مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

4 علت صدای جیرجیر برف پاک کن شیشه جلو (و نحوه متوقف کردن آنها)

علت صدای جیرجیر برف پاک کن شیشه جلو : این آزاردهنده است. بارها و بارها وقتی باران قطع شده است و شما فقط فراموش کرده اید برف پاک کن ها را خاموش کنید

آیا مهندسان نباید می‌فهمیدند که چگونه صدای جیر جیر برف پاک کن های را متوقف کنیم

در مورد صداهای مزاحم برف پاک کن ها هنگام پاک کردن یخ از روی شیشه جلوی خود چه می گویید؟

ممکن است متوجه شده باشید که با افزایش صدای جیرجیر ماه به ماه، برف پاک کن ها در خارج کردن آب و زباله ها از شیشه شما کارایی کمتری دارند. در این مقاله قصد داریم به ته این مزخرفات بپردازیم.

چگونه صدای جیر جیر برف پاک کن های را متوقف کنیم

باید دلیلی وجود داشته باشه. در اینجا مواردی وجود دارد که باید در مورد آنها فکر کنید:

شماره 1 – لیوان شما کثیف است

چه چیزی باعث خراش شیشه جلو می شود
چه چیزی باعث خراش شیشه جلو می شود

صدا به طور معمول توسط اصطکاک و ارتعاش تولید می شود. ممکن است فکر کنید که مالش تیغه برف پاک کن لاستیکی صاف به سطح شیشه ای صاف صدای زیادی تولید نمی کند و معمولاً اینطور است. روشی که می توانید با این دو عنصر صدا ایجاد کنید، با وارد کردن مقداری اصطکاک به معادله است.

بیشتر بخونید: استارتر خودرو چیست و علائم خرابی آن

بدون توجه به اینکه چگونه رانندگی می کنید، خاک روی شیشه جلوی شما جمع می شود. می تواند در طوفان باران جمع شود زیرا آب زباله های سقف ماشین شما را به سمت شیشه جلو می برد. اگر آخر هفته به کوهستان سفر کنید یا مسیری خاکی داشته باشید، خواهید دید که خاک جمع می شود.

اما حتی اگر فقط در بزرگراه رانندگی می کنید، اتومبیل ها نمک، منیزیم و سایر زباله های جاده را مستقیماً به شیشه جلوی شما می ریزند. این اجتناب ناپذیر است، شما یک شیشه جلوی کثیف خواهید داشت.

شماره 2 – آن تیغه ها نیاز به شستشو دارند

تیغه های برف پاک کن کثیف
تیغه های برف پاک کن کثیف

همانطور که ممکن است تصور کنید، همانطور که خاک روی شیشه جلو شما جمع می شود، روی تیغه های برف پاک کن شما نیز جمع می شود. این کثیفی می تواند از یک سفر آخر هفته به MOAB، رفت و آمد روزانه شما، طوفان برف، بارندگی یا اگر فقط در صحرای غبارآلود زندگی می کنید باشد.

کم کم خاک روی برف پاک کن های شما جمع می شود و شروع به ایجاد صدا می کند. کثیفی بین برف پاک کن ها و شیشه شما قرار می گیرد و همانطور که تیغه روی سطح شیشه شما پاک می شود، شروع به ایجاد صدای جیر جیر ریتمیک می کند.

اگر فکر می‌کنید شیشه‌تان تمیز است، اما برف پاک‌کن‌هایتان خیلی بلند است، حوله‌تان را بیرون بیاورید، آن را با آب شیر خیس کنید و فقط تیغه‌ها را پاک کنید. مراقب باشید، به هیچ وجه خیلی سخت نکشید زیرا ممکن است به طور تصادفی مکانیسم را بشکنید. (به من اعتماد کنید، این از تجربه ناشی می شود. -اد)

شماره 3 – تیغه های برف پاک کن قدیمی

تیغه های برف پاک کن قدیمی
تیغه های برف پاک کن قدیمی

تو یک حرامزاده خسیسی هستی، بنابراین هفت سال است که تیغه های برف پاک کن همسرت را تعویض نکرده ای، زیرا «حالشان خوب است». بنابراین، او به خوبی به شما می‌گوید که تیغه‌های برف‌پاک‌کن بلندتر می‌شوند و این بسیار آزاردهنده است، اما همانطور که برای بسیاری از ما صدق می‌کند، ما به آن گوش نکردیم.

یک روز باید ماشین او را برانید و باران می بارد، برف پاک کن ها را روشن می کنید و صدایش مثل همه جهنم است. اینها باید جایگزین شوند، و این شما هستید که آنها را جایگزین کنید و از او عذرخواهی کنید.

بیشتر بخونید: انواع رنگ شیشه خودرو

اکثر تیغه های برف پاک کن بسته به مدت زمانی که در آب و هوای آفتابی/خشک هستند، 2 تا 3 سال دوام خواهند داشت. این به این دلیل است که سطح تماس لاستیکی است که در مواجهه با قرار گرفتن در معرض بیش از حد UV و کمبود رطوبت خشک می شود.

سعی کنید سطح شیشه را با شیشه پاک کن تمیز کنید، سپس تیغه های برف پاک کن واقعی را تمیز کنید. اگر کار نکرد، تیغه های برف پاک کن خود را بررسی کنید.

آیا آنها ترک خورده یا خشک به نظر می رسند؟ آنها را جابجا کن. آیا آنها هنوز هم وقتی در حال رانندگی از طریق باران هستید، سر و صدای زیادی ایجاد می کنند؟ آنها را جابجا کن.

برف‌پاک‌کن‌ها چیزی هستند که به نظر من «بخش سایش» هستند مانند لاستیک‌ها، کلاچ، بلبرینگ چرخ‌ها، بوش‌ها و فیلتر هوا. (اوه بله، ما مقالاتی برای همه چیز داریم، روی آن پیوندها کلیک کنید. -Ed) آنها در نهایت خراب می شوند و شما باید آنها را جایگزین کنید.

شماره 4 – پاک کردن هنگام خشک شدن

تیغه برف پاک کن روی شیشه جلوی خشک
تیغه برف پاک کن روی شیشه جلوی خشک

آیا تا به حال از بیده استفاده کرده اید؟ آره؟ چگونه با استفاده از دستمال توالت خشک مقایسه می شود؟ این چیزی است که من فکر می کردم. هرگز وقتی خشک شد پاک نکنید، در غیر این صورت مقداری “مواد” فقط برای بقیه روز در آنجا خواهید داشت و هیچ کس آن را نمی خواهد.

همین امر در مورد پاک کردن شیشه جلو شما نیز صدق می کند. هرگز وقتی خشک است آن را پاک نکنید، در غیر این صورت یک دسته اصطکاک خواهید داشت.

بیشتر بخونید: خرابی سیلندر خودرو : علائم، علائم و هزینه تعویض

حتی اگر به نظر می رسد که دو سطح بدون اصطکاک روی یکدیگر حرکت می کنند، برف پاک کن بر روی هر توپوگرافی سطحی/خراشی که شیشه جلو شما ممکن است داشته باشد می گیرد و از روی سطح «پرش» می کند. ایجاد صدای تق تق در تمام طول مسیر.

ساده ترین راه برای جلوگیری از این اتفاق، خاموش کردن برف پاک کن ها است. دیدن؟ دیگر صدای جیر جیر نیست!

چگونه صدای جیر جیر برف پاک کن های را متوقف کنیم

برف پاک کن های جیر جیر ممکن است اجتناب ناپذیر به نظر برسند، اما چند راه حل وجود دارد که به شما در جلوگیری از این امر در آینده کمک می کند:

شماره 1 – تیغه های خود را جایگزین و ارتقا دهید

تیغه های برف پاک کن را تعویض کنید

اکنون، ساده ترین راه حل برای بسیاری از مشکلات خودرو، تعویض قطعه با یک نسخه کاملاً جدید است. این به طور معمول مشکل را برطرف می کند زیرا فرسودگی دشمن رویای هر مهندس در مورد ke است ماشین خود را برای همیشه روشن کنید

اگر قطعه بدی را با یک قطعه جدید جایگزین کنید، آن مکانیسم را به مشخصات کارخانه برمی گردانید. در مورد تیغه های برف پاک کن شما، همین امر صدق می کند. وقتی آنها را تعویض می کنید، لطفاً فقط یک جفت آیکون بوش بخرید.

در تجربه من، آنها بیشتر دوام می آورند، صاف تر می شوند و زمانی که کار سخت می شود گزینه بهتری هستند. یک بار بخر، یک بار گریه کن.

شماره 2 – شیشه جلوی خود را تمیز و واکس بزنید

ما در بالا ثابت کردیم که خاک دشمن تجربه پاک کردن صاف شیشه جلو است، پس چرا سطح را پیشگیرانه تمیز نکنیم؟

بسیاری از پاک کننده های شیشه جلو، خواص موم مخلوط شده با محلول را ارائه می دهند، بنابراین آب و زباله ها به خود شیشه نمی چسبند، فقط به موم می چسبند!

این به این معنی است که زباله های کمتری روی سطح شیشه شما جمع می شوند و شانس کمتری برای تجارب پاک کردن با صدای بلند خواهید داشت. با لیوان خود درست رفتار کنید و این نفع را به شما برمی گرداند.

شماره 3 – تیغه های برف پاک کن خود را تمیز کنید

تمیز کردن برف پاک کن های کثیف
تمیز کردن برف پاک کن های کثیف

خاک دشمن سکوت است، همانطور که در بالا بررسی کردیم. پس حتما ماهی یکبار تیغه های برف پاک کن خود را تمیز کنید. در حالی که این بازه زمانی توسط مطالعات بررسی شده پشتیبانی نمی شود، به نظر می رسد از زمانی که شروع به مالکیت خودرو کرده ام، برای من کارساز بوده است.

شماره 4 – ماشین خود را تمیز نگه دارید

اگر ماشین خود را تمیز نگه دارید، آلودگی کمتری روی سطوحی که به آن‌ها اهمیت می‌دهید جمع می‌شود و مثلاً وقتی تیغه برف پاک‌کن را روی شیشه جلو می‌برید، اصطکاک کمتری خواهید داشت.

تمیز کردن خودرو مزایای دیگری نیز دارد:

اگر بتوانید نشان دهید که به خوبی از خودروی خود مراقبت کرده اید، ارزش فروش مجدد شما بالاتر خواهد بود و این اطمینان را به خریدار القا می کند که تصمیم مالی خوبی اتخاذ می کند.

نگاه کردن به ماشین خود در حالی که به طور منظم آن را تمیز می کنید می تواند به شما کمک کند قبل از اینکه به یک مشکل واقعی تبدیل شوند، مشکلات را تشخیص دهید.

لاستیک ترک خورده، بریدگی/تراشه های شیشه، لکه های زنگ زدگی، نشت مایعات و پنچر شدن لاستیک ها تنها برخی از مشکلاتی است که هنگام تمیز کردن ماشینم پیدا کرده ام. صادقانه بگویم، این می تواند هزاران دلار برای شما پس انداز کند و امروز، ما به تمام کمکی که می توانیم دریافت کنیم نیاز داریم.

سایر صداهای برف پاک کن

اکنون، من برخی از تغییرات نویز را در بالا پوشش داده‌ام، اما موارد دیگری نیز وجود دارد که باید مراقب آنها باشید.

پچ پچ کردن

اگر به قسمت لاستیکی که با شیشه جلوی شما در تماس است دقت کنید، متوجه خواهید شد که یک قسمت صاف و یک گوشه وجود دارد. برای اینکه روی سطح شیشه صاف با کمترین مقاومت بلغزانید، قسمت صاف باید با سطح صاف شیشه همسطح شود.

اگر زاویه متفاوت باشد، یا به هر طریقی خاموش باشد، برف پاک کن ها *گرفتن* سپس *رها*، *گرفتن* و غیره را انجام می دهند. هنگامی که با سرعت اتفاق می افتد و می تواند بسیار آزاردهنده باشد، مانند یک “گفتگو” سریع به نظر می رسد. با تماشای ویدیوی زیر زاویه برف پاک کن های شیشه جلو خود را تنظیم کنید و در راه خواهید بود!

صدای برف پاک کن چگونه است:

اگر هنگام اجرای برف پاک کن های خود صدای کوبیدن یا کوبیدن می شنوید، ممکن است مشکل ناهماهنگی داشته باشید. یک برف پاک کن ممکن است طولی نامناسب داشته باشد و در حین تکان دادن به جلو و عقب به یکدیگر برخورد می کنند.

این مشکل زمانی که به فروشگاه لوازم خودرو مورد علاقه خود بروید، جایی که آنها می توانند طول کامل تیغه های برف پاک کن را در اختیار شما قرار دهند، برطرف می شود تا به یکدیگر برخورد نکنند. یا برای صرفه جویی در هزینه، از Google استفاده کنید تا اندازه های صحیح خود را بیابید (به عنوان مثال: 2020 Mazda 3 Wiper Sizes) و تیغه های Bosch خود را در آمازون دریافت کنید.

صدای کوبیدن برف پاک کن چگونه است:

خراش دادن

اگر صدای خراشیدن مشخصی مانند ناخن روی تخته گچی شنیدید، فوراً برف پاک کن ها را متوقف کنید و برای بررسی آن ها خارج شوید. به احتمال زیاد، این به دلیل وجود سنگی از تکه های تیز دیگر در برف پاک کن شیشه جلو است.

صدای خراشیدن از آوار که به صورت فیزیکی شیشه شما را خراش می دهد، که خوب نیست! سپس باید نگران از بین بردن خراش های شیشه جلو باشید.

اکنون، اگر در مقاله به این نقطه رسیده اید، در مورد صدای برف پاک کن بیشتر از هر کسی که واقعاً باید می دانید، می دانید، بنابراین من به شما تبریک می گویم. اما جدی، برو بیرون و هوای تازه بخور!

بیشتر بخونید: چگونه از شر بوی بد داخل خودرو خلاص شویم؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *