مجله خبری اوج کده را دنبال کنید ...

قیمت جدیدانواع تایر ایرانی

امین پناهی زاده

امین پناهی زاده

متاهل و عاشق همسرم ورزشکار و مدیر باشگاه بدنسازی مستر المپیا کوهدشت

بلخره بعد از نوسانات شدید بازار ومصوبه ستاد تنظیم بازار که تنها حدود یک هفته از آن میگذزد قیمت جدیدانواع تایر ایرانی تعیین شد.
خریداران لاستیک خودرو از این پس میتوانند لاستیک های خود را باقیمت های زیر خریداری کنند

قیمت جدیدانواع تایر ایرانی

قیمت های مصوب شده به شرح زیر است:

  • هر حلقه لاستیک پراید ۲,۲۵۸,۳۸۶ ریال می باشد
  • هرحلقه لاستیک پژو ۲,۹۷۹,۴۷۱ ریال می باشد
  • هرحلقه  لاستیک سمند و ال ۹۰ معادل ۳,۲۱۰,۳۰۷ ریال می باشد
  • هر حلقه لاستیک کامیونی داخلی ۱۲*۲۴ معادل ۲۴,۴۶۱,۸۷۰ ریال می باشد
  • قیمت لاستیک اتوبوسی – باری داخلی معادل ۲۴,۰۵۹,۷۶۳ ریال می باشد
  • قیمت لاستیک اتوبوسی – باری وارداتی معادل ۱۸,۰۷۰,۰۰۰ ریال می باشد

امیدواریم روند تعیین قیمت ها در همه زمینه ها ادامه داشته باشد وشاهد کاهش رو از افزون قیمت ها و پایین آمدن نوسانات باشیم و تصمیمات  مهم دیگری هم درباره بازار تایر خودرو گرفته شده است که منتظر عملی شدن آنها هستیم که جدا از مصوبه ستاد تنظیم بازار برای افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر خودرو، تصمیمات مهم دیگری هم درباره بازار تایر خودرو گرفته شده است. با توجه به گزارشات وخبرهای جدید تمام کارخانجات تولیدی و واردکنندگان تایر علی الخصوص نمایندگان توزیع و خرده‌فروشی‌ها مکلف شده‌اند تا نسبت به ثبت اطلاعات تولید، واردات و فروش انواع لاستیک‌سبک و سنگین با ارز نیمایی در سامانه جامع تجارت داخلی به تفکیک خودرو و خریدار اقدام نمایند.
وهمینطور موجودی لاستیک‌سنگین وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومان و لاستیک‌تولید داخلی با مواد اولیه وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، همچنان بر اساس روال موجود در بازار، صرفا بر اساس حواله صادره از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در قالب سامانه جامع تجارت عرضه و توزیع می شود.
با این حال بهتر است بگوییم  اجازه تعدیل نرخ‌لاستیک منوط به ثبت کل مقادیر تولید، توزیع و فروش واحدهای تولیدی، واردکنندگان و نمایندگان و واحدهای صنفی خرده‌فروشی تحت پوشش ایشان در سامانه جامع تجارت و سامانه انبارها خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *