مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

غذاساز چگونه کار می کند؟

غذاساز چگونه کار می کند؟ چه بخواهید کار سخت خرد کردن سبزیجات را برای سالاد انجام دهید یا به عنوان پایه غذاهایی مانند کاری و راگو، یا به سادگی می خواهید وسیله ای باشد که عملکردهای زیادی را ارائه دهد …

غذاساز چگونه کار می کند؟

چه بخواهید کار سخت خرد کردن سبزیجات را برای سالاد انجام دهید یا به عنوان پایه غذاهایی مانند کاری و راگو، یا به سادگی می خواهید وسیله ای باشد که عملکردهای زیادی را ارائه دهد تا بتوانید صفحه آشپزخانه مجموعه وسایل معمول خود را شلوغ کنید. ، یکی از بهترین غذاسازها می تواند ناجی آشپزخانه خانه باشد.

آمار مصرف کنندگان دستگاه های غذاساز

بر اساس گزارش Statista، در بریتانیا تعداد خانه‌های دارای غذاساز از 50 درصد در سال 2005، به 38 درصد کاهش یافته است. در حالی که مالکیت اسموتی سازها و بهترین آبمیوه گیری ها در همین مدت افزایش یافته است.
کاهش محبوبیت تعجب آور نیست، به ویژه به این دلیل که مونتاژ به تنهایی می تواند یک کار حیرت انگیز باشد. برای مثال، اگر یکی از بهترین مخلوط‌کن‌ها یا میکسرهای پایه را دارید، ممکن است فکر کنید که یک غذاساز نمی‌تواند چیز زیادی به آشپزخانه شما اضافه کند یا کار بیشتری نسبت به وسایل فعلی شما انجام دهد. اما هنگامی که متوجه شدید این ماشین‌های همه کاره چه توانایی‌هایی دارند و چگونه کار می‌کنند، متعجب خواهید شد که چگونه تا به حال بدون آن موفق شده‌اید.

نحوه عملکرد غذاسازها

برای اطلاع از نحوه عملکرد غذاسازها به ادامه مطلب مراجعه کنید، یا اگر می خواهید یکی از بهترین غذاسازها را در حال حاضر به دست آورید، این تخفیف های عالی را برای برخی از بهترین قیمت های موجود در بازار بررسی کنید.

غذاساز چیست؟

غذاسازها وسایل برقی با پایه ای هستند که موتور را در خود جای می دهد و سپس یک کاسه قابل جابجایی که معمولاً در موقعیت بالایی قفل می شود. این کاسه معمولاً دارای یک دسته و یک درب با یک لوله تغذیه بلند برای قرار دادن غذاهایی مانند هویج برای خرد کردن و برش دادن است.
در داخل کاسه یکی از تعدادی ضمیمه که معمولاً همراه با غذاساز بسته می شود قرار دارد که وظایف مختلفی را انجام می دهد. اینکه دقیقاً چه تعداد و چه نوع ضمیمه‌ها به مدل و قیمت آن بستگی دارد، با مدل‌های گران‌قیمت‌تر و انبوهی از پیوست‌های مختلف.
بیشتر بدانید : طرز تهیه خورشت فسنجون مجلسی
متداول ترین ضمیمه ها تیغه های برش و همچنین دیسک های رنده و برش هستند. از تیغه های تیز آن می توان برای خرد کردن هر چیزی از سبزیجات گرفته تا گوشت و همچنین برای مخلوط کردن خمیر پنکیک یا کیک استفاده کرد. رنده کردن و برش دادن دیسک‌ها کار سخت خرد کردن سبزیجات و همچنین خرد کردن غذاهایی مانند هویج و شکلات را از بین می‌برد. آن‌ها می‌توانند این کار معمولاً کار فشرده را سریع انجام دهند و انبوهی از غذاهای خرد شده یا تکه‌شده را در کمترین زمان ایجاد کنند. ایده آل برای زمانی که شما نیاز به ایجاد کاسه های بزرگ سالاد یا سالاد برای BBQ یا potluck دارید.
سایر ملحقات ممکن است شامل یک تیغه خمیر برای مخلوط کردن خمیرهای سفت، مانند خمیر نان، یا یک ضمیمه همزن برای زدن سفیده تخم مرغ یا غلیظ شدن خامه باشد. برخی از غذاسازها همچنین دارای یک پارچ ترکیبی هستند که باعث صرفه جویی در فضا می شوند. مقاله ما، مخلوط کن در مقابل غذاساز، نگاهی عمیق تر به تفاوت این دو دستگاه ارائه می دهد.

مخلوط کن در مقابل غذاساز

مخلوط کن در مقابل غذاساز
تمامی تیغه ها و دیسک ها قابل جابجایی و تعویض هستند. بنابراین، هنگامی که تصمیم گرفتید از کدام پیوست استفاده کنید و غذاساز را مونتاژ کردید، موتور سپس ضمیمه را با سرعت می چرخاند. در مورد تیغه های تیز خرد کن، معمولاً در پایه کاسه می نشینند و در حین چرخش غذاها را خرد می کنند، برای انواع کارها مانند خرد کردن پیاز، سبزی و چرخ کردن گوشت گاو مفید هستند.

بنابراین یک غذاساز چگونه کار می کند؟

ملحقات رنده و برش معمولاً دیسک‌های گرد بزرگی هستند که طوری جمع می‌شوند که نزدیک‌تر به بالای کاسه بنشینند. کانال تغذیه در درب به شما این امکان را می دهد که با استفاده از یک فشار دهنده پلاستیکی، غذاها را با خیال راحت به سمت دیسک های برش و رنده بریزید، به این معنی که انگشتان شما به تیغه های سریع چرخان خطرناک نزدیک نمی شوند. همانطور که غذاها را به سمت پایین کانال تغذیه فشار می دهید، آنها توسط دیسک چرخان سریع ریز یا تکه تکه می شوند و تمام غذای برش یا خرد شده در کاسه زیر دیسک می ریزد. برخی از غذاسازها دارای بیش از یک اندازه رنده یا دیسک برش هستند، بنابراین شما می‌توانید برش‌های ضخیم‌تر یا نازک‌تر ایجاد کنید یا بین خرد کردن بزرگ یا کوچک انتخاب کنید. دیسک های رنده بزرگتر برای خرد کردن هویج و پنیر مناسب هستند، اما یک دیسک کوچکتر شکلات رنده شده زیبایی به شما می دهد.
تیغه های خمیر، تیغه های پلاستیکی هستند که به اندازه تیغه های خرد کن فلزی تیز نیستند، بنابراین به جای برش دادن، خمیر را با هم مخلوط می کنند و ورز می دهند.
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *