارید و سپس گوشی خود را به پهلو قرار دهید. اگر صفحه نمایش می چرخد، مورد شما مقصر است. می توانید سعی کنید کیس خود را تعمیر کنید یا یک مورد سازگار جدید تهیه کنید.

گوشی خود را ریستارت کنید

گاهی اوقات، یک اشکال جزئی در اندروید می تواند باعث اختلال در عملکرد سیستم شود. خوشبختانه، شما می توانید بسیاری از مشکلات جزئی سیستم را با راه اندازی مجدد گوشی خود حل کنید. این به تلفن شما یک شروع تازه می دهد و احتمالاً مشکل چرخش صفحه نمایش شما را برطرف می کند.

برای راه اندازی مجدد اکثر گوشی های اندرویدی، دکمه پاور را برای چند ثانیه فشار دهید و نگه دارید. سپس در منوی پاور که باز می شود، گزینه Restart را انتخاب کنید.

در منو روی "Restart" ضربه بزنید.

هنگامی که تلفن شما دوباره روشن شد، آن را در یک طرف قرار دهید تا صفحه نمایش بچرخد.

نکته: اگر دکمه روشن/خاموش شما خراب است، نحوه راه اندازی مجدد تلفن بدون دکمه پاور را بیاموزید.

صفحه لمسی گوشی خود را کالیبره کنید

صفحه لمسی تلفن شما ممکن است ضربه‌ها را در زمانی که شما واقعاً به آن ضربه نمی‌زنید، حس کند. این می تواند از چرخاندن صفحه نمایش گوشی شما جلوگیری کند زیرا فکر می کند انگشت خود را روی صفحه قرار داده اید (جایی که گوشی صفحه نمایش را قفل می کند تا چرخانده نشود).

برای حل این مشکل، صفحه لمسی تلفنتان را با یک برنامه رایگان مانند کالیبراسیون صفحه لمسی کالیبره کنید. به شما اطلاع می‌دهد که چه نقاطی روی صفحه لمس را حس می‌کنند و مشکلات احتمالی را آشکار می‌کنند. سپس می توانید از برنامه برای تنظیم مجدد صفحه خود استفاده کنید.

برنامه های اخیراً نصب شده را حذف کنید

اگر پس از نصب یک برنامه خاص، چرخش صفحه نمایش گوشی شما متوقف شده است، ممکن است آن برنامه با عملکردهای تلفن شما تداخل داشته باشد. در این صورت، آن برنامه را از گوشی خود حذف کنید و ببینید آیا مشکل شما همچنان وجود دارد یا خیر.

حذف یک برنامه در Android (یا چند برنامه) آسان است. پس از انجام این کار، ببینید آیا صفحه نمایش گوشی شما می چرخد یا خیر. اگر اینطور است، از نصب مجدد برنامه ای که به تازگی حذف نصب کرده اید خودداری کنید (و شاید به دنبال برنامه جایگزینی باشید که کارهای مشابه یا مشابهی را انجام می دهد).

"حذف نصب" را در منو انتخاب کنید.

و به این ترتیب صفحه گوشی اندرویدی خود را که نمی چرخد درست کنید. امیدواریم راهنما به شما کمک کند مشکل خود را حل کنید.

اگر نمی‌توانید صفحه‌نمایش را بعد از انجام این اصلاحات بچرخانید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که به یک گوشی اندرویدی جدید ارتقا دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *